Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AverMedia TVPhone98 + XP = problém

VR (2)|9.1.2009 10:28
Potřeboval bych poradit, nevím už co dál. Už asi měsíc se snažím nainstalovat TV kartu. Vyzkoušel jsem různé softwary od AverMedia, různé diskuze, návody z TV Freaku, různé drivery, ... a nic. Karta funguje jako TV, ale nenahrává jak má (v nejlepší variantě v polovičním PALu - 352x288 bodů nebo 384x288?). Kartou chci digitalizovat staré VHS pro další zpracování v PC.

Mám TV kartu TVPhone 98w/VCR. Dříve jsem jí měl na PC s Win 98 a chodila naprosto spolehlivě (s originálním sw). Loni jsem zakoupil nový PC (CPU AMD64x2, VGA Ati Radeon 2600) a nainstaloval Win XP SP2. Po instalaci nového sw a ovladačů z webu AverMedia je karta jako TV funkční. V režimu VCR je použitelná jen při polovičním PALu. Plný PAL 768x576 neumí (což bych rád), nabízí pouze 704x576 nebo 720x576. Při volbě těchto možností a začátku nahrávání se objeví chybová hláška: AverMedia TV Series DirectShow Application for WDM došlo k problému a .... Zkoušel jsem nainstalovat i AverMedia TV Studio 203, ale to se kousne už při spuštění vlastní aplikace.

Dále jsem vyzkoušel ATV2000, BtInstaler a iuVCR.
ATV 2000 při spuštění hlásí chybu Cannot find Video frame grabber, ale v režimu TV funguje. Při pokusu nahrávání v plném PALu (768/720/704x576) napíše hlášku znovu nebo že není formát podporován.
BtInstaler přepíše ovladače a pak už nefunguje nic.
Uskův iuVCR je jediný sw, který mi s kartou funguje asi jak má - včetně nahrávání v 768x576 bodů. Ale za digitalizaci VHS je cena sw nějak hodně vysoká. To už si raději koupím novou kartu. Zkoušel jsem i volně dostupné Uskovi ovladače. Ale buď se mi nenainstalovali nebo nevím.

Může mi někdo pomoci. Předem díky!
VR (2)|13.1.2009 10:22
Problém vyřešen. Pomohla až nová čistá instalace Win XP a karty. Sw karty už funguje bez problémů. ATV2000 stále ne, ale to už není podstatné.
Problém asi vznikl při instalaci nových sw a driverů z flashky, když v mechanice zůstalo zapomenuté originální CD se sw a drivery pro Win 98. Asi se nainstalovalo od každého něco a pak už nepomohly ani přeinstalace karty ani win XP.