Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Levna 32 LCD TV

karkar (6)|10.12.2008 22:26
Dobry den,
Rad bych vybral pod stromecek nejaky neprilis drahy LCD na sledovani analog TV (digitalni cca 2010) a pripadne sem tam prehrat nejake DVD. Vybiram v cene do 12.000Kc. Ve zdejsim foru jsem nasel odkazy pouze na ponekud drazsi TV.

Jinak bych rad obstojny, ostry obraz a aby byl pri hokeji videt puk. Pokud by to bylo mozne rad bych i automaticke ukladani ci alespon rozpoznavani 4:3 signalu, nemam rad "rozplacly" obraz.

Puvodne jsem rozmyslel o nove 72cm CRT

http://www.datart.cz/katalog/Klasicky-televizor-Grundig-STF-72-1002-7-Text.html

Nicmene mozna bude lepsi jit uz rovnou do LCD.

Vzhledem k nekolika malo informacim co jsem nasel se rozhoduji mezi temito

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-Sharp-LC32SB25E.html

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-LG-32LG3000.html

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-Samsung-LE32A457.html

Pripadne pokud tyto jsou vyrazne lepsi bych mohl jit i do

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-LG-32LG6000.html

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-Philips-32PFL5403D-12.html


Momentalni favorit je asi ta LG 32LG3000.

Mate nekdo dobre zkusenosti s nekterou z vyse uvedenych pripadne, jakou z nich nebo i jinou byste doporucili?
psv1 (458)|10.12.2008 22:39
Sakra nevím co všichni pořád vidí na těch LG? Podle mě jeden z nejhorších obrazů na SD signál!!! Asi ten design,no.

Doporučil bych Philips 32PFL5403D nebo Panasonic 32LED8F.
Pytkin (7947)|10.12.2008 23:18
karkar : o par stovak drahsia je 32LG5000 .. rozhodne radsej ten ..
karkar (6)|11.12.2008 11:37
Zdravim,
Dekuji za odpovedi a rady. Jelikoz nemam zadne zkusenosti s LG tak moje preference 32LG3000 byla zalozena na nizke cene a komentarich k teto TV na jednom internetovem shopu (Ve smyslu za ty penize je OK). Bohuzel tu 32LG5000 nemuzu nikde najit.

Takze zakoupim toho Philipse 32PFL5403D.

Myslim, ze nesahnu prilis vedle, jelikoz to neni pro narocneho divaka, digitalni signal bude az za par let a nejake BR ci HD video nehrozi.

Jeste jednou diky a preji vsem hezky den.
kar
Pytkin (7947)|11.12.2008 14:05
od philipsu by som si nekupil ani holiaci strojcek ..
karkar (6)|11.12.2008 14:22
[QUOTE=Pytkin;206361]od philipsu by som si nekupil ani holiaci strojcek ..[/QUOTE]

Ja vim, precetl jsem si to uz i v jinych vlaknech a docela to i chapu, holici strojek mam od Brauna.

Ale co jsem tu pochopil tu, ze o neco vyssi rady Philips LCD maji vcelku dobry obraz a LG je podle PSV1 na analogu o neco horsi (digital bude az rekneme roce 2010).

Komentare u 32LG3000 mne uplne na 100% nepresvedcili - to byl duvod proc jsem vlastne sem psal - rad bych znal nazor Vas jako fandu/odborniku teto oblasti. Osobne mam zkusenost pouze s 55cm CRT.

Navic bohuzel nevim, kde mam Vasi doporucenou 32LG5000 koupit. Hledal jsem ji zbezne na Datartu v kasa.cz ani mall.cz ji myslim nemaji.

Ja myslim ze ten Philips bude OK a kdyz se rozbije, tak ho snad budu moci reklamovat. Hlavne, aby se na to dalo koukat a pri hokeji byl videt puk :-)

Diky za nazor.
kar
drto (341)|11.12.2008 14:48
analog bude na vsetkych lcd aj plazmach nie dost dobry. takze ja si myslim ze je to vcelku pri analog prijme jedno aky kupis tv. ja osobne by som si na analog prijem ak ho nemam 100% kupil crt tv
Radoo (1302)|11.12.2008 14:52
[QUOTE=karkar;206363]Ja vim, precetl jsem si to uz i v jinych vlaknech a docela to i chapu, holici strojek mam od Brauna.

