Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp aquos lc-37d65e

kylian73 (9)|30.11.2008 00:03
chystám se koupit si LCD TV. Něco málo jsem si o LCD přečetl na webu, ale jakožto laik jsem některým věcem ne tak úplně porozumněl :)
Strávil jsem asi 2 odpoledne brouzdáním po webu, nakonec jsem si "tak nějak předvybral" tento model: SHARP AQUOS LC-37D65E (případně o něco menší LC-32D65E)

Můžete mi pls někdo poradit, jestli bych za cenu 15.000-18.000 Kč mohl vybrat něco lepšího ? Nebo jsou rozdíly jenom minimální?
LCD bude sloužit k příjmu TV (satelit) a přehrávání DVD na stolním přehrávači.

Také by mě docela zajímalo, zda existuje nějaký model, který má nějak výrazněji nižší spotřebu a přitom kvalita obrazu není nějak výrazně horší :)
Ale hlavně mě zajímá jestli brát ten Aquos

Dík za každou radu
Brmla (3)|3.12.2008 08:04
Taky jsem si tento model vyhlídl na netu a to za cenu kolem 16.500,- Kč , ale pak jsem narazil i na model LC-37DH65E za cenu nejnižší kolem 18.000,- Kč. Tak jsem hledal rozdíl anašel jsem jenom, že to má výce vstupu navíc. Našel jsem jenom toto : http://www.megaobchod.cz/porovnani/?class=21 . Tak budu kupovat ten LC-37DH65E, akorát čekám jaký budou ještě akce před vánoci. Čau
ahx (13)|3.12.2008 09:11
Sharp sice doma nemám, ale doplním informaci - model DH má navíc ještě MPEG-4 HD tuner.
kylian73 (9)|6.12.2008 10:59
a využiju momentálně ten MPEG-4 HD tuner k něčemu?
Lark (365)|6.12.2008 13:50
[QUOTE=kylian73;205543]a využiju momentálně ten MPEG-4 HD tuner k něčemu?[/QUOTE]

Pokud máš digitální příjem, tak můžeš už nyní sledovat zkušební vysílání ČT a NOVA.
kylian73 (9)|6.12.2008 14:19
já mám satelit, takže když bych přijímal obraz "přes MPEG-4 HD" , tak to bude nějak viditeně kvalitnější???

to by mě docela mrzelo, poněvadž jsem si už Sharp aquos lc-37d65e během tyýdne objednal a je na cestě...

nebylo by možné když tak si dokoupit do aquos lc-37d65e nějakou kartu??
Brmla (3)|6.12.2008 14:44
Nevím zda to je správně, ale ten HD tuner bude pouze pro pozemní vysílání DVB-T a né pro satelitní. Možná kecám. To je můj názor. Nikde se tam nemluví o DVB-S což je satelitní příjem ale pouze o DVB-T.
kylian73 (9)|6.12.2008 15:00
asi jo, pač na stránkách NOVY jsem k vysílání v HD kvalitě našel:

"Vybavení nutné pro příjem:
Ze satelitu:
satelitní přijímač vybavený DVB-S, ale i DVB-S2 (v budoucnu bude použit tento systém) , vybavený MPEG4 dekodérem, slotem pro modul CI cryptoworks, opatřený HDMI. Další informace o kartách a distributorech karet na www. stránkách např.: parabola.czTV přijímač označený FULL HD nebo alespoň HD Ready, HDMI kabel
Zemské vysílání:
DVB-T: Set-top box vybavený MPEG4 dekodérem s HDMI výstupem, TV přijímač označený FULL HD nebo alespoň HD Ready, HDMI kabel, kódování zvuku: HE AACnebo integrovaný DVB-T TV přijímač s MPEG4 a FULL HD nebo alespoň HD Ready"

takže v mém případě by to (pokud jsem to správně pochopil) znamenalo nutnost koupit i nový satelitní přijímač.
No ale - pokud si ho v budoucnu někdy koupím, je pak vlastně vůbec třeba, aby i ten televizor měl ten MPEG4 tuner?

Jinak řečeno: když si teď koupím sharp LC-37D65E a v budoucnu dokoupím satelitní přijímač s DVB-S (resp.DVB-S2) a HDMI výstupem, tak mi to bude ke kvalitnějšímu příjmu stačit a nebudu k tomu vůbec potřebovat sharp LC-37DH65E ???
nebo budu muset mít mít na sat.přijímači MPEG4 dekodér a na televizi MP4 tuner určený pro sat.příjem...???
MONYS (460)|6.12.2008 18:40
[QUOTE=kylian73;205567]asi jo, pač na stránkách NOVY jsem k vysílání v HD kvalitě našel:

"Vybavení nutné pro příjem:
Ze satelitu:
satelitní přijímač vybavený DVB-S, ale i DVB-S2 (v budoucnu bude použit tento systém) , vybavený MPEG4 dekodérem, slotem pro modul CI cryptoworks, opatřený HDMI. Další informace o kartách a distributorech karet na www. stránkách např.: parabola.czTV přijímač označený FULL HD nebo alespoň HD Ready, HDMI kabel
Zemské vysílání:
DVB-T: Set-top box vybavený MPEG4 dekodérem s HDMI výstupem, TV přijímač označený FULL HD nebo alespoň HD Ready, HDMI kabel, kódování zvuku: HE AACnebo integrovaný DVB-T TV přijímač s MPEG4 a FULL HD nebo alespoň HD Ready"

takže v mém případě by to (pokud jsem to správně pochopil) znamenalo nutnost koupit i nový satelitní přijímač.
No ale - pokud si ho v budoucnu někdy koupím, je pak vlastně vůbec třeba, aby i ten televizor měl ten MPEG4 tuner?

