Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Strih DVD

Hainz (0)|12.12.2004 14:28
Nechci bejt za blbce, ale proč ji radíte tak složitej postup, když to lze jednoduše udělat v DVD2One, kde si normálně zatrhne kapitoly, který tam chce nechat a program vše potřebný udělá za ni. Předpokládám, že jednotlivý skladby budou rozhozený právě do jednotlivejch kapitol a tak to půjde bez problémů.

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě :-E :-E
ladinek (494)|12.12.2004 14:42
No pokud to je rozdělené po kapitolách, tak to by mělo jít i v tom Decrypteru. Jám jsem to pochopil tak, že ty klipy jsou v kuse.
Šány (0)|12.12.2004 14:45
[quote=ladinek]Šány : Myslím, že nemáš tak docela pravdu v tom, že tlačit ji do Vegas a Architect není pro ni aktuální. Podle mě je to rozhodně jednodušší než to, co píšeš ty a může se jí to hodit i v jiných věcech. Ale to je věc názoru...[/quote]

No dobře, vždyť jo, jenom mi pořád nepodsouvej, že nemám pravdu. Mě o žádnou pravdu nejde. Jak píšeš, je to jenom věc názoru. Jednodušší je to pro tebe, ale pro ni která ještě Vegas neviděla tak nevím nevím. Ale pokud je učenlivá, máš pravdu může se jí to hodit. Já si zkrátka myslím, že to jde i bez Vegas a Architecta.
Zdar
mirekv (7169)|12.12.2004 15:04
No nechápu, proč by to měla dělat jednoduše, když to jde složitě, ne? :BB:
Hainz (0)|12.12.2004 15:09
Ladinek: Ještě se mi nedostalo do ruky DVD, který by nemělo hlavní titul s filmem (hudbou) rozdělený na kapitoly. A v případě hudebních DVD bývá vždy pravidlo, že co skldadba to kapitola. Občas jsem viděl i hudební DVD, který mělo rozdělený jednotlivý skladby na samostatný tituly (co titul to skladba).
ladinek (494)|12.12.2004 15:14
[quote=Šány]...jenom mi pořád nepodsouvej, že nemám pravdu...[/quote]

Ty ses dneska asi blbě vyspinkal, že? 9-) Tím, že vytrhneš z kontextu jeden můj příspěvek, v tom tady uděláš akorát bordel.
ladinek (494)|12.12.2004 15:16
Hainz : tak já už takové měl. Pravda ale je, že to nebyla muzika.
Šány (0)|12.12.2004 18:36
ládinku, ládinku, proč to vyhrocuješ. Já si nejsem vědom, toho že bych tu vnesl nějaký bordel. Nic z kontextu nevytrhávám. Přečti si dobře co jsem napsal. Tím na téma Vegas a Architect končím debatu. Jestli nesnášíš oponenturu a diskusi máš to říct hned.
Zdar
ladinek (494)|12.12.2004 19:59
Šány : Oponovat mi klidně můžeš a pokud budeš mít pravdu, rád to veřejně přiznám. Ale musíš na to mít argumenty.

"...jenom mi pořád nepodsouvej, že nemám pravdu" ...

