Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD prijmac a veci kolem

jarino1978 (8045)|16.12.2008 15:39
[QUOTE=janob;206999]Ked sledujem Eurosport HD, obcas to stuhne, objavi sa hlaska : "Systemova sprava. Kodovany program." Po par sekundach sa vsetko samo napravi a ide to dalej.
Ma niekto podobnu skusenost alebo nejaky napad, co to moze byt ?[/QUOTE]

ako často to tuhne ? ak je to napr. 1x za deň alebo podobne, môže to byť tým, že v tej chvíli chodia zápisy na Skylink kartu. Problém môže byť na strane providera alebo u Teba. Robí to len na ESP HD alebo aj na inom programe ?
janob (11)|16.12.2008 16:26
Robi to nepravidelne ale relativne casto - priemer tak raz za 15-20 minut. Robi to len na Eurosport HD.
jarino1978 (8045)|16.12.2008 18:24
1. nahraj si neoficiálny FW odtiaľto ( Vantage_024101.rar ) :http://np-ulc.net/index.php?PHPSESSID=a5861b7c8ab761ed1dea36d429af9a2c&direction=0&order=mod&directory=Receiver/Vantage/Vantage%20HD%20Series
2. vyhoď CW modul
3. Skylink kartu vlož do jednej z dvoch čítačiek
4. vyskúšaj ESP HD, či to robí opäť
5. ak sa bude problém opakovať, je možné, že chyba bude vo Vantage alebo na strane providera, ale to by muselo robiť všetkým

Aký používaš CW modul ?
janob (11)|17.12.2008 07:46
Dakujem za rady. Vyskusam to niekedy v sobotu alebo v nedelu.

Aky pouzivam CW modul Ti teraz nepoviem - nemam ho poruke. Vytiahol som ho z predosleho prijimaca, takze nejaky ten rok ( teda 3 roky ) uz ma za sebou.
woland (305)|17.12.2008 14:24
Chci se optat zda mohu nějak využít UPC direct alespoň parabolu ke sledování Sky linku vč. HD Novy. Je mi jasné, že musím vyhodit ten reciver od UPC a koupit hd se dvěma sloty pro karty. Mohu ale nějak využít jejich parabolu - tj. můžu jí nechat tak jak je, nebo se tam dá nějak dolepit další konventor?
losos (2977)|18.12.2008 03:18
Parabolu samozřejmě můžeš použít a konvertorů si přidat, kolik chceš...
Prohlédni si zde tu fotku paraboly - takhle si můžeš postupně přidat další LNB a přijímat více družic i bez motoru....
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/18018-hd-prijmac-a-veci-kolem

a také prostuduj tohle :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/15722-dvb-s-s-hdd-vs-dvd-hdd-recorder
jarino1978 (8045)|20.12.2008 19:00
[QUOTE=janob;207337]Dakujem za rady. Vyskusam to niekedy v sobotu alebo v nedelu.

Aky pouzivam CW modul Ti teraz nepoviem - nemam ho poruke. Vytiahol som ho z predosleho prijimaca, takze nejaky ten rok ( teda 3 roky ) uz ma za sebou.[/QUOTE]

čo som popozeral iné fóra, chyba je vraj na strane providera. aj NOVA HD a aj ESP HD.
losos (2977)|21.12.2008 06:06
[QUOTE=jarino1978;207871]čo som popozeral iné fóra, chyba je vraj na strane providera. aj NOVA HD a aj ESP HD.[/QUOTE]

Mně to zamrzání nejvíce dělá opět (již jednou reklamovaný) CI modul Twin Easy TV, tak jsem jej dnes doplnil modulem Irdeto (tzv. červeným), do každého jsem dal jednu kartu, Skylink.cz do Irdeta a hodně to pomohlo, zamrzání NOVA HD je téměř neviditelné - asi jako mrknutí oka... (později se to opět zhoršilo, dělá to jen TV NOVA...).
Čím ty poruchy jsou způsobeny, nevím.
tomzvule (249)|24.12.2008 09:17
Uvažuji o koupi VANTAGE HD 8000 a měl bych pár dotazů.