Jinak řečeno: když si teď koupím sharp LC-37D65E a v budoucnu dokoupím satelitní přijímač s DVB-S (resp.DVB-S2) a HDMI výstupem, tak mi to bude ke kvalitnějšímu příjmu stačit a nebudu k tomu vůbec potřebovat sharp LC-37DH65E ???
nebo budu muset mít mít na sat.přijímači MPEG4 dekodér a na televizi MP4 tuner určený pro sat.příjem...???[/QUOTE]Tady došlo z tvé strany k nedorozumění, pokud jsi objednal tuto tv a má zabudovaný kromě analogu i MPEG-4 tuner pak se jedná o možnost přijímat pozemní signál dvbt ve kterém se zatím nevysílá(mpeg4) !
nosaty63 (50)|6.12.2008 20:48
[QUOTE=Brmla;205564]Nevím zda to je správně, ale ten HD tuner bude pouze pro pozemní vysílání DVB-T a né pro satelitní. Možná kecám. To je můj názor. Nikde se tam nemluví o DVB-S což je satelitní příjem ale pouze o DVB-T.[/QUOTE]

Samozřejmě, na HD signál ze satelitu potřebuješ HD příjmač satelitního vysílání. Ale televizi nekupuješ na rok, možná, že se pozemní digitální vysílání i u nás pohne ku předu a že se bude i rozšiřovat HD vysílání. A v tom případě už nemusí dokupovat nějaký dekodér, v lepším případě kartu.
nosaty63 (50)|6.12.2008 20:59
[QUOTE=kylian73;205567]asi jo, pač na stránkách NOVY jsem k vysílání v HD kvalitě našel:

"Vybavení nutné pro příjem:
Ze satelitu:
satelitní přijímač vybavený DVB-S, ale i DVB-S2 (v budoucnu bude použit tento systém) , vybavený MPEG4 dekodérem, slotem pro modul CI cryptoworks, opatřený HDMI. Další informace o kartách a distributorech karet na www. stránkách např.: parabola.czTV přijímač označený FULL HD nebo alespoň HD Ready, HDMI kabel
Zemské vysílání:
DVB-T: Set-top box vybavený MPEG4 dekodérem s HDMI výstupem, TV přijímač označený FULL HD nebo alespoň HD Ready, HDMI kabel, kódování zvuku: HE AACnebo integrovaný DVB-T TV přijímač s MPEG4 a FULL HD nebo alespoň HD Ready"

takže v mém případě by to (pokud jsem to správně pochopil) znamenalo nutnost koupit i nový satelitní přijímač.
No ale - pokud si ho v budoucnu někdy koupím, je pak vlastně vůbec třeba, aby i ten televizor měl ten MPEG4 tuner?

Jinak řečeno: když si teď koupím sharp LC-37D65E a v budoucnu dokoupím satelitní přijímač s DVB-S (resp.DVB-S2) a HDMI výstupem, tak mi to bude ke kvalitnějšímu příjmu stačit a nebudu k tomu vůbec potřebovat sharp LC-37DH65E ???
nebo budu muset mít mít na sat.přijímači MPEG4 dekodér a na televizi MP4 tuner určený pro sat.příjem...???[/QUOTE]

Až bude DVB-T 100 %ní pokrytí, měla by stačit jedna anténa. A na sledování základních programů (ĆT, Nova, Prima ...) bude určitě pohodlnější sledovat je jen pomocí TV a až budeš chtít sledovat programy ze satelitu, tak jej teprve zapneš. Já si myslím, že to tak budu asi praktikovat.
kylian73 (9)|6.12.2008 21:13
[QUOTE=nosaty63;205617]Až bude DVB-T 100 %ní pokrytí, měla by stačit jedna anténa. A na sledování základních programů (ĆT, Nova, Prima ...) bude určitě pohodlnější sledovat je jen pomocí TV a až budeš chtít sledovat programy ze satelitu, tak jej teprve zapneš. Já si myslím, že to tak budu asi praktikovat.[/QUOTE]

jo, to zní rozumně, ale protože jsem si objednal TV těsně před tím, než se tady rozjela tato diskuze a objednal jsem si verzi bez MPEG-4 tuneru tak mě zajímá toto:

pokud se rozhodnu vše přijímat ze satelitu a koupím si satelitní přijímač s DVB-S, MPEG-4 dekodérem a HDMI výstupem, tak potom už v té televizi MPEG-4 tuner (který nabízí verze LC-37DH65E) nepotřebuju, protože obraz půjde ze satelitního přijímače přes HDMI kabel do TV. Chápu to dobře? :)
Lark (365)|6.12.2008 21:25
[QUOTE=kylian73;205622]jo, to zní rozumně, ale protože jsem si objednal TV těsně před tím, než se tady rozjela tato diskuze a objednal jsem si verzi bez MPEG-4 tuneru tak mě zajímá toto:

pokud se rozhodnu vše přijímat ze satelitu a koupím si satelitní přijímač s DVB-S, MPEG-4 dekodérem a HDMI výstupem, tak potom už v té televizi MPEG-4 tuner (který nabízí verze LC-37DH65E) nepotřebuju, protože obraz půjde ze satelitního přijímače přes HDMI kabel do TV. Chápu to dobře? :)[/QUOTE]

