Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Recorder a DVB-T?

co2 (4)|11.8.2005 18:10
nova rada dreamboxu ma mit 2 tunery ,disk,lanku a asi i usb2. co si prat vic :) nahraju na dreamboxu nebo rovnou do kompu , nebo muzu cumet na stream na 10 kompech zaroven :) tak jen at uz je to na trhu, tudle vecicku ktera ma v sobe i njk interneti prohlizec a jdou tam natlacit i dalsi vecicky pac je v tom linux :) tak si zahrajem i frozen bubble :)
vypalku si muzete pripojit treba na usb v supliku :) je v tom linux a v nejhorsim pripade jsou zdrojaky k dispozici :)
Radeq (277)|12.8.2005 08:12
co2 <- No jo, tohle vsechno muze umet Siemens M740 taky, a ten uz je na trhu skoro rok (taky ma Linux), ale kdo to naprga?? :-?

Kdybyste nahodou mel nekdo na necem takovym zajem (a samozrejme i schopnosti) delat, hodte mi soukromou msg a urcite se domluvime. DVB-T+HDD+strih+DVD-RW na trhu (a zdaleka nejen nasem) porad zoufale chybi a kdyztak to bude drahy jako blazen, takze ani zadarmo by to urcite nebylo (HW samozrejme dodam), hm? 8-). Siemens ma, na rozdil od vetsiny techhle cinskych lidovych udelatek, spolehlivej hardware, na kterym se da stavet, SW je pod GNU, proste parada (mozna se opakuju, ale ani po pul roce rutinniho pouzivani me to neomrzelo rikat, sorry), jen mit na to tak mesic-dva cas, a to bohuzel fakt nemam, sakra... :-I
co2 (4)|12.8.2005 10:30
ale dreambox na DVB-S je na trhu nekolik let a predtim to byl opensource PC linux projekt jak si udelat z PC multimedialni centrum :) zdrojaky proti kterejm se da delat firmware jsou k dispozici, stejne tak mnoho ruznejch modu a o aplikacich ani nemluve ze :) takze tvuj siemens je sice peknej , ale ma asi malou podporu ze stran nadsencu. klido mi ty zdrojaky najdi , ja se na to aspon podivam :) linux je jen lego, to zvladnes taky :)
Radeq (277)|12.8.2005 10:46
co2
Super, tak mi najdi neco rozumnyho, co ma DVB-T tuner. Bohuzel, zatim peknej prdlajs hovnajs, milej zlatej. Jen samy kecy, kecy a zase jen kecy. :-I
Linux zvladnu v pohode, ale na lego jaksi nemam cas, jak jsem uz rikal...
co2 (4)|12.8.2005 11:47
aha, takze tohle si zatim nevidel ?? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

muzes mi prosimte rict, jakoze teda do toho linu vidis, v cem vidis problem dreamboxu ?? rozdil mezi DVB-S,C,T je v tuneru a to je jen modul, kterej tam narvu nebo nenarvu a stejne tak je to s driverem, bud budu mit takovej nebo makovej ale deska zustane stejna stejne jako soft k tomu.


takze mi prosimte napastuj kde jsou njk stranky o opensource firmware pro ten tvuj shivamens, nebo jen zdrojaky a ja se na to podivam jo ??? me totiz zajima jestli si mam pockat na dreambox nebo si koupit shivamens :)
Radeq (277)|12.8.2005 12:07
co2
Ale jo, vystavy jsou fakt super virtualni (tj. neprodejna) realita, ale na realnym trhu proste s DVB-T neni nic (samozrejme si muze kazdej zbastlit svuj domaci zazrak, ale to vyjde jaksi hnusno a hlavne i draho). Takze jestli mas zajem, muzes navstivit stranky realne existujiciho a funkcniho pristroje s normalnim *) dvojitym DVB-T tunerem http://www.m740.de a nejakej odkaz na zdroje kodu pouzityho firmwaru tam urcite najdes.

*) Pojmem normalni tuner myslim solidni stolni tuner, zadny shitozni PCI karty (mozna me tady za to nekdo sejme, ale je to fakt dost propastnej rozdil).[/url]
co2 (4)|12.8.2005 18:41
to myslis vazne ? dreambox neni zadna virtualni realita , ale realne mnohem promaklejsi vec nez ta tva detska hracka od shitmensu, ktera je v prenatalnim stadiu . promin ale je to tak :) podivej do cvs.tuxbox.org ja vidim komplet zdrojak na dreambox, vidim kompletni podporu pro DVB T/S/C :) ukaz mi kde je podobnej archiv zdrojaku toho siemensu, prosim :) ja ho i pres svoji znalost nemciny nikde na tech tvejch strankach nenasel

