Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Fullhd

Kajaa (74)|10.11.2008 21:24
5. ak máš PS3/XBOX , tak načo len HD ready ? Stieraš detaily...

prece ale xbox ma hry jen v 720p, takze tam fullhd potrebovat nebudu, ne? A u PS3 je taky hodne malo her v 1080p
lubo28 (24)|10.11.2008 22:59
[QUOTE=jarino1978;200838]

PS: 250 Sk za BD je veľa ?[/QUOTE]
Možno hlúpa otázka,už stoja niekde BD filmy 250SK,alebo tých 250SK je cena za prázdne BD médium?
Pytkin (7947)|10.11.2008 23:22
[QUOTE=jarino1978;200840]pokiaľ nie si LAMA, tak budeš kukať z optimálnej vzialenosti, či nie ? A rozdiel uvidíš samozrejme... Nebudeš si kupovať 120 cm sklo na to, aby si sa díval na hd zo 4m, to dá asi rozum...[/QUOTE]

Aha .. takze si das sedacku do stredu obyvacky aby si videl detaily .. no parada .. musis mat velmi tolerantnu manzelku ..
martin01_cz (218)|10.11.2008 23:42
[QUOTE=Pytkin;200915]Aha .. takze si das sedacku do stredu obyvacky aby si videl detaily .. no parada .. musis mat velmi tolerantnu manzelku ..[/QUOTE]

:D:D:D
stayman (12393)|11.11.2008 00:36
[QUOTE=drto;200819]1. hd kameru nemam ani neplanujem mat - staci hd ready
2. hdtv zatial nemam a co bude za x rokov to netusim - staci hd ready
3. hd ripy nestahujem staci mi dvd - staci hd ready
4. blue-ray nemam a ani nechcem (za tu cenu co to ponukaju ich seriem) - staci hd ready
5. mam pc a to mi staci az taky maniak na hry som neni a deti nemam - staci hd ready

:) :) :)[/QUOTE]

1. HD kameru mam (uz 3 roky) - monitor "fullHD" tiez
2. HDTV je uz teraz - fullHD tiez a HDready je dopredaj
3. to staci aj mne, ale ked si to budem chciet vychutnat, chcem samozrejme - fullHD
4. blu-ray nemam, ale plati fullHD
5. mam dva PC - monitor "fullHD" tiez, takisto deti, tak preco nemozu dostat fullHD, nepodcenujem ich

:D
jarino1978 (8045)|11.11.2008 06:58
[QUOTE=Kajaa;200866]5. ak máš PS3/XBOX , tak načo len HD ready ? Stieraš detaily...

prece ale xbox ma hry jen v 720p, takze tam fullhd potrebovat nebudu, ne? A u PS3 je taky hodne malo her v 1080p[/QUOTE]

Ale predsa XBOX a PS3 nie je len o hraní. A čo takto filmy, BD, NET, fotografie ? Ale keď sa zastavím pri tých hrách, tak ja som sa pred nedávnom dozvedel, že XBOX vie upscalovať každú hru na 1080p, PS3 vie takto upscalovať asi 60% hier bez patchu... Ale napr. Prologue, MGS a pod. si viem predstaviť len v 1080p.
jarino1978 (8045)|11.11.2008 06:59
[QUOTE=lubo28;200908]Možno hlúpa otázka,už stoja niekde BD filmy 250SK,alebo tých 250SK je cena za prázdne BD médium?[/QUOTE]

napr. cez anglické e-shopy ( aj CZ/Sk podpora ), cez amazon, ak je dobrá akcia a pod. U nás žiaľ nie...
jarino1978 (8045)|11.11.2008 07:00
[QUOTE=Pytkin;200915]Aha .. takze si das sedacku do stredu obyvacky aby si videl detaily .. no parada .. musis mat velmi tolerantnu manzelku ..[/QUOTE]

To nie je o tolerancií, ale o logike...
jichaj (31)|11.11.2008 10:45
A kdyz pak budes koukat na klasicky digitalni televizni signal...to si zas budes sedat 2,5x dal od televize (nez u Full HD) aby jsi nevidel mazanici?
stayman (12393)|11.11.2008 10:54
staci mat TV na kladku..
MlokCZ (636)|11.11.2008 11:05
[QUOTE=jichaj;200975]A kdyz pak budes koukat na klasicky digitalni televizni signal...to si zas budes sedat 2,5x dal od televize (nez u Full HD) aby jsi nevidel mazanici?[/QUOTE]

Proč by ne? U TV máme lehounká, ale velmi pohodlná křesílka. A už i u CRT 82cm pořád křesílko na koukání posouvám. Ne že bych u CRT s touhle úhlopříčkou potřeboval nějak výrazně měnit vzdálenost dle signálu, ale normálně máme křesílka postavená u zdi, aby se nepletla uprostřed pokoje (vzdálenost od obrazovky cca 2,7m) a na koukání si dávám křesílko až tak na 1,5m, kvůli tomu, jak je obrazovka malinká.
Až dorazí nová TV, tak se maximální vzdálenost (pro křesílka u zdi) zvětší na cca 3m, což bude tak akorát na SD signál (i když si myslím, že u dobrého SD signálu půjde se dívat i nepatrně blíž). Na kvalitní HD signál (kterého bude už od začátku většina) si klidně při 117cm úhlopříčce sednu zase na 1,5-2m,
Sedat si 2,5x dále na slušný SD signál rozhodně třeba není.

