Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF 10/100 x Sony HDR-CX11E x Samsung SC-HMX20

Dandy74 (2)|12.1.2009 15:28
Dobrý den,
chystám se ke koupi nové kamery, cena kolem 20 000,- Kč. Zvažuji mezi těmito typy: Canon HF 10/100, Sony HDR-CX11E, Samsung SC-HMX20.
U všech mi vadí, že už nemají hledáček, ale chápu, že je to kvůli velikosti kamery. Jsem však na něj zvyklý, a například při natáčení při intenzivním slunečním světle si myslím, že asi bude chybět. Taky se používáním hledáčku dala ušetřit energie. Až doteďka jsem používal Sony DCR-TRV19E a byl jsem s ní víceméně spokojený.
Natáčím jako amatér, buď záběry z různých akcí s přáteli či rodinou (uvnitř i venku), nebo na cestách, často v horších povětrnostních podmínkách (zima, déšť, hory).
Bohužel čím více si toho o jednotlivých kamerách čtu, tím víc jsem nerozhodný.
Už jsem byl rozhodnutý pro HF100, ale pak jsem si přečetl recenzi na TVFreak, kde vychází lépe Sony HDR-CX11E, tak jsem začal váhat, ale na camcorder-test.slashcam.com zase při srovnán vychází lépe Canon a připadá mi podle srovnání záběrů, že má lepší záznam při nižším osvětlení.
Ideální kamera by pro mě byla asi taková, které by měla co nejkvalitnější záznam, hledáček, záznam na kartu a co nejmenší velikost. Můžete mi prosím někdo napsat, jaké máte zkušenosti s uvedenými typy kamer, případně kterou byste mi vzhledem k mým požadavkům doporučili? Nechám si doporučit i jiný typ, který jsme třeba nezmínil.
Zajímalo by mě taky, jestli má někdo zkušenosti s přechodem z kamery, která má hledáček na kameru která ho nemá. Díky.
artam (1147)|13.1.2009 07:59
Moj osobny nazor:
Kedze sa v priebehu rokov u mna vytvorila psychologicky neprekonatelna averzia voci MemoryStick pamatovym kartam, ktore tvrdosijne tlaci Sony do svojich produktov (blbo sa daju zohnat vyssie kapacity hlavne na cestach, vyssia cena oproti SD), tak z tohto hladiska by u mna prevazil Canon, hlavne ked z obrazoveho hladiska su kvalitativne porovnatelne.

Prechod z kamery s hladacikom na bezhladacikovu je blby, uz cca 2 roky a nezvykol som si, pri slnku za chrbtom je to hrozne.
Marcelino (2)|14.1.2009 14:13
presne takuto dilemu riesim ja... tu sice v teste vyhrala Sony, ale ja sa priklanam k Canonu HF100, uz len musim nast KDE ju mam kupit za co najnizsiu cenu ?

Osobne nepokladam za stastne riesenie dotykovy displej na Sony - ako asi bude fungovat to ovladanie na moje spotene ruky, ktore vytiahnem z rukavic pocas lyzovacky pri -10, alebo ako naposledy pri "nocnom lyzovani" pri -15stC

Ja potrebujem hlavne:
1. co najlepsie chovanie za zleho svetla
2. zaznam na SDHC karty /zadne pohyblive diely/
3. ovladanie bez dotykoveho displeja
4. opticky stabilizator obrazu (kameru bez hladacika stabilne neudrzim unaveny pocas tury v horach si lyzovacky - nemyslim tym natacanie "za jazdy", to nezvladne ziadny stabilizator)
5. je mi jedno ci to bude SD alebo HD (uprednostnujem SD, koli lahsej editacii a uskladneniu)
6. co najnizsia cena

z toho, co som nastudoval posledne testy mi vychadza ako favorit Canon HF100
sice v nijakej discipline nevyhrava voci Sony ci Panasonicu, ale celkovo mam najvyvazenejsie vlastnosti
Dandy74 (2)|15.1.2009 14:40
[QUOTE=Marcelino;211791]presne takuto dilemu riesim ja... tu sice v teste vyhrala Sony, ale ja sa priklanam k Canonu HF100, uz len musim nast KDE ju mam kupit za co najnizsiu cenu ?

Osobne nepokladam za stastne riesenie dotykovy displej na Sony - ako asi bude fungovat to ovladanie na moje spotene ruky, ktore vytiahnem z rukavic pocas lyzovacky pri -10, alebo ako naposledy pri "nocnom lyzovani" pri -15stC

Ja potrebujem hlavne:
1. co najlepsie chovanie za zleho svetla
2. zaznam na SDHC karty /zadne pohyblive diely/
3. ovladanie bez dotykoveho displeja
4. opticky stabilizator obrazu (kameru bez hladacika stabilne neudrzim unaveny pocas tury v horach si lyzovacky - nemyslim tym natacanie "za jazdy", to nezvladne ziadny stabilizator)
5. je mi jedno ci to bude SD alebo HD (uprednostnujem SD, koli lahsej editacii a uskladneniu)
6. co najnizsia cena

z toho, co som nastudoval posledne testy mi vychadza ako favorit Canon HF100
sice v nijakej discipline nevyhrava voci Sony ci Panasonicu, ale celkovo mam najvyvazenejsie vlastnosti[/QUOTE]

Ahoj, pokud se podivas na srovnání kamer na http://camcorder-test.slashcam.com/compare.html, vychází kamera Canon před Sony lépe. Navíc má podle mého názoru (po srovnání záběrů uveřejněných tamtéž) lepší záznam při nižším světle. Sony má pouze lepší rozlišení fotek, ale to pro mě není podstatné a o trochu širokoúhlejší objektiv.
Já osobně už jsme si asi vybral Canon, ale teď řeším ten hledáček, to znamená mezi Canon HF 100 a HG21. Ta má hledáček, ale i HD (což nechci, protože souhlasím s tebou, že je lepší se vyhnout mechanickým částem), je větší a má o trochu horší obraz. Co se týče ceny, tak nejlepší jsem zatím našel na pixmania.cz nebo megapixel.cz.