Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2009......?

dolby digital (413)|7.4.2009 16:22
QUOTE=Hmm;222384]Nejsem ekonom, proto mi trochu uniká, o co Panasonicu vlastně jde. Přece mu může být jedno jak velký díl zisku předefinovaného doporučenou cenou si prodejci nechávají, ne?

A je vôbec isté že o to Panasonicu ide? Nemôže mútiť vodu niekto iný? Napr. nenásytný predajca? Kto sa menej narobí ten bude chamtivejší.[/QUOTE]
dolby digital (413)|7.4.2009 16:24
pardon
Hmm (1739)|7.4.2009 16:35
[QUOTE=dolby digital;222392]A je vôbec isté že o to Panasonicu ide? Nemôže mútiť vodu niekto iný? Napr. nenásytný predajca? Kto sa menej narobí ten bude chamtivejší.[/QUOTE]No asi to tak bude, že Panáci pouští TV pro prodej jen někomu, prodej po netě se jim nelíbí a nutí všechny za doporučené ceny ... tohle by totiž vysvětlovalo, proč se GW10-ky ztratily třeba z nabídky německého Hifi-Reglera. Řadu X10 Panáci neomezují a výsledek? Nižší ceny o 4-5 tisíc než doporučené. By mě ale zajímalo, kam s tím chtějí zajít. Od G10 výš (G15, V10, Z1) kamenné obchody a X10 bez cenového omezení na net (možná ještě C10 či S10)?? Přitom jsem od některých prodejců slyšel, že dražší typ nemají, protože by ho neprodali. To jsem zvědav, jestli se to změní kvůli tomu, že na netě nebude nebo bude drahý stejně jak u kameníků. To si spíš víc lidí takový drahý typ za diktovanou cenu vůbec nekoupí a třeba zběhne ke konkureci....
Tokra (97)|7.4.2009 17:10
Tak to vypadá, že přijdu do obchodu a řeknu prodavači: nějak se snad domluvíme ne? nechci přece slevu zadarmo. :-)
Hmm (1739)|7.4.2009 22:23
Jak linkoval Pavlis v jiném tématu ...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
to je Panasonic o tolik lepší, aby udržel ty úchylné ceny proti tomuhle??
No testy napoví, zatím prakticky nejsou...
Bengi (58)|8.4.2009 00:09
Tak nám ostáva ísť ku konkurencii a na Panasonic sa vybodnúť, alebo skúsiť pozháňať TV zo zahraničia (ak sa bude dať). Inak to vidím pekne draho s vyšou radou plaziem.
Pavlis (171)|8.4.2009 06:37
tento samsung vypada jeste lepe (co se panelu tyce), ale cena uz neni tak pekna, ale furt lepsi nez panak
http://www.dno.cz/products/televize-plazmove/samsung/samsung-ps50b650-novinka-2009
Bengi (58)|8.4.2009 08:32
súhlasím.
RedBaron (90)|8.4.2009 14:33
Matně si vzpomínám, že podobné "vofuky" dělal i Pioneer a jak dopadl. Prostě dneska se prodávají i takovéhle věci jako housky na krámě a pár jedinců se s tím nemůže smířit.
Connor (509)|8.4.2009 14:41
Ty televize ještě pořádně v nabídce nejsou, teprve se to rozjíždí, takže uvidíme jak to nakonec všechno bude vypadat.
Nedovedu si představit, že by Panasonic nechtěl prodávat řadu G10 (tj. druhá nejnižší fullHD řada pos S10) všemi možnými klasickými způsoby... zvlášť když náš trh je tak trochu plivnutí do rybníka. :-)
Connor (509)|8.4.2009 14:42
btw Dobrá vějička na zákazníky by mohla být funkce Viera Cast (od G15 výš) a s ním spojené např. sledování archivu TV Nova. :-)
Hmm (1739)|9.4.2009 13:08
Tak Panák to vzal hákem !!!!!
46G15E
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4891
50V10E
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4894
Cenový přehled
TX-P42G15E ..... Cena: 39 995,00 Kč
TX-P46G15E ..... Cena: 47 995,00 Kč
TX-P42V10E ..... Cena: 47 995,00 Kč
TX-P50V10E ..... Cena: 62 995,00 Kč
Ceny Zetka raděj nevědět
TX-P46Z11E ..... Cena: 139 995,00 Kč
TX-P54Z11E ..... Cena: 159 995,00 Kč
Connor (509)|9.4.2009 13:22
To je úlet, zlatá řada X10Y. :-)
-=Ice=- (414)|9.4.2009 13:46
Ty ceny docela mazec. rád bych viděl 55 V10 v reálu.
RoPo (6061)|9.4.2009 13:58
Tu ani v reálu neuvidíš. 55V10 neexistuje.
mysli (45)|9.4.2009 15:53
Napište prosím někdo, jestli imart.cz tu 10% slevu z dop. cen na požádání opravdu poskytuje. Sice mi to do telefonu potvrdili, ale jestli tomu opravdu tak je
RoPo (6061)|9.4.2009 15:59
Ehmmm.... Potvrzenou slevu od IMARTU máš.

