Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE55A956 - nastavení, zkušenosti, potíže

xls (38)|6.12.2008 20:01
To jsem samozřejmě udělal, ale pak se ztrácí ten efekt, aby se to dalo provozovat normálně přes zvuk v televizi nebo přes zesík. Takhle to můžu zapojit rovnou dvěma HDMI přes zesík, efekt bude stejnej.
Debil041 (130)|7.12.2008 17:56
[quote=xls;205607]To jsem samozřejmě udělal, ale pak se ztrácí ten efekt, aby se to dalo provozovat normálně přes zvuk v televizi nebo přes zesík. Takhle to můžu zapojit rovnou dvěma HDMI přes zesík, efekt bude stejnej.[/quote]
Předpokládám, že hry na PS3 jsou také s multikanálovým zvukem, nebo ne? Není škoda jej degradovat poslechem přes reproduktory v TV a nějakým Dolby Virtual???
001david (169)|8.12.2008 10:41
Tak jsem si zapnul INFOLive podle tohoto návodu a šlapeto !!!:-E:-E

:-R
1) Do service menu (Vypnutá TV a na DO postupně zmáčknout INFO-MENU-MUTE-POWER pak se TV zapne

a po chvíli se na obrazovce objeví service menu UPOZORNUJI, NEMENTE TAM CO NEVITE NA CO JE !!!, zapnout v polozce option- INFOLive na ON (třetí sloupec- krokuje se na něj dolu ne do stran, pokud uděláte krok v pravo, tak první položka je hned tovární nastavení!!) Mě se to tak povedlo, tak jsem si cvičně nastavil znovu TV. :eek:

Tato funkce je dostupná jen u SAMSUNGU řady 7 8 9 řady s DLNA)

2) V normalním menu nastavit u Země Velká Británie (staci u kolonky digital)

3) Musí se pak znovu naladit kanály.

Nechal jsem to pak stále digital tuner na Velkou Británii. EPG i ostatní volby zobrazují normálně češtinu.

Zatím jsem nenašel problém, kde by vadilo nastavení tuneru na Anglii.

Teď mě napadá, že jsem nezkoušel teletex, tak až večer.
Petr_K (62)|8.12.2008 11:10
A co si nastavujete na tom INFOLive, aby to bylo zajímavé pro nás v česku?
Dík za info.
001david (169)|8.12.2008 11:33
[quote=Petr_K;205824]A co si nastavujete na tom INFOLive, aby to bylo zajímavé pro nás v česku?
Dík za info.[/quote]

V čechách nic, ale vždy mě potěší, že je v Londýně hnusněji než tady.

Anglie

Akcie , Počasí ( den, celý týden) a Zprávy( politika,sport,atd.)

Jinak je to na pič... . Pokud to nepustí tady.

Vypadá to ale na obrazovce dobře. Předpověd na celý týden, hodně měst v anglii.

:-!!!
Debil041 (130)|15.12.2008 22:21
[quote=001david;205831]V čechách nic, ale vždy mě potěší, že je v Londýně hnusněji než tady. Akcie , Počasí ( den, celý týden) a Zprávy( politika,sport,atd.)
Jinak je to na pič... . Pokud to nepustí tady.
[/quote]
Něco nového v kalných vodách InfoLive? Nemám sílu zapnout to v servisním menu a kvůli tomu znovu ladit a pojmenovávat analogové programy :-(((
Petrtv (9)|18.12.2008 08:00
[QUOTE=Debil041;207076]Něco nového v kalných vodách InfoLive? Nemám sílu zapnout to v servisním menu a kvůli tomu znovu ladit a pojmenovávat analogové programy :-((([/QUOTE]

Na 99% procent se Ti s nastavením nic nestane pokud nedas FACTORY SETUP a jen zapnes
INFOLive na ON.

Jinak můj originál návod je tady:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18279
001david (169)|19.12.2008 11:22
Jojo je to OK.- Info live.

