Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytavani ATI MMC a VirtualDub

Vlada165 (62)|15.12.2008 08:26
Ahoj,

uz jsem z toho blazen, ale napred mi prestalo fungovat posledni ATI MMC (8.16?) ze nemuze inicializovat video (hlasku ted nevim presne) a v konfiguraci se daly zvolit 2 "Unknovn streamy" a nenabehlo to ani s jednim.
VirtualDub normalne fungoval a videl spravne ten (ATI TS200?) z poslednich WDM driveru.

Ted uz zase MMC funguje (i kdyz se zvoleny stream jmenuje "podezrele Unknown"),
ale jak chci dat ve VirtualDub connect na ten ATI TS200 nebo i VfW (ktere pred tim take fungovalo), tak se to kousne a nefungujou krome MMC ani dalsi zachytavaci programy ;-(.
Ktere tedy mam pouzit WDM kdyz ty mi ted zadne co mam (ani starsi) nechteji fungovat a nejde to ani na tom "Microsoft Legacy" a i kdyz by asi (urcite) mely byt lepsi ty WDM ?

(fungovalo to kdyz se mi tam jeste objevovaly ATI ovladace jako nejake "crossbary" Theater atd., i kdyz se nejak prapodivne nastavoval zvuk, ale ted uz je to tak nenajde a co je tam ten TS200, tak uz to nefunguje)

Mam All in Wonder Pro 9800 a Windows XP SP3
Dekuju ...
artam (1147)|15.12.2008 11:57
Nechapem potrebu niektorych stale instalovat nejake nove ovladace, ked tie stare fungovali. Potom nech sa nedivia, ze nieco prestane fungovat. :-|
Vlada165 (62)|16.12.2008 07:13
Mno obcas se take stava, ze nejnovejsi ovladace treba stihaji grabovat ve vyssi kvalite (tedy by alespon mely a obcas se to take "nemusi podarit") a stary soft neumel vse, co bych potreboval, ale jak je videt, tak to asi take nejspis nepochopis, takze prosim podobne "rady" uz nepotrebuju ;-) ...

Tak jsem zjistil, ze ty "ATI T200 Unified AVStream Driver" ovladace jsou zrejme jen pro MMC 9.16
(v jinych programech mi nechodi) a to jsem je jeste musel preinstalovat starsi verzi,
jinak to docela dost orezavalo TV obraz.
Ve VirtualDubu zase funguji jen "ATI Rage Theater Video Capture (DirectShow)"
ktere uz bohuzel nejsou v nejnovejsich AMD ATI driverech 8.12 a ktere
chodi "trhane", anebo "lepsi" "Microsoft WDM Image Capture (Win32) (VFW)",
ktere sice chodi plynule, ale obraz je "maly", ale oboje instalovane soucasne
(tedy aby fungovalo ATI MMC 9.16 i VirtualDub soucasne) asi nejde, anebo ano ?

Asi tedy mohou byt bud DirectShow anebo VFW ovladace a VirtualDub a ostatni programy zrejme pracuji jen s temi VFW, tedy alespon u mne ;-(.

DirectShow by ale (doufam) mely byt vykonnejsi a na tom MMC 9.16 mi ted bezi pekne, akorat je nevyhoda, ze MMC umi pekne rovnou "deinterlacovat" 720x576 (tusim hardwarove) jen do MPG2, takze zaznam je sice docela pekny, ale musim bohuzel pouzivat jen ten "MPG2 pouze I frame" a na pozdejsi strih, ktery potrebuju vlastne vzdy bych potreboval takto "deinterlace" nahravat radeji do DivX nebo Xvidu - tedy nedival jsem se, jestli uz to nahodou MMC 9.16 take neumi, ale drivejsi verze to neumely.

Mno vzdy preinstalovat ovladace podle toho, jestli budu chtit grabovat kvalitni MPG2 (vhodny pro prime nastrihani na DVD), anebo radeji lepe editovatelne AVI (klidne si jej "deinterlacuji" i pozdeji), ktere by se mi hodilo mnohem vic, se mi zrovna "nelibi" a hlavne si urcite casem zase nebudu pamatovat, ze jsem neco takoveho musel delat a kazde nove Catalysty urcite prepisou ty WDM co neorezavaji obraz v MMC ;-( ...

Nebo je i nejake lepsi reseni a opravdu umi fungovat DirectShow an VFW ovladace soucasne ?
Vlada165 (62)|17.12.2008 07:19
Safra tak jsem se radoval ze to mam "vyreseno" (i kdyz bohuzel nemuzu pouzit ten VD) a ze to alespon v tom MMC grabuje pekne alespon ten MPG 720x576 (i kdyz bych radeji AVI), ale vyreseno to vubec neni ;-(

Ten MPG to negrabuje hardwarove (jak jsem se domnival) a je tam jeste ten HW, ale ten kdyz spustim, tak neumi tak hezky "deinterlacovat" jako ten softwarovy, i kdyz ten ma zase mene ostry obraz a pozdejsim zaostrovanim a rekomprimaci bych mu asi take "moc neprospel" ;-( ...

Oba MPG ale zatezuji CPU asi jen na 8 az 11% (kupodivu i ten "softwarovy"), ale je mi divne, ze si pamatuju, ze nekkde ve starsim MMC se tam jeste daly nastavovat nejake "filtry", kde jsem si mohl vybrat "ostrost obrazu" a pod. a to tam ted u MMC 9.16 neni, anebo spatne hledam ?

Mno co je ale horsi, ze bych radeji graboval ty AVI (vhodnejsi na strihani a ostrejsi obraz nez ty MPG), ale uplne vsechny AVI kodeky nahravaji obraz "trhane" (obraz se "trha" uz pri nahravani) i kdyz je CPU zatizeny take asi jen na 11% ;-(.
Co prosim s tim ? Dekuju ...