Chápeš to správně. Pokud chceš provozovat pouze satelitní příjem, tak by to byla zbytečná investice navíc, protože vlastně žádný tuner v TV nebudeš využívat.
nosaty63 (50)|8.12.2008 21:52
Rád bych věděl, jestli ho máš už doma. Je to také jeden z mých favoritů, tak mně zajímají zkušenosti a subjektivní dojmy. Tak dej prosím vědět.
kylian73 (9)|10.12.2008 19:43
tak už ho mám doma, ale čas na zapojení budu mít až o víkendu (pokud tedy vůbec, ale vím, že bych ho měl alespoň odzkoušet, jestli je vše ok, takže se budu snažit). Počítej ale s tím, že dojmy budou opravdu laické a subjektivní :)
vybral jsem si sharp, protože co jsem kdy od této značky měl, to bylo takřka "nezničitelné" vždy fungovalo na 100 pro (teď jsem raději zaklepal na dřevo, aby to platilo i o tehle tv :)
a taky se pamatuju, že (i když o nich teď nebylo moc slyšet) lcd už vyráběli v pravěku osmdesátých let
takže se ozvu s dojmy...
nosaty63 (50)|11.12.2008 21:58
Počítej ale s tím, že dojmy budou opravdu laické a subjektivní :)
To je dobře. Z pročítání některých vláken jsem nabyl dojmu, že jak jsou audiofilové, tak se vyvinuli i nějací video puristi. To já určitě nejsem. Hlavně , aby se na ten obraz dalo dívat a vydrželo to. Také mám limit, za který mi ta zábava stojí. Ale když už mám za to tu určitou korunu dát, tak si nechám poradit, jak z hlediska odborného, zkušeností s danou značkou, případně modelem, ale i subjektivních dojmů od uživatelů jako já.
Možná se pletu, ale pročítáním tohoto fóra jsem nabyl dojmu, že v dané kategorii asi nešlápnu vedle. Alespoň co se týče mé (ne)náročnosti. U sledování ať TV, nebo DVD jde především o obsah, ale když je to doprovozeno skvělým obrazem, tím lépe
Tak Ti to přeji a zároveň i závidím, že už to rozhodl a budeš si to už úžívat
kylian73 (9)|13.12.2008 19:14
tak jsem tady s těmi dojmy nového majitele sharpa:

moje +
v nějaké diskuzi jsem četl kritiku tohoto modelu co se týká podání barev - někdo tam psal, jaké údajně mdlé barvy u něj jsou apod. Pak vyšlo najevo, že se vůbec neotěžoval pohrát si s nastavením barev. A je to tak. Člověk když to poprvé zapne, tak ho docela překvapí, jaké jsou ty barvy takové nějaké slabé. Jenže je to jenom o tom jít nastavení, konkrétně do "pokročilého" nastavení barev a trochu si to projet. Barvy jaou pak opravdu moc pěkné (dle mého soukromého hodnocení). Protože tomu člověk musí věnovat minimálně pár desítek minut, je mi teď jasné, že pokoušet se hodnotit TV v prodejně, kde jich mají desítky a kde se určitě neobtěžují "pohrát si" se všemi co tam mají, je opravdu zbytečné

moje -
Musím říct, že se mi zatím pomocí žádného nastavení (a nevím jestli to vůbec nějak půjde) nepodařilo nic udělat s ostrostí (resp.neostrostí obrazu). Pro člověka jako já, který se zatím (kromě pc) díval pouze na klasické tv, je to taková docela nemilá novinka.
Prostě si na to zatím nějak nemůžu zvyknout a připadám si, jako bych se díval přes brýle které mají trochu jiný počet dioptrií. Nevím nakolik se ale tahle výtka vůbec může týkat tohoto modelu, jestli se náhodou netýká lcd jako celku :)
Nevím no - kdyby mi někdo poradil jestli mám někde něco nastavit jinak, budu rád. Zkoušel jsem různé režimy, různé poměry obrazovky co tam jsou a pořád se mi to nějak nezdá být ono. Je tam sice konkrétně nastavení "ostrosti", ale pokud tomu člověk moc ubere, je to takové "rozmazanější", pokud naopak přidá, obraz začne být "kostkovaný" podobně, jako by byl nějak přespříliš "komprimovaný". Ale jak říkám, možná je to problém všech lcd, když si teď uvědomuji, i na prodejně se mi ten obraz u všech lcd jevil takto nějak podobně, ale přikládal jsem to nekvalitě signálu. Momentálně nemám možnost si to nikde porovnat...
Příklad z mého sledování tv: díval jsem se na fotbal a z cca 4 metrů jsem měl na mé 94 cm obrazovce problém přečíst si vlevo nahoře údaj o stavu... :(
nevím no...možná je to normální, ale zatím na to nejsem nějak zvyklý...
Obraz přijímám ze satelitu.
Takové jsou zatím mé dojmy...
nosaty63 (50)|14.12.2008 16:17
jak funguje funkce ,,úspora energie - snížení podsvícení"? Je to stejná funkce jako u LG xx LG 5000, 6000, 7000 ,, inteligentní senzor"?
kylian73 (9)|14.12.2008 21:42
já nevím jak to funguje u LG :)
tady je asi něco podobného jako "inteligentní senzor" a nazývá se to "snímač OPC", který by měl (pokud se aktivuje) snímat intenzitu okolního osvětlení a podle něj nastavovat jas podsvícení.
A to co je pojmenováno jako úspora energie toho využívá, dá se tam podrobně nastavit co se má regulovat a o kolik (podsvícení, kontrast), kromě toho je v tom "ekologickém" menu ještě možnost vypnutí v případě absence signálu nebo časovač vypnutí

