Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké kino?

martin01_cz (218)|4.1.2009 01:45
[QUOTE=labus;209630]Bych do toho Onkya taky šel, ale nemá tuner, což je pro mě velký mínus. Sehnal někdo už toho Samsunga HT-AS720S?[/QUOTE]

měl jsem ho objednaný dost dlouho a nakonec mi objednávku zrušili, asi to nebude tak jednoduchý ho sehnat, tak teď uvažuju o tomhle Samsung AV-R720R

Je to 7.1 receiver a já jsem schopný rozmístit pouze 5.1. Možná je to blbost, ale chtěl jsem se zeptat, jestli tím nedojde ke ztrátě nějakých audio dat, když nebudu mít zapojený ty poslední 2?:) nebo se to na receivru nějak nastavuje kolik toho mám zapojenýho nebo to sám pozná?:)

Je to jen reciever takže bych k němu potřeboval ještě repro. Jak již bylo řečeno, potřebuju 5.1. Už jsem byl skoro rozhodnutý pro Jamo A 102 HCS, když v tom jsem zjistil, že existuje něco jako impedance a tím pádem je nemůžu použít, když receiver má 8 Ohm a tyhle reproduktory 6, je to tak?

Nemáte někdo typ na reproduktory 5.1 s 8 Ohm k tomuhle receivru samsung tak do 8k?

Co si myslíte o těchhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , ty maji 4-8 Ohm.
martin01_cz (218)|4.1.2009 13:02
Tak jsem si pročítal manuál abych zjistil jak je to, když chci používat jen 5.1 s tímhle receivrem a je to bez problému, dá se to nastavit.

Další zajímavou věcí, kterou jsem objevil je, že receiver nemá impedanci 8 ohmů jak někde psali ale 4. Není někdy od věci přečíst si manuál...

To znamená, že by k němu mohli nakonec jít tyhle repro [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] když mají 6 ohmů?

Přidávám výřez z manuálu od receivru.
reciever.jpg
jarino1978 (8045)|4.1.2009 13:36
[QUOTE=martin01_cz;210063]Je to jen reciever takže bych k němu potřeboval ještě repro. Jak již bylo řečeno, potřebuju 5.1. Už jsem byl skoro rozhodnutý pro Jamo A 102 HCS, když v tom jsem zjistil, že existuje něco jako impedance a tím pádem je nemůžu použít, když receiver má 8 Ohm a tyhle reproduktory 6, je to tak?.[/QUOTE]

- bez problémov môžeš zapojiť 6 Ohm repro.
Pytkin (7947)|4.1.2009 15:33
Pozeral som , ze to ONKYO maju za dobru cenu v ALZE
Radoo (1302)|4.1.2009 20:21
Pytkin (7947)|4.1.2009 22:51
radoo : kolko to stoji ? vyzera o dost zle .. mas dake referencie , ze to dobre hra ?
Radoo (1302)|5.1.2009 12:45
Kolik to stojí a jaké to má parametry lehce najdeš a jak to hraje ?
Předpokládám, že lépe než obdobné přístroje za tu cenu. Nezapomeň že mám THX receiver a slušný bedny, takže pro mne by to už nebylo, ale soused něco shání aby nebyl jak v době kamenné.
martin01_cz (218)|7.1.2009 18:30
Tak pořád nevím, receiver je jasný, Samsung AV-R720R [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , ty mají 6 Ohm

a nebo o těchto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , a ty mají 8 Ohm

co myslíte?

Ještě jsem se chtěl zeptat, jaký kabel pro připojení repro koupit, koukal jsem, že jsou mezi nima hodně velký rozdíly v ceně.
Nechce se mi zase kupovat 30 m za 2500 Kč. Je mezi nimi nějaký zásadní rozdíl? Myslíte, že to bude hrát roli u této konfigurace?
Asahi (122)|8.1.2009 16:06
martin01_cz: taky jsem zvazoval tyhle HK, ale nakonec jsem vzal Mordaunt-Short Premiere system (4-8 Ohm), vyslo me to na 12K vc. stojanu, mam je zapojeny par dni a maximalni spokojenost
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- jen jsem je nekupoval na audioexpertu - tam uz po predvanocnich zkusenostech nekoupim ani kabel. 4 tydny nebyli schopni vyexpedovat zbozi, ktere meli uvedeno skladem, jeste ted tam ta objednavka je aktivni s informaci, ze zbozi bude expedovano :D

