Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DTS na DOLBY ?

Mopp (10)|10.3.2005 23:03
Vlada> Díky moc snad uz ten film konečně dokončím :-)
clee (6592)|10.3.2005 23:11
hehe tak to mam opacnej problem, uz pul roku se mi na disku vali prekompresovany video bourne identity (audio sem si omylem smazal :-I ) a nejsem schopnej si dojit do pujcovny a stahnout si dts stopu 9-)
vlada (3470)|10.3.2005 23:14
clee> Nemáš náhodou ten originální film z roku 1988?
clee (6592)|10.3.2005 23:21
jo to nemam, tohle je ten novej s damonem 8-)
Pears (1027)|11.3.2005 00:23
[quote=tlamik]
a pro kontrolu se spusti i prehravani, to pak muzes zastavit a pravym tlacitkem zvolis convert treba singlefile output a mas to ve wav, trivka ne ?:-!!![/quote]

No asi to trivka moc nebude. Me se prehravani spusti, ale zadne singlefile output tam pod pravym butonem nemam \/
Netusis proc?
Pears (1027)|11.3.2005 00:46
Omlouvam se vsem, ze jsem LAMA, ale mel jsem nejakou starsi verzi Foobaru. Fakt je to docela jednoduchy. Otazka par kliknuti a ja tady nad tim travim tri dny. Diky vsem za pomoc. :BB:
assmodeus (11)|11.3.2005 08:12
vlada
na besweet som skusal uz vsetko aj kompletny navod od autora, navody z fora ale i tak po 11 minutach audia (max 12) skonci enkodovanie azahlasi ze skoncil. miesto na enkodovanie ma dost, nechal som mu celych 120 GB. to by mu malo stacit aj keby chcel robit 56kHz 32Bit a 8kanalov. hyper mi zase nepripoji dts plugin. podla mna chyba bude asi ta ze mam XP, dam ta radsej MANDRAKE alebo zmenim platformu na MAC
vlada (3470)|11.3.2005 08:55
assmodeus> A co do čeho konvertuješ? DTS do AC3? Nebo WAV z foobaru do AC3? Buď trochu konkrétnější.
Poižíváš nějaký GUI? Jaký?
assmodeus (11)|11.3.2005 10:59
vlada
pouzivam besweet balicek s azidts a enkodujem ac3-dts na ac3-5.1
vlada (3470)|11.3.2005 14:11
vlada> A WinDVD nainstalovaný máš? A co zkusit jenom dekódovat DTS do WAVu? To jde? Jestli ne, tak to zkus pomocí toho přehrávače foobar2000.
Zkusil bych si taky pro BeSweet stáhnout GUI, který se jmenuje BeLight.
Mopp (10)|11.3.2005 16:14
Mam opet problem :-I

Mam prevedeny DTS na WAV ( vytvoreny v Foobaru 2000 ) a potrebuju ho prekonverktovat z WAVu na AC3 5.1.

Prvni jsem to zkouzil v BeSweetGUIv0.7b8, ale tady to neslo vubec prekonverktovat , zkousel jsem ruzne BeSweet, BeSweet 1.4, BeSweet 1.5 b28, potom jsem zkousel i ruzne encodery ac3enc.dll, vysledek zadny.

Druhy pokus jsem zkousel to prekonverktovat v programku BeLight ( verzi BeLight-0.21 a BeLight-0.22_alpha2 to neslo opet vubec prevest) .

Podarilo se mne to nejak zprovoznit ve verzi BeLight-0.21beta3, ale mezi 41-42 minutou prevodu na AC3 5.1 to proste padne a program dale nejede nebude se uz trapit.


Kdo mne prosim poradite doufam ze uz snad naposledny :-)

Uz jsem fakt zoufali asi se na ten DVD film asi vykaslu a bude.
clee (6592)|11.3.2005 16:35
sonic foundry soft encode, download je na dvd.box.sk
Mopp (10)|11.3.2005 17:40
Diky moc , ale nejde to naistalovat hlasi to chybu ze nejde otevrit README.WRI :-(

Pokousel jse najit nejaky druhy odkaz na http://www.google.com.

