Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DEC 2000-t problem

f (117)|10.4.2004 18:13
mám problém s DECem - nezobrazuje je se na počítači obraz - místo něj pouze černá plocha v aplikaci DigitalTV. Zvuk jde v pořádku.
Zaznamenané pořady jsou taky ok - jsou přehrát v dodaném WINDVD.
Nevíte co s tím? Dik.
pikousik (45)|11.4.2004 16:02
Tak to slyším poprvě. Když už se ti to nahrálo, tak asi máš vše v pořádku a problémek bude někde v PC (overlay,dx). Zkusil bych ještě přeinstalovat soft na verzi 2.16 a pohrát si s nastavením. Píšeš černá obrazovka, takže úvodní velký nápis DVB zmizel? Nebo zkus samotný playback nebo timeshift. Pak zkus AudioVideoTest.exe (v adr.record musíš mít nějaký soubor test.mpg) a zkontroluj si verze IE a DX a jestli máš v adr.windows soubory ivivideo a iviaudio.ax. Ale nejlepší je všechno smazat (asi tam máš spoustu filtrů a codeců) a znovu nainstalovat. A co kontrola přes RGB na TV?

Pikousík :-)- :-)- :-)-
f (117)|11.4.2004 19:47
[quote=pikousik]Tak to slyším poprvě. Když už se ti to nahrálo, tak asi máš vše v pořádku a problémek bude někde v PC (overlay,dx). Zkusil bych ještě přeinstalovat soft na verzi 2.16 a pohrát si s nastavením. Píšeš černá obrazovka, takže úvodní velký nápis DVB zmizel? Nebo zkus samotný playback nebo timeshift. Pak zkus AudioVideoTest.exe (v adr.record musíš mít nějaký soubor test.mpg) a zkontroluj si verze IE a DX a jestli máš v adr.windows soubory ivivideo a iviaudio.ax. Ale nejlepší je všechno smazat (asi tam máš spoustu filtrů a codeců) a znovu nainstalovat. A co kontrola přes RGB na TV?

Pikousík :-)- :-)- :-)-[/quote]
Bude to nejspíš tim Overlayem, je to starší notebook. Verze byla 2.16 od výrobce, nápis DVB skutečně zmizí, verze IE ok, DX byla 8 a ani po přeinstalování na 9 to nepomohlo, přehrávání přes SCART funguje.

Teď už to mám na stolním počítači a jede to. Plus experimentuji s alternativním SW s přáním aby to jelo líp, než ten /šílený/ originální :-!!!
pikousik (45)|11.4.2004 19:52
f > zkoušel jsem sw od technotrendu pro usb, bezvýsledně. Jestli na něco příjdeš, dej to sem.

Pikousík :-)- :-)- :-)-
f (117)|11.4.2004 19:55
[quote=pikousik]f > zkoušel jsem sw od technotrendu pro usb, bezvýsledně. Jestli na něco příjdeš, dej to sem.

Pikousík :-)- :-)- :-)-[/quote]

http://www.showshifter.com/download/index.htm
pikousik (45)|16.4.2004 23:22
f> tak jsem to vyzkoušel, program se jmenuje Show Shifter a skutečně je přímo pro DEC2000t (i pro jiné). Je to vlastně multimediální kombajn, kromě TV DVB umí přehrávat videosoubory, komprimovat do DivX, přehrát DVD, slideshow foto, přehrát CD a playlisty, je toho hodně, ale nic pořádně. V případě DEC2000t je to mnohem chudší než u programu Hauppauge, nenašel jsem tam volbu teletextu, přehrávání jen na monitoru a o problému duálního zvuku ani zmínka. Takže nic moc. Je lepší na všechno používat specializované programy.

Pikousík :-)- :-)- :-)-
f (117)|18.4.2004 17:07
[quote=pikousik]f> tak jsem to vyzkoušel, program se jmenuje Show Shifter a skutečně je přímo pro DEC2000t (i pro jiné). Je to vlastně multimediální kombajn, kromě TV DVB umí přehrávat videosoubory, komprimovat do DivX, přehrát DVD, slideshow foto, přehrát CD a playlisty, je toho hodně, ale nic pořádně. V případě DEC2000t je to mnohem chudší než u programu Hauppauge, nenašel jsem tam volbu teletextu, přehrávání jen na monitoru a o problému duálního zvuku ani zmínka. Takže nic moc. Je lepší na všechno používat specializované programy.