- mám externí disk WD My Passport Essential 320GB, zda jej mohu použít pro funkci PVR a v jakém formátu může či musí být disk ( Fat 32, NTFS )
- když bude v satelitu interní disk - jestli z něj půjde přepisovat na externí
- když budu mít na externím disku fotky a hudbu, zda je budu moci přehrát satelitem přes hdmi na LCD Full HD a v jakém budou rozlišení ( Pal - Full HD )
- zda lze provozovat v interních čtečkách najednou Czech link a UPC
- je li třeba dodotečné chlazení při externím disku
- když budu chtít natočené video uložit a vypálit v PC, jak na to.
Dík Tomzvule
tommyfire (24)|7.1.2009 15:11
Chtel bych timto podekovat vsem na tomto tematu:-) Diky za rady a pomoc pri vyberu dvb-s. Uz mam doma Vantage HD6000 a obraz super (HD bomba:-)) Akorat se mi nedari v posledni dobe jit spat pred pulnoci:-)
Tak preju v novem roce vse nej a hlavne obraz:o) T
jarino1978 (8045)|7.1.2009 15:48
[QUOTE=tomzvule;208288]Uvažuji o koupi VANTAGE HD 8000 a měl bych pár dotazů.

- mám externí disk WD My Passport Essential 320GB, zda jej mohu použít pro funkci PVR a v jakém formátu může či musí být disk ( Fat 32, NTFS )
- když bude v satelitu interní disk - jestli z něj půjde přepisovat na externí
- když budu mít na externím disku fotky a hudbu, zda je budu moci přehrát satelitem přes hdmi na LCD Full HD a v jakém budou rozlišení ( Pal - Full HD )
- zda lze provozovat v interních čtečkách najednou Czech link a UPC
- je li třeba dodotečné chlazení při externím disku
- když budu chtít natočené video uložit a vypálit v PC, jak na to.
Dík Tomzvule[/QUOTE]

- ext HDD môžeš využiť samozrejme aj na PVR, musí byť ale FAT 32
- z interného HDD pôjde prepisovať na externý
- môžeš prehrávať aj fotky a hudbu
- je možné v interných čítačkách naraz mať aj Czech link a UPC, ich chod je bezproblémový, treba ale samozrejme nahrať EMU FW
- dodatočné chladenie pre ext. hdd netreba
- video si stiahneš do PC za pomoci SW H264TS Cutter, export bude potom .TS, potom to treba prehnať cez tsremux a dostaneš formát, ktorý už ide vypáliť bez straty kvality ako stream buď v SD alebo HD ( čiže akýkoľvek formát napr. BD, DVD, DIVX, XVID a pod )
petrprv (281)|8.1.2009 10:19
A tobe funguje TSmuxer?
Ja z H264cutteru vytvorim TS z TRP, ale pak ho jen prehraji ve VLC. Snazil jsem se z toho neco udelat jineho, treba jsem chtel vymenit zvuk u filmu, ale nedari se me to v nicem zatim zpracovat. TSmuxer me to odmitne. Jakoby chtel jen mpeg2 a h264 odmita. Totez MediaCoder se tvari, ze to bere, vytvori i vystup, ale ten uz nefunguje vubec, on o tom h264 tvrdi, ze to je mpeg2 a asi to timto zpusobem zpracuje a smula.
jarino1978 (8045)|8.1.2009 14:04
ďakujem za upozornenie. myslel som tsremux. opravil som aj predchádzajúci príspevok.
petrprv (281)|9.1.2009 07:52
Diky za info.
Vyzkousim to, s timto mam stale problemy.
tommyfire (24)|12.2.2009 18:03
Muzete mi nekdo poslat H264Cutter? A ten soubor TS vytvorim v pocitaci nebo ve Vantage, kdyz mam TRP na ext.disku? T