Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: Nova a kabelovka

Je tu pravidelně Avatar uživatele Whitejoker
    Registrace
    Mar 2004

Poslední tři dny vypadá Nova u nás Kotěhůlkách asi takto:

je to grab přes WinFast2000XP Deluxe v rozlišení 352*288.
    Mash v úterý 7.12. byl v pohodě, ale Cestománie později večer už vypadala tak nějak podobně. Ve středu a ve čtvrtek byl Mash už totálně takhle zprasený.
    Vypadá to, jako by na Nově měli otočené půlsnímky, ale změnit nastavení v enkodéru nepomohlo (ten to ještě zvýraznil) -bylo jedno jestli dám bottom field nebo upper field first, interlaced nebo not interlaced, výsledek pořád stejný.
    Grabuji přes WF2000XP Deluxe, W98 SE, rozlišení 352*288, kodek Huffy, progresívně, takhle to vypadá poslední 3 dny, kabelovka je UPC.
    Vypadá to stejně, jestli použiji orig program WF PVR nebo VirtualVCR, jestli jen koukám na televizi v počítači, nebo to grabuji na hadr.
    Normální telina to nedělá, ale tam mám signál z antény.
    Setkal jste se s tím někdo?
    A jestli jo, jde to nějak opravit?
    Dík
    Wj
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Musíš vydržet, teď jsou inverze a signál se šíří jak se mu zachce.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Whitejoker
    A jestli jo, jde to nějak opravit?
    Dík
    Wj
    Co bys na tom opravoval? Pokud to máš z kabelovky, tak to musí opravit její provozovatel, anebo si to z té normální antény natáhni i ke kompu a máš to vyřešený.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Whitejoker
    Registrace
    Mar 2004

To už mne taky napadlo, jenže to mám asi 15 metrů a bojím se ještě větší degradace signálu.
    Wj

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Tak to zkus, a uvidíš. Já mám od "zdroje", který je v "bedně" ve sklepě, kabel k domovní zásuvce v délce přes 20 metrů. Ti, co bydlí v posledním patře, no, ani se neodvažuji napsat, kolik je to metrů.

Nováček Avatar uživatele antabe
    Registrace
    Dec 2004

Mám podobný problém. Rok jsem bez problému graboval video z kabelové televize s WinFast TV2000XP DeLuxe. Žádné řádkování tam nikdy nebylo vůbec vidět. Ve VirtualDubModu jsem používal na výsledné video jenom fltr sharpen(30) a to bylo vše. Poslední měsíc se ale něco změnilo a při grabování mně tam vyskakuje výrazné(jak u kterého programu) řádkování. Kromě přeinstalace systému jsem vyzkoušel už hodně a hodně. Abych se nyní dostal na kvalitu, kterou jsem měl dříve, musím ještě ve VirtualDubModu používat filtr deinterlace a popřípadě smoother. Pak to zase jde - jakž takž. Dřív to bylo lepší. Ale hlavně zpracování trvá nyní hrozně dlouho. Zdá se mě, že i na televizi je to řádkování nějaké znatelnější. Já už taky za ten měsíc nejsem pmalu schopen objektivně posuzovat c bylo, co je a není( ). Chtěl bych Vás požádat oo nějaký tip, radu, zkrátka o ppomoc. Všem, kteří nějakým způsoobem pomohou dopředu děkuji.
    Antabe

Registrace
    Mar 2004

Je to hodně počasím, poslední měsíc to tak blbne.

Registrace
    Apr 2004

Pravidelně (každoročně) na přelomu podzimu a zimy bývají poruchy v šíření signálu. Pokud používáš klasickou venkovní anténu, popřípadě ještě s širokopásmovým zesilovačem, tak se problémům nevyhneš. Já, když jsem svého času chytal Žižkov na anténu na balkoně, tak jsem v tomto období běžně chytal ORF_1, ORF_2, RAI a švédy. Naše programy byly někdy dost rušený.

Registrace
    Mar 2004

O tom bych ti Ivo mohl vykládat celé příběhy, co jsem si užil, a lidem to nevysvětlíš. Stačí týden nebrat telefon.

Registrace
    Apr 2004

No, vidíš. A já jsem se na toto období celkem těšil . Konečně jsem viděl i něco jiného, než "Ženu za pultem", nebo "Muže na radnici".

Nováček Avatar uživatele antabe
    Registrace
    Dec 2004

Já jsem v předchozím příspěvku zapomněl napsat, že jedu na kabelovou televizi. Tam přece počasí nemůže mít vliv ne? Ale jinak fakt už nevím čím by to mohlo být. Nemůžete prosím Vás někdo ještě popřemýšlet čím mohlo dojít ke změně a poradit . Přeinstaloval jsem několikrát WinFasta, codeky, ovladače, DirextX, grafiku, codeky na zachytávání, koupil nové kabely s odrušovacími členy, vyměnil koncovky, zkusil vypnout, odinstalovat a vyndat síťovou kartu a stále je to takové jak jsem popisoval. Je to fakt na mozek. Ještě mně napadlo vyndat WinFasta a zkusit ho u kamaráda taky na kabelovce. Kdybych jistě nevěděl, že to předtím chodilo bez problémů, tak bych řekl, že to nejde a kašlu na to, ale takhle? Těším se na Vaše postřehy - a díky za přemýšlení, který já vím bolí
    Antabe

Registrace
    Mar 2004

antabe: Právě Novu kabelovky chytají ze vzduchu, jak jinak?

Registrace
    Apr 2004

No, pokud ti to šlapalo bez problémů, a ze dne na den se to zhoršilo, aniž bys cosi prováděl na PC, tak nehledej chybu u sebe, ale vně PC. Chyba je v signálu, který leze ze zásuvky TV.
    To, myslím, zní logicky.

Registrace
    Mar 2004

Teď je to fakt děs s tím příjmem Novy!

Registrace
    Apr 2004

My tu s tím tedy problém nemáme.