Tak jsem přišel na další pozitivní věci. Skoro po dvou měsících co mám tuto tv se mě manželka přiznala, že se neodvažuje utírat prach na této tv, aby prý nespadla ze zdi.( no ženská):-E Tak jsem tv prohlédl a zjistil, že na obrazovce není prach, takže elektrostatika nepřitahuje-[COLOR=Red]SUPER[/COLOR]. Jen byl trochu na spodní hraně u obrazovky - normální spad a na horní zadní ploše tv. Další věc ( možná je to v návodu) když se zapne na dálce podsvícení tlačítek a nechá se shasnout, tak pak stačí vzít dálku ro ruky a ona se podsvítí. je tam otřesový spínač.:-!!!
-=Ice=- (414)|20.12.2008 22:49
tak konečně jsem se dostal až sem a celé to pročetl a vypadá to jako hodně dobrá volba TV. je to u mě kandidát na koupi. do Vánoc to nestihnu ale to mi neva. bude až po novém roce bud v lednu nebo unoru. snad spadne ještě i cena. druhá volba mezi kteoru váhám je Philips 52PFL9703H/10 ale zatím u nás není v prodeji a ani neznám její cenu.

chci k TV připojovat a využívat hlavně analogový signál u nás bude ještě 5 let než pustí DVB-T, pak satelit zatím SD přes Dreambox DB7020Si, až bude v prodeji Dreambox DB8000HD tak i v HD, pak Xbox360 ( myslím si že je to lepší volba jako PS3, jdou na tom pálené hry :-x i když nemá BR ), pak DVD, DivX, notebook.

jak máte nastavený analogový vstup aby byl obraz co nejlepší? jak jsem se na tv byl dívat v obchodě tak analog tam byl naprosto otřesný což mě dost znejistilo. zda tato tv bude dobrá volba.

a pak taky řeším jakou oparaturu na zvuk aby to ozvučili místnost 5.6 x 4.2 m.

je někde k mání česká manuál v PDF k této TV?

a ještě by mě zajímalo jaký je nejvhodnější držák na zed k této TV?

a ještě jedna maličkost. v recenzích na zahraničních webech u této TV jsou zklamaní po připojení TV k herním konzolám at již Xbox360 tak PS3, že je to zpomalené a nedosahují hráči takových výsleku jako na jiných TV. jak to je máte stejné zkušenosti?

moc děkuji za info.

Ice
xls (38)|23.12.2008 15:46
Na ten analogový signál bych doporučil naprosto zapomenout (a v podstatě i na ten DVB-T). Když už člověk vyvalí takový prachy, není důvod si drobně nepřiplatit i za zdroj normálního signálu, tj. v daný okamžik za SAT HD přijímač a Skylink.

I ten Dreambox už není co to bývávalo. Příšerně předražený, problémy s dostupností, kvalitou, přehříváním,... Trochu mi připadá, že teď chtějí prachy jen za značku, technický provedení vyloženě kulhá. (Tady bych chtěl podotknout, že jsem měl DM 5620 (asi po roce chcípnul, a přes 2 roky mám DM500, se kterým jsem dost spokojen.)

Já se taky nejdřív díval na DM, pak na ostatní značky, dlouho jsem přemýšlel nad Vantage, nakonec jsem náhodou našel informace a za necelých 7000,- koupil Octagon HD. Naprostá pohádka: funkčně to má naprosto všechno, kvalitní obraz, USB, eSata, 1x jsem to nastavil a bezproblémově to umí Skylink, Digi, ovládání motoru, ethernet... Ještě si seženu eSata flashku kvůli nahrávání a naprostá pohádka. Kdybych potřeboval někdy druhý tuner, tak si radši koupím druhý takový přijímač a ještě mi peníze zbudou.

PS3 teď potřebuju trochu víc vyzkoušet, zatím na to nebyl čas. Jako přehrávač zatím bez problémů.
-=Ice=- (414)|23.12.2008 18:44
u nás je bude ještě 5 let analog. a až pak bude DVB-T, sat zatím Dreambox 7020Si max spokojenost. slouží a nikdy sním nebyl sebemenší problém. DB800 HD jsem měl taky a testoval je dobrý ale zatím neměl využití, přehřívání je už vyřešeno a problémy s ním taky nejsou. ale stejně čekám na DB8000HD. DB umí hlavně "pracovat" s internetem kvůli čemu si ho hlavně lidi pořizují. Xbox360 bych potřeboval kvalitně prověřit zda nebudou problémy se spožděním. to jsou zatím hlavní krytéria pro výběr "kvalitní" TV . a až pak SAT HD, BR.
xls (38)|23.12.2008 23:58
Ted DB8000 HD jsem už viděl, chtěj za něj cca 24.000. Opravdu nevím, co by mi přinesl (kromě toho, že nemá standardní HDMI). Pracovat s internetem umějí právě i ty přístroje, co stojí 4x míň, to právě potřebuju na tom Octagonu používat taky.