Pořád si zvykám na ten pro mě poněkud rozmázlý obraz - co si o tom myslíš?
vím že se to těžko hodnotí, když to člověk nevidí, budu asi muset vlézt znovu do nějakého obchodu a pořádně omrknout různé lcd...
carrot (11)|15.12.2008 15:07
Založil jsem pro můj problém s přesně touto TV nové téma, ale nikdo mi do něj neodpověděl, tak to zkusím přímo tady:

Před třemi týdny jsem si pořídil novou LCD TV Sharp LC-37D65 a mám problém se špatnou synchronizací obrazu a zvuku při příjmu DVB-T. Při přehrávání filmů pouštených z PC přes HDMI kabel se problém nevyskytuje, pouze u DVB-T. Na nějakou dobu pomůže přepnout program na jiný a potom zase zpět, čímž se synchronizace obazu a zvuku srovná, ale jen na omezenou dobu a časem se to zase rozjede. Nevím, zda na to nemůže mít vliv ne zrovna excelentní kvalita příjmu (síla 97, kvalita 68) na pouze pokojovou anténu, jelikož horší to u multiplexu 2 s nižší kvalitou a multiplexu 1 s kvalitou asi o 5-10 lepší je tento jev méně znatelný, ale také je.
Setkal se s tímto již někdo? Dokázal by někdo poradit, co s tím?

Díky
Martin K. (15)|23.12.2008 16:52
Televizi jsem dovezl před chvílí domů a mám jeden dotaz - funguje Vám korektně teletext? Mně nejede čeština u některých znaků :(

Jinak ostrost se dá nastavit rozumně, barvy taky... ale TXT mě štve
Martin K. (15)|25.12.2008 13:51
tak už běží i TXT... pomohlo nastavení země provozu na východní evropu - pokud tam bylo česká republika, byl TXT turecky, po změně to běží. Divné, ale funkční.

Ale mám jiný dotaz - dá se nějak zajistit, aby se televize sama přepínala na aktivní HDMI vstup? SCART funguje korektně, ale HDMI se chová jako by tam nebylo...musím přepínat ručně. Je to moje chyba, nebo vlastnost?
sparky.low (1)|28.12.2008 21:59
Dotaz na šťastné majitele: jaká rozlišení jste zkoušeli při zapojení PC? V návodu jsem zjistil, že při připojení jako PC podporuje max. 1400x1050. Jako AV popdporuje i 1080p. Nějak tomu nerozumím, jak to tedy je v praxi? Lze zprovoznit při připojení PC přes HDMI 1900x1080 s 1:1 pixel mappingem? Díky.
RAIN (2)|4.1.2009 12:09
[QUOTE=sparky.low;208873]Dotaz na šťastné majitele: jaká rozlišení jste zkoušeli při zapojení PC? V návodu jsem zjistil, že při připojení jako PC podporuje max. 1400x1050. Jako AV popdporuje i 1080p. Nějak tomu nerozumím, jak to tedy je v praxi? Lze zprovoznit při připojení PC přes HDMI 1900x1080 s 1:1 pixel mappingem? Díky.[/QUOTE]

Možná tě nedává vyšší rozličení počítač!! Záleží jak to tam posíláš DVI nebo VGA.
slick (1)|4.1.2009 15:10
Ahoj, taky jsem si poridil na Vanoce tento model s MPEG-4 tunerem, tak pridam zatim zkusenosti co jsem nasbiral.

Predtim jsem mel 100Hz CRT, takze s jinymi LCD nemam srovnani. Prvni zapnuti a naladeni byl dost sok, protoze jsem nemel jak naladit DTV a kdyz se tam zobrazil obraz jen naladenej analog ze spolecne anteny, tak mi zacalo byt lito vyhozenych penez. Vsechno me to preslo jakmile jsem to propojil pres HDMI s pocitacem, obraz je fakt bomba. Do ted ale resim problem s prijmem DTV, protoze v panelaku je umisteni anteny na strechu nerealny a na sebelepsi pokojovku chytim maximalne 1multiplex. Zkusil jsem si koupit male sito se zesilovacem, ale porad to neni ono. Intenzita signalu je sice 99%, ale kvalita se hybe kolem 30-40%, takze se to obcas zamrazi. Kazdopadne HD Nova a CT1 je na ni fakt bomba a i klasicky MPEG2 vypada super (pokud se mi teda zrovna neseka).