Tento dotaz mě připadne tak hloupý jako kdyby jsi se ptal jestli je právě teď den. Podíval by jsi se z okna ven - viděl, že je venku den, ale přesto by jsi se ptal např. manželky či kolegy jestli opravdu venku den je. Promiň, ale nedalo mě to.
mysli (45)|9.4.2009 16:16
Napsal jsem to blbě, spíš mi jde o to, jestli tam budu muset pro slevu osobně...... nic, zavolám tam ještě jednou.
Tokra (97)|9.4.2009 16:18
[QUOTE=Hmm;222607]Tak Panák to vzal hákem !!!!!
46G15E
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4891
50V10E
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4894
Cenový přehled
TX-P42G15E ..... Cena: 39 995,00 Kč
TX-P46G15E ..... Cena: 47 995,00 Kč
TX-P42V10E ..... Cena: 47 995,00 Kč
TX-P50V10E ..... Cena: 62 995,00 Kč
Ceny Zetka raděj nevědět
TX-P46Z11E ..... Cena: 139 995,00 Kč
TX-P54Z11E ..... Cena: 159 995,00 Kč[/QUOTE]

Dobré je, že tam mají napsáno pod výrobkem:
Cena zde uvedená je nezávazně doporučená maloobchodní cena včetně DPH
a může se u jednotlivých obchodních partnerů lišit.

Takže to bude o tom kdo a jak bude prodávat. Doufejme. Jinak za tu cenu to u nás je v dnešní době asi neprodejné pro širokou veřejnost.
Hmm (1739)|9.4.2009 16:33
Tak aspoň v něčem jsme světoví... chtěl jsem si ověřit nějaká data u těch nových Panáků (mj. tloušťku u V10) i na jiných národních stránkách a prakticky nikdo (kde všude jsem to zkoušel) je tam nemá :-)
PaJaSoft (827)|9.4.2009 18:19
Vsimli jste si, ze to DVB-S (SD i HD - to ma byt jako DVB-S2 nebo DVB-S ale (i) s MPEG4 dekodovanim?) je u G15/V10 oficialne bez ohledu na prepinani Nemecka ci Svedska coby zeme provozu?:-) Nehodnotim absolutni vysi ceny, ale vyssi cena oproti G10 za celkem zajimavou vybavu je v radu 6.000 Kc prijatelna vic nez dost... vezmeme-li v potaz jake jsou problemy s dodavkami G10 v USA, tak bych rekl, ze na G15/V10 muzeme realne do letnich prazdnin skoro zapomenout....
garb7 (1189)|9.4.2009 23:02
Tak už jsem tu 42G10E viděl laik si rozdílu oproti 42PZ8... nevšimne, ale je znát že ten panel má lepší svítivost a řekl bych i ve vypnutém stavu zdá tmavší a 42G15 bude s výbavou a přístupem na net super záležitost ale jen mě zaráží že nemá USB vstup to bych rači připojoval foták kabelem než vyndavat kartu.
Bengi (58)|10.4.2009 01:12
http://www.bestelshop.cz/index.php?stat=produkt_info&produkt_id=4025&vyrobce=3&mod=0
Tak prvá vlaštovka je na svete. TX-P50V10E za 62 9995 kč. Ale dostupnost červen 2009!!!
Hmm (1739)|10.4.2009 07:13
To jsou čuňata - bez obrázku a za doporučenou cenu.....
RoPo (6061)|10.4.2009 08:14
Prostě je jen v ceníku. Proč je obviňovat čuňaty?
rudolf.korinek (119)|10.4.2009 08:39
Nevim jestli jste uz videli tuhle recenzi na Panasonic's 50” TCP50G10 ...