Co se tyce kabelaze, tak na vetsine for doporucuji 2.5mm kabel. Ja kupoval tento: http://www.prag-info.cz/_shop/index_.php?shop=NTY5&akce=detail&id=74438&digi_menu=&digi_detail=

30m te vyjde pod 2K, coz mi prijde rozumny.
martin01_cz (218)|8.1.2009 22:48
[QUOTE=Asahi;210840]martin01_cz: taky jsem zvazoval tyhle HK, ale nakonec jsem vzal Mordaunt-Short Premiere system (4-8 Ohm), vyslo me to na 12K vc. stojanu, mam je zapojeny par dni a maximalni spokojenost
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- jen jsem je nekupoval na audioexpertu - tam uz po predvanocnich zkusenostech nekoupim ani kabel. 4 tydny nebyli schopni vyexpedovat zbozi, ktere meli uvedeno skladem, jeste ted tam ta objednavka je aktivni s informaci, ze zbozi bude expedovano :D

Co se tyce kabelaze, tak na vetsine for doporucuji 2.5mm kabel. Ja kupoval tento: http://www.prag-info.cz/_shop/index_.php?shop=NTY5&akce=detail&id=74438&digi_menu=&digi_detail=

30m te vyjde pod 2K, coz mi prijde rozumny.[/QUOTE]

Ty mordaunt short by se mi taky líbily... Ty ale asi nemáš doma manželku nebo někoho, kdo řeší estetickou stránku elektroniky, to tyhle u nás nemůžou nikdy projít z tohotle hlediska :(

Tak to je drsný, ještě jsem ale neřešil, kde je objednat, spíš jsem tam dal první link, který jsem objevil pro informaci o nich.

Není to zbytečný, myslíš, že je takový rozdíl v těch kabelech?
Asahi (122)|9.1.2009 01:23
Doma to proslo, ale nevim co na nakup systemu budou rikat sousedi :) Proc by to kvuli manzelce nemelo projit? Nelibi se design? Ty repro jsou vsude na obrazcich bez predni krytky, tady jsou kdyztak s ni http://www.hifix.co.uk/graphics/pics/large/106891.jpg jinak je jeste stribrna barva.

Co se tyce kabelaze, tak z diskuznich for jsem vycetl ze tech 2.5mm by mel byt zaklad pro to, aby se zachoval kvalitni prenos signalu. Ale je mozny, ze by stacil 1mm kabel z datartu, ale ten rozdil nebyl az tak extremni a kdyz uz jsem kupoval domaci kino za desitky tisic, tak ten kabel za 2K (bral jsem 25m) uz preziju.
Franta007 (1)|9.1.2009 12:22
Vážení, obracím se na vaše fórum s prosbou o pomoc a názor jako naprostý laik. Míním si nově vybavit domov tím, čemu se za mých mladých let říkalo audiovizuální technika. Důraz kladu na vizuální stránku, proto uvažuji o TV Samsung LE46A786. K tomu bych si představoval nějaký ústřední přístroj (domácí kino? AV receiver? či jak se to teď jmenuje :-), kam by byla spojena TV a který by uměl přehrávat video a zejména audio různých formátů. K tomu bych mínil připojit DVD rekordér s harddiskem přehrávající pokud možno všechny videoformáty včetně počítačových. (to oddělení domácího kina a DVD rekordéru míním proto, abych se mohl současně na něco koukat v TV a něco jiného nahrávat na DVD). Z prostorových důvodů připadá v úvahu řešení reprodukce 2.0, 2.1 nebo snad ještě lépe jeden reproduktor jako jsem viděl na Philips HTS8140. Vzhledem k výše zmíněnému důrazu na videostránku bych si představoval cenovou relaci toho centrálního přístroje včetně reproduktorů ve výši cca 20 - 25 000 Kč, o cenové relaci DVD rekordéru jsem zatím neuvažoval. Tak a včil mudrujte :-)
P.S. Jak z výše uvedeného vyplývá, v technických pojmech běžně používaných na tomto fóru se většinou zcela ztrácím, tak mě prosím nekamenujte...
martin01_cz (218)|9.1.2009 12:48
[QUOTE=Asahi;210942] Nelibi se design? [/QUOTE]