Já jinak při výběru cenou omezen nebyl, ale jestli utratit za stejnou muziku 24, 16 nebo 6,5 je přece jen rozdíl (a za půl roku budou zase lepší věci).
-=Ice=- (414)|24.12.2008 00:44
no ono Dreamboxy jsou prostě pojem sám o sobě. a boxy dělá dobrýma boxama hlavně SW a sw podpora a tu mají dreamboxy vynikající, proto převálcovali už nejednu značku co měla lepší hw. ale to bych sem nezatahoval. mě rukama prošlo mraky boxů jak SD tak HD a vím svoje. a na moje potřeby právě je to idelání.

spíš zpět k samsungům dost mě zklamaly recenze a výtky na rychlé scény a herní konzoly. tak váhám zda to bude ta pravá volba.
Debil041 (130)|1.1.2009 17:26
[quote=-=Ice=-;208277]
spíš zpět k samsungům dost mě zklamaly recenze a výtky na rychlé scény a herní konzoly. tak váhám zda to bude ta pravá volba.[/quote]

Zatím jsem nezaznamenal žádný problém - ale nechci se stavět do role herního pařana, který rozliší 10ms od 8ms, jestli mi rozumíš... ;)
-=Ice=- (414)|1.1.2009 22:39
[QUOTE=Debil041;209559]Zatím jsem nezaznamenal žádný problém - ale nechci se stavět do role herního pařana, který rozliší 10ms od 8ms, jestli mi rozumíš... ;)[/QUOTE]


jj rozumím takže to bude ok. takže další mínus mažu. ono se to může lišit i s verzi FW. tak ještě by mě zajímalo jak je na 55A956 analog TV a jaké zvolit nejlepší nastavení aby bylo co nejlepší. a z jaké vzdálenosti na tuto tv koukáš?
xls (38)|2.1.2009 01:32
Já teď zkoušel nějaký hry na PS3 a naprosto v pohodě.
Jinak jsem se přistihl, že na tý televizi je výborný i podání třeba přes 40 let starých čb pořadů - např. jak dávali recitál Suchýho. V podstatě i po měsíci max. spokojenost.
-=Ice=- (414)|2.1.2009 12:43
[QUOTE=xls;209619]Já teď zkoušel nějaký hry na PS3 a naprosto v pohodě.
Jinak jsem se přistihl, že na tý televizi je výborný i podání třeba přes 40 let starých čb pořadů - např. jak dávali recitál Suchýho. V podstatě i po měsíci max. spokojenost.[/QUOTE]


čb film jedeš v analogu či jinak? jak máš tu tv nastavenou? na jakou vzdálenost na ni koukáš?
děkuji.
Petr_K (62)|2.1.2009 17:17
Ahoj všem.
měl bych dotaz na ty co vědí.
Samsung má mít funkci "1080 24p Real Movie", jen by mě zajímalo, jak se dá poznat, že je tato funkce aktivní.
Vlastním mediatank, kde mohu nastavit 1080/24Hz .... případně další, ale na TV se zobrazí jen rozlišení a Hz.
Když stejné zařízení zapojím třeba na Sony, tak se zobrazí 1080 24p.

Je 1080 24p u sony to samé jako u Samsungu 1080 24Hz?

Předem děkuji za vysvětlení.
martin01_cz (218)|4.1.2009 01:59
[QUOTE=-=Ice=-;209663]čb film jedeš v analogu či jinak? jak máš tu tv nastavenou? na jakou vzdálenost na ni koukáš?
děkuji.[/QUOTE]

Proč se nevykašleš na analogové pozemní vysílání a nekoukáš na satelit? Tam nemáš snad o nic míň než na pozemním tak k čemu to.