http://hdguru.com/panasonic-tcp50g10-50-plasma-review/416/

Rudla
Hmm (1739)|10.4.2009 11:38
Tak je příznivé, že se opět potvrdilo, že v černé má více detailů než Pioneer KURO, který je už trochu utápí (obdobně LED LCD /ne ten nový EDGEshit po stranách/)
A nepříznivé - překládá ten Googletranslator správně, že při 24p na 48Hz to stále cuká??
jirka67 (233)|10.4.2009 13:05
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kámoš si teď bude kupovat pasmu Panasonic, kvůli místu prostě musí mít jen 94cm. Vybral si nový typ s MPEG-4 TX-P37X10Y. Jeden prodejce mi ale říkal, že pokud nutně nepotřebuje MPEG-4 tuner, měl by raději ještě někde sehnat starší typ TH-37PX80E. Tato starší plasma má prý lepší obraz, přestože má o něco horší parametry (menší kontrastní poměr). Je to pravda, má někdo s těmito modely televizí zkušenosti? Bohužel nikde v prodejnách jsem tyto dva modely vedle sebe neviděl, abych to mohl porovnat.
PaJaSoft (827)|10.4.2009 13:06
[QUOTE=Hmm;222734]Tak je příznivé, že se opět potvrdilo, že v černé má více detailů než Pioneer KURO, který je už trochu utápí (obdobně LED LCD /ne ten nový EDGEshit po stranách/)
A nepříznivé - překládá ten Googletranslator správně, že při 24p na 48Hz to stále cuká??[/QUOTE]

Tak jednak tu recenzi hodne sepsuli lidi, co tomu hovi na avsformu, doslova "jmenorecenzenta" is idiot... zejmena v souvislosti s barevnymi prostory, barvami a na zaklade toho vyvozovanym zaverum (takze pozor na erudici recenzentu a tedy relevantnosti jejich tvrzeni)

A jednak lidi, co maji USA verzi G10 potvrzuji, ze 24p playback je skutecne synchronni, takze by me zajmalo, kde k tomu recenzent dosel - priznam se, ze nemam chut cist hatmatilkovy preklad a ani original... A neverim, ze bezproblemovy 24p je jen diky THX certifikaci, kterou U verze G10 ma...

BTW THX v E modelech je od G15? Panak se k tomu nezna a trapny flash na Vieru, kde jsou prezentovany o 2 generace starsi typy (PZ70/PZ700 atd.) je snad aprilovi zertik...
Connor (509)|10.4.2009 13:26
[QUOTE=jirka67;222741]Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kámoš si teď bude kupovat pasmu Panasonic, kvůli místu prostě musí mít jen 94cm. Vybral si nový typ s MPEG-4 TX-P37X10Y. Jeden prodejce mi ale říkal, že pokud nutně nepotřebuje MPEG-4 tuner, měl by raději ještě někde sehnat starší typ TH-37PX80E. Tato starší plasma má prý lepší obraz, přestože má o něco horší parametry (menší kontrastní poměr). Je to pravda, má někdo s těmito modely televizí zkušenosti? Bohužel nikde v prodejnách jsem tyto dva modely vedle sebe neviděl, abych to mohl porovnat.[/QUOTE]

Myslím, že to je pěkná blbost. Prodejce chce pouze prodat to co má na skladě, anebo si popletl modle X10E z bestsellerem PX80, který frčel loni.
Modely X10E a X10Y stojí stejně, mají stejný panel a liší se jenom tou podporou MPEG4 (což může být imho jen nějaké odemčení ve firmwaru nebo nějaký sranda šváb za 5,50).
Vtip je v tom, že ani X10E ani X10Y se ještě nijak ve velkém neprodávali a nikdo s nimi nemá žádné velké zkušenosti. Přesněji X10E se objevili v některých kamených obchodech před pár týdny, ale žádná masovka to není.... a X10Y jsem ještě neviděl vůbec, tj. první kusy se objeví teprve někdy touto dobou.
X10Y model se objevil na stránkách výrobce asi 2 měsíce po modelu X10E jako odezva nářku uživatelů a reakce na konkurenci, která MPEG4 tuner má.

Takže imho tvrzení prodavače je blbost, protože nemá z čeho pořádně čerpat. Ale mohu se mýlit. spíš si někteří prodejci vzali na sklad první kusy X10E a protože jekmile jim přijdou X10Y tak mají problém, tak se snaží vyprodat to co nejdřív.