Mel bych ale dotaz na ostatni majitele jak rychle se jim prepinaji kanaly. U analogu to reaguje v pohode, ale pokud prepinam kanaly na DTV, tak to trva treba 5-7sekund coz zadnymu znamymu u jinych znacek LCD TV nedela a nevim jestli to neni treba tim malo kvalitnim signalem.

Nebyt toho problemu s prijmem DVB, coz ale neni chyba televize a te delsi odezvy pri prepinani, tak jsem jinak celkove spokojenej a doporucoval bych ji dal.
petrprv (281)|9.1.2009 07:56
Ja mam o rok starsi model XL2E a ta rychlost prepinani je skoro podobna. Po trech inovacich firmwaru se zlepsila rychost prepinani na polovinu a ted to dela jak kdy ... kolem 2s. Ono je to na zvyku.
Martin K. (15)|13.1.2009 11:39
ohledně příjmu - nevím, kde jste, ale v Brně se mi nejvíc osvědčila jednoduchá smyčka drátu, chodí lépe než aktivní pokojovka od Thomsona:)

Přepínání programů dělá tak 2 vteřiny a o stejnou prodlevu je pak zpožděn obraz i zvuk oproti analogu - zřejmě tedy tak dlouho načítá a zpracovává obraz? Na Panasonicu ve stejných podmínkách se mi ta prodleva jeví menší.

Jiný problém je rozcházení zvuku a obrazu na DVB-T. Po několika minutách příjmu se obraz začne zpožďovat za zvukem. Dělá vám to taky?

A ještě jeden bonbónek -pokud jede podsvícení na více než cca 70%, nefunguje mi dálkový ovladač receiveru (Thomson). Zřejmě dochází k interferencím podsvícení a ovladače.Pokud ručně nastavím podsvícení na víc, vše funguje jak má. S ohledem na to, že mám trvale zapnuté automatické nastavená podsvícení, je to docela problém:(

Nicméně, abych nehaněl - kvalita obrazu je podle mne super, EPG je oproti Panasonicu skvělé, celkově si rozhodně nestěžuju.
sxRider (5)|13.1.2009 13:27
Ahoj měl bych dotaz ohledně této televize,když nastavím "av režim" na nejaky prednastaveny tak to tak pul hodiny a pak se to automaticky přepne na "dynamicky (pevné)" nevíte náhodou kde se to má nastavit aby to nedělalo,nebo je to normální??
Martin K. (15)|13.1.2009 16:43
Je to dané hned tou prvotní instalací - něco jako "Doma" a "nevímco" po restratu přijímače - v jednom z těchto režimů se to pořád vrací k Dynamicky (pevné) - viz manuál
sxRider (5)|13.1.2009 18:41
Díky moc,moje chyba,úplně jsem to přehlíd
nosaty63 (50)|18.1.2009 14:16
Tak už tuto TV (s MPG4 tunerem) mám konečně 4 dny doma. No, první den jsem si říkal, že bohužel příjemné překvapení se nekoná, co se týče mého názoru na zobrazování SD signálu na LCD. Dnes se mi zdá, že jsem si zvyknul, nebo se zlepšil signál (D satelit Skylink). Rozdíl je mezi jednotlivými stanicemi, Němci to mají zase o poznání lepší, ale i mezi jednotlivými pořady.
Obraz z DVD přes komponent (na přehrávači HDMI nemám) je dobrý dost dobrý, to málo, co jsem zatím stihnul vidět. Ten jsem zkoušel nakalibrovat (to je silné slovo) podle nějakého DVD z CHIPu. O VHS nemá cenu mlivit.
V některých vláknech je kladen velký důraz na zobrazování černé, tak u tohoto modelu je exelentní.
Prohlížení fotek z felšky přes USB je také příjemný zážitek, ale fotky musí být v dostatečné kvalitě a velikosti.
Problém s ukazováním CS znaků na teletextu jsem vyřešil díky radě ze zhora tohoto vlákn (Martin K). Problém dělá paměť, po přepnutí na jiný kanál se zobrazují stránky z předchozího. Domnívám se, že to dělá velká pamněť a to že TV příjmáme přes satelit.
Díky tomu nefungují některé další funkce, jako aut. úprava zvuku. Jak to funguje u Vás co příjmáte analog, nebo DVB-T?
Odezu přepínání mezi kanály nemohu posoudit, prtože přepínám na staelitu a tam to trvá určitě dél, než 5 sekund.
Neporadím ani s připojením s PC, protže díky mému veteránu to neřeším.
Možná, že s pohybem se tato TV nevyrovnává nejlíp, co Vy na to?
Už se těším, až u nás bude HD DVB-T vysílání, ale to bude roky trvat.
Lark (365)|18.1.2009 18:47
Ten teletext mě tedy překvapuje a nechápu smysl 9-) U všech televizí se kterými jsem zatím přišel do styku, fungoval TTX tak, že po přepnutí kanálu se TTX načítal vždy znova z aktuálního kanálu. Momentálně mám TH-42PX70EA, která má paměť na 1500 stránek a po přepnutí taky znova načítá TTX z aktuálního kanálu a je jedno jestli je to analog, nebo DVB-T.
logner (27)|21.1.2009 21:42
[QUOTE=carrot;207013]Založil jsem pro můj problém s přesně touto TV nové téma, ale nikdo mi do něj neodpověděl, tak to zkusím přímo tady:

