Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 36 z 36

Téma: problém se zvukem

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Abych si byl na 100% jistej,přehrál jsem si přímo z kazety D8 zkušební záznam na projektoru a na obraze o úhlopříčce 2 m jsem žádnej posun nepozoroval. Když jsem ten samý záznam přehrál z PC tak tam ten posun byl. Já bych to tak jednoznačně neviděl jako problém kamery.Vždyť při záznamu na kazetu dochází nejprve k digitalizaci a po té k ukládání na pásek.Ze všech dnešních pokusů je jasné, že k posunu zvuku dojde až při toku dat do PC.Proto abych mohl vyloučit pc byla by dobrá ta zkouška se stolním rekorderem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Tak teď ještě vysvětli, jak ve společným datovým streamu může dojít k posunu zvuku a bude to dokonalý... Nějak si totiž pořád neumím představit, že se nuly a jedničky při transportu pomíchají a zrovna jak na potvoru posunou zvuk... Spíš to vidím na to, že při digitalizaci z analogovýho zdroje to kamera zmastí, zatímco při převodu ze CCD+mikrofonu to provede správně. A stolní DVD rekordér bych do toho netahal vůbec - už teďka neznáš (nebo nechceš znát) příčinu problémů a ještě si tím chceš zadělat na deset dalších...

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Jo všechno co píšeš má logiku.Ale... V LP režimu jsem zaznamenal na kazetu D8 z VHS 90 min. filmu Pulp Fiction.Pak jsem připojil kameru do projektoru a pustil začátek a konec záznamu.V obou případech byl zvuk s obrazem synchronizován. V tomto případě jsem přehrával již zdigitalizovaný záznam a vše je vpořádku.Tudíž digitalizace proběhla ok Pokud z té samé kazety D8 nagrabuju do pc, posun zvuku po 90 min. je přesně 0,71 s. (dle virtual dubu). Pak jsem ještě pro kontrolu přehrál tento záznam z pc na projektoru a subjektivně je jasně znát posun zvuku na konci.Takže se mě nediv že to nechápu.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

seva : Vďaka za test, tiež som o krok ďalej.

Pitomec : Ja viem že teoreticky všetko správne analyzuješ, ale my s týmto problémom musíme prakticky nájsť chybu a keď sa dá tak aj odstrániť. VEGAS s tým grabovaním robí niečo s videom, lebo mám to vaskúšané prakticky !!! graboval som z kamery a asi po 5 min. (v náhľade VEGASu) mi urobilo pauzu vo zvuku (ja neviem asi 0,5 sek.) pri nastavení synchro VIDEO (alebo aj NONE) a keď som synchro sastavil na AUDIO tak to bolo OK. My sa s tebou nehádame, ale testy to ukazujú takto.

PS: VĎAKA za pomoc o vyriešenie tohoto problému

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Ještě mě napadlo jestli neexistuje nějaká utilita na jemnou úpravu rychlosti audia.Ve Virtual dub bych pomrvené avi rozhodil na audio a video, audio bych zpomalil aby to vyšlo na stejnej čas jako video a pak zase sesadil do avi.To bych asi zkousnul.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

MOJE: Já grabuju přes WinDV a někdy i přes VideoCapture UMS a nerozchází se mně nic. Používám Canopus AceDVio a miniDV videorekordér JVC DVS-2. Takže...?

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Problém se zvukem
    Od fonsii v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-08-2009, 09:50
  2. Problém se zvukem
    Od antoan v sekci Mastering
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 20-06-2009, 16:48
  3. Problem se zvukem