Já koukám na pozemní digitál a není pravda, že se na to nedá koukat, je to pořád docela slušná kvalita.

Jinak taky mám chvíli PS3 a zatím jsem hrál jen Gran Turismo 5 a žádný lag jsem nepozoroval, na druhou stranu to není hra, u které by to člověk tolik mohl pociťovat. Ideální bude, když to někdo vyzkouší na nějaký online FPS. Když se bude rozčilovat, že je pořád mrtvej a nejde mu to, tak tam input lag je. :) a nebo je taky lama :D

Na tv koukám klidně z 3,5 m a úplně v pohodě, ale už jsem to tu myslím někde psal.
-=Ice=- (414)|4.1.2009 13:49
u nás bude ještě 5 let jen analogové pozmení vysílá. až za 5 let bude teprve DVB-T čili analog bude ještě dešlí každodení součástí. a sat nemám vždy doma. čekám na Dreambox DM8000 HD ale zatím není.
mate540 (20)|7.1.2009 10:57
prajem vam vsetko dobre v novom roku...
mam problem ze na analogovej kabelovke mi na 956 neprepina formaty vsetko je 4:3 .Na tej istej kabelovke panasonic prepina bez problemov. Mate niekto pripojenu analogovu kabelovku a pripadne ako to mate nastavene? So satelitom nie je problem! Dik
Petr_K (62)|7.1.2009 18:42
Mě funguje přepínání formátu korektně pouze u vysílání HD - Nova a Čt1, jinak ani ze satelitu ani dalších vysílání na digitálním tuneru. Stará Sony přepínala automaticky jak satelit, tak ostatní vysílání. Ale třeba to mám blbě nastavený.

Ale také mě dělá ještě u vysílání HD se občas ve zvuku pípne (celkem silně) a je to třeba 10x za večer, nevím jak to přesně popsat, ale je to někdy docela nepříjemné. Nevím jestli to je chyba TV nebo chyba zkušebního vysílání HD. Nedělá někomu něco podobného?
martin01_cz (218)|7.1.2009 18:52
Mám to stejně, přepínání formátu obrazu mi funguje akorát u testovacího HD DVB-T. Koukám na něj docela často, ale nikdy mi to nepíplo jak říkáš.
Petr_K (62)|7.1.2009 19:46
[QUOTE=martin01_cz;210628]Mám to stejně, přepínání formátu obrazu mi funguje akorát u testovacího HD DVB-T. Koukám na něj docela často, ale nikdy mi to nepíplo jak říkáš.[/QUOTE]

Tak to mě teda nepotěšilo, ne že bych to někomu přál, ale doufal jsem, že je to obecný problém, který třeba pořeší nový firmware.

Ještě by mě zajímalo, jakou máš sílu signálu? A jestli ti kolísá?
Mě se dost často stává, že v pozdních večerních hodinách signál kolísá a obraz se rozpadá, ale přes den se to nestává. Signál se mi pohybuje kolem 86 - 89 a bez chyb, jen pří těch výpadkových večerech spadne signál až na 15 % a vyskočí chyby, ale není to trvale, ale spíš se to opakuje.
mate540 (20)|7.1.2009 20:24
[quote=Petr_K;210626]Mě funguje přepínání formátu korektně pouze u vysílání HD - Nova a Čt1, jinak ani ze satelitu ani dalších vysílání na digitálním tuneru. Stará Sony přepínala automaticky jak satelit, tak ostatní vysílání. Ale třeba to mám blbě nastavený.