Pikousík :-)- :-)- :-)-[/quote]
Přesně ke stejnému závěru jsem došel já... 9-) Jestli máš další tipy na SW, sem s tím... :-)

Ale všeobecně i s tím orig. softem mám potíže:
- jaké máš zatížení CPU? Já cca 65%, což mi přijde moc (na Athlonu 2200+, 1,8GHz)
- software nabíhá strašně dlouho než se objeví obraz (přes minutu), a obraz a zvuk je pak dost zpožděný oproti tomu, co je vysíláno (tj vzhledem k tomu, co jde do tv přes SCART)
- občas se to seká
- vypínání obrazu ikonou je fajn, ale občas ten obraz pak po zapnutí už nenaběhne
- když pustím software, tak je obraz přes SCART na TV v pořádku, ale když přístroj pustím samostatně, tak je obraz o něco větší (logo stanice mírně vyčuhuje z obrazovky...) což dost vadí.... Možná jiná verze firmware (mám 1.05de)
- software má nechutně pomalé odezvy (snad JAVA nebo co :(( )
pikousik (45)|22.4.2004 00:02
f> na jiný sw jsem nepřišel, čekám na novou verzi Hauppauge.

- zatížení CPU 30-40% (P4-3.05GH)
- bootování 13sec, náběh obrazu na TV 10sec, náběh obrazu na PC 38sec, přes SCART je HW dekodování, v PC je to SW, zpoždění 0.5sec (teď v TV řekli "prachy" a na PC je to jako ozvěna "prachy,prachy"
- vypínání obrazu ikonou jsem ještě nepotřeboval,
- mám firmware 1.11de, obraz je vždy všude stejný, logo na stejném místě,
- soft má odezvy do 0.5sec, myslím tím přepínání stanic, je to v pořádku.

Na ver.2.16 mi vadí jen duální zvuk, nereaguje ikona stereo a taky se to duálně nahrává, chybí mi možnost nahrávat do PVA, chybí úpravy obrazu (jas,kontrast) a hlavně zasekává se playback na TV i (méně často) na PC. A nevím proč, někdy se mi objevují kostičky na části obrazu (nepravidelně a zřídka) a jen na TV, na PC a v nahrávce nejsou, má to souvislost třeba se zapnutím termostatu topení, nebo neodrušené vrtačky (ta rozbije obraz totálně).

Ale pro normální koukání a nahrávání to jde. Před DEC2000t jsem měl kartu TechnoTrend PCLine Budget-T a byla to hrůza - každých 10vteřin se obraz rozpadal, prý málo citlivý tuner. Na vysílač nevidím, Cukrák mám za kopcem, přijímám odraz a s DEC je to super, bez výpadků.
Anonymous (825)|29.4.2004 17:32
Pikusík: prostě DEC 2000 stojí za kulový ale lepšího nic není :-I :-I :-I
pikousik (45)|1.5.2004 00:59
Souhlas. Snad další verze softu to vylepší. Dělá jim to TechnoTrend a jejich soft pro DVB-PCLinePremium-S ver.2.16a nemá chybu. Chytám na to CzechLink a je to super. Z DEC2000t nahrávám jen velmi zřídka, tak mi to zas tolik nevadí.

Pikousík :-)- :-)- :-)-
Tomáš X. (166)|2.6.2004 00:04
Počítám s tím, že do konce roku v době rozběhu rutinního DVB-T pořídím na práci nový počítač a stávající (Athlon 1200 MHz, 80 GB HDD, 512 MB RAM, 64MB grafika NVIDIA gForce 440 Toshiba SDR 5112) ponechám k programovanému nahrávání DVB-T a vypalování DVD. Bude výkon PC stačit na práci s tím DEC 2000 nebo něčím podobným? Dík!
JOYSTICK (12)|7.12.2004 09:11
Ahojky,také o něm uvažuji a mám následující dotaz:
to že si nahraju přes USB film na disk a poté ho přehraju z PC na televizi je mi jasné,ale dokáže to také přehrát půjčené DVD nebo DVD zkopírované na HDD do počítače?Tedy jestli by to dokázalo přehrát prakticky jakýkoli film z počítače přes ten DEC2000-t na televizi,nebo jenom ten nahraný pomocí DEC2000-t.
Předem moc děkuji za odpověď
Anonymous (825)|7.12.2004 12:04
[quote=JOYSTICK]Ahojky,také o něm uvažuji a mám následující dotaz:
to že si nahraju přes USB film na disk a poté ho přehraju z PC na televizi je mi jasné,ale dokáže to také přehrát půjčené DVD nebo DVD zkopírované na HDD do počítače?Tedy jestli by to dokázalo přehrát prakticky jakýkoli film z počítače přes ten DEC2000-t na televizi,nebo jenom ten nahraný pomocí DEC2000-t.
Předem moc děkuji za odpověď[/quote]