Ale nasel jsem jenom sonic foundry soft encode DEMO :-(
Miuvek (858)|11.3.2005 23:43
[quote=vlada][quote=Pears]...demuxnout z VOBu? A do jakeho to bude formatu Hhhh ? Neznam ten soft Mmmm[/quote]
Že by do DTS? Jinak DGMPGDec je nová verze známýho programu DVD2AVI. Vypadá skoro stejně, ale protože má plno funkcí navíc, tak se změnilo jméno.
Knihovna na dekódování DTS pro BeSweet je Azidts. Jenže sama DTS dekódovat neumí a potřebuje k tomu DirectShow kodeky, který si instaluje WinDVD. To je ten důvod.[/quote]
na toto stadium jsem došel taky, když jsem se tento problém pokusil ze studijních důvodů vyřešit. Jde stejně jenom o ten DS kodek, nevíte o nějakém samostatném, proč kvůli tomu instalovat celé WinDVD? Na doom9 jsou k mání samotné filtry pro MPEG2 a AC3, tak mě napadlo, jestli neexistuje něco takového i pro DTS :-?
Jinak já používám na přehrávání MPC, DTS zvládá taky, ale má své interní filtry, takže ostatní aplikace z toho nic nemají
vlada (3470)|12.3.2005 01:20
Miuvek> MPC stejně jako foobar2000 používají knihovnu libDTS, kterou vyvíjí autoři video přehrávače VLC (Video Lan Client). Má jí v sobě i FFSDShow. Takže pžehrávání DTS neni problém. Ale dekódovat to do WAVu umí jenom foobar2000. Když jsem se ptal autora BeSweet, jestli nechce začlenit do svýho programu libDTS (respektive DTSDec.exe), tak jsem se dozvěsděl, že DTSDec sux. Ale proč, to nevim.
Další možností jak zkonvertovat DTS na AC3 je FFDShow + Graphedit. Nikdy jsem to nezkoušel, ale mělo by to jít.
clee (6592)|12.3.2005 01:47
[quote=Mopp][quote=clee]sonic foundry soft encode, download je na dvd.box.sk[/quote]

Diky moc , ale nejde to naistalovat hlasi to chybu ze nejde otevrit README.WRI :-(

Pokousel jse najit nejaky druhy odkaz na http://www.google.com.

Ale nasel jsem jenom sonic foundry soft encode DEMO :-([/quote]

readme.wri musis nahrat do rootu disku z kteryho spoustis softencode
Mopp (10)|13.3.2005 23:01
diky moc uz to konecne mam naistalovane DIKY :-)
Pears (1027)|14.3.2005 00:01
Mam Soft Encode DEMO :(( a nejde s nim delat skoro nic. Pomuze mi ho nekdo vylecit? (pls na mail). Diky
clee (6592)|14.3.2005 00:45
stahni si to z toho dvd.box.sk je tam i serial
tlamik (24)|14.3.2005 08:47
Nekdo , kdo se vydava za Moppa, pise, ze se mu jiz povedlo predelat DTS do AC3 a ted, ze ho potrebuje priplacnout na DVD v jine diskuzi v sekci Audio, ze by shoda jmen ? Proc se nas porad ptas, jak to udelat, kdyz v jinem foru pises, ze uz to mas davno prevedeno ? \/
Myslíš to upřímně ? :-?
Pears (1027)|14.3.2005 08:53
[quote=clee]stahni si to z toho dvd.box.sk je tam i serial[/quote]