K nám se údajně hodí a tudíž můžeme mít jedině klavírovou černou takže asi tak. :) tím se možnosti docela omezí :) ale už jsem to vyřešil.
rampion11 (131)|10.1.2009 10:15
[QUOTE=Franta007;210976]Vážení, obracím se na vaše fórum s prosbou o pomoc a názor jako naprostý laik. Míním si nově vybavit domov tím, čemu se za mých mladých let říkalo audiovizuální technika. Důraz kladu na vizuální stránku, proto uvažuji o TV Samsung LE46A786. K tomu bych si představoval nějaký ústřední přístroj (domácí kino? AV receiver? či jak se to teď jmenuje :-), kam by byla spojena TV a který by uměl přehrávat video a zejména audio různých formátů. K tomu bych mínil připojit DVD rekordér s harddiskem přehrávající pokud možno všechny videoformáty včetně počítačových. (to oddělení domácího kina a DVD rekordéru míním proto, abych se mohl současně na něco koukat v TV a něco jiného nahrávat na DVD). Z prostorových důvodů připadá v úvahu řešení reprodukce 2.0, 2.1 nebo snad ještě lépe jeden reproduktor jako jsem viděl na Philips HTS8140. Vzhledem k výše zmíněnému důrazu na videostránku bych si představoval cenovou relaci toho centrálního přístroje včetně reproduktorů ve výši cca 20 - 25 000 Kč, o cenové relaci DVD rekordéru jsem zatím neuvažoval. Tak a včil mudrujte :-)
P.S. Jak z výše uvedeného vyplývá, v technických pojmech běžně používaných na tomto fóru se většinou zcela ztrácím, tak mě prosím nekamenujte...[/QUOTE]

Vzhledem k Tvým nárokům, financím a omezenému prostoru by jsem se nebál jít do sestavy Onkyo HX-22HD. Základ tohoto systému je v konfiguraci 2.1., stojí nějakých 10 000 Kč a těžko bude mít v této cenové /i o stupeň vyšší/ kategorii co se týče zvukových kvalit a vybavenosti nějakého vážného konkurenta. K jeho kladům bezesporu patří v subwooferu zabudovaný zesilovač s dekodéry i nových HD audio formátů, tím pádem Ti odpadá koupě samostatného AV receivru + možnost dokoupit za 3 500 Kč doplňující set SKS-11 skládající se z centrálního a efektových reproduktorů a rozšířit na 5.1. Recenze na tento produkt jsou vynikající - http://hdmag.cz/clanek/onkyo-htx-22hd-sks-11-prostorova-senzace-dts-profil,
i zkušenost osobního testování dopadla více než přesvědčivě. Za ušetřené peníze si jistě vybereš víceméně jakkýkoliv kvalitní DVD s HDD na trhu, při Tebou uvedené úhlopříčce zvažované TV nebude hřích pouvažovat o blu ray, ten rozdíl je opravdu vidět.
Lukke (87)|14.1.2009 11:49
rampion11: Taky jsem si pořídil Onkyo HX-22HD... V Alze jej mají za dobré kačky. Nic lepšího v dané cenové kategorii podle mě nenajdeme...
kunzik (40)|16.1.2009 13:10
[QUOTE=Lukke;211766]rampion11: Taky jsem si pořídil Onkyo HX-22HD... V Alze jej mají za dobré kačky. Nic lepšího v dané cenové kategorii podle mě nenajdeme...[/QUOTE]

a tak jak bys to podle sebe zhodnotil kdyz to mas doma?
kunzik (40)|19.1.2009 16:22
co si myslite o levných domácich kinech ?! :) rekneme ceny od 3 do 7 tisic :) myslim celé sety :) myslim IO nebo nejak tak se to pise ne :D
jarda50 (1424)|19.1.2009 17:27
kunzik je levné a levné , ale v mnohém případě v této cenové kategorii nic moc a pokud to nemá odpovídající zvukové normy tak je to v pytli. Ono je velké umění najít sice levnou sestavu, ale aby vyhovovala.
rampion11 (131)|19.1.2009 20:00
[QUOTE=kunzik;212519]co si myslite o levných domácich kinech ?! :) rekneme ceny od 3 do 7 tisic :) myslim celé sety :) myslim IO nebo nejak tak se to pise ne :D[/QUOTE]

