Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jakým způsobem nakupujete LCD/plazmu?

Hlasujících
155. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Vyberu v obchodě, koupím v obchodě

21 13.55%
  • Vyberu v obchodě, koupím přes net

38 24.52%
  • Vyberu i koupím přes net

75 48.39%
  • Nakupuji ještě úplně jinak

21 13.55%
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: Jak koupit LCD aneb LŽOU NÁM!

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Rozhodl jsem se koupit LCD telku buď 26" nebo 32". Ale na tom až tak úplně nesejde. Spíš mi jde o situaci na trhu obecně.

Na netu jsou v nabídce desítky a stovky televizí. Snad všechny web-shopy mají totožné popisy, asi jim to tak dodává výrobce. Podobné se dočtu i na cedulce v obchodě.

Znám dost lidí co vybírají/vybrali telku po netu. Srovnávají odezvy v ms, kontrasty tisících, pozorovací úhly, rozlišení apod.

JENŽE!

Pak přijdou do obchodu a zjistím že pozorovací úhel 178/178 je sprostá lež když už z nějakých 45st je obraz inverzní! Zjistím že 2 telky s totožným rozlišením ukazují stejný HD signál v naprosto rozlišené kvalitě, jak když si na PC nastavím na LCD obraz v různých rozlišeních!

Další kousek (a ne nejlevnější) v obchodě zase na stejném signálu ukazoval krutě interlacovaný obraz - prostě takové ty "chlupy" ob řádek..

Další údaje jako kontrast, odezva člověk sotva zhodnotí, ale vůbec nevěřím tomu že ty hodnoty něco znamenají, že jdou srovnávat a že jsou pravdivé.

Tak jak tedy mám sakra vybrat televizi? Údajům týkajícím se obrazu se vůbec nedá věřit! Ale v obchodě k prohédnutí je většinou jen zlomek sehnatelných modelů. Jaký je tedy v této dnešní PODVODNÉ době nejlepší způsob vybrání televize??

P.S. Jestli přece jenom dáte rady jakou koupit nejlépe 32" telku kolem 10-11 tisíc zlobit se nebudu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

no ist do obchodu a vybrat si .. problem je ze ti tam casto nezapoja TV vysielanie , co clovek asi pozera na telke najcastejsie .. pripadne citat toto forum a citat nazory ludi .. a pripadne si to ist k niekomu pozriet ..

Ja som si kupil 32LG5000 a som s nou spokojny ..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2008

Citace Původně odesláno od bigboban Zobrazit příspěvek
    P.S. Jestli přece jenom dáte rady jakou koupit nejlépe 32" telku kolem 10-11 tisíc zlobit se nebudu.
    SHARP LC-32D44E-BK nebo GY (BK cerna barva, GY stribrna barva)

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

dotaz pro dv07 - můžete mi prosím blíže popsat vaše kladné zkušenosti se Sharpem lc32d44? Moc díky.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od kedar1974 Zobrazit příspěvek
    dotaz pro dv07 - můžete mi prosím blíže popsat vaše kladné zkušenosti se Sharpem lc32d44? Moc díky.
    Taky bych se přidal. Koukal jsem že jde koupit docela levně a jestli je opravdu tak dobrá..

Taky by mě zajímalo jak si poradí s přepočtem full--hd obrazu ze satelitu (Nova HD).

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2008

neco malo tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...t=LC-32D44E-BK

jinak pokud nekdo chce TV vicemene hlavne na DVB-T, DVD ci DVD-ripy, tak je tato tv podle me ok.... menu samotne TV vypada trochu stroze, ale je tam vse prehledne a pohodlne dosazitelne. Na DVB-T tam je pak samostatne menu a to uz je klasika a napriklad oproti memu Samovi je mozne v nem DVB-T porady presouvat z pozice na jinou (coz u meho Sama jde u DVB-T kanalu pouze flignou s oblibenymi porady).

Kdyz si clovek posteluje obraz podle svych preferenci, tak je DVB-T pekne (vcetne sportu jako fotbal, hokej na CT atd.), u novych poradu a filmu treba na Nove nelze pri dostatecne silnem signalu obrazu celkem nic vytknout (stejne tak u orig. DVD a pripadne kvalitnich ripu).

Samozrejme clovek nemuze cekat, ze za 10k koupi TV na urovni TV za 30k, ale nenarocnemu divakovi podle me naprosto staci...

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od dv07 Zobrazit příspěvek
    neco malo tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...t=LC-32D44E-BK

jinak pokud nekdo chce TV vicemene hlavne na DVB-T, DVD ci DVD-ripy, tak je tato tv podle me ok.... menu samotne TV vypada trochu stroze, ale je tam vse prehledne a pohodlne dosazitelne. Na DVB-T tam je pak samostatne menu a to uz je klasika a napriklad oproti memu Samovi je mozne v nem DVB-T porady presouvat z pozice na jinou (coz u meho Sama jde u DVB-T kanalu pouze flignou s oblibenymi porady).

Kdyz si clovek posteluje obraz podle svych preferenci, tak je DVB-T pekne (vcetne sportu jako fotbal, hokej na CT atd.), u novych poradu a filmu treba na Nove nelze pri dostatecne silnem signalu obrazu celkem nic vytknout (stejne tak u orig. DVD a pripadne kvalitnich ripu).

Samozrejme clovek nemuze cekat, ze za 10k koupi TV na urovni TV za 30k, ale nenarocnemu divakovi podle me naprosto staci...