A mít to vyřešené tak, že nelze měnit pozorovací vzdálenost, tak to není dobré ani pro případ neustále stejně kvalitního signálu. Tím myslím už jen případy, kdy na film bez titulků se dá dívat z menší vzdálenosti pro lepší zážitek (při titulkách je to už z takové vzdálenosti nepříjemné z důvodu nutnosti přeostřování očí na titulky a film). Pro různé formáty (širokoúhlý 16:9 x 1:2,35 nebo kolik je přesně poměr extra širokoúhlých filmů) se také hodí jiná pozorovací vzdálenost. A dle obsahu na co se kouká to bude také různé (film, sport, atd.).

Edit:
A to jsem zapomněl ještě na jednu velmi postatnou věc a to kolik se kouká lidí. Když se koukám sám, tak si můžu sednout výrazně blíže, než když se budeme koukat dva nebo více lidí najednou.
jarino1978 (8045)|11.11.2008 11:07
[QUOTE=jichaj;200975]A kdyz pak budes koukat na klasicky digitalni televizni signal...to si zas budes sedat 2,5x dal od televize (nez u Full HD) aby jsi nevidel mazanici?[/QUOTE]

Ale veď si TV kupuješ sám a mal by si ešte pred tým vedieť, čo budeš pozerať. A podľa toho volíš technológiu, čiže CRT, Plazmu, LCD, projektor... No a ďalej máš dilemu, či HD READY alebo full hd.
A k tomu by si mal mať jasno v tom, kde TV umiestniš, ako ďaleko sa budeš dívať, kde dať sedačku atď atď. Kúpa TV nie je len hop a skoč...
Kajaa (74)|11.11.2008 11:26
[QUOTE=jarino1978;200932]Ale predsa XBOX a PS3 nie je len o hraní. A čo takto filmy, BD, NET, fotografie ? Ale keď sa zastavím pri tých hrách, tak ja som sa pred nedávnom dozvedel, že XBOX vie upscalovať každú hru na 1080p, PS3 vie takto upscalovať asi 60% hier bez patchu... Ale napr. Prologue, MGS a pod. si viem predstaviť len v 1080p.[/QUOTE]

Tak treba Playko by nebylo jenom o hrani, jasne ze taky blueray filmy atd., ale xko bych kupoval pouze na hrani, nevidim u nej jine vyuziti. Mozna si Xko casem budu kupovat..
Kajaa (74)|11.11.2008 11:32
[QUOTE=MlokCZ;200980]Proč by ne? U TV máme lehounká, ale velmi pohodlná křesílka. A už i u CRT 82cm pořád křesílko na koukání posouvám. Ne že bych u CRT s touhle úhlopříčkou potřeboval nějak výrazně měnit vzdálenost dle signálu, ale normálně máme křesílka postavená u zdi, aby se nepletla uprostřed pokoje (vzdálenost od obrazovky cca 2,7m) a na koukání si dávám křesílko až tak na 1,5m, kvůli tomu, jak je obrazovka malinká.
Až dorazí nová TV, tak se maximální vzdálenost (pro křesílka u zdi) zvětší na cca 3m, což bude tak akorát na SD signál (i když si myslím, že u dobrého SD signálu půjde se dívat i nepatrně blíž). Na kvalitní HD signál (kterého bude už od začátku většina) si klidně při 117cm úhlopříčce sednu zase na 1,5-2m,
Sedat si 2,5x dále na slušný SD signál rozhodně třeba není.

A mít to vyřešené tak, že nelze měnit pozorovací vzdálenost, tak to není dobré ani pro případ neustále stejně kvalitního signálu. Tím myslím už jen případy, kdy na film bez titulků se dá dívat z menší vzdálenosti pro lepší zážitek (při titulkách je to už z takové vzdálenosti nepříjemné z důvodu nutnosti přeostřování očí na titulky a film). Pro různé formáty (širokoúhlý 16:9 x 1:2,35 nebo kolik je přesně poměr extra širokoúhlých filmů) se také hodí jiná pozorovací vzdálenost. A dle obsahu na co se kouká to bude také různé (film, sport, atd.).