Myslíš AIO - all in one. Samozřejmě, i v této kategorii najdeš lepší i horší modely, ale i tak těžko pokryjí byť minimální požadavky pro domácí kino. Již několikrát zmiňované ONKYO htx-22hd je rozhodně jiná kvalitativní kategorie, byť cenovo stále velmi rozumná. Na porovnání - viděl jsem spolu toto Onkyo v propojení s blu ray Panasonic za cenu cca 20tisíc a blu ray set od Sony IT1000 za 50tisíc a mohu Ti potvrdit, že zejména po zvukové stránce bylo Onkyo /byť o 30k lacinější/ mnohem kvalitnější než totálně předražená "dizajnovka" od Sony.
jarda50 (1424)|19.1.2009 22:24
rampione nezdá se Ti, že porovnáváš hrušky s jablkama? Porovnáváš sestavu 2.1 s 5.1 a Sony BDV-IT1000 je sestava, která obsahuje zatím nejlepší BD přehrávač BDPS5000ESB , který sám o sobě stojí 32 000,- jen tak pro info porovnej výbavu a vstupy včetně vybavení kodeky nejnovější formáty zvuku ve vysokém rozlišení – Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Bez drátové připojení zadní sestavy, kalibrace. Jinak cena je 44 900,- odečti jen BR a pak porovnávej ceny. Je potřeba se podívat na sestavu a poslechnout si ji, i když nevím, kde s ji porovnával, když ji má zatím snad jedno studio v CR.

tady je odkaz na test a co to obsahuje a pak porovnávej. Tím netvedím, že Onky je špatné, ale pokud si myslíš, že 2.1 sestava prezentuje lépe filmy než 5.1 tak sorry, ale k tomu už není co dodat.
kunzik (40)|19.1.2009 22:52
[QUOTE=jarda50;212563]rampione nezdá se Ti, že porovnáváš hrušky s jablkama? Porovnáváš sestavu 2.1 s 5.1 a Sony BDV-IT1000 je sestava, která obsahuje zatím nejlepší BD přehrávač BDPS5000ESB , který sám o sobě stojí 32 000,- jen tak pro info porovnej výbavu a vstupy včetně vybavení kodeky nejnovější formáty zvuku ve vysokém rozlišení – Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Bez drátové připojení zadní sestavy, kalibrace. Jinak cena je 44 900,- odečti jen BR a pak porovnávej ceny. Je potřeba se podívat na sestavu a poslechnout si ji, i když nevím, kde s ji porovnával, když ji má zatím snad jedno studio v CR.

tady je odkaz na test a co to obsahuje a pak porovnávej. Tím netvedím, že Onky je špatné, ale pokud si myslíš, že 2.1 sestava prezentuje lépe filmy než 5.1 tak sorry, ale k tomu už není co dodat.[/QUOTE]

ovšem onkyo lze rozsirit na 5.1
jarda50 (1424)|19.1.2009 23:24
To ano, ale pak porovnej ceny reproduktorů a zjistíš, že jsi na stejné ceně.
Pytkin (7947)|19.1.2009 23:32
to onkyo ma tak isto HD formaty zvuku ..
xpow (140)|19.1.2009 23:49
Pánové docela by mě zajímaly názory na srovnání toho Onkya se sestavama nějakého základního recieveru a benniček. Např. Yamaha 463 + HECO nebo Onkyo + Jamo, Denon 1509 apod. Mám na mysli základní modely recieverů se sestavou repr, které jdou koupit za srovnatelné ceny jako sestava od Onkya.
Pytkin (7947)|20.1.2009 00:04
na tom onkyu je velmi sympaticke ze vsetko je v Subwoofri .. nepotrebujes dalsiu krabicu (receiver) ..
xpow (140)|20.1.2009 00:05
Jo to jo , taky se mi to líbí.
rampion11 (131)|20.1.2009 00:55
[QUOTE=jarda50;212563]rampione nezdá se Ti, že porovnáváš hrušky s jablkama? Porovnáváš sestavu 2.1 s 5.1 a Sony BDV-IT1000 je sestava, která obsahuje zatím nejlepší BD přehrávač BDPS5000ESB , který sám o sobě stojí 32 000,- jen tak pro info porovnej výbavu a vstupy včetně vybavení kodeky nejnovější formáty zvuku ve vysokém rozlišení – Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Bez drátové připojení zadní sestavy, kalibrace. Jinak cena je 44 900,- odečti jen BR a pak porovnávej ceny. Je potřeba se podívat na sestavu a poslechnout si ji, i když nevím, kde s ji porovnával, když ji má zatím snad jedno studio v CR.