Ako mas pripojeny ten satelit? Ja mam dm7020 pripojeny cez komponentný vstup a prepina na vsetkych kanaloch tak ako vysielaju.Cakam na novy hd sat a dufam ze ked to pripojim cez HDMI bude to prepinat tak ako ma. Nechapem preco telka za 50tisic nedokaze prepinat korektne format. Dufam ze to nejako opravia alebo som velky optimista?
-=Ice=- (414)|7.1.2009 20:38
zatím mám jen CRT Finlux 74cm 100Hz a přepíní Sat SD bez problémů na skylinku, na UxC Direct přepíná jak kdy. asi dle pořadu podobně je to i na Digi TV a taky jedu na Dreambox 7020Si. A velmi čekám a těším se na nový Dreambox DM8000 HD a přes HDMI do nové LCD TV
Petr_K (62)|7.1.2009 20:51
[QUOTE=mate540;210643]
Ako mas pripojeny ten satelit? Ja mam dm7020 pripojeny cez komponentný vstup a prepina na vsetkych kanaloch tak ako vysielaju.Cakam na novy hd sat a dufam ze ked to pripojim cez HDMI bude to prepinat tak ako ma. Nechapem preco telka za 50tisic nedokaze prepinat korektne format. Dufam ze to nejako opravia alebo som velky optimista?[/QUOTE]

Satelit mám přes scart, je to už stařičký Humax 5400, ale moje předchozí TV Sony dokázala formát přepínat bez problému, takže se stejným zdrojem signálu to na Samsungu nefunguje korektně, což je docela zarážející, když Samsung říká, že řada 9 je vlajková loď. To bych považoval jako za samozřejmost, že si s formátem obrazu poradí. Jen doufat, že to vyřeší a vydají nový FW s opravou. V těchto vlastnostech prostě Samsung stále pokulhává za Sony.
mate540 (20)|7.1.2009 21:08
[quote=Petr_K;210650]Satelit mám přes scart, je to už stařičký Humax 5400, ale moje předchozí TV Sony dokázala formát přepínat bez problému, takže se stejným zdrojem signálu to na Samsungu nefunguje korektně, což je docela zarážející, když Samsung říká, že řada 9 je vlajková loď. To bych považoval jako za samozřejmost, že si s formátem obrazu poradí. Jen doufat, že to vyřeší a vydají nový FW s opravou. V těchto vlastnostech prostě Samsung stále pokulhává za Sony.[/quote]

Neviem ako to ma humax ale ja v DM mam v AV nastaveniach " vzdy 16:9 " a prepina korektne aj cez scart skus to v humaxe ak sa da prepnut. Naozaj by ma zaujimalo ci 956 prepina korektne ked je pripojena cez HDMI. Ak tu niekto ma sat pripojeny cez HDMI napiste.
martin01_cz (218)|7.1.2009 21:44
Tak jsem teďka koukal na sílu signálu a mám tak 60-80 a takový ty lehký výpadky signálu, kdy se objeví nějaký kostičky a tak na vteřinu se to sekne jsem už párkrát měl, ale nestává se to často, ale to je spíš věc signálu než televize.

Já používám sat. receiver připojený přes HDMI a myslím že to taky nepřepíná korektně, ale to je spíš věc satelitního přijímače. Mám pocit, že televize vysílájí signál + nějaký příznak, který určuje, jak to má TV zobrazit a to by pak nebyla věc TV ale sat. přijímače.
Mně to ale taky zobrazuje špatně (pořád 16:9) u pozemního nefullhd a tam už je to věc TV. To ale může být problém v tom, že v každé zemi se používá trochu jiný příznak pro určení formátu zobrazení a ten co se používá u nás bohužel možná Samsung nezná nebo nevím. Na druhou stranu mám pořád starý FW, nechtělo se mi zatím znova přelaďovat kanály a nastavovat TV. BTW: nevíte někdo jak zjistit verzi FW v TV, nikde jsem to nenašel.
Zkusím ještě mrknou na sat. receiver, jestli to tam jde nějak poladit.
-=Ice=- (414)|7.1.2009 21:57
je potřeba mít satelitní parabolu dobře nastavenou a doporučuji min. průměr 85 cm. ono je to pak hodně znát ted v zimě když sněží a prší signál jde rapidně dolů. jak klesne pod 65% tak jsou výpadky a sem tam kostky. když dobrá parabola dobře nastavená tak i v tomto počasí je to OK. u mě signál 93-98% a pří sněžení tak 85% a nemám problém. do satelitů dělám už roky a i do montáží takže vím o čem mluvím. hlavně nebrat ty sety v hypermarketech, pak se člověk nesmí divit. a nastavovat to podle kvalitního měřáku nebo si na to někoho kvalifokovaného pozvat, vyplatí se to. od oka se to natavit přesně NEDÁ.
mate540 (20)|7.1.2009 22:01
[quote=martin01_cz;210671]Tak jsem teďka koukal na sílu signálu a mám tak 60-80 a takový ty lehký výpadky signálu, kdy se objeví nějaký kostičky a tak na vteřinu se to sekne jsem už párkrát měl, ale nestává se to často, ale to je spíš věc signálu než televize.