Zatím není pořádně co porovnávat, protože nové modely Panasonicu (řady C, X, S, G, V) se ještě nikde pořádně neobjevují a tak testů i osobních zkušeností je v naší kotlině dost málo.
jirka67 (233)|10.4.2009 13:44
[QUOTE=Connor;222744]Myslím, že to je pěkná blbost. Prodejce chce pouze prodat to co má na skladě, anebo si popletl modle X10E z bestsellerem PX80, který frčel loni.
Modely X10E a X10Y stojí stejně, mají stejný panel a liší se jenom tou podporou MPEG4 (což může být imho jen nějaké odemčení ve firmwaru nebo nějaký sranda šváb za 5,50).
Vtip je v tom, že ani X10E ani X10Y se ještě nijak ve velkém neprodávali a nikdo s nimi nemá žádné velké zkušenosti. Přesněji X10E se objevili v některých kamených obchodech před pár týdny, ale žádná masovka to není.... a X10Y jsem ještě neviděl vůbec, tj. první kusy se objeví teprve někdy touto dobou. [/QUOTE]

No taky jsem mu moc nevěřil, ale raději se tady zeptám. Určitě mluvil o PX80 jako lepších (ty dodával už dřív standardně). No a tu novou X10 teď dodával asi dvakrát, takže se mu tolik nezdála obrazově. Navíc má vstupy vzadu ne uprostřed ale vpravo. A jedno HDMI, vstup na SD kartu, PC - to má na pravém boku (díváno se zezadu) - no a to se mu moc nelíbilo. Ale jestli to bylo X10E nebo X10Y teď nevím, ale tam rozdíl kromě MPEG-4 tuneru žádný nebude.
Connor (509)|10.4.2009 13:51
jirka67: Dej tomu čas až budou ty modely běžně skladem a půjde porovnávat. Taky se na to těším, ale co nadělám, když se to nedá pořádně skouknout. X10Y nejspíš ještě neměl na skladě nikdo a ten MPEG4 tuner se do budoucna hodí a TV nekupuješ na rok, dva. :-)
Tokra (97)|11.4.2009 15:15
Panasonic Plazma TX-P42G10E
pěkná cena v Polsku v Krakově: 4449Zl x6 = 26699Kč

http://www.juka.pl/index.php?m=Product_Details&&id_product=4231
farbakp (28)|11.4.2009 15:22
To mas pravdu.. cena je to vyborna.. hladal som aj 46 G10 ale nie je, potom až 50 palcov za 6000,- zl.. ma niekto skusenosti s tou 46 palcovou.. chcel by som ju kupit, pozerat z 3 m..
Hmm (1739)|11.4.2009 15:47
No když myslíš, že nie je ....
http://www.ceneo.pl/2239368
miro333 (716)|11.4.2009 16:36
To je fakt zaujímavé, v našich a vašich končinách Panasonic predáva G10-ky len za doporučené ceny u "vybraných" predajcov a kúsok na sever to zrazu ide aj cez internet a ceny sa stále hýbu dole, ešte pred týždňom najlacnejšie 42" stáli cca 4800 zlotých a momentálne už sa dajú zohnať za 4444 ...
Čím to asi môže byť, že v Poľsku je Panasonic benevolentnejší ako v zemi, kde ich vyrába?České resp. slovenské zastúpenie firmy nevie predávať, či sú tlačení do hlúpej predajnej politiky "zhora", sakra, nie je tu nejaký insider?
Connor (509)|11.4.2009 21:31
Kdoví co je nakonec pravda. Ta taktika s list price cenama a vybranými prodejci je dlouhodobě neudržitelná a hloupá. My jako zákazníci můžeme nadávat, že na nás chtějí víc vydělat, ale problém je jinde: Konkurence nespí! :-)
massimo (10)|11.4.2009 22:39
Stačí jedna malá stížnost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a uvidíte jak rychle se PANASONIC vzpamatuje. Stačí poslat i jako dotaz na úřad mailem.
-=Ice=- (414)|11.4.2009 23:58
jj, tak kdo se toho ujme at se ceny i u nás pohnou?
Hmm (1739)|12.4.2009 00:02
A já myslel, žes to už poslal ... :-)
Bengi (58)|12.4.2009 00:11
já taky.
-=Ice=- (414)|12.4.2009 00:47
můj nápad to nebyl ale zamlouvá se mi. když se k tomu nikdo nemáte, tak mi hodte link popř text do PM a já to tam klidně pošlu a mile rád.
Heartwork (2358)|12.4.2009 22:57
soudruzi, styďte se :-I
jarda50 (1424)|13.4.2009 00:37
Chlapi vy si vážně myslíte, že nějaká stížnost vyřeší ceny? Panák je soukromá spol. a cenovou politiku si nastavuje jak chce v souladu se svými obchodními plány . To že jsou v Polsku nižší ceny je z několka důvodů. Především velikost trhu s nimž se rovnat nemůžeme a Panák ví, že obrat naplní i při nižší ceně a svoji požadovanou marži také dostane. Dále cenu si určuje prodejce včetně svých nákladů a pokud dá doporučené ceny horko těžko s tím někdo něco udělá. A nevěřte tomu, že P zkrachuje, když neprodá v CR ani jednu TV to je kapička v moři vůči celosvětovému obratu. Vrátím se k té stížnosti. Jaký je právní důvod co ji opodstatňuje? Samozřejmě stěžovat si může každý a na co chce, ale výsledek je jen kjus papíru a nic víc. Uvědomte si, že koupě je právní akt kdy jeden od druhého bere zboží a ten druhý je povinen poskytnout plnění a žádný ať PNA či podzákonná norma neupravuje výši ceny. Konec konců taková to smlouva "zřejmě" nevýhodná nemusí být ať jednou či druhou stranou uzavřena. Ale myslet si, že stížností na něco co nemá právní důvod a opodstatnění a zjevně to neporušuje žádnou normu je dětinské. Opravdu je to škoda času a energie.
Heartwork (2358)|13.4.2009 00:43
[QUOTE=jarda50;223000]Ale myslet si, že stížností na něco co nemá právní důvod a opodstatnění a zjevně to neporušuje žádnou normu je dětinské.[/QUOTE]