tady je odkaz na test a co to obsahuje a pak porovnávej. Tím netvedím, že Onky je špatné, ale pokud si myslíš, že 2.1 sestava prezentuje lépe filmy než 5.1 tak sorry, ale k tomu už není co dodat.[/QUOTE]


To Onkyo jsem samozřejmě myslel i s rozšiřujícím setem na 5.1.,ano, zapomněl jsem to dodat, k tématu DK jsem tu však již něco napsal, určité věci poté beru jako samozřejmost a totéž občas vyžaduji od jiných:) Ceny byly cca přibližné po přepočtě z eura, viděl jsem tyto sestavy u západních sousedů /Sony stála 1900 euro/, dost často jezdím pracovně do ciziny a prolézáním poslechových studií si krátím čas, je to zároveň i mé hobby a mohu Tě ujistit, že jsem již pár sestav slyšel. Sice chápu, že v blu ray setu od Sony nejvíc stojí přehrávač, ale jestli jsi si nevšimnul, dával jsem důraz především na zvukovou stránku a tam Sony proti Onkyu značně pokulhává a přiznám se, že rozdíl v obraze jsem nějaký významný vůbec nepostřehl. Jenom chci poukázat na rozdíl, že sice můžeš mít předraženou technologickou novinku, která může dostávat ocenění za inovaci, nebo prostě koupíš za méně než poloviční cenu sestavu, která je ji více než zdatným soupeřem co se týče obrazu i zvukových kodeků /i Onkyo má Tebou uvedené HD formáty i kalibraci/ a po zvukové stránce ji jednoznačně předčí. I já Tě mohu odkázat na recenze http://hdmag.cz/clanek/sony-bdv-it1000-modre-kino-ve-stihlem-baleni-recenze, kde se mimo jiné píše: Zdá se v podstatě nemožné, aby něco tak prostorově nevýrazného mohlo alespoň trochu slušně hrát, především ve spojení s HD audiem v podobě Dolby TrueHD a DTS-HD, jenže tato reprosestava tak trochu klame tělem. Žádný zázrak se samozřejmě nekoná, zvukový výkon plně odpovídá rozměrům i konstrukci, přesto je výsledný dojem překvapivě dobrý.// Mne stačí, co jsem slyšel na vlastní uši a povím Ti, že za ty peníze si snadno dokáži představit něco jiného, než tento konkrétní model. Hlavně rozdíl výkon/cena tu značně pokulhává a věř mi, že pro spoustu lidí pročítávající toto fórum je to podstatná věc. Sice chápu, že jako zarytý "soňák" budeš mít problém to skousnout, ale mohu Tě ubezpečit, že stejně by jsem psal o jakkékoliv jiné značce a neměl s tím žádný problém, rozhodně nemám žádné firemní logo vytetované na rameni, které by jsem preferoval před ostatními.
Pytkin (7947)|20.1.2009 01:04
rampion11 : sak je to pochopitelne .. pri SONY to tak vacsinou byva ..
Heartwork (2358)|20.1.2009 01:53
Přesto, že se může (snad i právem) někomu zdát Onkyo HTX-22HD za desítku jako dětská hračka, tak já jsem s ním spokojený a nestydím se ho doporučit každému, kdo potřebuje kvalitně ozvučit přiměřený prostor za přijatelné peníze.

