Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nastaveni LE40A786 a LE46A786

Heartwork (2358)|16.1.2009 13:51
[QUOTE=mac_cz;212051]Protoze je takovyto vypocet velmi narocny a nekdy nepresny, umoznuji TV, ktere tuto funkci podporuji, ji nastavit v nekolika urovnich...[/QUOTE]

... nebo vypnout. :)
mac_cz (86)|16.1.2009 23:16
[QUOTE=Heartwork;212100]... nebo vypnout. :)[/QUOTE]

To bys prece neudelal! :-)

Dotazek: jde u LE4xA786 tato fce (100Hz MotionPlus) zapnout u signalu 1080p24Hz? :-)
Panzer.Dragon (1081)|17.1.2009 08:51
slo zapnout 100hz pri 1080p 24hz z ps3 pres hdmi2 film z dvd-dl bez nejakeho omezeni
MlokCZ (636)|17.1.2009 09:00
Pro PC ve 24Hz (samozřejmě pro 1080, v jiném rozlišení nejedu) se také projevuje, tedy je zapnutá. Mimo film (kde se mi ta funkce tedy taky nelíbí) to při použití PC jako monitoru v některých situacích dělá opravdu příšerné věci.
mac_cz (86)|17.1.2009 11:06
Panzer.Dragon, Mlok - diky za zpravu. V navodu k LCD modelum pisou, ze tato fce se neda zapnout jen pro PC vstup. V navodu k plasme (656,756) zase pisou, ze tato fce nejde zapnout pro signaly 24, 25 a 30Hz. Tak me zajima, kde je pravda. (nemyslim si, ze lcd a plasmy by se v tomto mely lisit. Ale na dotaz ohledne plasmy a 24Hz mi zatim nikdo neodpovedel)
MlokCZ (636)|17.1.2009 11:23
U PC ale samozřejmě nejedu na TV v PC režimu. V PC režimu nejsou přístupné téměř žádná nastavení a na filmy je zcela naprd.
Tedy schválně mám hdmi2 vstup pojmenovaný jinak než PC, abych nejel v PC režimu.

V PC režimu nebude tedy ani těch 100Hz dostupných, ale není jediný důvod jet pro filmy v PC režimu.
PC režim má jedinou výhodu a to, že trošku snižuje inputlag, tedy pro hraní her stojí za vyzkoušení (ale já neměl problém ani bez PC režimu, tedy i na hry preferuju ho nepoužívat).

A ta zmínka v manuálu bude platit právě pro PC režim ať už se ho dosáhne jakkoliv (ať už pojmenováním hdmi2 vstupu PC nebo použitím D-Sub, na D-Sub předpokládám, že PC režim ani vypnout nepůjde, ale tohle nevim s jistotou, protože jsem vůbec D-Sub netestoval, nebyl žádný důvod).
Silver99 (1)|11.5.2009 20:40
Zdravim a mam dotaz: Vi se kolik tech LED zon v 786 televizich je?
Jde mi o to, ze kdyz ztmavne cela obrazovka (sinal je cerna) tak opravdu obrazovka zhasne ale pri poradech 4:3 nebo sirokouhlych ty pruhy po stranach nebo nahore/dole sviti. Zejmena pri 4:3 mne prijdou ty pruhy dost siroky na to aby zhasly.
Heartwork (2358)|10.10.2009 16:32
[COLOR="Red"]Trošku nuda dneska[/COLOR] - po pár měsících sem se zase vrátil k kalibrovanýmu settingu co na avforum hodil mparter, tuším že použil sondu Eye-One Display a nestačím zírat jakej to je rozdíl proti nastavení, ke kterýmu jsem se postupem času propracoval. :)

Ten jeho setting sice není na první dojem tak atraktivní, ale musím uznat, že realitě bude asi fakt blíž - celkově mě to přijde takový vyváženější, možná trošku moc uhlazený a když koukám na HD moře a nebe má to tak smutně realistický a já tak pěkně modroučký až začínám pochybovat, který zobrazení modrý je správný. :-E

Jedete někdo na tomhle nebo podobným kalibrovaným settingu, případně můžete ho zkusit na Vaší 786 a napsat mi sem Váš názor? Proti barvičkám a úniku od reality nic nemám, ale na druhou stranu bych koukal raději na realističtější obrázky než omalovánku - úplně jsem zapomněl, jaký že má ta naše TV úžasný možnosti nastavení obrazu. 8-)