chtěl jsem napsat: děti, styďte se
ale nechtěl jsem někoho urazit :-E
dolby digital (413)|13.4.2009 09:21
[QUOTE=jarda50;223000]Chlapi vy si vážně myslíte, že nějaká stížnost vyřeší ceny? Panák je soukromá spol. a cenovou politiku si nastavuje jak chce v souladu se svými obchodními plány .

Ja by som v tomto videl nejaký zmysel. Hodnotiť ich nebudem aj ked si myslím že je to nefér ale už len preto sa to oplatí poslať aby sa vyjasnili okolnosti okolo toho, nech vieme na čom kto je a nech priznajú farbu či sú za tým oni alebo obchodníci alebo kto. Aj tak to bude len na ľuďoch či ich v tom podporia.
Connor (509)|13.4.2009 12:44
jarda50: Souhlasím, že stížnost nic neřeší a je mimo mísu. Vtip je ale jinde. Myslíš, že tímto způsobem mají nastavený prodej vyšších řad TV i jinde v Evropě, nebo je to lokální výmysl? (to fakt nevím)

Tu neudržitelnost vidím ne v tom, že by Panasonic z toho zkrachoval, ale v tom. že nižší objem prodeje jim vyšší marže nevyrovná. Internetové ceny konkurenčních výrobků (Samsung, LG) budou o dost nižší a spousta zákazníků dá Panasoniku vale.
V tomto směru nemá význam dívat se na prodeje globálně, v tom jsme vždycky kapka v moři, ale lokálně, protože za prodeje je hodnoceno a placeno lokální zastoupení a lokální distributoři. :-)
A jestli výrobce dopustí aby se ty jeho lepší modely prodávali do Čech z Polska, tak se může chytit za frňák... co asi udělají internetoví prodejci, kteří nejsou k výrobcům nijak vázáni? Odkud se jim to dostane nakonec do ceníku, když to z lokálního velkoobchodu nebudou smět nakoupit? No to bude hokej. Je to smutné a hloupé zároveň, protože řada G zas takový highend není, aby vyžadoval jiný režim prodeje...
Hmm (1739)|13.4.2009 17:31
[QUOTE=jarda50;223000]Chlapi vy si vážně myslíte, že nějaká stížnost vyřeší ceny? Panák je soukromá spol. a cenovou politiku si nastavuje jak chce v souladu se svými obchodními plány....... Uvědomte si, že koupě je právní akt kdy jeden od druhého bere zboží a ten druhý je povinen poskytnout plnění a žádný ať PNA či podzákonná norma neupravuje výši ceny. Konec konců taková to smlouva "zřejmě" nevýhodná nemusí být ať jednou či druhou stranou uzavřena. Ale myslet si, že stížností na něco co nemá právní důvod a opodstatnění a zjevně to neporušuje žádnou normu je dětinské. Opravdu je to škoda času a energie.[/QUOTE]
Netvrdím, že by stížnost byla úspěšná, ale ty můžeš těžko tvrdit, že nikoli. Směšuješ tady soukromoprávní úpravu kontraktačního práva jak občanského (kupující-občan x prodávající-obchodník) a obchodního (kupující-obchodník x prodávající-výrobce či pověřený distributor) na straně jedné a soutěžní právo na straně druhé. Je jedno, že ceny nejsou nikde stanoveny. O ně ani nejde, protože ty vytváří svobodná (v rámci právních norem) nedeformovaná konkurence a relace poptávka x nabídka. Na to, zda má zde uváděná stížnost nějakou šanci by nám asi musel odpovědět odborník