No tak ne kazdy ma v obyvaku pouze lehounka pohodlna kresilka..co ti lidi, kteri maji obrovskou 4m rohovou sedacku. Ti uz se asi tezko budou posouvat k a od televize dle libosti, leda ze by zazvonili na souseda at jim de pomoc presunou sedacku o 2m blize, ze se chce divat na blueray film s tim ze ma prijit za 2 hodiny zas az film skonci, aby mu pomohl dat sedacku zpatky, ze budou zpravy na analogu :)
Pytkin (7947)|11.11.2008 11:35
[QUOTE=jarino1978;200934]To nie je o tolerancií, ale o logike...[/QUOTE]

hmm.. takze mas logicku manzelku ? ze ti dovoli dat sedacku do stredu obyvacky ?

tvoje prispevky su fakt srandovne ..
MlokCZ (636)|11.11.2008 11:51
[QUOTE=Kajaa;200986]No tak ne kazdy ma v obyvaku pouze lehounka pohodlna kresilka..co ti lidi, kteri maji obrovskou 4m rohovou sedacku. Ti uz se asi tezko budou posouvat k a od televize dle libosti, leda ze by zazvonili na souseda at jim de pomoc presunou sedacku o 2m blize, ze se chce divat na blueray film s tim ze ma prijit za 2 hodiny zas az film skonci, aby mu pomohl dat sedacku zpatky, ze budou zpravy na analogu :)[/QUOTE]

Tohle je o prioritách každého. Rozvržení pokoje kvůli obrazu i zvuku patří k základům předpokladům pro perfektní pokoukání filmů a pokud někdo není tohle ochotný udělat, tak pak nemá vůbec smysl řešit nějaké věci typu zda vzít full HD nebo ne, když to stejně tím rozložením pokoje bude zabité.

Těžká velká sedačka ale sama o sobě není ještě problém. Posouvat je možné i TV. Pokud to někdo má zařízené, tak že nemůže posouvat ani jedno, tak mu asi na pořádném pokoukání na filmy nezáleží a má asi i zcela jiné priority.
Huncut (221)|11.11.2008 11:58
Vetsina lidi chce hlavne "fullHD" televizi, protoze je to nejvic cool funkce a "zaruka kvality". Pak si tu televizi koupi, hreje je, ze maji "fullHD", ze muzou v hospode rikat jak maji "fullHD" a jsou to nejvetsi borci. 90% z tehle lidi je pak uplne jedno, ze do toho poustej (a za celou zivotnost televize budou poustet) signal o nizsim rozliseni nez je 1080p a ze od televize sedi tak daleko, ze na sve uhlopricce to sve "fullHD" stejne vubec nevidi (nelze videt, vlastnosti lidskych oci jsou proste takove). To je proste fakt. Az jednou bude k dispozici "megahyperHD" tak budou chctit hlavne MegahyperHD, protoze to je proste nejlepsi. Stejne tak jako kdysi bylo cool mit ve fotaku hlavne co nejvic megapixelu (a je jedno ze z nich delali pak jen 10x15 fotky nebo si to dokonce prohlizeli pouze na monitoru).

Lidi, kteri si koupi dostatecne velkou uhlopricku, sedi u televize dostatecne blizko (aneb jak Jarino rad neurcite rika "optimalni vzdalenost") a pousti dostatecne kvalitni signal je opravdu malo. Kazdy si musi sam rozmyslet, co do toho bude poustet, jak chce velkou uhlopriccku a jak daleko bude od TV sedet. V zadne pripade totiz neplati, ze "fullHD" je vzdy lepsi nez HD Ready.

Daleko vetsi vliv na kvalitu obrazu nez to "fullHD" maji jine funkce a vlastnosti, ktere jsou videt na kazde TV z daleko vetsiho rozptylu vzdalenosti, ale to uz nikoho nezajima, hlavne ze mame "fullHD" ze ano :)

Pokud si nekdo koupi 46" - 50" obrazovku a bude u ni sedet maximalne cca dva metry, pak je to jasna volba, 1080p ma vyznamny smysl. Pokud budete na 42" koukat ze tri, ctyr metru, vybirejte podle jinych parametru.
drto (341)|11.11.2008 12:18
[QUOTE=Huncut;200995]Vetsina lidi chce hlavne "fullHD" televizi, protoze je to nejvic cool funkce a "zaruka kvality". Pak si tu televizi koupi, hreje je, ze maji "fullHD", ze muzou v hospode rikat jak maji "fullHD" a jsou to nejvetsi borci. 90% z tehle lidi je pak uplne jedno, ze do toho poustej (a za celou zivotnost televize budou poustet) signal o nizsim rozliseni nez je 1080p a ze od televize sedi tak daleko, ze na sve uhlopricce to sve "fullHD" stejne vubec nevidi (nelze videt, vlastnosti lidskych oci jsou proste takove). To je proste fakt. Az jednou bude k dispozici "megahyperHD" tak budou chctit hlavne MegahyperHD, protoze to je proste nejlepsi. Stejne tak jako kdysi bylo cool mit ve fotaku hlavne co nejvic megapixelu (a je jedno ze z nich delali pak jen 10x15 fotky nebo si to dokonce prohlizeli pouze na monitoru).