[COLOR="Red"]Inkriminovaný setting pro úroveň černé HDMI na nízká:[/COLOR]

Picture Settings
Mode: Movie
Backlight: 5
Contrast: 95
Brightness: 49
Sharpness: 20 (personal preference this one)
Colour: 48
Tint: 48/52

Detailed Settings
Black Adjust: Off
Dynamic Contrast: Off
Gamma: 0

Colour Space
Red: 41/11/0
Green: 29/50/16
Blue: 8/3/55
Yellow: 45/53/17
Cyan: 41/45/51
Magenta: 46/18/44

White Balance: 23/25/23/24/25/12
Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
xvYCC: Off

Picture Options
Colour Tone: Warm2
Digital NR: Off
DNIe: Off
HDMI Black Level: Low (if available)
Smart LED: On

Setup
Energy Saving: Off


[COLOR="#ff0000"]Případně setting pro úroveň černé HDMI na normal:[/COLOR]

Picture Settings
Mode: Movie
Backlight: 6
Contrast: 95
Brightness: 39
Sharpness: 20 (personal preference this one)
Colour: 46
Tint: 49/51

Detailed Settings
Black Adjust: Off
Dynamic Contrast: Off
Gamma: -1

Colour Space
Red: 49/10/0
Green: 29/50/16
Blue: 8/3/55
Yellow: 45/53/17
Cyan: 41/45/51
Magenta: 46/18/44

White Balance: 21/25/22/27/25/14
Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
xvYCC: Off

Picture Options
Colour Tone: Warm2
Digital NR: Off
DNIe: Off
HDMI Black Level: Normal
Smart LED: On

Setup
Energy Saving: Off

Ten setting nebyl učitě dělanej na poslední verzi firmwaru a tak nejsou nějaký úlety vyloučený, ale celkový podaní obrazu je natolik odlišný od továrního i mýho nastavení, že prosím o Vaše vyjádření - díky!

Je to něco ve stylu nebe a dudy ala tyhle dva obrázky. :)

Před kalibrací
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Po kalibraci
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

P.S. jestli mě naštvete, tak si tu kalibrační sondu Eye-One nebo jinej kolorimetr budu muset koupit. :-E
Panzer.Dragon (1081)|10.10.2009 18:11
čus, jo jedu podle toho jeho nastaveni uz dlouho (myslim ze tu i nekde uz je) ale musel sem o par bodiku dat min kontrast aby fungovaly ledky ale je to husty,povedeny

mam stejnej pocit ze je to takovy smutne realisticky

786 jede :-)
Heartwork (2358)|10.10.2009 23:27
jj, je to pravda dost jiný, ale celkem parádní - proti defaultu mám trošku pocit, jako bych měl TV v mlze, ale zase žádný prasečí ksichty, fosforová tráva a jiný barevný výstřelky.

Něco mi tom ještě nesedí, lepší pocit bych měl, kdybych si tu sondu pořídil - pocity, verze firmwaru a celkový podmínky měření můžou bejt přeci jen dost odlišný kus od kusu.

Narychlo jsem udělal kamerou dvě rádoby fotky, i na nich je vidět hodně velkej posun jak zelený, tak hlavně modrý - ani nevím v který vodě bych se radši koupal. :)

setting bez kalibrace
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

setting s kalibrací
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Vidím to celkem jasně, když né dřív, tak k další TV kupuju rovnou i sondu. 8-)
Rybička (89)|24.11.2009 17:10
[quote=Heartwork;243719]jj, je to pravda dost jiný, ale celkem parádní - proti defaultu mám trošku pocit, jako bych měl TV v mlze, ale zase žádný prasečí ksichty, fosforová tráva a jiný barevný výstřelky.

Něco mi tom ještě nesedí, lepší pocit bych měl, kdybych si tu sondu pořídil - pocity, verze firmwaru a celkový podmínky měření můžou bejt přeci jen dost odlišný kus od kusu.

