Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD TV, ktory? Mam na to iba tyzden

Panzer.Dragon (1081)|9.12.2008 23:37
tady jeste par pokud je to treba ze studia tak to je lepsi ale fotbal je vylozene otresnej
P1010330.JPG P1010332.JPG P1010333.JPG P1010335.JPG
psv1 (458)|10.12.2008 00:00
Kua já pořád nechápu, jak může někdo vrazit do TV 30 tyček a dívat se na analog. Komplet Skylink přece stojí dnes cca 4 tisíce. Ach jo.
xpow (140)|10.12.2008 00:06
k takový tv je komplet skylink v akci za 4k škoda, to chce hd satelit, nebo tohle nechat být a hd filmy a nebo všechno dohromady
jarda50 (1424)|10.12.2008 00:09
PD jedno to potvrzuje a to, jak důležitý je kvalitní signál. Zajímavé je, že když se dívám na ty fota z toho fotbalu tak některá místa jsou ostře prokreslená a některá mázlá. Bohužel to odhaluje ne kvality TV ale signálu. Opravdu FHD TV má smysl k dobrému signálu. Postni ještě něco z HD. Já zítra nafotím vlastní.

XPOW není to tak docela pravda. Zítra sem dám fotky z kabelu analogu. Je to o něco horší, ale dá se to. Vem jen to, že během dvou let bude analog tam, kde už dávno měl být a pak bude šetřit na další TV. Myslím, že to už je asi vyhazování peněz. Na káblu mám 5 HD programů a BR přehrávač a i kvalitní dvd upscalované na 1080p je docela paráda.
jarda50 (1424)|10.12.2008 00:15
psv1 no není to tak jednoduché pokud bydlíš v domě, kde Ti nedovolí satika prdnout ani na stěnu, tak a kabelovka tam není a příjem DVB-T je v tom místě na houby, tak moc možností nemáš. Já třeba ani na barák ani na střechu nesmím pomalu ani plyvnout a bydlím ve svém vlastním bytu, ale mám tu 5 druhů signálu a kromě analogu v STAčku jsou všechny dobré. tak se mohu nějak pohybovat, ale ne každý je tak na tom.
Panzer.Dragon (1081)|10.12.2008 00:21
schvalne si tam necham ted par dni analog ono to zas tak nekoukatelny neni sice treba moje oblibene ct24 je opravdu o dost horsi nez na digi a z1 tam snad vubec neni

taky je potreba zminit ze jako nejak peknej neni ten fotbal ani u dvb-t ale jako na tom analogu je ten fotbal jeste horsi a nejaky 100hz sou to posledni co tomu muze nejak pomoct,ono se to pekne blbe foti nevim no kvuli analogu kupovat takovou tv je asi spatny.. vyhazovani penez
xpow (140)|10.12.2008 00:26
Beru to tak, že na začátku stálo, že ta tv by měla vydržet cca 5 let (co bude za 5let ??) a nevím, jak rychle chce Kewlar investovat do hd zdrojů. Ale koupit si poslední model tv určený na hd a dívat se na analog je trochu pošetilé. Navíc ta plazma s hd nemá problém. Japonci ani Korejci nevyvýjejí tv s ohledem na naše sprasené tv vysílání. Plazma je v tomhle takovej rozumnej kompromis.
Jinak naprosto souhlasím s psv1 když mám peníze na 786, je pošetilé držet se analogu, ten patří do jiného století.
jarda50 (1424)|10.12.2008 00:27
pokud jde u tuhle TV na analog není dobré, ale když končí, tak se to dá přežít. Ale není to jednoduché rozhodování
xpow (140)|10.12.2008 00:32
Jo to určitě, není to jednoduché rozhodování. Nevím jak je to s analogem v SK. DVB-T taky není žádná sláva, respektive řešení.
Panzer.Dragon (1081)|10.12.2008 00:33
tak ono vubec na ty pozadavky neni dobry volit placku jakoukoliv jde jen o vybirani mensiho zla.. a to je drochu drahej spas to bych si radsi koupil motorku :-)
jarda50 (1424)|10.12.2008 00:38
Chlapi ukecali jste mi. Dnes když koupit TV tak aby si každý sestavil něco jako dotazník s x body ty vyplnil a pak se rozhodl.
MlokCZ (636)|10.12.2008 06:59
[QUOTE=Panzer.Dragon;206143]schvalne si tam necham ted par dni analog ono to zas tak nekoukatelny neni sice treba moje oblibene ct24 je opravdu o dost horsi nez na digi a z1 tam snad vubec neni

taky je potreba zminit ze jako nejak peknej neni ten fotbal ani u dvb-t ale jako na tom analogu je ten fotbal jeste horsi a nejaky 100hz sou to posledni co tomu muze nejak pomoct,ono se to pekne blbe foti nevim no kvuli analogu kupovat takovou tv je asi spatny.. vyhazovani penez[/QUOTE]

Některé ty fotky ukazují, že je to jen nic moc, ale některé jsou fakt příšerný (hlavně ten fotbal). Asi jsem moc namlsanej HD, ale na tohle bych tedy koukat nemohl (na té 46tce by to bylo navíc ještě o chlup horší).
Mně fotbal přišel velmi dobrý na 786tce, ale je fakt, že jsem ho testoval na HD Eurosportu a to ještě zrovna na nějakém, který byl skutečně vysílaný v HD a ne jen upscalovaný.

Kvalitní SD kanály na digitálu, co tu mám ale vypadají mnohem lépe než ty fotky z analogu, ty už se opravdu dají celkem slušně koukat. Některé mizerné kanály (nebo spíše některé konkrétní pořady na těchto kanálech) jsou ale téměř stejně hnusný jako ten analog.

Na takovýhle analog bych vzal PX80tku, i když ani ta to úplně nezachrání, o trošku lepší to ale bude a hlavně to bude stát méně peněz (pro takový signál mi každá koruna navíc přijde zcela vyhozená).

Ale je možné, že má ten analog výrazně lepší.
Kewlar (28)|10.12.2008 10:33
[QUOTE=jarda50;206146]pokud jde u tuhle TV na analog není dobré, ale když končí, tak se to dá přežít. Ale není to jednoduché rozhodování[/QUOTE]

Konecne niekto kto ma pochopil. Mna analog nezaujima, ale rodicov ano. A to je ten problem, ze im to tazko vysvetlim, ze na novych TV, je analog hroza. Ja verim ze analog tu uz nebude dlho a potom to bude ok. Keby som mal teraz kupovat nejaky lacny HD ready TV cca 20-25k tak o 2-3 roky zas 20-25k na FullHD.

Ozaj neviete ako su na tom Philips-y?
jarda50 (1424)|10.12.2008 11:13
Takhle se na to dívám i já. Vím o čem mluvíš řešil jsem to u rodičů. Ono když je někomu 85 a více tak je potřeba něco vyřešit trošku radikálně. Děda pochopil, že dogitál s více programy je asi ten pádný argument pro změnu analogu (UPC kabelovka).
psv1 (458)|10.12.2008 12:56
Tak uvidíš, no. Pořídíte telku a pak ať si rodiče sami řeknou, jestli se na to á ještě dívat nebo ne.
Philips má velmi ostrý obraz, což asi není úplně dobrá kombinace s analogem.