Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PHILIPS 37PFL5603D x LG 37LG6000

Komi.xxx (5)|16.11.2008 18:13
Ahoj, chtěl bych znát váš názor na tyto 2 TV, docela dlouho se rozmýšlím a nakonec mi zbyly už jen tyto 2...
Vím, že to nejsou mezi LCD žádná špička, ale jde mi o slušnou FULL 37" TV za rozumnou cenu (max kolem 18 tisíc), ještě jsem se rozhodoval mezi Samsung-em LE37A559, ale ten se mi zdá už "starší".

V obchodě jsem je viděl a stejně se mi zdají všechny obrazy skoro stejné :-D, doteď jsem totiž koukal jen na starou CRT 55 cm...
Spíš mě zajímá jestli mají nějaká negativa, která by mi mohla vadit pro připojení k PC, sledování DVD a zatím analog (vím, že obraz nebude na analogu asi nic moc, to mi zase tolik nevadí)...

Budu rád za jakékoliv zkušenosti a jiné informace :-)

Tak jaký je váš názor:
PHILIPS 37PFL5603D nebo LG 37LG6000?
losos (2977)|16.11.2008 20:38
Mně se akorát nelíbí ten rozměr, pokud máš dostatečný odstup od obrazovky, ber raději větší...
A na to připojení k počítači si zkontroluj, aby TV měla správný konektor, kam se můžeš s tvým PC připojit...
To je asi vše, mám z nich doma jen jednu, tak je, pochopitelně, nemohu zodpovědně přirovnat, ale asi v nich nebude velký rozdíl (bacha na to připojení k PC, eventuelně i jiné konektory, které potřebuješ...).
Komi.xxx (5)|16.11.2008 20:47
Rozměr mi stačí, dokonce jsem chvíli uvažoval i o 32", PC bych zatím připojil buď přes vga nebo s-video, takže tady by se mi hodil Philips, ale časem si určitě pořídím PC i s HDMI...

A jak jsi ty osobně spokojenej s tvým Philipsem? Občas jsem se dočetl, že v těchto řadách obraz nepříjemně "dýchá".
losos (2977)|16.11.2008 21:21
[QUOTE=Komi.xxx;202294]Rozměr mi stačí, dokonce jsem chvíli uvažoval i o 32", PC bych zatím připojil buď přes vga nebo s-video, takže tady by se mi hodil Philips, ale časem si určitě pořídím PC i s HDMI...

A jak jsi ty osobně spokojenej s tvým Philipsem? Občas jsem se dočetl, že v těchto řadách obraz nepříjemně "dýchá".[/QUOTE]

Můj stroj je nejnižší typ z letošní květnové řady, byl tam problém s nesprávným kolísáním jasu, či kontrastu (to je to tzv. "dýchání"), po nahrátí posledního firmware (až směšně snadné), je to již v pořádku. Osobně jej mohu doporučit. Byl to pro mne vhodný kompromis (tedy hlavně pro mou kapsu). Žádný větrák asi nemá, nic není slyšet a televizor i jeho obrazovka je při provozu zcela studený, což je určitá nevýhoda, neboť mi nepřitápí pokoj, jako předtím činila plazma... :)
Komi.xxx (5)|17.11.2008 00:50
[QUOTE=losos;202302]Můj stroj je nejnižší typ z letošní květnové řady, byl tam problém s nesprávným kolísáním jasu, či kontrastu (to je to tzv. "dýchání"), po nahrátí posledního firmware (až směšně snadné), je to již v pořádku. Osobně jej mohu doporučit. Byl to pro mne vhodný kompromis (tedy hlavně pro mou kapsu). Žádný větrák asi nemá, nic není slyšet a televizor i jeho obrazovka je při provozu zcela studený, což je určitá nevýhoda, nepřitápí mi pokoj, jako předtím činila plazma... :)[/QUOTE]

Aha, tak to jsem rád, že se to dýchání takhle dá vyřešit, díky za info ;-)
Tak to vypadá, že ten Philips je dobrá volba..
petr_n (9)|14.1.2009 15:30
Fajn, vyzkouším.