Narychlo jsem udělal kamerou dvě rádoby fotky, i na nich je vidět hodně velkej posun jak zelený, tak hlavně modrý - ani nevím v který vodě bych se radši koupal. :)

setting bez kalibrace
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

setting s kalibrací
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Vidím to celkem jasně, když né dřív, tak k další TV kupuju rovnou i sondu. 8-)[/quote]

Chci se zeptat,jestli někdo znáte nějakou kalibraci obrazu při standartním nastavení.Dík.U toho filmu se mi to taky líby,jenom jsem změnil kontrast na nízky.
Heartwork (2358)|24.11.2009 17:27
[quote=Rybička;250378]Chci se zeptat,jestli někdo znáte nějakou kalibraci obrazu při standartním nastavení.Dík.U toho filmu se mi to taky líby,jenom jsem změnil kontrast na nízky.[/quote]

Máš nějaký vážný důvod proč nemůžeš použít "setting film" i pro ostatní vstupy? - já ho s mírnými korekcemi, jako je např. teplota barev, jas, kontrast ... používám prakticky na všechny vstupy vč. HDMI se satelitem.
Jiný režim, než-li film, u nás doma neběží.
Rybička (89)|24.11.2009 22:58
[quote=Heartwork;250385]Máš nějaký vážný důvod proč nemůžeš použít "setting film" i pro ostatní vstupy? - já ho s mírnými korekcemi, jako je např. teplota barev, jas, kontrast ... používám prakticky na všechny vstupy vč. HDMI se satelitem.
Jiný režim, než-li film, u nás doma neběží.[/quote]

Máš pravdu.Udělal jsem to taky tak.Taky jsem to zkalibroval na všech vstupech.Je to takovej kompromis mezi automatickým a základním nastavením....jenom jsem byl zvědavej,jestli něco takového je.Samozřejmě mi jde hlavně o HDMI.Troška mě pletla tá teplota barev.Neboť s tou se daj koukat fakt jenom filmy.Takže jsem dal vše na normal.A jsem spokojenej,jak jsem psal.
Heartwork (2358)|25.11.2009 00:14
[quote=Rybička;250499]Troška mě pletla tá teplota barev.Neboť s tou se daj koukat fakt jenom filmy.[/quote]
jj, teplota dělá hodně - taky mi trvalo než jsem přivykl, ale obraz je pak takový příjemnější, uhlazenější a fajn se něj kouká - prostě samet.
Kalibrátoři často upozorňují, že přechod na kalibrované barvy chce pár dnů zvyku, protože jsme zvyklý z ostatních zobrazovačů na zcela odlišné (často nerealistické) podání obrazu a studenější barvy.

V každém případě k úletu, na který jsou v převážné většině případů nastaveny TV přímo od výrobců, bych se už nevrátil. :)
Rybička (89)|25.11.2009 18:21
[quote=Heartwork;250513]jj, teplota dělá hodně - taky mi trvalo než jsem přivykl, ale obraz je pak takový příjemnější, uhlazenější a fajn se něj kouká - prostě samet.
Kalibrátoři často upozorňují, že přechod na kalibrované barvy chce pár dnů zvyku, protože jsme zvyklý z ostatních zobrazovačů na zcela odlišné (často nerealistické) podání obrazu a studenější barvy.

V každém případě k úletu, na který jsou v převážné většině případů nastaveny TV přímo od výrobců, bych se už nevrátil. :)[/quote]

Já jsem předse jenom zústal u normálu.Mám rád,když to nemusím furt přelaďovat.Třebars hokej by mě nebavil koukat při teplém2.Takže jsem zvolil kompromis.A už jsem si i zvyk na ty tváře.S počátku se mi zdáli takový nažloutly.Tá kalibrace je fakt OK.
MlokCZ (636)|26.11.2009 14:24
[quote=Heartwork;250385]Máš nějaký vážný důvod proč nemůžeš použít "setting film" i pro ostatní vstupy? - já ho s mírnými korekcemi, jako je např. teplota barev, jas, kontrast ... používám prakticky na všechny vstupy vč. HDMI se satelitem.
Jiný režim, než-li film, u nás doma neběží.[/quote]
Taky koukám převážně na upravený profil film (když je v místnosti tma, což je většinou), přes léto když je přes den hodně slunce, tak občas nahodím upravený standardní (samozřejmě s povypínanými všemi dynamickými kurvítky), protože přes žaluzice + tenčí závěs pořád jde nějaké světlo a pro více osvětelnou místnost mi sedí jednak více jasu a podsvícení, tak i méně teplé barvy.
Rybička (89)|26.11.2009 19:52
[quote=MlokCZ;250836]Taky koukám převážně na upravený profil film (když je v místnosti tma, což je většinou), přes léto když je přes den hodně slunce, tak občas nahodím upravený standardní (samozřejmě s povypínanými všemi dynamickými kurvítky), protože přes žaluzice + tenčí závěs pořád jde nějaké světlo a pro více osvětelnou místnost mi sedí jednak více jasu a podsvícení, tak i méně teplé barvy.[/quote]