Já používám sat. receiver připojený přes HDMI a myslím že to taky nepřepíná korektně, ale to je spíš věc satelitního přijímače. Mám pocit, že televize vysílájí signál + nějaký příznak, který určuje, jak to má TV zobrazit a to by pak nebyla věc TV ale sat. přijímače.
Mně to ale taky zobrazuje špatně (pořád 16:9) u pozemního nefullhd a tam už je to věc TV. To ale může být problém v tom, že v každé zemi se používá trochu jiný příznak pro určení formátu zobrazení a ten co se používá u nás bohužel možná Samsung nezná nebo nevím. Na druhou stranu mám pořád starý FW, nechtělo se mi zatím znova přelaďovat kanály a nastavovat TV. BTW: nevíte někdo jak zjistit verzi FW v TV, nikde jsem to nenašel.
Zkusím ještě mrknou na sat. receiver, jestli to tam jde nějak poladit.[/quote]

No ja som vcera nahral poslednu verziu 12_001010 mal som tam 12_001009
ale nezaznamenal som ziadnu zmenu. V aktualizacii softu najdes aj aktualnu verziu a je tam aj moznost vratit tu predchadzajucu. Mozno este skusim zadat inu krajinu ci sa to nepreberie. Skus to pripojit cez scart ci to pojde korektne ...aky mas sat?
martin01_cz (218)|7.1.2009 22:13
Tak já to zítra asi zkusím taky flashnout. Receiver mám Vantage HD 7100S.

Já jsem ale myslel signál na pozemní, u toho mám takový hodnoty. U satelitního mám víc, vždycky přes 90 bych řekl.
mate540 (20)|7.1.2009 22:22
[quote=martin01_cz;210682]Tak já to zítra asi zkusím taky flashnout. Receiver mám Vantage HD 7100S.

Já jsem ale myslel signál na pozemní, u toho mám takový hodnoty. U satelitního mám víc, vždycky přes 90 bych řekl.[/quote]

Niekde som cital ale fakt uz neviem kde ze prave cez HDMI bol nejaky problem s prepinanim formatov. Preto ak mas ten scart .... Inac super telka aj to mizerne DIGI celkom slusne pozeratelne.
mate540 (20)|8.1.2009 08:27
Ešte som skúsil satelit pripojiť cez UHF modulátor cez analogový tuner
956 stky a tam 956 prepína tiež korektne, pekne rozoznava formát. Neviem prečo má problém s kabelovkou. Formát 16:9 je ok ale 4:3 nechá roztiahnutý. Pritom ten panak nema ziaden problém. Možno by poradil niekto kto montuje kabelovky.
rkalas (88)|8.1.2009 09:59
[QUOTE=martin01_cz;210628]Mám to stejně, přepínání formátu obrazu mi funguje akorát u testovacího HD DVB-T. Koukám na něj docela často, ale nikdy mi to nepíplo jak říkáš.[/QUOTE]

U HD signálu k žádnému přepínání nedochází. HD se totiž vysílá stále v 16:9, a u 4:3 se prostě vysílají černé pruhy.

Analog nemám, ale u DVB-T přpínání funguje správně. Teď nemám telku po ruce, tak si přesně nevybavuji jak se ty položky v menu jmenují, ale jsou tam dvě. Jedna se nastaví na auto (nebo normal, či tak něco) a druhá na 4:3 (standardně je 16:9 a pak obraz 4:3 je roztáhnutý na 16:9) ...
Petr_K (62)|8.1.2009 11:09
[QUOTE=martin01_cz;210671]Tak jsem teďka koukal na sílu signálu a mám tak 60-80 a takový ty lehký výpadky signálu, kdy se objeví nějaký kostičky a tak na vteřinu se to sekne jsem už párkrát měl, ale nestává se to často, ale to je spíš věc signálu než televize.
[/QUOTE]