Za ty prachy toho umí dost, nezabere moc místa, není to žádná extravagance a hlavně je to vyvážená sestavička, která pěkně hraje. ;)
labus (10)|20.1.2009 09:16
No jo, ale nemá FM tuner.
Heartwork (2358)|20.1.2009 13:08
[QUOTE=labus;212610]No jo, ale nemá FM tuner.[/QUOTE]

nemá, ale nevadí - rádio poslouchám někdy max. v autě a mojí muziku tam stejně nehrajou :)
Man5on (661)|20.1.2009 15:07
Heartwork: Měl bych na tebe jako majitele toho Onkya jeden dotaz. Lze vypnout upscaling obrazu? Jde mi o to, že bych k tomu připojil HD sat. a PS3, který už upscaling provádí. Tak bych chtěl, aby obraz skrz Onkyo jen prošel bez úprav. Dík za odpověď.
Pytkin (7947)|20.1.2009 15:22
predpokladam ze to onkyo ziaden upscaling nerobi .. obraz je len pass thru ..
Heartwork (2358)|20.1.2009 16:29
[QUOTE=Man5on;212636]Tak bych chtěl, aby obraz skrz Onkyo jen prošel bez úprav. Dík za odpověď.[/QUOTE]

jj, řekl bych, že si Onkyo bere jen zvuk a obraz nechá bez povšimnutí - HD sat a popcorn mám do něj píchlej přes HDMI a z Onkya jde pak jeden HDMI kabel do TV.

Jinak si zkus přelouskat návod¨- najdeš ho tady:
http://www.eu.onkyo.com/products/HTX-22HD.html
jarda50 (1424)|20.1.2009 17:03
Pokud jste si nevšimli tak jsem nehodnotil kvalitu, ale v čem je rozdíl v ceně. Já třeba pokud bych chtěl do toho jít a hlavně měl na to místo tak bych šel přes samostaný AV receiver Onkyo se zamšřením i na obraz a tam bohužel už jde od 45K výše, ale budiž. A pokud jde o značku tak i takový jak někdo napsal zarytý soňák může mít i jiné značky. Foťáky zásadně jen Canony, navigace Tomtom, tiskárny Canon a HP, kamera Panasonic apod. TV Sony ano, protože jsem s nimi už přes 20 let maximálně spokojenýa až nebudu tak se uvidí. Ono je úplně jedno co si kdo koupí je to jeho věc a každý máme nějaké omezující faktory u mně je ten faktor bohužel místo.
rampion11 (131)|20.1.2009 17:32
Já jsem hodnotil nejenom rozdíl v ceně a proč, ale i kvalitu, protože si myslím, že jsou to dvě důležité veličiny, které by měly jít ruku v ruce. Tu se bohužel dost rozchází. A to, že má někdo na základě dlouholetého využívání pozitivní osobní zkušenost s určitou firmou na určité výrobky je naprosto v pořádku, nač měnit to, s čím je člověk léta spokojený. A o tu spokojenost by nám mělo jít především.
jarda50 (1424)|20.1.2009 20:06
S tím souhlasím. Já nejsem expert na zvuk a vzhledem k tomu, že mým koníčkem je i střelba, tak lze mluvit spíše o hudebním hluchu než sluchu.
vanskej (23)|28.1.2009 08:38
Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit?Včera jsem zakoupil domácí kino Samsung Blu-ray a po chvíli nastavování,vypadl zvuk.Potom jsem ho vypnul,hned zapnul,chvíli šlo všechno v pořádku a pak opět vypadl zvuk.Nemůže to být zapříčiněno rychlým přepínáním při nastavení?Slyšel jsem,že se to stává u televizorů při zmíněném rychlém přepínání funkcí.Díky za radu.
m4rtincom (1)|15.3.2009 13:57
Zdravím,

mám pár velice základních nejasností, nechtěl jsem na to vytvářet nový topic, dávám to sem. Děkuji předem za odpovědi.

Koupil jsem si FullHD televizi, rád bych k tomu i nejaké "kino". Chtěl jsem také něco od samsungu, rekněme HT-Z310. Rád bych se ovšem na něm díval na FullHD "věci", třeba seriály, nebo filmová avíčka, prostě videa ve vyšším rozlišení.

Zajímá mě, zda co potřebuju, či zda na lacinějsích kinech, přehraju HD či FullHD avi soubory. Předpokládám, že na DVD R dostanu větší soubory než 2GB, ne jako na USB - FAT32. Dokáže potom kino takovéto soubory přehrát?

Pokud ne, co dokáže tohle přehrát? Díky