Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejlepší LCD okolo 40"

mujnik (11)|17.12.2008 00:42
Jako mnozí tady se chystám pořídit si novou TV a rád bych se poradil či vyslechl vaše názory, rozpoutal debatu, kterápak LCD televize okolo 40" je "nejlepší"?. Osobně bych chtěl najít kompromis pro běžné sledování televize - signál z DVB-T, DVD filmy (později BLU Ray), video z full-hd kamery (SANYO XACTI 1010), občas práce na PC (proto se kloním k LCD co b umělo FULL-HD z počítače, i když plasma je asi lepší v případě horšího signálu).

Já se rozhoduji mezi

Philips 42PFL7603D (Ambilight)
Sony KDL-40L4000
SONY KDL-40S4000
Samsung LE40A656
SAMSUNG LE40A756
LG 42LG6100
SHARP TV LCD LC 42 G 20 E

Na SONY mě láká přítomnost DVB-C tuneru, jelikož mám kabelovku a tak je to taková jistota, že kdybych se i přes přítomnost DVB-T rozhodl přeci jen si UPC nechat, tak by mi vše fungovalo. Ostatní ale myslím nabízejí více muziky za méně peněz (otázkou ovšem je, zda muzika například v podobě 100 Hz je vlastně potřeba) Asi bych nechtěl televizi s lesklým povrchem, ve kterém se zrcadlí okolní předměty a už v prodejně to nepůsobilo dobře. Od PDP mě krom zmíněného připojení k PC odrazuje i vypalování loga a postranních čar.

Důležitá je myslím kromě kvality obrazu (i při horším signálu by to neměla být tragédie) také rozumná spotřeba.

Děkuji všem za případné podněty co pořídit. V obchodě jsem byl již několikrát, nicméně tam buď běží úžasný signál ukazující obraz v ideálních podmínkách Bluray disků apod., nebo naopak víceméně hrozný (vzhledem k roztažení na velkou úhlopříčku) analogový signál. Průměr v podobě DVB-t jsem neobjevil a tak bych se rád poradil u vás a snad to bude pro někoho též užitečné.
Martex (10)|17.12.2008 15:14
U té Sony bych si nebyl 100% jist, zda by to bylo kompatibilní s kabelovkou v ČR (UPC). Jinak co se poměru muzika/peníze týká, tak si myslím dobře stojí Samsungy řady 6 a 7 (LE37A656 a LE40A656 atd.). Testoval jsem doma i starší model LE40A575 a musím říci, že byl jeden lepší než druhý. Od pětkového modelu jsem nakonec upustil z důvodu poněkud "zastaralých" parametrů.
Více zde:
http://hdmag.cz/clanek/nove-lcd-hdtv-samsung-rady-6-a-7-revolucni-design-a-superrychla-odezva
MlokCZ (636)|17.12.2008 15:39
[QUOTE=Martex;207429]U té Sony bych si nebyl 100% jist, zda by to bylo kompatibilní s kabelovkou v ČR (UPC)[/QUOTE]
Tady je čerstvé vlákno, kde se řeší, které STB a TV jsou funční s UPC:
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2239
mujnik (11)|17.12.2008 16:18
Sony je mi celkově nejsympatičtější, byť je obecně dražší než konkurence .... Samsung byl můj původní favorit, nicméně trochu mě odrazují rozsáhlé diskuze, kde se řeší různý clouding, každý druhý kus má vady ..... tak nevím, je-li to správná volba .... byť nabízí asi nejvíce muziky za nejméně peněz. Trochu nevím co si myslet o Philipsu (design se mi líbí, ale co to ostatní?), LG (nevím, nemuselo by být špatné, ale slyšel jsem i extrémně negativní dojmy) a Sharpu (těžko říct) .... zatím jsem nenašel žádnou TV ca okolo 25 tis., u které bych si řekl, že je dobrá a bezproblémová. Paradoxně bych našel některé plazmy, např. od Panasonic, ale tam mě odrazuje problém s nakláněním obrazovky (myslím její zavěšení pod úhlem), obecně větší spotřeba a hlavně asi nižší kvalita obrazu při práci na pc (rozostřenější než lcd), ale jsou to jen dojmy pochytané na diskuzích....