Hm, tak to je pěkný, já mám signál více jak 80 a pod mi jde jen někdy v nočních hodinách, tak to pípnutí, které se objevuje několikrát za den je tedy zřejmě nějaká chyba.
dv07 (569)|8.1.2009 16:54
[QUOTE=rkalas;210746]U HD signálu k žádnému přepínání nedochází. HD se totiž vysílá stále v 16:9, a u 4:3 se prostě vysílají černé pruhy.[/QUOTE]

jj, jak ja jsem se navztekal, ze to HD nejde prepnout do 16:9, kdyz SD programy to bez problemu zvladaji :) ... az pak jsem se tady na foru dozvedel, ze u HD kanalu je i ten program v 4:3 "ocejchovanej" jako 16:9, takze TV s tim neudela nic, poe ty cerne pruhy po stranach bere jako normalni soucast obrazu... osobne nemam rad pruhy v zadne podobe, takze tohle me docela mrzi :(
martin01_cz (218)|8.1.2009 22:41
[QUOTE=rkalas;210746]Teď nemám telku po ruce, tak si přesně nevybavuji jak se ty položky v menu jmenují, ale jsou tam dvě. Jedna se nastaví na auto (nebo normal, či tak něco) a druhá na 4:3 (standardně je 16:9 a pak obraz 4:3 je roztáhnutý na 16:9) ...[/QUOTE]

Mohl bys ses pak prosímtě mrknout co a jak aby to přepínalo ty formáty korektně.

To Petr_K: Se sílou signálu to teda asi nebude mít nic společného, možná nějaká vada...
martin01_cz (218)|13.1.2009 18:11
Chtěl jsem se zeptat lidí, co updatovali firmware, jestli se jim vyresetovaly nastavení a tyhle věci. Teďka jsem to dělal a nastavení i uložené stanice mi tam zůstaly tak by mě zajímalo, jestli vše proběhlo ok.
001david (169)|14.1.2009 12:37
[quote=martin01_cz;211645]Chtěl jsem se zeptat lidí, co updatovali firmware, jestli se jim vyresetovaly nastavení a tyhle věci. Teďka jsem to dělal a nastavení i uložené stanice mi tam zůstaly tak by mě zajímalo, jestli vše proběhlo ok.[/quote]

Nic se neztratí. Pokud se podíváš na verzi firmveru, uvidíš jestli se ti to povedlo?????:eek:
martin01_cz (218)|14.1.2009 14:12
[QUOTE=001david;211779]Nic se neztratí. Pokud se podíváš na verzi firmveru, uvidíš jestli se ti to povedlo?????:eek:[/QUOTE]

Já vím, na to jsem koukal a zobrazí se jich tam víc ale ta první pak byla 1010, což je ta nová. Stejně jsem měl ale pocit, že by se mělo updatem všechno vymazat a byl jsem už smířený s tím, že budu vše nastavovat znova. Ale tím líp:)
-=Ice=- (414)|10.2.2009 01:28
mohl by mi někdo z majitelů LE55A956 poradit "vhodný" držák na zed výklopný, tv budu mít o kousek víš a aby se neodřážely světla z lustrů a venku tak ji chci naklopit mírně dolů a pak zase naopak když budu chtít něco připojit tak abych se pohodlně dostal ke kabelů jak scart tak hdmi. popř třetí věc zda brát v potaz a to je chlazení tv zezadu aby nebyl nějaký problém. děkuji.
losos (2977)|10.2.2009 13:06
Co se týká držáků, v tom ti neporadím, ale LCD TV "netopí", takže žádný problém s chlazením u nich neexistuje..., ten je jen u plazem.
mac_cz (86)|10.2.2009 14:17
[QUOTE=losos;215573]Co se týká držáků, v tom ti neporadím, ale LCD TV "netopí", takže žádný problém s chlazením u nich neexistuje..., ten je jen u plazem.[/QUOTE]

