Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 40A656 - různé verze (s AUO panelem)

trurl (5)|5.2.2009 19:33
Na netu koluje fáma, že v poslední době Samsung montuje do některých 40A656 panely od AUO (tedy ne panely vlastní výroby). Rozlišitelné by to údajně mělo být podle verze uvedené na štítku na pravém boku TV (zezadu). Víte o tom někdo něco?

Může někdo z těch, co nakoupili tento model v poslední době, napsat jaká to byla verze (např. SQ01, SQ02 apod.)? Údajně panel od AUO má horší pozorovací úhly (reálně, ne papírově) a má horší gamut (72% proti 92%). A není to S-PVA panel, ale A-MVA.
Rince (3)|5.2.2009 23:25
Kupované začiatkom januára: SQ01
jarda50 (1424)|6.2.2009 08:45
To není fáma, ale fakt. A nejen Sam používá tyto panely a nejsou vůbec špatné.
trurl (5)|6.2.2009 11:11
[QUOTE=jarda50;214907]To není fáma, ale fakt. A nejen Sam používá tyto panely a nejsou vůbec špatné.[/QUOTE]

Tak jednoduché to zase nebude. V 40A656 je standardně 10bit panel a ten AUO panel je 8bit. Elektronika této TV počítá s 10-bit panelem a pochybuji, že bez dalších úprav se k ní dá připojit panel 8bit. Proto jsem se ptal jestli k tomu někdo ví něco konkrétního. Obecná tvrzení jsou zavádějící.

Panely AUO (i jiných výrobců) používá Samsung prokazatelně u řady A55x. To jediné je na na netu zdokumentováno na konkrétních kusech. Všechno ostatní je jen jedna paní povídala - proto jsem se ptal na lidi, co 40A656 kupovali v poslední době - jakou mají verzi, případně jaké písmeno mají za názvem modelu (za mezerou) na štítku na zadním panelu TV.

Tady je odkaz na jediný AUO 40' panel (http://www.auo.com/auoDEV/products.php?sec=lcdTV&func=info&product_id=117&items_id=8). Není ani 10bitový ani 100Hz. Jací další výrobci panelů vyrábějí 40' panel 10bit 100/120Hz?
HunterGtNet (148)|7.2.2009 13:06
listopad 2008 LE40A686 SQ01
jarda50 (1424)|7.2.2009 15:14
Světových výrobců LCD panelů je pouze 7 JV Sam-Sony, Sharp Japonnsko Kemei, AUOptronic Chi-Mei Optoelectronics (CMO), LG Display a pak pár menších výrobců (Hon Kong) atd. A ty pokrývají potřeby všech výrobců TV a tak je na snadě, že se občas objeví i jiné panely než jak výrobce původně zamýšlel.
trurl (5)|8.2.2009 14:09
[QUOTE=jarda50;215148]Světových výrobců LCD panelů je pouze 7 JV Sam-Sony, Sharp Japonnsko Kemei, AUOptronic Chi-Mei Optoelectronics (CMO), LG Display a pak pár menších výrobců (Hon Kong) atd. A ty pokrývají potřeby všech výrobců TV a tak je na snadě, že se občas objeví i jiné panely než jak výrobce původně zamýšlel.[/QUOTE]


Opět naprosto obecná informace. Díval jsem se na nabídku všech jmenovaných firem (kromě LG) a žádná z nich nemá v nabídce 40" panel fullHD, 10bit, 100/120HZ, který je v 40A656 a mohl by tedy být kompatibilní s elektronikou tohoto modelu..

Jinak přidám info o mém kusu: nákup únor 2009, verze SX03, datum výroby leden 2009, vyrobeno na Slovensku. Zatím bez problémů. :-)
jarda50 (1424)|8.2.2009 14:43
trurl hledáš hodně blbě protože např. Sony W,E,X od modelu 4000 a výše mají tyto panely 10 bit 100/120 Hz a jsou vyrobeny v JV Samsung Sony. Pokud si myslíš, že se panely kompletně vyrábějí v těchto prfirmách tak se pleteš, poze základ MGS a elektroniku si k tomu dávají už vlastní výrobci sami. Najdi si o na Wikipedii a nezatěžuj to tady zbytečnostma. Jinak pokud na tvém zadním štítku je A tak to má panel od AUO, Samáci mají označení S a pokud je panel od Chi Mai tak tam je C. Aůle to by si všechno zde na foru našel pokud by si hledal.
trurl (5)|8.2.2009 17:38
[QUOTE=jarda50;215301]trurl hledáš hodně blbě protože např. Sony W,E,X od modelu 4000 a výše mají tyto panely 10 bit 100/120 Hz a jsou vyrobeny v JV Samsung Sony. Pokud si myslíš, že se panely kompletně vyrábějí v těchto prfirmách tak se pleteš, poze základ MGS a elektroniku si k tomu dávají už vlastní výrobci sami. Najdi si o na Wikipedii a nezatěžuj to tady zbytečnostma. Jinak pokud na tvém zadním štítku je A tak to má panel od AUO, Samáci mají označení S a pokud je panel od Chi Mai tak tam je C. Aůle to by si všechno zde na foru našel pokud by si hledal.[/QUOTE]

Zbytečně se nerozčiluj. Pokud neznáš KONKRÉTNÍ odpověď na můj slušně položený dotaz, nikdo tě nenutí reagovat. Ostatním děkuji za věcné reakce.
jarda50 (1424)|8.2.2009 20:23
trurl pokud si přečteš co jsem Ti napsal tak to je odpověď na Tvoji otázku. Jen mne zaráží, že na to nepřijdeš sám. A to, že jsem Ti napsal kde máš hledat, nepovažuji za nic jiného než Tvoji lenost si zjistit něco sám. Nauč se hledat a také číst a najdeš vše co potřebuješ. Nyní ukaž kdo Ti napsal něco jiného věcného a konkrétního.
trurl (5)|8.2.2009 21:01
[QUOTE=jarda50;215354]trurl pokud si přečteš co jsem Ti napsal tak to je odpověď na Tvoji otázku. Jen mne zaráží, že na to nepřijdeš sám. A to, že jsem Ti napsal kde máš hledat, nepovažuji za nic jiného než Tvoji lenost si zjistit něco sám. Nauč se hledat a také číst a najdeš vše co potřebuješ. Nyní ukaž kdo Ti napsal něco jiného věcného a konkrétního.[/QUOTE]

Chtěl jsem zjistit, jestli někdo z návštěvníků tohoto fóra má model 40A656 s jiným panelem než vyrobeným od Samsungu. Zajímaly mě konkrétní informace o takovém panelu (výrobce, označení, praktické zkušenosti, srovnání s původním panelem). Kromě tebe všichni, co se ozvali to pochopili. Čímž na toto téma končím. :-)