Diky.
vlada (3470)|14.3.2005 11:53
Teď jsem zjistil, že do AC3 umí taky komprimovat QuEnc, ale musíte to tam hodit přes AviSynth. Jestli umí 5.1 nebo jenom stereo a v jakej kvalitě, to sem nezkoušel.
Mopp (10)|14.3.2005 16:26
[quote=tlamik]Nekdo , kdo se vydava za Moppa, pise, ze se mu jiz povedlo predelat DTS do AC3 a ted, ze ho potrebuje priplacnout na DVD v jine diskuzi v sekci Audio, ze by shoda jmen ? Proc se nas porad ptas, jak to udelat, kdyz v jinem foru pises, ze uz to mas davno prevedeno ? \/
Myslíš to upřímně ? :-?[/quote]

ANO MYSLIM TO UPRIMNE!!!!

Mas pravdu povedlo se mne prevest DTS na AC3, ale spatny postupem.

Mel jsem totiz 18 kapitol zvuku ve formatu AC3 jak bylo na puvodnim originalnim DVD, ale dale se vnim uz nedalo pracovat, potreboval jsem totiz POUZE JEDEN soubor AC3 !

Mozna by ty jednodlive AC3 zvuky (tech 18 kapitol) sli spojit ve Virtual dubu, ale to jsem nezkousel.

Ted jsem nasel jiny postup a DIKY TOBE , CLEVA, VLADA a jinych co mne poradili tak jsem konecne te DTS prevedl na AC3 . :-)


VAZIM SI MOC VASI POMOCI A RAD KTERE JSTE MNE POSKYTLI JESTE JEDNOU DIKY
marekch (2)|15.3.2005 06:06
A mužeš napsat postup jak a v kterým programu si to převedl.dík
vlada (3470)|15.3.2005 10:59
Přes foobar2000 a BeLight to jde pár klikama myší.
Mopp (10)|15.3.2005 18:33
Souhlasim s VLADOU, pro uplneho laika a zacatecnika je to lepsi pres Foobar2000 ( prevod z DTS na WAv), pak treba ve Soft Encode ( WAV na AC3).
Sice jsem nad tim stravil skoro tyden nez jsem to zpravne prevedl, ale podarilo se to a funguje mne film hrisny tanec na mem DVD prehravaci :-)
stayman (12393)|15.3.2005 19:16
Vidis, a s BeSweetom by si to mal hned a nie za tyzden :-E
vlada (3470)|15.3.2005 23:10
StayMan by €RikŁ€> BeLight je GUI pro BeSweet \/ . Pro laika je IMHO vhodnější než originální BeSweet GUI, který se mi zdá zbytečně moc komplikovaný. Dokonce i já ho používam radši a to se za úplnýho laika ve zpracování zvuku nepovažuju.
Je pravda, že stáhnout si k BeSweetu ještě Azidts a ukradenej dekoder z WinDVD je jednodušší, než to dekódovat foobarem, ale foobar2000 je stejně tak dobrej přehrávač, že by neměl chybět na žádnym počítači.
assmodeus (11)|30.3.2005 07:36
vlada
uz sa mi to konecne podarilo ale musel uplne od konca! musel som zmazat windvd lebo sa mi s niecim bil a potom cez FOOBAR som enkodoval dts na ac3, a ac3 som pre istotu enkodoval cez BeLight aj do MP2! ...kujem za radu!
Pears (1027)|2.4.2005 00:48
assmodeus:

Jak jsi prosimte enkodoval DTS do AC3 pres FOOBAR? :-)- To jde? :OO
assmodeus (11)|2.4.2005 15:09
Pears
hej. nainstalujes foobar, k tomu pridas do jeho adresara plugin foodts.dll (mozno budes potrebovat aj par pluginov z NERA ale asi ani nie). v v prvom menu (pp FILES) vyber preferencies a tam je polozka decoding alebo converting uz si nepamatam presne, tak tam si zvolis vystupny format a nastavenie ako v NERO alebo CDEX, potom das ulozit nastavenie. otvoris subor.DTS a pravim klikom si vyberies CONVERT a uz to ide samo
vlada (3470)|2.4.2005 16:32
assmodeus> To je všechno sice pravda, ale kde si sehnal AC3 encoder do Foobaru? Já ho tam nemam a o žádnym ani nevim, že by existoval.
assmodeus (11)|2.4.2005 17:00
vlada
na nejakej na stranke stranke som nasiel ze staci skopirovat plugin z NERA. ja som tam skopcil audio pluginy vsetky aby si potom stale nevyhadzoval nejaku chybu.