Na toto jsi přišel kde? 9-)
Šány (0)|12.12.2004 20:16
Jééééžíšikriste, co to pořád meleš o nějaké pravdě. Já jsem nabídl řešení, ty jsi nabídl řešení, já si myslím, že tvoje řešení Vegas + Architect je pro ni složitější jelikož to dala najevo :
Cituji :
"abych dostala dve dvd na jedno dvd. Ten postup pres Vegas je dost slozity, zvlast kdyz je v tom architect, ten jsem mela ted otevreny a nevim absolutne co s tim", proto jsem navrhl něco jinýho a dost. Nakonec si stejně vybere sama a možná úplně jiný postup.
Zdar
ladinek (494)|12.12.2004 20:22
Šány : očividně nevíš, cos psal o několik příspěvků víš. :-? Zbytečná debata.
Šány (0)|12.12.2004 20:24
ládinek : taky si myslím.
Zdar :BB:
Simona (150)|12.12.2004 21:47
Panove nehadejte se. Dekuji Vam za prani k svatku. To dvd se skutecne sklada z jednoho titulu, je to Michael Jackson - History II, pisnicky jsou spojene dohromady. Uz jsem mela treba Roxette, kde co pisnicka to jedna kapitola a to jde vyhazet v pohode v Shrinku, ale toto ne. Tak ja nevim, jit do Vegas 5 nebo Las Vegas :-))). Stahnu Vegas a za chvili me prestane jet, je to trial verze, mate na to medicinu? At se to neucim zbytecne. A treba nejaky cesky navod na netu?
ladinek (494)|12.12.2004 21:53
Simona : mail !!!
ladinek (494)|12.12.2004 21:55
...a všechno nejlepší k svátku, já na to zapomněl. :-)
Simona (150)|12.12.2004 22:24
[email]simonadvd@seznam.cz[/email]
ViKinG (793)|12.12.2004 22:47
ladinek: virtuální proutník útočí na několika frontách (vlastně na všech dvou :-) )
Miroslav (43)|13.12.2004 11:26
2 ladinek:
I když Vaše rady - pomoc je adresována Simoně, pokouším se je též využít, neumím však (i když jsem pročetl spoustu zdejších diskuzí) zvládnout následující , a proto prosím o radu jak na to:
- natáhnuti VOBu do Vegasu : neumím jinak než tak, že vob předem přejmenuji na mpg (jen na okraj, zaznělo i v jedné zdejší diskuzi, má na načítání vliv druh audio streamu ve vobu?)
- neumím do timeline vložit wav tak, aby stopy (vob, wav) byly pod sebou a začínaly obě od 0; vložím-li jako první vob, tak stopa s wavem má na počátku mezeru (v délce vobu)
ViKinG (793)|13.12.2004 12:14
Miroslav: než se zde zastaví nějaký Vegas znalec, tak jen úvaha... není to tím, že .vob je video i audio??? Nechce to nejprve udělat demux??? a vložit video a audio samostatně??? a pokud to tak není, tak nekamenovat, pleas :-) .
Hainz (0)|13.12.2004 12:42
[quote=Simona] To dvd se skutecne sklada z jednoho titulu, je to Michael Jackson - History II, pisnicky jsou spojene dohromady. Uz jsem mela treba Roxette, kde co pisnicka to jedna kapitola a to jde vyhazet v pohode v Shrinku, ale toto ne. [/quote]

Píšeš, že skladby jsou spojený dohromady v jednom titulu, ale každý titul se ještě skládá z jednotlivých kapitol. Psal jsem to již jednou v předešlém postu (o pár řádek výš). Vše co potřebuješ je program DVD2One verze 1.5.0 (nevím zda to šlo i v nižších), ten ti umožní zatrhnou ve vybraným titulu jednotlivé kapitoly, který tam chceš zachovat. Toť vše.

Těžko ti radit, když pořádně nečteš naše rady :-D :-D
ladinek (494)|13.12.2004 14:44
Hainz : pokud to je jeden titul, který se skládá s kapitol (nevím, kde bereš tu jistotu :-D ), stačí ji na to Decrypter. Pokud je to vcelku, bude to muset rozebrat.
ladinek (494)|13.12.2004 14:50
Miroslav : bavili jsme se o tom už i tady. Ve Shrinku si odškrtni v Preferences split VOB. Udělá se ti jeden velký VOB, který už jde načíst do Vegasu. Nevím jsetli jsem dobře pochopil tvůj druhý problém, ale pokud vložím video i audio do timeline, vždy mi to automaticky začíná od začátku. :-?
Hainz (0)|13.12.2004 15:12
ladinek: mě spíš připadá, že Simona nemá jasno, co je kapitola a co titul. Ve svým postu píše, cituju:
Uz jsem mela treba Roxette, kde co pisnicka to jedna kapitola a to jde vyhazet v pohode v Shrinku, ale toto ne