Ale co jsem tu pochopil tu, ze o neco vyssi rady Philips LCD maji vcelku dobry obraz a LG je podle PSV1 na analogu o neco horsi (digital bude az rekneme roce 2010).

Komentare u 32LG3000 mne uplne na 100% nepresvedcili - to byl duvod proc jsem vlastne sem psal - rad bych znal nazor Vas jako fandu/odborniku teto oblasti. Osobne mam zkusenost pouze s 55cm CRT.

Navic bohuzel nevim, kde mam Vasi doporucenou 32LG5000 koupit. Hledal jsem ji zbezne na Datartu v kasa.cz ani mall.cz ji myslim nemaji.

Ja myslim ze ten Philips bude OK a kdyz se rozbije, tak ho snad budu moci reklamovat. Hlavne, aby se na to dalo koukat a pri hokeji byl videt puk :-)

Diky za nazor.
kar[/QUOTE]

Já bych se tím výběrem až tolik netrápil a ani bych neposuzoval stylem tato značka hrozná, tato nejlepší. Ono je totiž vše hodně relativní a spíš když by jsi se v tom chtěl šťourat, tak bys musel spíš posuzovat jednotlivé typy od různých výrobců ve stejné cenové hladině a ještě k tomu jen prioritní kriteria, z čehož by jsi se jistě pos ....
Prostě jeden typ se povede výrobci víc, jiný míň, některý vůbec a platí to o všech značkách. Pro jednoho je obraz ok, pro jiného ne.
Vezmi co se ti líbí a pokud nevyhoví, tak ji můžeš vrátit.
Vlastností všech panelů je to, že ukážou rozdíl v kvalitním a nekvalitním zdroji obrazu.
Pokud se ti LG líbí, tak do ní jdi, má vše co má za ty prachy mít.
Tady je maj
http://elektrosok.cz/lg-lcd-tv-32lg5000-d515.html
psv1 (458)|11.12.2008 15:09
[QUOTE=drto;206366]analog bude na vsetkych lcd aj plazmach nie dost dobry. takze ja si myslim ze je to vcelku pri analog prijme jedno aky kupis tv. ja osobne by som si na analog prijem ak ho nemam 100% kupil crt tv[/QUOTE]

Tak to by mě ještě zajímalo, jaký model CRT by v současnosti koupil?
Radoo (1302)|11.12.2008 15:13
[QUOTE=psv1;206369]Tak to by mě ještě zajímalo, jaký model CRT by v současnosti koupil?[/QUOTE]
CRT je fakt za zenitem.
Kdo bude mít do budoucna analogový signál ? Asi nikdo.
Digitální signál > digitální zobrazovač
drto (341)|12.12.2008 08:01
[QUOTE=psv1;206369]Tak to by mě ještě zajímalo, jaký model CRT by v současnosti koupil?[/QUOTE]

tak potom nechapem co tu riesime. ak chce lcd alebo plazmu tak nech si ho kupi podla obrazu ktory sa mu bude najviac pacit a hotovo. aj tak tu vzdy napise kazdy svoj nazor a potom sa aj tak z toho clovek nevie vysomarit a je z toho este vecsi blbec ako bol :)
karkar (6)|12.12.2008 13:01
Zdravim,
Nechtel jsem tu zakladat flame war. Ted o vikendu se zkusim podivat po mistnich obchodech a jeste pro jistotu porovnat tu Philipsu s ostatnimi (LG). Jen doufam, ze je tu (Irsko) mit budou, pac obcas jsou tu moc vepredu a obcas zase hodne pozadu.
Potiz je v tom, ze tu vsude v obchodech je asi digitalni signal takze analog nejspis neporovnam. No uvidim.
Ale i tak dik za rady vsem.
Hezky den
kar
drto (341)|12.12.2008 13:19
[QUOTE=karkar;206535]Zdravim,
Nechtel jsem tu zakladat flame war. Ted o vikendu se zkusim podivat po mistnich obchodech a jeste pro jistotu porovnat tu Philipsu s ostatnimi (LG). Jen doufam, ze je tu (Irsko) mit budou, pac obcas jsou tu moc vepredu a obcas zase hodne pozadu.
Potiz je v tom, ze tu vsude v obchodech je asi digitalni signal takze analog nejspis neporovnam. No uvidim.
Ale i tak dik za rady vsem.
Hezky den
kar[/QUOTE]