Pears
ak sa Ti nepodari tak skus postup co poradil mne vlada
vlada (3470)|2.4.2005 17:03
A Nero umí AC3? To jsem ani nevěděl, to se na to musim kouknout. Ale vlastně když umí udělat z AVI DVD, tak umět musí. Nebo tam cpe MP2? Kouknu na to.
assmodeus (11)|2.4.2005 17:44
vlada
ja som si teraz nedavno dal noveho 6.6. koveho nera a nejake pluginy co mi dal kolig a potom som mal moznost aj ac3. v zakladnej instalacii je len aac, mpX, ogg, wav, wma a este nejake.
najistejsie je urobit v FOOBAR z DTS MP2 alebo WAV a potom v BeLight ho enkodovat na AC3.
assmodeus (11)|2.4.2005 17:57
Lidicky troska tu je na servri popleteny den! vsimli ste si to? ved dnes je len sobota!
Pears (1027)|3.4.2005 07:38
assmodeus:

Jak se jmenuje ten plugin z NERA? Nechtel bych tam kopirovat vsechny, abych v tom pak nemel bordel a jeden po druhem se mi nechce. To se radsi zeptam :-E :-E
Pears (1027)|4.4.2005 20:14
Ten plugin tam mam, ale v Preferencich jsem fakt nikde nenasel dekodovani do AC3. Vzdy mi to napise: ERROR (foo_nero) : Component not configured.

Zkousel to jeste nekdo jiny? (DTS rovnou do AC3)
vlada (3470)|4.4.2005 22:35
Podle tý chybový hlášky tipuju, že nemáš ten plugin nakonfigurovaný.
Pears (1027)|5.4.2005 23:02
To vim, ale ja tam nikde polozku pro vyber dekodovani do AC3 nenasel.

Nechame to bejt.
Budo to delat do WAVu. WAV hodim do Vegasu a z neho do AC3. Zajimalo me to, protoze nekdy by se to hodilo pouzit jen tak pro "odflaknuti" zvukove stopy.
assmodeus (11)|12.4.2005 16:32
Pears
preco neskusis prekonvertovat vo FOOBAR do MP2 alebo WAV a potom v BeLight GUI (musis mat aj besweet v tom istom adresary, odporucam) z MP2 (WAV) do AC3? je to troska zdlhave ale funkcne.
doma som to skusal uz asi 5 krat a bolo to bez chyb.
Pears (1027)|12.4.2005 23:02
assmodeus:
Do MP2? :-k :-k
Vzdyt pisu, ze do WAVu mi to ve FOOBARu jde. Jenom me zajimalo jak je to s DTS rovnou do AC3. Znelo to celkem zajimave a vypadalo to, ze je to i funkcni. Ale ne u me :-E
vlada (3470)|13.4.2005 00:54
Podle dnešnich informací na CD-R serveru chystá Nero nevou verzi s podporou AC3 a certifikátem od Dolby. Potom by to už neměl být problém.
assmodeus> xxx -> MP2 -> AC3 neni dobrej nápad. Dvojitá rekomprese dá zvuku pořádně nafrak. Přečti si ten odkaz na srovnání rekompresí co jsem tu nedávno dával.
Tender (2)|23.7.2006 16:12
assmodeus