Dík za info, ale zrovna mě tohle moc nepomohlo. Já budu na TV sledovat výhradně externí signál a to:

- DVD/divx přes HDMI
    - Digi TV přes SCART
    - DVBT z externího s-t-b přes SCART
    - HD satelit přes HDMI

Zajímalo by mě hlavně co ta telka udělá když musí přepočítat rozlišení jak na větší (Digi, DVBT tak na menší - divx a HD sat)

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2008

- DVD/divx přes HDMI - to bude naprosto ok (pokud jsou externi pristroj a zdroj (DVD, Divx) kvalitni)
    - Digi TV přes SCART - tohle bude naprostej hnus, poe to je DigiTV a to neni SD ale hnusSD
    - DVBT z externího s-t-b přes SCART - tohle nema smysl (TV ma integrovany DVB-T)
    - HD satelit přes HDMI - Skylink nemam

Zajímalo by mě hlavně co ta telka udělá když musí přepočítat rozlišení jak na větší (Digi, DVBT tak na menší - divx a HD sat)
    - kdyz budes budes pouzivat externi zarizeni, tak prepocitavani (na vetsi - upscaling) ponech na externim prijimaci. o prepocitavani na mensi rozliseni nic nevim.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

- DVBT z externího s-t-b přes SCART - tohle nema smysl (TV ma integrovany DVB-T)
    Kdyby to nemělo smysl tak to nedělám. Ale mám s-t-b s timeshiftem a bez toho já už se při koukání neobejdu.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2008

Citace Původně odesláno od bigboban Zobrazit příspěvek
    Kdyby to nemělo smysl tak to nedělám. Ale mám s-t-b s timeshiftem a bez toho já už se při koukání neobejdu.
    Tak v tom pripade ok, ale dani za to bude to pripojeni scartem. Z mpeg2 (SD) samozrejme ten stb pri pripojeni napr. pres HDMI ci komponent HD neudela, ale scart je ten nejmene kvalitni zpusob pripojeni k LCD TV, ale pokud jina moznost neni tak se neda nic delat....

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Tak v tom pripade ok, ale dani za to bude to pripojeni scartem. Z mpeg2 (SD) samozrejme ten stb pri pripojeni napr. pres HDMI ci komponent HD neudela, ale scart je ten nejmene kvalitni zpusob pripojeni k LCD TV, ale pokud jina moznost neni tak se neda nic delat....

Mám tenhle kousek:

http://www.sigmatek.cz/products/DVBH-2000/index.aspx

Je to suprová vecička, hlavně time-shift.

Zkusím to pak k telce připojit přes s-video, to by mohlo dávat lepší výsledek než SCART.

Podle mě se časem možná objeví podobné s-t-b s nahráváním ale s HDMI výstupem.. To se asi stane v době, kdy začne více programů vysílat v MPEG4, dřív nebo později se to stát musí..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2008

Obavam se, ze pri tom, jak u nas vsechno funguje, bude mpeg4 v DVB-T standardem za hoooodne dlouho To az cela EU uz bude mit vse v HD tak my s velkou pompou budeme zavadet teprve prvni pravidelne DVB-T vysilani v mpeg4...

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

dv07 tak černě bych to neviděl. v DVB-T jdou v mpeg4 AVC h.264 již dnes CT1 HD, Nova HD, za chvíli Barrandov HD, Nova Sport HD a další tento rok přibudou.

OO7 OO7 je offline
    Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

jardo, je sice pěkné jak jsi to napsal , ale ani jeden z těch co jsi popsal není v nabídce UPC a asi dlouho ještě nebude. Asi jsi velký optimista, tak se snad letos dočkáme. Pořád se vymlouvají že je to drahé a přitom daleko chudší např. IPTV to zařadila od svého počátku, tak nevím. Jen malí příklad, Nova HD jede už hodně přes rok a UPC vůbec nereaguje, jako by tu ani nebyla, proto ten můj pesimismus. Jinak celkem s UPC (kabel) spokojenost...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2008

Tak jako prvni vec by to chtelo v nasi diskuzi oddelit DVB-T (o kterem mluvim celou dobu ja) a DVB-C (napr. UPC) a DVB-S (napr. Skylink), jinak se nehneme z mista

Co se tyka DVB-T u nas, tak si stojim za tim, co jsem psal. V ramci volne pristupne DVB-T (jako jsou ted na muxu 4 CT1 HD a Nova HD) podle me prisun dalsich volne pristupnych HD programu v brzke dobe nehrozi a treba takove Nova Sport (SD ci HD) se na volne pristupnem DVB-T nedockame podle me nikdy (alespon jsem neslysel, ze by o tom Nova premyslela a ani nevidim duvod, proc by to delala)...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Eaget H5 aneb pomoc s výběrem MMC
    Od Kawex v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 17-01-2012, 23:22
  2. DVD od nuly aneb jak na to
    Od ka1ra v sekci Mastering
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 31-10-2006, 19:34
  3. EVD - aneb když se dva perou...
    Od ODSakEda v sekci Vypalovačky a média
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 03-03-2006, 10:58
  4. Filmové muchy - aneb
    Od mouty v sekci Filmy
    Reakcí: 58
    Poslední příspěvek: 21-11-2005, 12:04
  5. CRT-2-TV aneb „smartest deinterlacing“ ???
    Od zibi v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 19-12-2004, 17:31