Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rekordér nenaladí ČT24 na UPC

Yupiteru (9)|29.11.2008 18:38
Ahoj,

dneska jsem se setkal se zajímavým problémem. Instaloval jsem DVD rekordér Panasonic DMR-EH58EP-S, což je typ s analogovým tunerem, na kabelovku UPC v Praze Zličíně.
Při vší snaze se mi ale nepodařilo naladit ČT24. TV a video ji naladí bez problémů na kanálu C10, ale u toho rekordéru ani ťuk. A co je zajímavé, oproti TV má ten rekordér programy na kanálech C1-C10 jakoby posunuté o kanál výš. Například Prima je na TV na kanálu C08, ale rekordér ji naladí na C09. A tímhle posunem jakoby vypadla C10-ka s ČT24.

Nesetkal se někdo s podobným problémem? Mohla by to být chyba tuneru v rekordéru? Přitom vše ostatní jede jak má.

Díky za pomoc.
Pitomec (10211)|30.11.2008 07:16
Přístroje Panasonic mají opravdu poněkud zvláštní číslování kanálů (např. SE05 zobrazují jako C84), takže někdy je nutné manuální doladění. U tebe asi naladit tu ČT24 na C11 a pak ručně zkusit doladit.
Yupiteru (9)|30.11.2008 12:45
Díky. Ještě se na to mrknu a zkusím to ladit ručně.
PoloTom23 (90)|1.12.2008 15:22
Měl jsem stejný problém s rekordérem Panasonic DMR EX 78 vs. kabelovka UPC. Nešla mi naladit pro změnu TV Markíza. Už už jsem ho chtěl reklamovat ale pak jsem zkusil ruční ladění na tom kanále, kde měla být a nakonec to naskočilo. Měl jsem předtím panasonic ES 10 a tam to bylo v pohodě.Takže doporučuji trpělivost a ruční ladění, automat to přeskočí, nevím proč.
Yupiteru (9)|17.12.2008 21:23
Tak se to povedlo. Na kanálu C10 jsem nahodil ruční ladění a dojel skoro až nakonec rozsahu a ČT 24-ka tam skutečně byla schovaná.

Díky za pomoc.