PS: na trhu DVB-S nema dreambox konkurenci :) a na trhu DVB-T to bude stejny az natlacej novy modely :)
exTNT (1421)|12.8.2005 18:48
Radeq
Stojí Ti to za to? Máš přístroj, kterej Ti k plný spokojenosti funguje a budeš se dohadovat s někým, kdo si přečte na netu, že někdy někde něco bude nějak fungovat... :-E :-E :-E
(Mimochodem, taky Ti nevymlouvám Tvůj názor na DVB-T PCI karty, přestože mám k plné spokojenosti fungující TS AS2, jak je Ti jistě známo - prostě mi stačí, že vím... :-E )
Radeq (277)|12.8.2005 20:10
exTNT
Uprimne receno, pokud tim vyprovokuju nekoho (oxida uhlicityho uz asi ne, to vidim :-E), kdo to k M740 naprga, stoji. :-)

Vubec nic proti TS AS2, je bezva, ale citlivost ma proti nejlepsim stolnim pristrojum fakt slabsi (mel jsem ji asi 4 mesice, takze to myslim muzu docela objektivne posoudit). To maj ale karty k PC obecne. Treba AVer PCI je samozrejme jeste uplne nekde jinde (...), ale to uz je fakt extrem. No, radsi to uz nebudu rozmazavat, nebo tu zadelam na peknej flaming, coz bych fakt nerad. Proste, nebudu nikomu nic nutit, a hlavne ze jsme vsichni spokojeny. :BB:
Atkins (447)|13.8.2005 14:39
Uplne by stacilo, kdyby se nasel vyrobce pekne pocitacove skrine [Hi-Fi komponenta - HTPC] a kdyby zakladni desky formatu MiniITX nebyly pouze VIA - dalo by se postavit neco na bazi Pentium-M - Podtaktovanim lze docilit pasivniho chlazeni, 2,5" HDD a Slim DVD-+R mechanika, male zdroje jiz existuji - To je myslim dobra volba :-)
Radeq (277)|13.8.2005 16:10
Atkins
To mas teda pravdu. Case je konec vseh uvah o slusnym AV pececku. Barebone skrinky jsou vselijaky, nektery i pekny, ale vsechny takovy nejaky krabicovity. Nikdo nejde do sirky 430 jako VHS nebo DVD player, coz by bylo uplne idealni, veslo by se tam i normalni 5,25" DVD a normalni 3,5" HDD (k cemu proboha 2,5 a slim DVD :-?). Par pocinku teda je, ale vsechny jsou uplne nesnesitelne drahy (100k+) ...
Moc nechapu co mas proti VIA EPIA. Instaloval jsem uz dva (oba jen s pasivnim chlazenim cpu i case) a oba jedou uz nekolik mesicu naprosto v pohode (jeden z nich dokonce nonstop, jako server, druhej v uplne normalnim kancelarskym provozu), a rek bych, ze drzej lip jak Intely (ver nebo ne, ale ani jeden se nam jeste nikdy nekousnul). HW neni zadnej problem, chybi jen case a SW. Teda myslim nejakej rozumnej soft. Polepit doma nejaky Linuxovy samohonky nebo cornout Winy umi kazdej trouba, ale ani jedno neni moc idealni reseni na 100%. Win MCE 2005 vypadaj nadejne, ale pro vetsi rozsireni budou zcela jiste nesnesitelne drahy (pres 10k za licenci je podle me moc). Bez rizika nejsou ani virovy a hackersky utoky, ktery se daj ocekavat, protoze nova korist jiste bude tisice frustrovanych chlapecku lakat (jako kazdy winy)... I proto mi furt prijde nejlepsi reseni ten Siemens. Proc stavet nejakou lepenou masinu, ktera stejne finalne bude drazsi a hnusnejsi, kdyz jemu chybi fakt jen ten softik 9-)
Atkins (447)|13.8.2005 19:03
VIA EPIA - budeme-li hovorit o "pasivni verzi" - nebude "stacit", AirStar2 se softwarovym dekodovanim - WinMCE budou myslim taky "pekne nenazrane" a neopomenul bych take ten priserne dlouhy "boot". Uznavam, ze jsem nezkousel Linux na VIA takze nevim, jak to bude se skutecnou kompatibilitou. Siemens je hezke reseni nemam k nemu v podstate zadnych vyhrad - ale uprimne, jako HiFi komponenta rozhodne nevypada - barebone systemy samozrejne take ne. 2.5" HDD a Slim DVD take proto aby cele zarizeni mohlo byt v provedeni "slim". Nicmene "Epii s Linuchem" jeste vyzkousim...
jozicka2 (5)|29.8.2005 16:19
Nejvice mne stve, ze nejsou v rozumnych cenach externi dvb-t tunery, kde by bylo usb a scart zaroven.
Rozumnou cenu povazuju do 3 tisic, protoze jakmile takovy pristroj stoji 5 litru, tak si clovek hned rekne, ze je vyhodnejsi si koupit jeden obyc tuner k televizi za 2500,- a dvb-t pci kartu za dalsich 2500,-.
(chapu, ze tunery s USB vystupem jsou defakto vsechny softwarovy, a tudiz se na zadny video vystup nezmuzou, ale o kolik musi byt drazsi pridat USB k obyc. dvb-t receiveru)