Lidi, kteri si koupi dostatecne velkou uhlopricku, sedi u televize dostatecne blizko (aneb jak Jarino rad neurcite rika "optimalni vzdalenost") a pousti dostatecne kvalitni signal je opravdu malo. Kazdy si musi sam rozmyslet, co do toho bude poustet, jak chce velkou uhlopriccku a jak daleko bude od TV sedet. V zadne pripade totiz neplati, ze "fullHD" je vzdy lepsi nez HD Ready.

Daleko vetsi vliv na kvalitu obrazu nez to "fullHD" maji jine funkce a vlastnosti, ktere jsou videt na kazde TV z daleko vetsiho rozptylu vzdalenosti, ale to uz nikoho nezajima, hlavne ze mame "fullHD" ze ano :)

Pokud si nekdo koupi 46" - 50" obrazovku a bude u ni sedet maximalne cca dva metry, pak je to jasna volba, 1080p ma vyznamny smysl. Pokud budete na 42" koukat ze tri, ctyr metru, vybirejte podle jinych parametru.[/QUOTE]

lepsie by som to nenapisal. presne si mi to zobral z ust :)
ja osobne si neviem predtavit ako sa krcim pri nejakom filme na malom "kresielku" z ktoreho budem onedlho vykruteny ako paragraf. ked uz chcem sledovat tv tak si chcem spravit pri tom aj pohodlie a nie sediet ako s pravitkom v zadku :)
ja mam 42" tv hd ready a pohovku mam cca 3 - 3,5m daleko a to stale. nebeham s nou po celej izbe a som PLNE SPOKOJNY AJ Z TV AJ S POHOVKOU :)
ale 100 ludi 100 nazorov
MlokCZ (636)|11.11.2008 12:36
[QUOTE=drto;201002]lja osobne si neviem predtavit ako sa krcim pri nejakom filme na malom "kresielku" z ktoreho budem onedlho vykruteny ako paragraf. ked uz chcem sledovat tv tak si chcem spravit pri tom aj pohodlie a nie sediet ako s pravitkom v zadku[/QUOTE]

Píšeš to sice se smailíkem, ale moc to stejně nechápu ani tak. Seděl si někdy v dobrém anatomicky tvarovaném křesílku? My doma pohovku nemáme hlavně právě z důvodu, že tak dobré posezení jak v dobře anatomicky tvarovaném křesílku jsem na žádné pohovce ještě nezažil (tím netvrdím, že neexistuje, ale po vyzkoušení asi 20 různých pohovek jsem hledání takové už vzdal, navíc když už náhodou perfektně sedne mě nebo manželce, tak to neplatí pro toho druhého, křesílka máme každý malinko jiný typ ze stejně vypadající série, ale každé trošku jinak tvarované aby perfektně sedlo). Co jsem párkrát při zdravotních problémech, když jsem byl více dní doma zažil sezení na takovém křesílku několik dní v kuse, tak to byla paráda a žádné problémy se zády nebo jiné komplikace.
Nemluvě o další věci, že na pohovce nemůžeš mít ani opěrky na ruce po obou stranách.
Kajaa (74)|11.11.2008 12:37
[QUOTE=Huncut;200995]Vetsina lidi chce hlavne "fullHD" televizi, protoze je to nejvic cool funkce a "zaruka kvality". Pak si tu televizi koupi, hreje je, ze maji "fullHD", ze muzou v hospode rikat jak maji "fullHD" a jsou to nejvetsi borci. 90% z tehle lidi je pak uplne jedno, ze do toho poustej (a za celou zivotnost televize budou poustet) signal o nizsim rozliseni nez je 1080p a ze od televize sedi tak daleko, ze na sve uhlopricce to sve "fullHD" stejne vubec nevidi (nelze videt, vlastnosti lidskych oci jsou proste takove). To je proste fakt. Az jednou bude k dispozici "megahyperHD" tak budou chctit hlavne MegahyperHD, protoze to je proste nejlepsi. Stejne tak jako kdysi bylo cool mit ve fotaku hlavne co nejvic megapixelu (a je jedno ze z nich delali pak jen 10x15 fotky nebo si to dokonce prohlizeli pouze na monitoru).