Ve Shrinku právě ty kapitoly vaházet nejdou, sama to předtím psala, nejspíš se tudíž jednalo o tituly, takže Simoně doporučuju, aby si ujasnila, co vlastně chce. \/ \/
BOBA (590)|13.12.2004 15:17
Když už jsme u toho Vegasu.Může mi někdo poradit jak je to možné, že když
dvd převedu v Decrypteru nebo Shrinku na voby...tak mi ve Vegasu nejede zvuk? Kde dělám chybu? Díky. :-)
ladinek (494)|13.12.2004 15:19
Hainz : Hm, to je pravda. Asi tím myslela co písnička to jeden titul. Však ona nám to večer řekne. :-) Jinak je potřeba si uvědomit, že se tomu věnuje chvilku....
ladinek (494)|13.12.2004 15:21
BOBA : ten zvuk si musíš vytáhnout pomocí VobEditu do AC3, potom to převést na wav a teprve ten do Vegasu.
BOBA (590)|13.12.2004 15:56
Díky.Zase něco nového.Neexistuje něco jednoduššího?
ladinek (494)|13.12.2004 16:13
BOBA : asi ne. Ale to je otázka 15 minut.
Miroslav (43)|13.12.2004 19:59
ladinek:
- nemám problém se získáním jednoho velkého vobu, DVDShrink pro tento účel už umím použít

mé problémy:
- vegas mi nenačítá vob pokud jej nepřejmenuji na mpg
(snad je jedno, jestli dělám pokus s jedním 1G vobem a nebo s velkým vobem -celý film- získaným shrinkem)
na toto téma i zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=
ale i v dalších příspěvcích

- neumím do timeline vložit wav tak, aby stopy (vob, wav) byly pod sebou a začínaly obě od 0; vložím-li jako první vob, tak stopa s wavem má na počátku mezeru (v délce vobu)
při tom postupuji snad přesně podle osnovy:
- vobeditem jeden z 1G vobů nějakého filmu demuxnu, vlastně jen audio do ac3, následně převedu na wav
- původní vob přejmenuji na mpg
- přímo z půzkumníka vegasu přetažením vložím vob.mpg do timeline
- přímo z půzkumníka vegasu přetažením vložím wav do timeline, ale zde nastává hlavní problém, wav mi automaticky nezačíná od začátku, ale začátek wavu se umístí až do místa, času, konce vobu

netvrdím, že to nejde, vždyť o tom zde všichni píšete jako o samozřejmosti, určitě něco dělám špatně nebo mám špatně nastaveno ve vegasu, pročital jsem i diskuze
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=1394

doufám, že můj problém popisuji srozumitelně a moc prosím o radu jak na to
ladinek (494)|13.12.2004 20:14
Miroslav : nic nepřejmenovávej. Klikni si pravým tlačítkem myši na prázdný timeline a dej open. Nastav si to tam na all files a dvojklikem tam vlož ten vob. Pokud máš nějaký problém s umístěním toho wavu, jednoduše ho chyť levým tlačítkem myši a přesuň ho na začátek.
Miroslav (43)|14.12.2004 23:03
ladinek:
Samozřejmě děkuji za rady, cením si i stylu odpovědí.
Z mých dotazů je zřejmé, že Vegas se začínám učit zvládnout. Používám metodu "pokus-omyl", samozřejmě, že jsem prostudoval Mikeho Pracujeme ve Vegasu 5 a snažím se využívat nápovědu Vegasu. Asi nikdy ho nezvládnu využívat na solidní úrovni, ale láká mě ho aspoň troch zvládnout.
Je skoro ostuda, že jsem neobjevil sám řešení druhého mého problému, lecos jsem zkoušel, pravda ne celou věčnost; i první problém bych měl zvládnout, pokud bych nezapomínal na pravé tlačítko myši, i když nikde jsem se o této cestě vkládání stop do timeline nedočetl.

Dalších dotazů by byla spousta, nejaktuálněji k renderování, ale uznávám, že zde nemůžu požadovat "soukromou výuku".
stayman (12393)|15.12.2004 00:56
Mam to sem vystavit, ale ani neviem za koho :(



BOBA (590)|15.12.2004 10:32
[quote=ladinek]Takže tak jak jsem si myslel, tím Decrypterem to nejde. To se zobrazí stejně jako ve Shrinku jako jeden titul.[/quote]


