Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40M87BD "rušení obrazu"

Chip2002 (16)|26.12.2008 00:09
Ahojte. Tak jsem si pod stromeček nadělil LCD televizi a příliš radosti mi zatím neudělala. Rád bych uvedl proč.

Po zapojení a nastavení televize krok po kroku dle návodu jsem se jal zkontrolovat nalazené programy. O to větší bylo mé překvapení, když jsem zjistil že nalazené analogové programy mají do jednoho vodorovné světlé a tmavé pruhy různé tloušťky jdoucí přes obraz a digitální programy se sekají, vypadávají, jakoby se "roztékají" a na obraze se tvoří světle zelené "rozmazaniny".

Po počtu pokusů a omylů jsem zjistil, že pokud vypnu počítač připojený do HDMI jdou digitální programy podstatně lépe (i když ne zcela bezproblémově). Zajímavé bylo, že pokud jsem pouze vypojil HDMI kabel ke zlepšení nedošlo. Počítač i televize jsou ovšem oboje zapojeny do jednoho a toho samého íťového rozbočovače s přepěťovou ochranou. Hledal jsem tedy potíž v něm. Zapojil jsem tedy televizi do samostatné zásuvky bez přepěťové ochrany. Žádná změna. Vodorovné pruhy a "skákání" programů příjmaných přes analog.

Už nevím co vyzkoušet. Při pouštění signálu z počítače přes HDMI vše v pořádku.
Ještě pro úplnost. Bydlím v bytě v panelovém domě. Na starou CRT televizi přes tu samou anténu chytnu čistě všechny analogové programy. Co se digitálního příjmu týče nemám srovnání.

Díky za pomoc.
jarda50 (1424)|26.12.2008 16:41
Vidím to na špatnou kvalitu signálu navíc sníženou připojením na dva stroje (TV a PC) máš to přes rozbočovač TV signálu? Aco kabely na cestě ze zásuvky to TV jsou OK nebo používáš původní analogové tkaničky?
Další věc přesto, že je to dobrá TV tak analog bude vždy určitá mazanice. Holt je to digitální TV ane analog. To, že to je lepší na CRT je stará věc zkus si představit, že máš CRT také tak velké jako LCD to by byl mazec asi by si se divil. Laicky řečeno malá TV více schová problémy v signálu.
Chip2002 (16)|26.12.2008 20:15
No dobrá, ale tak sížená kvalita signálu mi z "hezkýho" obrazu na CRTčku neudělá nekoukatelnej, šumící a rozsekanej obraz na LCDčku. Konkrétně ČT1 jde jakžtakž v pořádku až na ty světlé a tmavé pruhy a Nova s Primou prakticky nejdou. Kolikrát běží stylem, že se horní polovina zobrazuje v té spodní a naopak. Neříkej, že tohle je dílem LCDčka. Nemám to přes rozbočovač. Do televize mi jde nějakej "lepší" anténí kabel a počítač připojuju taktéž k televizi přes HDMI kvůli harddisku a DVD mechanice. Obě zařízení jsou však napojena na jednu společnou zásuvku. Ale už i to jsem vyzkoušel a v tom to není.
jarda50 (1424)|26.12.2008 23:21
Tohle vše může být kabelem. Pokud máš nějaký zkus to. I blbě napájený konektor na kabelu udělá své. Neporovnávej to s CRTčkem to nemá smysl, CRT je vyloženě na analog ale každé LCD má určité problémy s analogem, ale tohle co popisuješ by být nemělo. Máš požnost vyzkoušet na TV jiný signál, třeba DVB-T třeba na pokojovou antenu? Napiš co máš za TV. A co DVD jak Ti jedou? Je to v pořádku? Skutečně to co popisuješ je pravděpodobně způsobeno slabým signálem. Z čeho bereš signál? Z STA, z vlastní antény?
Chip2002 (16)|26.12.2008 23:50
Televizi mám Samsung LE40M87BD (je to v názvu topicu)
Zkoušel jsem jiný anténí kabel a nic. Jinou anténu bohužel nemám. Signál beru z anténího rozvodu co běžně bývá v panelovém domě. Co přesně je na střeše netuším. DVD jedou zcela bez problémů.
jarda50 (1424)|27.12.2008 13:53
jednoznačně to skutečně vypadá na špatnou kvalitu signálu. Pokud jde v sta jak digitál tak analog nebývá to vždy OK a vzájemné rušení. Obrať se na správce domu a stěžuj si na signál majitel nebo správce je ze zákona povinen udržovat sta v takovém stavu aby to umožnilo přenos kvalitního signálu. Bohužel ve většině případů stojí STA za prd. Navíc vzhledem k tomu, že signál po sta je veden od spodu nahoru někdy stačí aby někdo pod tebou zastrčil TV šňuru do konektoru pro rozhlas a signál je tím rušen bohužel i to se stává.