Lidi, kteri si koupi dostatecne velkou uhlopricku, sedi u televize dostatecne blizko (aneb jak Jarino rad neurcite rika "optimalni vzdalenost") a pousti dostatecne kvalitni signal je opravdu malo. Kazdy si musi sam rozmyslet, co do toho bude poustet, jak chce velkou uhlopriccku a jak daleko bude od TV sedet. V zadne pripade totiz neplati, ze "fullHD" je vzdy lepsi nez HD Ready.

Daleko vetsi vliv na kvalitu obrazu nez to "fullHD" maji jine funkce a vlastnosti, ktere jsou videt na kazde TV z daleko vetsiho rozptylu vzdalenosti, ale to uz nikoho nezajima, hlavne ze mame "fullHD" ze ano :)

Pokud si nekdo koupi 46" - 50" obrazovku a bude u ni sedet maximalne cca dva metry, pak je to jasna volba, 1080p ma vyznamny smysl. Pokud budete na 42" koukat ze tri, ctyr metru, vybirejte podle jinych parametru.[/QUOTE]

takze myslis ze na moje potreby, tj, dvb-t, dvd filmy a casem Xbox bude stacit HD ready? Sedacku mam zhruba 3m od tv, chci si koupit 37"
MlokCZ (636)|11.11.2008 12:52
[QUOTE=Kajaa;201009]takze myslis ze na moje potreby, tj, dvb-t, dvd filmy a casem Xbox bude stacit HD ready? Sedacku mam zhruba 3m od tv, chci si koupit 37"[/QUOTE]

U 37" úhlopříčky + 3m vzdálenost HD rozlišení TV nepoznáš (u HD zdroje signálu).
Kajaa (74)|11.11.2008 13:00
[QUOTE=MlokCZ;201018]U 37" úhlopříčky + 3m vzdálenost HD rozlišení TV nepoznáš (u HD zdroje signálu).[/QUOTE]

takze staci hd ready?
Huncut (221)|11.11.2008 13:03
Kajaa: presne jak pise Mlok. 3m vzdalenost a 37" obrazovka - HD Ready rozliseni ti nabidne stejnou kvalitu jako "fullHD", vybiral bych podle jinych parametru, protoze 720p je v tomto pripade dostatecne rozliseni.
Pytkin (7947)|11.11.2008 13:08
[QUOTE=drto;201002]lepsie by som to nenapisal. presne si mi to zobral z ust :)
ja osobne si neviem predtavit ako sa krcim pri nejakom filme na malom "kresielku" z ktoreho budem onedlho vykruteny ako paragraf. ked uz chcem sledovat tv tak si chcem spravit pri tom aj pohodlie a nie sediet ako s pravitkom v zadku :)
ja mam 42" tv hd ready a pohovku mam cca 3 - 3,5m daleko a to stale. nebeham s nou po celej izbe a som PLNE SPOKOJNY AJ Z TV AJ S POHOVKOU :)
ale 100 ludi 100 nazorov[/QUOTE]

Takto nejak to citim aj ja .. uz som skoro kupil 42" full hd lcd (mam ju tu v sklade v krabici) .. jednak som zistil ze je straaasne velka .. nechcem taku kujebu domov .. jednak som zistil ze na nej katastrofalne vyzera SD obraz .. rovno by ma stym zena vyhodila .. pekne si buduci rok kupi 32-37" hd ready telku .. to je presne to co domov potrebujem .. sedacku mame ~ 4 metre .. projektor mam tiez HD ready a funguje fajn ..
stayman (12393)|11.11.2008 13:11
Mna inak toto, co stale tvrdite o "ready vs. full", ze to nie je rozoznat, dost udivuje, sice som nezrovnaval HD zaznam na tych TV, iba ak v obchodakoch, ale ja myslim, ze rozdiel by tam mal byt, ved predsa ked pustis do fullHD TV zaznam 1080, tak uz nemusi nic scalovat,interpolovat, mapingovat a ja neviem co este, pretoze ti zobrazi vsetko v pomere pixelov 1:1. No je pravda, ze video spustane na PC vo full HD (1080) nerozoznam na 22" s vertikalnym rozlisenim 1050pix, kde musi dochadzat ku interpolacii v porovnani na 24" s 1200pix (1080 a 60+60 pixelov letterbox, aby bol zachovany ten 1:1).
Pytkin (7947)|11.11.2008 13:17
stayman :
1/ neni iste ci to telka zobrazi 1:1 .. to len ta co ma pixel mapping 1:1 a zapnes ho ..
2/ ked si dalej , tak to fakt nerozoznas .. mam tu v praci k popcornu pripojeny 24" monitor 1920x1200 .. ked pustim HD film a som toho pol metra co od toho sedim .. je to parada .. fakt nadhrera .. hlavne 1080p veci .. ked pustim DVD je to grc .. najhorsi na svete .. ked idem ale od toho na 2metre , tak DVD uz je super .. ziaden grc sa nekonca .. a to 1080p je rovnako dobre .. proste sa vsetky tie detaily stratia ..

