Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Externí repro bez domácího kina.

odowakar (20)|31.12.2008 07:55
Pytkin
Věř mi nebo jarinovi, že i ve stereu dokážeš vytvořit dokonalý prostor nahrávky a i částečně filmu (i když trochu odlišnou od klasického DK). Ale jde o něco jiného. Nikdo z nás neví, jak zní správně výbuch sopky, dopad meteoritu nebo dupání tyranosaura. Ale každý ví, že když zabouchne dveře u auta, nedostane žádný superhluboký bas, každý ví, jak zní hlasy atd. A v těchto reálných zvucích je slušná stereo aparatura na míle daleko před každou PC 5.1 sestavou. To není nějaký výsměch směrem k bedničkám, které třeba Ty používáš, to je prostě snadno ověřitelný fakt. Věř, že zázraky se opravdu nedějí a za ty peníze zvuk, který by se byť jen vzdáleně přibližoval realitě, prostě nedostaneš.
A mimochodem, pokud máš AV receiver a zesilovač (stereo) v přibližně stejné cenové hladině, bude zesilovač hrát výrazně lépe. A že se něco pokazí není relevantní argument. Nedávno se kamarádovi v Mnichově pokazil necelý rok starý BMW 5tkové řady. A ten stojí určitě víc než přehrávač Denon.
odowakar (20)|31.12.2008 07:59
A mimochodem. Ten kdo Tvému kolegovi poradil tu výše zmíněnou sestavu, by měl být poslán kamsi.
K zesilovači za dvacet 602ky BW - to je teda opravdu odborník na slovo vzatej.
rampion11 (131)|31.12.2008 09:35
O té odbornosti vypovídá již koupě LG přehrávače za 2k k zesilovači za 20k na převážný poslech hudby. Ty zmíněná repra se v takto vyvážené sestavě určitě neztratí:)
BOBA (590)|31.12.2008 09:50
Jarino1978: udělal jsi mi radost s tím stereem. Je to tak, že když je to fakt perfektně nahrané, tak DK je takový malý podvůdek. Zkuste si na takových různých výstavách koupit třeba CD od firmy Chesky records a posluchač zjistí, jací mohou být zvukaři machři. Řadím se spíš mezi hi- fisty a s domácím kinem do paneláku váhám.
rampion11 (131)|31.12.2008 11:10
Musím Tě upozornit na určité nesrovnalosti Tvého příspěvku. Vždyť i u domácího kina si můžeš pustit jakkoliv kvalitně zvukovo udělané CD v normálním stereu, tak jaký malý podvůdek? I kvalitní stereo (kvalita komponent je samozřejmě prvořadá) můžeš mít zabudované v rámci domácího kina a pokud si nechceš mršit zvuk Dolby Pro-logic a chceš poslouchat v 2.0., tak ho prostě nezapínej. To přece neznamená, že když máš u domácího kina povězme šest nebo osm beden kolem sebe, že automaticky hrajou všechny najednou:) Stereo Ti bohužel takovou volbu neposkytne, tím pádem rozhoduje to, co člověk upřednostňuje.
odowakar (20)|31.12.2008 11:21
Domácí kino není špatná věc jako taková, ale musí se splnit alespoň dvě podmínky.
1. V místnosti musí být dostatek prostoru na správné umístění beden (čili i dost místa za sedačkou, aby zadní repro se zbytkem vytvořili pomyslnou kružnici) a musí být solidně zatlumená.
2. Musí se do toho investovat alespoň nějaký odpovídající peníz - to neznamená statisíce, ovšem desítky na celý komplet to budou určitě.
Já myslím že i v běžném panelákovém bytě se to dá realizovat za výše uvedených podmínek. Ideálně asi nějaký set regálovek s centrem a subem od jednoho výrobce.
Jo, Chesky records má výborně nahraný disky, kvalitní jsou taky od Clearaudia, Denonu (one point recording) a další.
Pytkin (7947)|31.12.2008 13:23
[QUOTE=odowakar;209378]Pytkin
Věř, že zázraky se opravdu nedějí a za ty peníze zvuk, který by se byť jen vzdáleně přibližoval realitě, prostě nedostaneš.
[/QUOTE]

Ja nehovorim o tom ci je zvuk verny , alebo nie .. hovorim o tom , ze mas vacsi zazitok z filmu pri 5.1 zvuku ako pri stereu ..

