Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: VD: Očekáváte od svého televizoru i šetrný přístup k vašim očím?

Administrátor Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Očekáváte od svého televizoru i šetrný přístup k vašim očím?

Televizor dnes vlastní většina domácností. Aniž si to uvědomujeme, mnohdy ve společnosti televizoru trávíme i více než 4 hodiny denně. Jak jste na tom vy? Víte o tom, že jsou už technologie, které pomáhají šetřit váš zrak při sledování televizoru? Máte nějaké vychytávky či doporučení? Ať už jsou Vaše návyky jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Samozrejme - u me to byl jeden z duvodu proc nahradit starou CRT tv LCDckem. Na televizi hodne prohlizim fotky a staticky obraz je preci jen na LCD o necem jinem nez na blikajici CRT (o velkosti a rozliseni ani nemluvim).
    Mam Samsung LE32A756 a oproti firemnimu nastaveni jsem trochu stahnul kontrast a jas. Jinak pravidelne menim podsviceni displeje podle intenzity svetla v mistnosti.

Je tu pořád Avatar uživatele Doom
    Registrace
    Mar 2004

televizi jako takovou sice nemám, ale pokud budu zvažovat její pořízení, šetrnost vůči očím bude zcela jednoznačně jedno z hlavních kritérií výběru.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Každý by měl dbát o svůj zrak, a podle toho vybírat nejenom TV. Mě už je to tedy celkem fuk., tištěné spoje a součástky si už prohlížím pouze přes velkou lupu, takovou svítící na stojánku.

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Vzhledem k tomu, že televizi doma sledujeme počítáno z měsíčního průměru méně než 2 hodiny denně a to ještě část z toho jsou zprávy, na které rozhodně nehledíme s vyvalenýma očima, není ochrana očí u výběru televize prioritou, také nám zatím vyhovuje, a ještě nějakou dobu bude vyhovovat CRT. Podstatně větší zátěží pro oči je celodenní pracovní koukání do monitoru PC a tam to naopak hraje roli rozhodující

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Mě osobně z LCD TV první den hodně bolely oči.Už jsem byl dokonce rozhodnutej že ji druhý den pošlu zpátky,ale druhý den už to bylo v pohodě.
    Minulý týden jsem si pořídil LCD monitor,taky samozřejmě Samsung a úplně to samý.Jas a kontrast jsem si stáhl na minimum a už je to relativně v pohodě.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Před pár dny jsem koupil LCD TV. Myslím, že s spolu s plasmou (i když tak nějak bych řekl, že LCD víc, ale nedokážu to ničím podložit) daleko méně unavují naše oči, protože neblikají. Svůj starý TV jsem teď zapojoval u našich a musím říct - obraz pořád vcelku ujde, ale to blikání... : ) To je strašné.
    Nebo má autor diskuze na mysli ještě jiné technologie pro šetření zraku?

Nováček Avatar uživatele pavelz
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od plch Zobrazit příspěvek
    protože neblikají.
    No ale plazmy blikají a to i při režimu 100 Hz

Podobná témata

1. Přístup do tématu
    Od Retiree v sekci Provoz TV Freaku
    Reakcí: 28
    Poslední příspěvek: 03-11-2012, 14:26
  2. Reakcí: 43
    Poslední příspěvek: 28-09-2011, 16:52
  3. VD: Jste spokojeni s Vaším internetovým připojením?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 20-10-2009, 18:23
  4. pristup na HDD
    Od joe1 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-04-2006, 16:52
  5. Chcete odhadnou příkon svého PC?
    Od Alf v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 01-09-2005, 14:17