Uz som to pisal dakde .. je fakt ze Full HD telky mavaju lepsiu vybavu (rozne fajnove technologie), cize ma zmysel ju kupit ..ale ked sa divas na peniaze , tak skutocne hd ready postacuje ..
stayman (12393)|11.11.2008 13:22
Ok, ale nie tak som to myslel, ty si mi iba vysvetlil, ze HD je pekne, nic viac.. Ja som pisall, ze na PC monitoroch to nie je poznat, ci pustis fullHD zaznam na monitore s dostatocnym poctom pixelov (teda 1920x1200) alebo na trebars aj 1440x900, ten rozdiel tam nevidis, no si myslim, ze na telke iba Ready vs Full taky zaznam musis poznat, pracuju totiz uplne inac s vsakojakymi debilnymi anti obvodmi a kedze mas tu telku s tym mappingom 1:1, tak tam nemusi pracovat nic, da ti verny obraz.

A co sa tyka penazi, tak je to o nejakych 20% drahsie to fullHD a ked si predstavis, ze este pred 2rokmi stali 32" 30-40tisic tie najlacnejsie, tak su teraz tie ceny smet.
Kajaa (74)|11.11.2008 13:33
[QUOTE=Huncut;201026]Kajaa: presne jak pise Mlok. 3m vzdalenost a 37" obrazovka - HD Ready rozliseni ti nabidne stejnou kvalitu jako "fullHD", vybiral bych podle jinych parametru, protoze 720p je v tomto pripade dostatecne rozliseni.[/QUOTE]

jake jine parametry mas na mysli?
stayman (12393)|11.11.2008 13:33
[QUOTE=Kajaa;201051]jake jine parametry mas na mysli?[/QUOTE]

Dobra otazka :BB: :D
Huncut (221)|11.11.2008 13:50
Pro me jsou treba dulezite parametry, jak konkretne televize zvlada 24p, zda dokaze takovyto material (vetsina HD ripu, blu ray) zobrazit korektne plynule bez ruznych trhani, pripadne na jake frekvenci. Dale jak funguje 100Hz a ruzne dalsi "urychlovace" obrazu, ktere casto u LCD delaji tzv telenovela efekt, ktery je pro me a muj pozitek z filmu neprijatelny. A podobne. Predevsim obecne ta plynulost a pohyb jsou pro me dulezite. Clovek by rekl, ze je to samozrejmost, ale dneska je tolik ruznych norem a formatu, ze jejich korektni zobrazeni neni uplne jednoduche.
stayman (12393)|11.11.2008 13:52
Vidis, praveze prestan pozerat po takych TV, co maju same obvody ako general medaily. Taky PC monitor nema nic a tam ide vsjo korektne ;)
Huncut (221)|11.11.2008 13:54
[QUOTE=stayman;201065] ...Taky PC monitor nema nic a tam ide vsjo korektne ;)[/QUOTE]

To teda nejde :)
stayman (12393)|11.11.2008 13:55
[QUOTE=Huncut;201066]To teda nejde :)[/QUOTE]

fiha, co si kupoval na ukrajine?:D Tam to zalezi len od SW;)
Pytkin (7947)|11.11.2008 13:58
[QUOTE=stayman;201042]Ok, ale nie tak som to myslel, ty si mi iba vysvetlil, ze HD je pekne, nic viac.. Ja som pisall, ze na PC monitoroch to nie je poznat, ci pustis fullHD zaznam na monitore s dostatocnym poctom pixelov (teda 1920x1200) alebo na trebars aj 1440x900, ten rozdiel tam nevidis, no si myslim, ze na telke iba Ready vs Full taky zaznam musis poznat, pracuju totiz uplne inac s vsakojakymi debilnymi anti obvodmi a kedze mas tu telku s tym mappingom 1:1, tak tam nemusi pracovat nic, da ti verny obraz.