Před třemi týdny jsem si pořídil novou LCD TV Sharp LC-37D65 a mám problém se špatnou synchronizací obrazu a zvuku při příjmu DVB-T. Při přehrávání filmů pouštených z PC přes HDMI kabel se problém nevyskytuje, pouze u DVB-T. Na nějakou dobu pomůže přepnout program na jiný a potom zase zpět, čímž se synchronizace obazu a zvuku srovná, ale jen na omezenou dobu a časem se to zase rozjede. Nevím, zda na to nemůže mít vliv ne zrovna excelentní kvalita příjmu (síla 97, kvalita 68) na pouze pokojovou anténu, jelikož horší to u multiplexu 2 s nižší kvalitou a multiplexu 1 s kvalitou asi o 5-10 lepší je tento jev méně znatelný, ale také je.
Setkal se s tímto již někdo? Dokázal by někdo poradit, co s tím?

Díky[/QUOTE]
Podarilo se nekum prijit na to proc zvuk prestava byt synchroni s obrazem? Hlavne to pozoruji u Novy. Pak mi pripada ze autamaticka regulace hlasitosti nefungue. Mam LC-32DH66E.
upm (6)|22.1.2009 11:47
Tak tu nesynchronizaci obrazu se zvukem v digitálním vysílání taky občas pozoruji (46DH65E) :-(, zatím se to projevilo jenom u Novy
logner (27)|3.2.2009 16:33
Dnes jsem volal na servisni linku ohledne nesynchroniho zvuku s obrazem na Nove. Pry o tom vedi a budou to resit upgradem firmwaru cca do 14 dni. Jakym zpusobem jeste neni rozhodnuto. Zalezi jak dopad upgrade pres vysilani TV u konkurence (nejsem si jist jestli LG nebo Samsung). Tak snad to dopadne dobre a brzy.

p.s. nezapomete si zapnout aktualizaci firmwaru
Martin K. (15)|19.2.2009 15:16
Hm, v Brně běží Nova dobře, problémy jsou se všemi kanály ČT.

Mám další drobnost: v teletextu se neobjevují "zkratky" pro používání barevných navigačních tlačítek. Na steré televizi fungují, na nové ne... Jak to máte vy ostatní?

Díky.
nosaty63 (50)|19.2.2009 19:52
Ten teletex funguje divně. Já ho moc nečtu, ale manželka ho využívá hodně (někdy, když chci zdělit nějakou novinku z internetu, tak ona to už zná z TXT). Teď jsem to zkoušel, ty zkratky se objevily u STV a jiné u Pro7. Když jsem se vrátil na ČT1, tak barevné zkratky zůstaly a šly i používat. Podle skladby programů jsi určitě poznal, že příjmám přes satelit.
Ještě by mně zajímalo, jestli i na příjmu přes DVB-T naskakují stránky TXT z jiného kanálu, než je naladěn. Po chvíli se to upraví na správnou stránku, ale tím se občas vytratí výhoda velké paměti a rychlosti načítání stránek.
Martin K. (15)|22.2.2009 13:02
Přijímám přes DVB-T a zatím jsem si nevšiml, že by se objevovaly špatné stránky. Každopádně to, co popisuješ, vypadá, jako by se zobrazovaly ty staré stránky, dokud nejsou přijaté nové. On ten rychlý TXT je jen tak rychlý, jak rychle to vysílač odvysílá... Ve skutečnosti se musí několikrát otočit všechny stránky, než je odvysíláno všechno včetně podstránek.

Ty zkratky zkusím ještě jednou podle postupu, který píšeš
Martin K. (15)|13.3.2009 15:22
Tak jsem tady s další dávkou novinek :)
1) Ta lepší: Zdá se, že problém špatné synchronizace je odstraněn. Servis Novotný elektronik zajišťuje zdarma upgrade FW. Je možné se taky domluvit na zaslání upgradu přes mail a provést ho následně svépomocí (v zahraničí prostě hodí USB memory disc do obálky a pošlou... rozumné, určitě je to levnější, než honit člověka po republice ;) ). Jde to bez problémů a zdá se, že i účinně.

2) Momentálně zkouším DVB-C settop box od UPC. Kvalita obrazu nic moc, co je ale zajímavé je to, že se projevuje výše popsaný problém s TXT - nejlépe je to vidět u skrytých titulků, které naskočí klidně i po přepnutí kanálu a teprve za pár vteřin si TV změny kanálu všimne. Vysvětluju si to tak, že přepnutí kanálu TV vlastně vůbec nepozná (signál jde stále přes stejný vstup) a dokud nedostane novou verzi TXT stránky, tak má prostě v paměti tu poslední - i když byla vysílaná jiným kanálem.

