Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 19 z 19

Téma: CRT-2-TV aneb „smartest deinterlacing“ ???

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

zibi: Nauč se číst a vyhledávat ... Obrazovka musí mít 100Hz !!! (nebo 200) Diť je to logický ... Když chceš něco dělat tak bys měl znát teorii .

STD: Ale jen opravdu začít ... Nikoli takhle "ku*rvit" video !!!
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

...zkrátka musí opsat kružnici!

Bullback, ještě ti napíšu SZ na podobný problemek s "mazanicemi", tentokrát opět a zase via ProCoder2 Upper or Lower Field 1st...

Servus!

Čestný člen Avatar uživatele Mike
    Registrace
    Mar 2004

Je to v podstatě to, co dnes dělají moderní grafické karty. Při přehrávání prokládaného materiálu zdvojnásobí framerate a ty tvoje černé řádky, s kterými ty vůbec nepočítáš, dopočítají z obou půlsnímků. Pak to zobrazí na obrazovce a je to přesně to, co ty děláš, ale ještě lepší, protože nevidíš ty černé pruhy mezi, obrazovka TV má navíc větší setrvačnost, takže ty černé pruhy taky nevidíš. Pust si nejake prokladane video (treba MPEG) pres Video Mixing Renderer a nech si zobrazit informace o tomto rendereru, v záložce Quality uvidíš framerate, ten bude cca 50fps

Všimni si, že na moderních 100Hz TV a LCD/plasma se dělá to samé co v těch grafických kartách - signál se už vždy digitalizuje a pak se přes "grafickou kartu" zobrazuje zase zpátky na displej, občas je to ale vidět, hlavně když běží horizontálně text velkou rychostí, tak ty algoritmy, které dopočítají ty černé proužky, selhávají - je to i díky tomu, že se obraz analyzuje podobně jako u MPEG - hledají se pohybující se předměty a dokáže se přepočítat, kde ten předmět má být v tom požadovaném časovém okamžiku, jinak fungují metody v DScaleru, které pouze odstraňují zubatici podle rozdílů mezi sousedícími řádky

podle mne nejlepší řešení je to nechat prokládaný a pokud to přehraješ správným přehrávačem, tak na obrazovce žádné prokládání neuvidíš, chce to ale nějakou lepší grafiku, z Radeonů to tuším umí až řada 9xxx, takže bys musel upgradovat, ale třeba se pletu

na přehrávání MPEG (mám teď Geforce 5700) se mi osvědčilo použít dekoder Mainconcept, nainstalovaný spolu s Vegasem, jako přehrávač mám APL2000, kde si můžu zvolit renderer

Nováček Avatar uživatele zibi
    Registrace
    Mar 2004

Mike: díky za věcnou odpoveď
    To je zajímavý , hlavně mě zaujalo ,že ta TV obrazovka má onu setrvačnost - tím se vysvětluje, že na ní to není vidět..

zkusím taky ten Mainconcept Decoder + APL2000

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Pomoc s formátem AHCHD, deinterlacing
    Od sedoch v sekci Editace videa
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 01-09-2010, 15:27
  2. x264 deinterlacing
    Od stk80 v sekci Kodeky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-04-2009, 06:18