v poho tu nejde o ziadnu vojnu :)
treba si obehat obchody a uvidis ktora ti padne do oka. ak sa ti niektora zapaci obrazovo tak si o nej pozri este nieco na nete (aj ked myslim ze mnohy sme z tych udajov na vetvi) a treba ist do toho. netreba sa bat investovat peniaze. treba si ich uzit ked si mlady. ked uz budes stary tak ti prachy budu naprd :)
Menitek (4)|12.12.2008 15:16
Urcite jak tu pise spousta lidi je trebe dat na vlastni oci, protoze se na tu telku budes divat ty.Kazdy mame jine naroky a proto se tady spousta lidi neshodne.Nejsem zaden odbornik a vybiral jsem ve vyssich radach.Nejvice se mi obrazove libil philips 32pfl9603.Ale z tech levnejsich se mi libil Sharp.Rekl bych, ze za ty penize na analogu fakt pekny obraz teda oproti ostatnim.Videl jsem myslim 42PFL5322 uz nevim presne a tu bych nechtel-hnus.A dostavame se na zacatek je treba to projit a podivat se co se ti bude libit.Od stolu to v zadnem pripade nerozhoduj.Ja jsem stravil v jednom nejmenovanem obchode 2h postupne ke me prisli vsichni prodavaci nebo jak tu nekdo psal "podavaci" docela prdel :-).Zajimave bylo, ze kazdy radil neco jineho.Prvne ke me prisela nejaka slecna a odrecitovala mi letaky.Asi ctvrty clovek uz vedel o cem mluvi.Priprav se na to, ze ti budou doporucovat sony a samsunga.
karkar (6)|15.12.2008 12:03
Zdravim,
Tak jsem prosel vsechny mistni obchody s elektronikou a zkousel porovnavat obrazy jednotlivych 32" LCD.
No nedopadlo to uplne podle mych ocekavani, v obchodech meli bud centralne rozvedeny DVD signal a nebo neco jako kabel, rekl bych. Pouze na dvou jsem mel moznost videt alespon fotbal. Na otazku ohledne moznosti prepnout na analog byla odpoved, ze to neni mozne.
Kdyz jsem se zeptal na technicke detaily a rozdily, prodavaci zacali vykladat o "cenach", ktere ten TV (na ktery jsem nahodne ukazal) nekde v casopisu vyhral a jak ma dobrou a detailni obrazovku a zacali predcitat info ze samolepek na strane a nakonec prihodili, ze ma napr rozsirenou zaruku na 5 let. Toliko k me prvni vetsi zkusenosti s LCD (v Irsku). No zavidim Menitek tu trpelivost ceskych poda-prodavacu:-)

Nakonec jsem mel moznost porovnat obraz (zdroj predpokladam kabel nebo satelit) Philipse 32LCD5403D s dalsimi. Ve srovnani jsem nenasel nejake zasadni rozdily mezi timto LCD a dalsimi LCD i z vyssich rad Samsung, Sony, Toshiba, Panasonic a Playsonic. Obraz bysl urcite lepsi jak ten Playsonic, subjektiven se mi libil i vic nez Toshiba (vsechny 32" modely), na druhou stranu byl srovnatelny se stejne drahymi Panasonic, Samsung i Sony. Vyssi (drazsi) modely Samsung i Sony byli obrazove podobne, jen nektere detaily (pri rychlejsim pohybu, ci kdyz na obrazovce bylo kontrastni srafovani ci vzorek) mi prisly trochu "uhlazenejsi".

Bohuzel jsem nemel moznost srovnat ty LG, v jednom obchode meli pouze tu 6000 (s dirou uprostred) a pak 5010 obraz byl dobry, jenze to bylo z centralniho rozvodu z DVD. Dale tam meli tu 3000 ale to bylo primo napojene na PC, obraz byl naprosto bez chyby.