Zdravím
2plazboz (55)|23.3.2009 12:50
Ahoj, muzu poprosit vlastniky modelu 37D65E nebo 37DH65E o nejake info ohledne tv?
Planuji, ze ho taky poridim, tak by mi pomohly ve vyberu zkusenosti.

1. Je mozné dosahnout pres pripojeni k pc - d-sub nebo hdmi plné full hd rozliseni (1920x1080)?

2. Je jiz vyresena nesynchronizace obrazu a zvuku u Novy? Vyresil to posledni firmware? Mate ho nekdo k dispozici? Na oficialnich strankach Sharpu totiz u modelu zadny neni.

3. Jak se obraz prizpusobuje vysilani DVB-T? Jedna se mi o to, jestli prepina dobre automaticky formaty 4/3 a 16/9. Pripadne, jestli pri vysilani 4/3 rovnomerne roztahne obraz pres celou obrazovku, ze neni zdeformovany? Pokud to nefujguje dobre rucne, da se akce rychle vyvovat na dalkaci?

4. Jak je to s rychlym pohybem, necuka se obraz? Pokud cuka, delaji to vsechny zdroje - tj dvb-t, pripojene dvd i pc?

5. Ma to jeste nejake mouchy? Prisli jste na neco zajimaveho - kladneho ci zaporneho co by stalo za zverejneni?

Predem moc diky za vase odpovedi.
Martin K. (15)|23.3.2009 16:41
odpověď máš v soukromých... jen jsem tam zapomněl napsat, že upgrade je lepší si vyžádat u servisu (resp. věřím, že nové kousky už budou OK). Servis si eviduje sériová čísla "opravených" kusů.
Martin K. (15)|24.3.2009 07:04
.... a tady jsou Ty odpovědi i pro ostatní :)
nejprve předesílám, že mám verzi MPEG2 - tedy D65E a ne DH65E. A teď k dotazům:
1. Nezkoušel jsem, cituju manuál (společný pro obě verze): Připojení PC: HDMI - všechny formáty až po 1080p (pokud to umí videokarta), RGB analog - 576p/720p/1080i, podle tabulky kompatibilních signálů je max 1400x1050 / VESA 60Hz. Tohle asi bude realita
2. U Novy mi to nikdy neblblo, měl jsem problémy naopak u ČT (Brno), je to tedy asi věcí šíření signálu a ne zdroje. Po přehrán í FW jsem to testoval pár hodin a v pohodě, teď jedu přes kabel.
3. Pokud je signál WSS vysílán, přepíná bez problémů. Ruční přepnutí je vytažené na tlačítko - postupné přepínání opakovaným stiskem, nebo pomocí šipek nahoru a dolů. Do menu se nejde.
4. Fotbal, hokej, lyžování - pohoda. Při rychlém švenku to trochu tahá oči, ale je to výjimečné. Hodně se mi osvědčilo mít vypnutou korekci digitálního šumu - zdá se, že funguje zároveň jako "stabilizace" obrazu a způsobuje cukání při něktrerých scénách. Bez ní v pohodě.
5. Má hodně široké nastavení barev - což je sice fajn, ale třeba Panasonic mi připadá z výroby lépe nastavený (S-IPS panel oproti ASV). Hodně pomalé jsou reakce na ovládání TXT.

Celkově ale maximální spokojenost, jediný "problém" je to, že je dobře vidět nekvalitní zdroj signálu :)
albi9 (17)|6.4.2009 19:08
Zdravím, mohl by mi někdo z majitelů Sharp LC 37 DH 65 E poradit? Funguje vám automatická hlasitost zvuku? Představoval jsem si to tak, že se to při reklamách samo zeslabí, jelikož ty jsou víc nahlas, je to tak? A ještě mám problém s teletextem. Nezobrazuje mi to háčky, čárky nad písmeny, to mám vyřešit jak. Jinak mám ještě analogovej signál, satelit by mi měl ale přijít už tento týden. Ale to s analogem snad nic společnýho nemá ne? Všem díky za pomoc.
nosaty63 (50)|7.4.2009 07:17
To s tím teletextem už tu někdo radil. v nastavení to dej místo na Česká republika na východní Evropu, to funguje. S automatickou úpravou zvuku mi to nefunguje také, myslel jsem, že je to tím, že chytám přes satelit. Ale někdo tu psal, že je stím spokojený, možná je to sowtarem.
massimo (10)|7.4.2009 23:19
Dnes jsem měl možnost si trochu prohlédnou tuto TV u sousedů - musím bohužel říci, že zvláště ta zmiňovaná neostrost je dost brutální. Zvlášt v pohyblivých scénách se člověku až začne motat hlava. Ikdyž se v podsatě jedná o low-end stejně si myslím, že firma jako je Sharp by si takovými výrobky neměla kazit reputaci.
Jirka Mik (15)|8.4.2009 18:02
[QUOTE=massimo;222445]Dnes jsem měl možnost si trochu prohlédnou tuto TV u sousedů - musím bohužel říci, že zvláště ta zmiňovaná neostrost je dost brutální. Zvlášt v pohyblivých scénách se člověku až začne motat hlava. Ikdyž se v podsatě jedná o low-end stejně si myslím, že firma jako je Sharp by si takovými výrobky neměla kazit reputaci.[/QUOTE]