OK mate iny nazor .. Mate na to pravo .. Kazdy ma pravo si to otestovat a rozhodnuta sa .. Mna viac bavi 5.1 ako stereo ..
Pytkin (7947)|31.12.2008 13:24
[QUOTE=rampion11;209386]O té odbornosti vypovídá již koupě LG přehrávače za 2k k zesilovači za 20k na převážný poslech hudby. Ty zmíněná repra se v takto vyvážené sestavě určitě neztratí:)[/QUOTE]

NO .. nakup smeroval k pozeraniu koncertov .. prax ale ukazala , ze sa na tom pozeraju len rozpravky , takze LG s prehravanim DIVX bol dobry vyber ..
Heartwork (2358)|31.12.2008 13:32
Pro nás skromnější - od včerejška mám doma Onkyo HTX-22HD. Nejsem hifista a na základní ozvučení místnosti 4x4 m je to pro mě plně dostačující - nechci srovnávat se sestavama za desítky tisíc, ale proti repráčkům v TV nebo Logitech Z-2300 THX: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
co mám u PC - je to úplně jinej zážitek. :)

Za desítku celkem milé překvapení.
Lukke (87)|31.12.2008 15:37
Heartwork: Také mám objednané Onkyo HTX-22HD... :)
Heartwork (2358)|31.12.2008 15:47
jj ..., myslím dobrá volba - jedu zatím v základu 2.1, SKS-11 na 5.1 dostupné až v lednu, ale i na 2.1 to jede velmi slušně.

Zrovna koukám na Rammstein - Volkerball a celkem schopný, filmy s DTS i AC3 taky paráda. ;)
BOBA (590)|31.12.2008 16:12
[QUOTE=rampion11;209399]Musím Tě upozornit na určité nesrovnalosti Tvého příspěvku. Vždyť i u domácího kina si můžeš pustit jakkoliv kvalitně zvukovo udělané CD v normálním stereu, tak jaký malý podvůdek? I kvalitní stereo (kvalita komponent je samozřejmě prvořadá) můžeš mít zabudované v rámci domácího kina a pokud si nechceš mršit zvuk Dolby Pro-logic a chceš poslouchat v 2.0., tak ho prostě nezapínej. To přece neznamená, že když máš u domácího kina povězme šest nebo osm beden kolem sebe, že automaticky hrajou všechny najednou:) Stereo Ti bohužel takovou volbu neposkytne, tím pádem rozhoduje to, co člověk upřednostňuje.[/QUOTE]

No nevím ..., ale zesilovač za 20 000 Kč a bedny za cca 35 000 nejde jaksi srovnávat s Dk za nějakých 15 000 Kč. A věř mi, že to stereo z DK 100% nevymáčknu v rámci svých nároků.
Abych předešel nějakým sporům ... v době kdy Mp3 zaneřádilo "svět", je i to DK v ceně jakou píši výše dostatečné ke sledování filmů. Taky nejezdím v mercedesu, ale ve fiatu :)
rampion11 (131)|31.12.2008 21:53
Dobře víš, že neporovnávám, pouze konstatuji. Ostatně můj dodatek, že "kvalita komponent je důležitá" hovoří sama o sobě. Jinak při dnešním silvestrovském veselí se vzdávám veškeré další korenspondence, ale rád s Vámi strávím i příští rok. Všechno dobré
Muzstary (28)|5.1.2009 10:58
Poctivě jsem sledoval vaše názory.

Já mám tedy ve svém případě jasno.
Proto, že nemohu v současnosti investovat větší peníze do audiosoustavy, a vlastním z minula kvalitní pár regálovek, bude pro mne přínosnější je využít jen jako stereo, než strkat pár tisíc do prostorového zvuku u kterého bych se pak trápil s poslechem.

Potvrdili jste mi moji domněnku z mých úvodních příspěvků za což vám děkuji.

I můj problém s připojením bez účasti domácího kina bude schůdný.