Takze nakonec zustavam u toho Philipsu 5403D, je objednany, zaplaceny a ted se tesim na prekvapko pod stromeckem :-)

Diky vsem za rady
kar
maxakapsa (3)|15.12.2008 23:53
Vyuziju tento thread, jelikoz jsem (mozna uz byl) zajemce o koupi nove LCD televize 32" po dosluhujici Orave 55cm :-). Proc pisu byl? Jelikoz jsem x dni ztracel drahocenny cas studovanim ruznych recenzi, tech. parametru, nazoru atd. az jsem z toho tak znechucen, ze snad zustanu u ty Oravy. Zameril jsem se na LCD 32" do 10-20tis, takze o plasme vim kulovy a uz se nehodlam ani plasmou zabyvat (ale nic proti ni!).Takze jeste zkusim posledni zachvev v podobe dotazu a vas nazor na vybrane kandidaty 32" LCD TV.

Takze co na nove TV chci provozovat:
- analogovy signal mistni kabelove televize ze vzdalenosti 2-2,5m, digital v nedohlednu (aspon v Liberci, ale mozna se pletu) a SAT neplanuju
- pousteni DVD filmu z prehravace (levny SENCOR, ma i HDMI vystup a moznost "prepoctu" na vyssi rozliseni)
- planuju v brzke dobe XBOX 360 jako nahradu za herni desktop a chtel bych ho provozovat na nove TV
- experimentalni pousteni nakych HD, BR ripu pres VGA (Acer) nebo HDMI (Dell) notebooku

Jelikoz k desktopu pouzivam 22" Samsunga, mym nejzhavejsim kandidatem byla znacka Samsung.

- typ LE32A656 (uvazoval jsem uz i o LE32756)
Televizi jsem byl omrknout v Datartu a padla mi do "oka".

Timto jsem s vyberem skoncil, takze by se mohl nekdo zeptat co vlastne resim?
No popravde resim, jestli ma na vyse uvedene cinnosti vubec smysl kupovat 32" za 17k tis. (ci 19tis za 756). Kdyz je tu spousta levnejsich TV, ktere by mi mohli stacit. Jako priklad uvedu TV od LG 32LG5000, kterou maj za 12tis (6000 se mi nelibi designem). Ano je to tak nechci hazet penize zbytecne kominem.

Takze to mozna nakonec dopadne tak, ze mi zustane Orava a na XBox si necham Samsunga od desktopu s DVI-HDMI redukci. Omlouvam se za tak dlouhy post, ale treba me jeste nekdo "zachrani" a rekne Maxo di do toho! :-)
Pytkin (7947)|15.12.2008 23:58
ja som si prave kupil 32lg5000 .. a som s nim spokojny .. musim povedat ze na SD telku to oproti CRT neni nejaka vyhra .. CRT je super bomba .. ale zase ked si pustis na tom HD film daky , tak to je super .. beriem to ze treba ist s dobou .. ale neni treba davat vela penazi za telku .. radsej si za 3 roky kupim novy model daky , co bude ultra hyper tuti fruti ..
Gryzly (3)|28.2.2009 20:29
Využiju tady toho vlákna abych se zeptal na jednu věc která mě dnes zarazila.
Kamarádka si v týdnu koupila LCD Philips 32PFL5403D/12 , dnes mi psala že to nemůže pořádně nastavit jestli bych ji nepomohl.
Tak jsem se tam zastavil. Ten obraz byl uplně strašnej. Nejhorší byl na analogovou anténu, na dig. satelit byl lepší a z DVD byl nejlepší. Ale i tak to bylo docela k zblití. Velké barevné plochy byli takové jako kostečkované v té ploše a nebyla tam jednotná barva. Hrany byli bud rozmáznuté, při zaostření zase jakoby zdvojené. Například fotbalisti na zelené trávě byli jako s duchama. Nejvíc přijímají přes dig. satelit.
Porovnával jsem to s mojim Samsungem LE40A686 a je to 100 a 1. To jsou u těch 32" takový rozdíly oproti Samsungu 40" u všech nebo to mohl být špatnej kus ten Philips? Přitom tady model 5403D docela chválite co jsem se díval po foru.
Doporučil jsem ji tu televizi vrátit do obchodu. V porovnání s jeji starou CRT to byla opravdu katastrofa. Sledovací vzdálenost asi 2,5 metrů.
Gryzly (3)|7.3.2009 08:46
Tak problém vyřešen. Dělal to nějaký shitoizní scart kabel. Po výměně za silnější, lépe stíněný kabel je najednou obraz jak víno.