Toto je nic neříkající. Nechci být zastáncem značky Sharp, ale hodně záleží především na příjmu a dále na nastavení TV!
Viděl jste na stejném místě u sousedů jinou TV k porovnání, která byla více než znatelně lepší?
massimo (10)|8.4.2009 21:55
To mé hodnocení vychází právě ze srovnání s TV, kterou si nedávno pořídil tchán (Panasonic TH-37PX8ESA-nejlevnější plazma od Panasonicu) a který je zapojen na stejné kabelovce jako soused. Nechci otevírat spor plazma-LCD avšak v tomto konkrétním případě je rozdíl až propastný. Hlavní rozdíl je v ostrosti a stabilitě této ostrosti při pohybu a podání barev (obzvlášť obličejových). Stejné rozdíly zústávají kupodivu i při zapojení DVD. Hlavně nechápu na co je u této třídy TV Full HD, když ostrost obrazu je tak mizerná.
nosaty63 (50)|9.4.2009 11:36
Já jsem s obrazem spokojený. Samozřejmně záleží na zdroji signálu. I mezi satelitními stanicemi je rozdíl, tak i mezi různými pořady. S kabelovkou zkušenost nemám. U barev je možnost bohatého nastavení, záleží na uživateli, jak je schopný. Například mne překvapila kvalita obrazu filmu na CD. čekal jsem otřes ale obraz byl výborný. DVD přehrávač mám přes komponent. Full HD funguje jen, když máš full HD zdroj. To je blurey, HD satelit a podobně. Jinak Ti to full nepude ani na Panasoniku, Sony, Samsungu. Možná je pro souseda manuál moc složitý a předpokládá, že televize je vyladěná z výroby. Někoh baví se tím pohrát, někdo k tomu má odpor, nebo se toho bojí
massimo (10)|9.4.2009 22:01
Chtěl bych je podotknout, že jsem viděl na stejném zdroji signálu i LCD od Samsungu a Panasonicu (ikdyž v 82 cm), ani zde obraz nenadchl, ale ta ostrost při pohybu a podání barev bylo lepší (ve srovnání s plazmou ovšem někde naprosto jinde). Samozřejmě při připojení na BR bude obraz lepší, avšak kdybych si kupoval TV pro sledování BR tak půjdu tak o 2 třídy výše. Mně jen vadí, že spousta lidí se nachytá na rady od "odborníků", že nyní je třeba koupit si LCD s Full HD. Takže to dopadne tak, že si koupí nejlevnějšího Sharpa (bez MPEG 4 tuneru) pro sledování kabelovky - TV nepoužitelnou nyní ani v HD budoucnosti.
miz012 (33)|12.4.2009 20:51
Ahoj vsichni

Planuji koupit LCD 94" a toto je pro me jasna volba. Podle toho co jsem slysel a videl jde o velmi kvalitni kousek. A ma take velmi dobre rozmery. Model DH65 se uz moc nevyskytuje. Momentalne jsem na nej v Brne narazil jen v Electroworldu za cca 22000 (si muzou nechat) a pak pa poslednich par kousku rady D65 (bez MPEG-4) Datart a Okay. V Datartu je ted v akci za 17999 a ve Vankovce k nemu dostanete jeste 15" LCD Hitachi zdarma...

Ja bych jej ovsem koupil pres net, mam dobre zkusenosti s http://www.mall.cz a maji take dobre ceny. Jenze na jejich strankach uz maji jen radu 44 a nejspis novou 66. Model z rady 66 ma take MPEG-4 a fHD rozliseni. Mate prosim nekdo s touto 66 zkusenosti? Na jednech strankach jsem se docetl, ze 66 je jen 65 s novym fw... tak nevim.

Jeste mam na vas 3 dotazy...

1) Televizor chci pouzivat v Brne na DIGI TV / Skylink / DVB-T a XBOX 360 (o xboxu vim, ze urcite budu spokojen, ale nevim, jak s tim digi tv...) Bude na tomto LCD obraz OK nebo spise uvdim jen barevne fleky...

2) Televizor nema 100 Hz technologii, ale pocitam, ze se bez ni obejdu. Co jsem cetl, tak nekdy je stovka spis k problemum a hodne lidi ji stejne vypina...

3) Stare rady 44 a 65 byly MADE IN JAPAN. Dalsi dve 25 a 55 uz jsou MADE IN TAIWAN (CHINA). Nevite, jak je to prave s radou 66?

4) Zkouseli jste nekdo zapojit bedny na stereo cinch vystup? Jak to ma s ovladani hlasitosti? Zavisle na celkove hlasitosti TV nebo se tato hlasitost ridi nekdo v menu? Napr. u TV Philips me rozcilovalo, ze hlasitost blbych sluchatek se nedala ovladat primo + - ale muselo se to resit pres menu a navic i po zapojeni sluchatek byly stale zapojeny repro TV - neodpojili se. Chtel bych tedy vedet, jak to ma s ovladanim zadnich stereo cinchu prave tato televize... V manualu jsem to nenasel.

Diky za odpovedi

Ondra