Kluci Mlok a Heatwork,mužete mi přesně napsat jakou teplotu barvy,jas a kontrast máte nastavený třebars ve dne či v noci.Skusím si to nastavit a zvykat si.Neboť mne furt láka nastavit dynamickej kontrast aspon na nízky.Dík.
Heartwork (2358)|26.11.2009 20:12
4 Rybička

Každý má jiné vnímání barev i obrazu celkově a hlavně máme každý odlišné sledovací podmínky, nejspíše i zdroj příjmu (nikoli finanční) pro svou TV.

Je to i o pocitech - pokud ti nevyhovuje setting nastavený podle kalibrační sondy, tak si ho uprav dle libosti, případně na něj kašli a zapni si klidně i ten vysněný dynamický kontrast & spol. - vždyť na tu TV koukáš ty a tobě se taky musí líbit její obraz - na nás až tak nezáleží. :BB:

Pro den i noc mám totožný setting - slunce mi sem nesvítí, TV nemám naproti oknu a jsem celkem skromný chlapec. :)
Rybička (89)|7.1.2010 11:30
[quote=Heartwork;250922]4 Rybička

Každý má jiné vnímání barev i obrazu celkově a hlavně máme každý odlišné sledovací podmínky, nejspíše i zdroj příjmu (nikoli finanční) pro svou TV.

Je to i o pocitech - pokud ti nevyhovuje setting nastavený podle kalibrační sondy, tak si ho uprav dle libosti, případně na něj kašli a zapni si klidně i ten vysněný dynamický kontrast & spol. - vždyť na tu TV koukáš ty a tobě se taky musí líbit její obraz - na nás až tak nezáleží. :BB:

Pro den i noc mám totožný setting - slunce mi sem nesvítí, TV nemám naproti oknu a jsem celkem skromný chlapec. :)[/quote]

Jo ten můj zdroj!STB Vantage HD 7100TS....
Rybička (89)|1.3.2012 19:48
[QUOTE=Rybička;258409]Jo ten můj zdroj!STB Vantage HD 7100TS....[/QUOTE]

Ahojte.Mám prosbu.Može niekto napísať,aké má nastavenie WB-vyváženie bielej v servisnom menu.Vopred ďakujem za info.Ja som to nastavenie mal dosť debilne.Všetko bolo prílišš do červena.Tak som v servisnom menu ubral tu červenú a už je to ovela lepšie.Keď pozerám bez farieb,tak sa to už podobá čiernobielému obrazu.No rád by som vedel,ako to má niekto iný.Až teraz možem nastaviť rozne kalibrácie,čo sú tu uvedené a ktorým som sa tak bránil.Ale s tým mojim nastavením WB v serv.menu to fakt nešlo.
bavorak (1494)|2.3.2012 08:45
lenze ono sa to robi presne opacne. Do servisneho menu sa nelezie a nastavuje sa to v kalibracii, ktora je dostupna v menu. Takto si mozes akurat uspesne rozjebat televizor.
Rybička (89)|2.3.2012 17:47
[QUOTE=bavorak;400341]lenze ono sa to robi presne opacne. Do servisneho menu sa nelezie a nastavuje sa to v kalibracii, ktora je dostupna v menu. Takto si mozes akurat uspesne rozjebat televizor.[/QUOTE]

Nemyslím.Když som ubral červenú z 25 na nulu,tak potom červená chýbala.Trebars tváre boli ako pobluté.No teraz mám všetko na 25 a tá červená vobec nechýba,ked som ju ubral v servisnom menu.Asi to montovači špatne nastavili.Tak růžuvy"čiernobiely" obraz som u nikoho nevidel.Teraz som si na Warm2 nastavil farby podla normy rec.709 a som spokojný.Pýtal som sa to pre zaujímavosť a tebars,žeby som to ešte doladil.Dva roky som sa s tým hral v menu,rozne kalibroval farby podla roznych nastavení,čo sú na forach a vždy to bolo na nič.Až som sa odhodlal íst do toho servisného menu.Nič viac som tam nerobil,len som v tom zvýšení WB ubral červenú a je to ok.
bavorak (1494)|3.3.2012 15:17
no ak to bola vyrobna vada, tak ano. Ale to by som si dal asi v zaruke nastavit do setvisu.