Od StayMana: Mam to sem vystavit, ale ani neviem za koho :(



Díky StayMyne. Myslel jsem, že se Ti tam zobrazila má přezdívka a je tam moje jméno, takže jsi nemohl vědět.... Týká se to vystavení těchto obrázků.Chtěl jsem jen ukázat jak se dají zobrazit v dvd Decrypteru jednotlivé kapitoly.Po zrušení zaškrtnutí si decrypter odkoduje jen to co chceme.Po uložení do složky můžeme dál extrahovat i z dalších DVD
a tak se dá vytvořit nejaký výběr z více dvd a pak se to může dál zpracovávat.Např v Nero Vision Expres,Vegas...Je to hodně rychlé, neboť si decrypter neanalyzuje celé dvd, ale stáhne si jen to co potřebujeme. :-)
Pierre (1)|15.12.2004 11:25
Musím se připojit k názoru, že Simoně s tím Vegasem dost pletete hlavu. Je to dost složité (video a audio zvlášť) a hlavně se zbytečně ztrácí kvalita při těch reencodováních ! A to se ani nechci rozepisovat o příspěvku radícím k převedení filmu na avi+MP3, sestříhání ve VirtualDubu a pak zase překódovat do mpeg2 a vobů, to je síla.

Pokud je schopná to video(i s audiem) dostat z DVD do jednoho souboru (mpg nebo tak něco), tak je přeci jednoduché a hlavně bezztrátové ten mpg sestríhat bez rekomprese v něčem jako MPEGSchnit, Canopus MPEGCraft, nebo něčem, co má v názvu CUT (omlouvám se za ty názvy, ale jsem v práci a nemám ty programy po ruce, takže i ty názvy loudím jen tak z hlavy a možná nejsou úplně přesné). Tím dostane zase ten samý soubor mpg (ve stejné kvalitě) zkrácen o vystříhané pasáže. Pak už stačí jen nějaký authoringový program, který z toho mpg vytvoří vob a strukturu DVD (DVDLab, Ulead Movie Factory, Ulead DVD Workshop,...). U toho authoringu pozor, je žádoucí vybrat program, který nepřekódovává vstupní video pokud už je ve správném formátu (DVD-MPEG2,48kHz,PAL,...), některé to i potom překódují, což je naprosto zbytečné (časově) a taky ztrátové.
ladinek (494)|15.12.2004 14:29
BOBA : trochu jsi to tady zaspal. :-D Už to tady padlo o hodně dřív. Když to DVD nebude mít kapitoly, nepomůže ti ani Decrypter.
ladinek (494)|15.12.2004 14:33
Pierre : myslím, že na to, co chce udělat, Vegas a Architect vůbec není složitý. Jinak pokud to jde udělat jinak a rychleji, jenom líp pro ni.
Simona (150)|15.12.2004 19:02
psala jsem v nedeli, ze se ozvu, ale nejak nestiham, to ty vanoce. Jinak pro Hainze, mas pravdu, ze si pletu kapitoly a tituly, je mne to docela suma fuk, ale vim, ze Roxette melo vice polozek, at uz kapitol ci titulu. ale asi titulu a jednotlive pisnicky se daly vyhazet. Ale dvd Michale Jackson - History je jen jedna polozka a tam asi neni co vyhazovat, proto se ptam na strih. Hodne toho nevim, ale neco malo jo :-)
ladinek (494)|15.12.2004 20:27
Simona : Otevři si to DVD v Decrypteru podle toho obrázku výše a uvidíš, jestli tam máš jeden titul bez kapitol nebo s kapitolama.
Simona (150)|15.12.2004 20:41
Ladinku to uz nezkusim, uz jsem to dvd musela vratit, skoda, ze se to zde nezobrazilo driv. Ale co si pamatuji, tak ve shrinku v re-author slo jit na ten titul a tam rict, ze chci zacit u kapitoly dve a skoncit u ctvrte, to jsem ulozila a pak vybrala kapitolu 7-10 atd. Aha, uz jsem asi doma. DVD Roxette melo co pisnicka to titul a ja nepotrebne pisnicky jednoduse ve shrinku vyradila. Kdezto Jackson je jeden titul cele dvd, ale ma kapitoly a ty jdou vybrat pri natahovani na disk pomoci decrypteru,co??? Ale stejne by me zajimali strih a jak bude volno,tak si nainstaluji Vegas. Neni k tomu nekde cesky navod?
ladinek (494)|15.12.2004 20:47
S tím Decrypterem tak jak píšeš.
Návod na Vegas by měl být tady na freaku.
Simona (150)|15.12.2004 21:14
zkusila jsem to jak je videt na obrazku, prevest na IFO, ale ted tedy vubec nevim jak a cim to vypalit :-(
ladinek (494)|15.12.2004 21:24
Simona : teď nějak nechápu, co jsi chtěla udělat. V tom Decrypteru jsi si měla zkontrolovat, jestli máš to DVD rozdělené na nějaké kapitoly či co. Máš tam tlačítko Decrypt, tím to hodíš na HDD do vybrané složky a je to. To pak můžeš vypalovat nesčetněkrát.
Simona (150)|15.12.2004 21:48
no prave kdyz to hodim na disk, tak mam soubor ifo a vob a to mne nejde vypalit, zadny program to nechce otevrit
ladinek (494)|15.12.2004 21:49
Nero !!!
Simona (150)|15.12.2004 22:31
NERO myslis volba Foto video, Vypalit soubory DVD-video?
No ja to zkusila pustit v prehravaci, ty soubory a nejelo to. A je to dobre ze mam jen dva soubory ifo a vob?
ladinek (494)|15.12.2004 22:39
DVD - Video a nebo přes Nero Express soubory DVD Video. Mělo by tě to samo navádět krok za krokem.
daw (6)|16.12.2004 21:39
To Simona : vyskušaj aj môj postup