...tak, a proto 50" plasma zadny vetrak nema, zatimco 40" lcd ho ma :-)
rado101k (298)|10.2.2009 22:53
Mac cz- a to ktora plazma nema vetrak????
mac_cz (86)|11.2.2009 08:53
Napr. Samsung PS50A756...
qwero (27)|2.3.2009 12:37
Pri vypínaní ale aj zapínaní sa mi začal Samsung LE55A956 ozývať hlasným zvukovým dongelom. Pokladám to za obťažujúce. Neporadíte, ako to vypnúť?
deAngello (308)|3.3.2009 02:00
[QUOTE=qwero;218087]..Neporadíte, ako to vypnúť?[/QUOTE]

předpokl. stejný postup:
MENU > Nastavení > MELODIE > zvolit
ico333 (13)|3.4.2009 23:02
ZACINAME :-))
Dobry Den ,Som tu novy ,a prihlasil som sa sem hlavne za tymto ucelom ,a sice:

mam PC a chcem si vychutnat Gamesy na velkej ploche :-))
,najprv som rozmyslal nad projektorom ,potom som behla po nete ,a aj par ludi ma od toho odhovorilo, ale uz k veci: chcem si kupit dobre lcd ,lebo neviem este ako su na tom plazmy ,a tento Samsung LE55A956 ,sa mi celkom zamluva, ale pozeral som na nete ,a nieco ma zarazilo ,dam odkaz,ale este co vlastne ocakavam: chcem to hlavne na tie hry ako som spomenul, teda viem ze to ma pekny obraz ,kontrast atd ,ale ODOZVA- to ma zaraza, lebo nechcem nieco za co vyhodim plno bubakov ,ktore som dlhsie sporil vyhodit za nieco co nefunguje, ,odkaz:

http://techlime.com/hardware-benchmarks-reviews/samsung-le55a956-55in-lcd-tv-reviewed

-tam totizto skusali nejaku hru na xboxe -a ,lepsie bude ked sem dam ten urivok z google translate:

Napríklad pri pokuse o hru Star Wars: Sila Unleashed na mojom dôveryhodných Xbox 360, cítil som, ako keď som nebol na plnenie mojich normálnych štandardov v priebehu hry je častou boss bitky. I just didn’t seem able to dodge attacks as fluently as expected. Len som sa nezdalo byť schopný zabrániť útokom tak plynulo, ako sa očakávalo. Switching back to a reference Pioneer plasma found my performance returning to normal. Prepínanie späť na odkaz Pioneer plazmové nájsť moje výkonnosť sa vracajú k normálu. So I went back to the LE55A956 and the problem was confirmed; namely that while I was reacting normally to what I was seeing on screen, what I was seeing was actually slightly behind what the console was ‘seeing’. Tak som šiel späť do LE55A956 a problém bol potvrdený, a síce, že keď som bol zvyčajne reagujú na to, čo som videl na obrazovke, čo som videl bolo naozaj niečo, čo za konzolu bol 'videnie'.Našťastie som nenašiel tento problém lag tak ťažká, že ju spôsobil akékoľvek ret-synchronizácia problémy pri sledovaní videa, takže neznižuje LE55A956 potenciál ako domáce kino obrazovke. But hardcore gamers will certainly not be happy about having their performance potentially damaged by the LE55A956’s machinations. Ale hardcore hráči určite nebude spokojný s výkonom svojich potenciálne poškodených na LE55A956 je machinace.

no ,a este na zatiatku tejto diskusie som cital ,ze na tomto lcd by niekto mohol odtestovat nejake hry: typ -trackmania nations forver -fakt rychla hra ,kde sa da lahko zbadat odozva, ked ma niekto silnu grafu ,nech da full a skusi ,a navise je to zadara ,ma 500mb ,nech napise ako to islo ,a k tej plazme ,co je konkurencia tohto lcd -PS50A756 alebo este PS63A756 ,keby to tiez niekto testol a napisal my dojmy z hrania a ci nema problemy s plazmou.....cakam na VASE odpovede ,je toho dost ,troska SURNE by som potreboval vediet ,DAKUJEM, DOVIDENIA !!!
ico333 (13)|15.4.2009 19:18
Halooooooo prosim uz niekoho pre odpoved.....,zislo by sa mi to dost...PROSIM !