Ahoj,
Mohl by jsi mi prosím poradit ? Potřebuji převést WAV soubor na AC3 tak, aby byla hlasitost a zvuková kvalita 1:1 - nic víc.
Zkoušel jsem převádět WAV na AC3 pomocí BeSweet i BeLight, ale zatím jsem nedosáhl toho výsledku, jaký bych chtěl ( hlasitost 1:1 ) - buď je zvuk téměř neslyšitelný, nebo ( pokud použiju "Boost" ) je zase příliš hlasitý. Stalo se mi taky, že TV mi zvuk AC3 vůbec nepřehrála ....
Už jsem z toho zoufalý a nevím, co dál ...
Problém bude asi v nastavení, ale zkoušel jsem už různé kombinace a pořád nic .....
Nevíš, jak to vhodně nastavit, aby hlasitost byla 1:1 - o nic víc mi nejde ....
Také jsem si nainstaloval softencode, ale chce to po mě serial number. Nevíš prosím, kde bych ho mohl sehnat ?
Děkuji.
Ahoj.
Pavel.
vlada (3470)|23.7.2006 17:17
Tender
Máš obrovskou spoustu možností jak to udělat. Bohužel ani jedna neni zrovna triviální.

V BeLightu můžeš nastavit zesílení o 3dB, to by mělo být akorát. Pokud to bude málo, zkus dát 6dB.
Můžeš taky nkódovat programem FFMPEG GUI.
Jestli se trochu vyznáš, můžeš použít program BeHappy a k němu enkoder Aften. Také můžeš použít Aften spolu s přehrávačem foobar2000.

Poznámka: BeLight (BeSweet) používá pro kompresi knihovnu ac3enc.dll odvozenou od FFMPEG. Ten obsahoval chybu, která způsobovala ztišení AC3 při kompresi. FFMPEG už má tuhle chybu opravenou, ale zatím není opravené knihovna ac3enc.dll v BeSweetu. Enkoder Aften je také založený na projektu FFMPEG, opravuje některé chyby a zvyšuje kvalitu.
vlada (3470)|24.7.2006 00:26
Jak na export do AC3 v programu foobar2000

1) Stáhnu si enkoder Aften (najdete zde i Aften GUI) a nakopíruju soubor aften.exe do adresáře kde je foobar2000.exe.

2) Spustím foobar2000

3) Nastavím preset (předvolbu) pro kompresi do AC3 následujícím způsobem:
Otev5u dialog File -> Preferences -> Tools -> Converter. Tam kliknu na Add New a přidám nový enkoder. Parametry nastavím takhle: Encoder - Custom, Encoder: aften.exe, parameters: -b 256000 - %d, Dále lossy a 16 bit a jako název dám třeba AC3 256 kbps. Všechno potvrdim a zavřu.

4) Přidám do playlistu soubor, který chci konvertovat, kliknu na něj pravým tlačítkem a zvolím Convert -> Copnvert To.

5) V okně, které se objeví zvolím svoji předvolbu AC3 256 kbps. Pokud chci normalizovat soubor na 89 dB, tak nechám zaškrtnutou volbu ReplayGain processing, pokud hlasitost nechci měnit, tak to odškrtnu.

6) Jestli můj zdroj nemá samplovací frekvenci 48 kHz, tak zaškrtnu DSP processing, kliknu na tči tečky, přidám doleva filtr Resampler a nastavím jej na 48000 Hz.

7) Potom všechnio potvrdím OK, včetně případného varování, že konvertuji mezi dvěma ztrátovými formáty (ta hláška se dá vypnout, pokud moc otravuje).

8) Potom už jenom zadám cestu pro AC3 soubor a počkám.


Oprava: Aften samozřejmě podporuje roury (pipes) takže rekomprese se provádí bez mezistupně v podobě nekomprimovaného WAVu. Takže můžete v podstatě převádět libovolně velké soubory a například dříve problémová konverze AAC 5.1 na AC3 5.1 se stane hračkou.