Celé DVD si pomocou Decrypteru skopiruj na hdd ( najlepšie cez ifo mode a celé do 1 Vobu ) . Potom si tento Vob načítaj priamo do Mpeg Video Wizardu - program , ktorý tie priamo postrihá mpeg bez rekompresie - v ňom si môžeš cez funkciu trim priamo vystrihnuť clipy , ktoré chceš . No a potom urobíš autoring v autorizačnom softe - podľa mňa to ide najrýchlejšie v TMPGEnc DVD Authore - môžeš kľudne aj bez menu a výsledok vypališ v Neru a hotovo .
wencaS (853)|24.5.2005 22:45
taky se pokousim prostrihat DVD. jenomze ne po kapitolach, ale i uvnitr kapitol. remake je proto spolu s vobblankerem nepouzitelnej. tak sem si otevrel tenhle thread (mel sem ho ulozenej a drive sem ho ani necet) a z hruzou zjistil, ze to neni dotazeny do konce.

potrebuju prostrihat film, kde bude jen jedno audio (2 chanel) a ziskat z vysledku jeden vob, kterej napasuju k puvodnimu menu. pro pokusy sem si demuxoval jednu kapitolu (nejprve vobeditem a pak sem zkousel i decrypter) , ale moje snahy selhavaji. Cutermaran rve neco o chybejicim kodeku ac3. mam nainstalovano jen ac3filter 1 01a rc5 a nic jineho sem nenasel. Mpeg2Schnitt je pro nepritomnost zvuku u nahledu taky nepouzitelnej. a konecne pvastrumento pada s chybou V aplikaci PVAStrumento - smart MPEG2 demuxer došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže. pokud mam v tomhle nekde chyby instalaci budu rad za kazdou radu.

rozhodnuti tedy padlo na ladinkuv postup. ale i tady mam problem. nepodarilo se mi najit Ключик na verzi 1.24c. jen na verzi 1.24b, ale ta zase nikde neni instalacka. a kdyz sem konecne narazil na zipku v.1.24b tak po rozbaleni je to taky cecko. kdyby nahodou nekdo mel poslete na: [email]wenca.S@seznam.cz[/email]

[quote=ladinek]BOBA : ten zvuk si musíš vytáhnout pomocí VobEditu do AC3, potom to převést na wav a teprve ten do Vegasu.[/quote]
prevod v ac3decoder v 1 24c mi vybehne chyba: nenalezen zadny ovladac ACM. zkousel sem to samozrejme i rovnou z vobu, nejen z ac3. a s tim si nevim momentalne rady. protoze na uceni mi 50% zatim staci.
diky vam vsem kdyz mi nekdo dokopete k cili.
pinnacle mi uz se*e se svymi obvyklymi neduhy. a uz je taky nacase ucit se neco poradnejsiho.
stayman (12393)|24.5.2005 22:55
Nainstaluj AC3filter0.70b. Inak poriadne ani netusim, co chces robit, ale VOB -> Mpeg (alebo VOB -> AC3 + M2V) ti vie demuxnut aj TMPGenc.
kirk (476)|24.5.2005 23:14
Simona: M. Jacksona? 9-) Než je prostříháš, tak se ti rozpadne :-E