A co sa tyka penazi, tak je to o nejakych 20% drahsie to fullHD a ked si predstavis, ze este pred 2rokmi stali 32" 30-40tisic tie najlacnejsie, tak su teraz tie ceny smet.[/QUOTE]

NO pockaj .. ale ten mapping 1:1 nema vela teliek .. na to si treba dat pozor .. to je jedna vec ..
ale ja som pisal o tom , ze je jedno ci tam tie obvody su alebo nie .. ked si proste od tej telky daleko , tak sa to vsetko strati .. tak isto nevidis , ake zle je DVD .. to vidis iba ked si blizko ..
Pytkin (7947)|11.11.2008 14:00
[QUOTE=stayman;201065]Vidis, praveze prestan pozerat po takych TV, co maju same obvody ako general medaily. Taky PC monitor nema nic a tam ide vsjo korektne ;)[/QUOTE]

Mam tu 24" EIZO full HD .. a 24p nezvlada .. neni to uplne tak ako hovoris ..
stayman (12393)|11.11.2008 14:02
[QUOTE=Pytkin;201068]NO pockaj .. ale ten mapping 1:1 nema vela teliek .. na to si treba dat pozor .. to je jedna vec ..
ale ja som pisal o tom , ze je jedno ci tam tie obvody su alebo nie .. ked si proste od tej telky daleko , tak sa to vsetko strati .. tak isto nevidis , ake zle je DVD .. to vidis iba ked si blizko ..[/QUOTE]

Jak potom zobrazi telka s rozlisenim 1920x1080 zaznam 1920x1080 ??? :D

To nie je jedno preboha, lebo je to rozdiel, sak si zober priklad PC LCD monitorov a porovnaj to s LCD TV, co tu ospevujete, kde pri tom monitore nemas ziadne obvody... a s tym co vidis a nevidis tak to je vseobecne, nijak to nezrovnava HDready vs. fullHD, to musis vidiet tiez na oboch, ze pozeras DVD, ci na tom fullHD to bude krajsie,alebo dokonca HD? :D
stayman (12393)|11.11.2008 14:09
[QUOTE=Pytkin;201070]Mam tu 24" EIZO full HD .. a 24p nezvlada .. neni to uplne tak ako hovoris ..[/QUOTE]

Sak ale EIZO nepovazujem za (video) monitor :D A inak co take ti nezvlada??? Ja vidim normalne aj 15fps, mate to nejake divne chlapci... Alebo tam mate 50ms odozvu a vidite mazanice????? :D
Pytkin (7947)|11.11.2008 14:13
[QUOTE=stayman;201071]Jak potom zobrazi telka s rozlisenim 1920x1080 zaznam 1920x1080 ??? :D

To nie je jedno preboha, lebo je to rozdiel, sak si zober priklad PC LCD monitorov a porovnaj to s LCD TV, co tu ospevujete, kde pri tom monitore nemas ziadne obvody... a s tym co vidis a nevidis tak to je vseobecne, nijak to nezrovnava HDready vs. fullHD, to musis vidiet tiez na oboch, ze pozeras DVD, ci na tom fullHD to bude krajsie,alebo dokonca HD? :D[/QUOTE]


neni to proste tak . skus si to na PC monitore .. pust na nom HD a pust na nom DVD .. a chod od neho 2metre .. neuvidis rozdiel ..
Pytkin (7947)|11.11.2008 14:15
[QUOTE=stayman;201076]Sak ale EIZO nepovazujem za (video) monitor :D A inak co take ti nezvlada??? Ja vidim normalne aj 15fps, mate to nejake divne chlapci... Alebo tam mate 50ms odozvu a vidite mazanice????? :D[/QUOTE]

15fps podla mna nezvladne ziaden monitor .. inak ako 15fps dostanes von ?

proste ked nastavim na vystup 24fps alebo 23.9fps , tak mi napise ze unsupported refresh rate .. a BLACK .. cernota .. film sa nekona ..
stayman (12393)|11.11.2008 14:18
to ti pise monitor, ci nejaky soft? Monitor ma len obnovovaciu frekvenciu, nie fps :D
stayman (12393)|11.11.2008 14:18
[QUOTE=Pytkin;201078]neni to proste tak . skus si to na PC monitore .. pust na nom HD a pust na nom DVD .. a chod od neho 2metre .. neuvidis rozdiel ..[/QUOTE]

no nechajme to teda... :D
psv1 (458)|11.11.2008 14:30
[QUOTE=Pytkin;201030]Takto nejak to citim aj ja .. uz som skoro kupil 42" full hd lcd (mam ju tu v sklade v krabici) .. jednak som zistil ze je straaasne velka .. nechcem taku kujebu domov .. jednak som zistil ze na nej katastrofalne vyzera SD obraz .. rovno by ma stym zena vyhodila .. pekne si buduci rok kupi 32-37" hd ready telku .. to je presne to co domov potrebujem .. sedacku mame ~ 4 metre .. projektor mam tiez HD ready a funguje fajn ..[/QUOTE]