specializovaný na soutěžní právo, nebo aspoň nějaká právní skripta o dané problematice. Já ty normy taky prakticky neznám, ale definují jistě nějakým způsobem čestné obchody, rovný přístup k zákazníkům tudíž zákaz diskriminace a podobně. Normálně bys řekl, že výrobce či prodejce si může prodávat komu chce za kolik chce, ale tak to prostě není. Cigánovi taky musíš prodat, pokud zaplatí a Polákovi nemůžeš prodávat dráž než Čechovi. Nebo levněji, ale zatím to tak podle internetových cen vypadá. Včetně toho omezování i-prodeje v Česku. Konečně Volkswagen (tuším) měl nedávno taky problém, že auta prodával národním dealerům na různé ceny. Prostě určité věci jsou zakázané, stejně jako cenové kartely a přitom by zuřivý pravičák mohl říci, jak může výrobcům někdo zakazovat se domlouvat a stanovovat si jednotnou cenovou politiku? Takže silně pochybuji, že by bylo košer nutit prodejce prodávat za doporučenou cenu. Však už má taky Panasonic hlášku na webu, že ceny jsou jen doporučené a mohou se lišit. Prakticky však opravdu může postupovat protisoutěžně a přestat dodávat levným prodejcům, kteří přes jeho neformální a jistě nepísemné upozornění doporučené ceny nedodržují. To by se však šetřením příslušného orgánu muselo teprve prokázat. Ale o profesionalitě a neúplatnosti českých úředníků si nedělám iluze. Jen bych si dával pozor na nějaká rádobyprávní definitivní stanoviska. Ostatně tomu úřadu lze zaslat i metodický dotaz na konstruované obecné situace, co se zde diskutují jako pravděpodobné faktum, a předpokládám, že by snad odpověděli.
PaJaSoft (827)|13.4.2009 17:53
[QUOTE=jarda50;223000]Vrátím se k té stížnosti. [/QUOTE] Myslim, ze i uz EU zkouma, jak to, ze ten samy dodavatel ma tak vyznamne odlisne cenove podminky napric EU... ja nerikam, ze je to primo protizakonni z hlediska naseho pravniho cedniku, prokazat to, ze kdyz jsem prodal TV levneji nez si pral vyrobce, tak nemam najednou co prodavat (coz je presne ta praktita, se kterou se ted - snad docasne - slavi uspech), pujde pomerne slozite neb dokazovaci bremeno je na strane stezovatele (tedy poskozeneho prodejce)... Na druhou stranu mohu zdokumentovat, ze krome X10 rady ty vyssi nemaji zadne velkoobchody, ktere jinak mely velmi obsahly vyber PDP i LCD TV...takze na tom omezenem okruhu prodejcu skutecne neco je.

A jak sami vite, jak nejprve EU dela bububu, ale kdyz to nezabere, tak v radech mesicu az let na to jde docela tvrde - viz roaming napric EU... (a to je jen spicka ledovce, ktera je zajimava pro bulvar), takze nedelam si iluze, ze letos si koupim plasmu za jinou nez doporucenou cenu s DPH, ale na druhou stranju prorokuji, ze tato politika bud narazi u komisaru a nebo bude opustena jeste drive...
miro333 (716)|13.4.2009 18:04
myslím, že ak začnú miestne e-shopy nakupovať od poliakov a predávať tu, tak Panasonic zmení svoju predajnú politiku striktného dodržiavania "doporučených cien"...