No tak to si pospěš, protože mám dojem, že za cca 1/2 roku už solidní LCD "HD ready neseženeš. Jedině snad nějakej šmejd za pár korun. Ty výrobce to totiž absolutně nezajímá, jestli to využiješ nebo ne. Zkus dnes koupit dobré LCD 37" a větší s HD ready.
Kajaa (74)|11.11.2008 14:37
[QUOTE=psv1;201088]No tak to si pospěš, protože mám dojem, že za cca 1/2 roku už solidní LCD "HD ready neseženeš. Jedině snad nějakej šmejd za pár korun. Ty výrobce to totiž absolutně nezajímá, jestli to využiješ nebo ne. Zkus dnes koupit dobré LCD 37" a větší s HD ready.[/QUOTE]

Od noveho roku ma prejit vsude vyroba pry jen na fullhd uz..
drto (341)|11.11.2008 14:41
[QUOTE=MlokCZ;201007]Píšeš to sice se smailíkem, ale moc to stejně nechápu ani tak. Seděl si někdy v dobrém anatomicky tvarovaném křesílku? My doma pohovku nemáme hlavně právě z důvodu, že tak dobré posezení jak v dobře anatomicky tvarovaném křesílku jsem na žádné pohovce ještě nezažil (tím netvrdím, že neexistuje, ale po vyzkoušení asi 20 různých pohovek jsem hledání takové už vzdal, navíc když už náhodou perfektně sedne mě nebo manželce, tak to neplatí pro toho druhého, křesílka máme každý malinko jiný typ ze stejně vypadající série, ale každé trošku jinak tvarované aby perfektně sedlo). Co jsem párkrát při zdravotních problémech, když jsem byl více dní doma zažil sezení na takovém křesílku několik dní v kuse, tak to byla paráda a žádné problémy se zády nebo jiné komplikace.
Nemluvě o další věci, že na pohovce nemůžeš mít ani opěrky na ruce po obou stranách.[/QUOTE]

dakujem ale ziadne kreielka nechcem ani anatomicke ani ine. mame nasu super pohovku na ktorej si urobim pohodlie ake potrebujem a nikdy som s chrbticou problem nemal :)

a co sa tyka toho full hd a hd ready. uz to tu konecne podaktori pochopte ze ak sa budete pozerat na tv zo vzdialenosti cca 3 m tak tam ziadny rozdiel nezbadate a mozete mat aj super full hd. to zbadaju len ti ktori si budu po celej izbe presuvat tie svoje pohovky a kresielka zakazdym podla pozeraneho signalu.
to podla mne nie je normalne.
Pytkin (7947)|11.11.2008 14:47
[QUOTE=stayman;201082]to ti pise monitor, ci nejaky soft? Monitor ma len obnovovaciu frekvenciu, nie fps :D[/QUOTE]

to mi pise monitor .. no ked posielam von film s 24 fps, tak ide s obnovovacou frekvenciou 24 ..
Pytkin (7947)|11.11.2008 14:49
[QUOTE=psv1;201088]No tak to si pospěš, protože mám dojem, že za cca 1/2 roku už solidní LCD "HD ready neseženeš. Jedině snad nějakej šmejd za pár korun. Ty výrobce to totiž absolutně nezajímá, jestli to využiješ nebo ne. Zkus dnes koupit dobré LCD 37" a větší s HD ready.[/QUOTE]

nuz .. ak klesnu kvalitne FULL HD telky na rozumne ceny , kupim kludne FULL HD :) rozumna cena je 15-20.000
Kajaa (74)|11.11.2008 14:52
[QUOTE=Pytkin;201099]nuz .. ak klesnu kvalitne FULL HD telky na rozumne ceny , kupim kludne FULL HD :) rozumna cena je 15-20.000[/QUOTE]

ted mas jakou tv? ja nejslis koupim hdready do 15000 a pak az casem taky nejakou fullhd
drto (341)|11.11.2008 14:56
presne tak chlapi ja nebudem davat o 7000,- Sk viac koli blbemu full hd ked to aj tak nebudem poznat. keby bolo full hd za ceny ako hovorite tak by som nad nim mozno uvazoval :)
Pytkin (7947)|11.11.2008 14:58
[QUOTE=Kajaa;201100]ted mas jakou tv? ja nejslis koupim hdready do 15000 a pak az casem taky nejakou fullhd[/QUOTE]

teraz mam 29" CRT 16:9 100Hz .. Kupil som ju v roku 2000 .. vsetko funguje ale chcel by som trosku vacsiu obrazovku a trosku mensie rozmery = hlbku .. CRT telka je trosku velka ..
Kajaa (74)|11.11.2008 14:58
[QUOTE=drto;201102]presne tak chlapi ja nebudem davat o 7000,- Sk viac koli blbemu full hd ked to aj tak nebudem poznat. keby bolo full hd za ceny ako hovorite tak by som nad nim mozno uvazoval :)[/QUOTE]

tak treba lg 37lg5000 je fullhd a da se sehnat za hodne dobrou cenu, neco malo pres 16000, ale asi to jeste nestoji za to, aspon pro me..