Bfuhehehehe, no to je k smíchu ....
Nepřehraje ti to vůbec nic protože to nefunguje :((
exTNT (1421)|7.12.2004 12:49
Smazáno.
Anonymous (825)|7.12.2004 13:07
[quote=exTNT]Ale no tak... Aplikaci k DEC2000-T neznám
Tak se nenechte vystrašit.[/quote]

Tu znám zase já, a píšou to tu i jiní že jim to nejde tak jak má .... Tak se nenechte vystrašit kupujte DEC 2000- T a k tomu cizí program se kterýmto možná bude fungovat ....:(( :(( :((
exTNT (1421)|7.12.2004 13:32
Smazáno.
Anonymous (825)|7.12.2004 13:46
Reaguju na :

[quote]Ale no tak...[/quote]
[quote]Tak se nenechte vystrašit.[/quote]

Domnívám se že JOYSTICK ještě krabici nemá jinak by se neptal na to co se ptá ...

TechniSat AirStar 2 neznám, nicméně dle Tvých příspěvků soudím že jde o lepší produkt (výrazně lepší) než dec 2000-t akorát že to je karta a né krabice.
JOYSTICK (12)|7.12.2004 14:24
omlouvám se,opravdu krabici ještě nemám a proto se ptám pro vás tak blbě.Prostě jsem chtěl jenom spojit DVD v počítači s DVB-T a to všechno pouštět na televizi,vůbec mi nejde o nahrávání DVB-T do počítače,spíše naopak přehrávání DVD z počítače do televize pomocí toho dec2000-t.Teď to řeším výstupem S-VIDEO s PC do TV,ale myslím,že to není vono,ale otázka je,jestli přes to USB to bude vono co?.Takže ještě jednou:
Umožní mi ten dec2000-t pustit DVD na PC a vidět ho na TV?
díky
Anonymous (825)|7.12.2004 14:30
DiŤ to píšu že to nefunguje, trhá se to, i kvalita co se týče ostrosti atd. je k hovn*u
Stačí ???

Na výstup na televizi používám pro MPEG-2 DXR-3 (HW decoder)
JOYSTICK (12)|7.12.2004 14:38
takže to je USB 1 nebo 2?ty ho máš doma?
JOYSTICK (12)|7.12.2004 14:46
takže si mám koupit klasický stolní DVD přehrávač a filmy na PC vysmahnout třebas na DVD-RW?
no a teda jaký DVDčko a jaký DVB-T????
jsou tu odborníci a nebo jenom češi co nadávají začátečníkům??já že bych šel jinam...
Anonymous (825)|7.12.2004 14:59
USB-2 ale na datový tok stačí MPEG-2 USB - 1. Kolik má USB datový průchod se dovíš tady ve slovníčků pojmů.

koho mám doma ?

Na přehrání DVB-T používám DXR-3 (HW decoder), ten to zobrazí na televizi, jde o stařší kartu do PC která je kompatabilní s MPEG-1(2), narozdíl od přehrávačů stolních přehraje skoro všechno a i DVB-T v původním formátu. Další možnost je přehrání z grafický karty (dobrý gr.karty např.Matrox), tady ale nebude kvalita 100%.
JOYSTICK (12)|7.12.2004 15:05
myslel jsem,že máš doma ten dec2000-t
Anonymous (825)|7.12.2004 15:11
Prodal sem ho protože je to šmejd, v některých příspěvcich ho tady popisuju "s nadšením".
JOYSTICK (12)|7.12.2004 15:24
no a co tedy doporučuješ?
koupit zvlášť DVD a DVB-T?a jaký?
Anonymous (825)|7.12.2004 15:29
Nedoporučuji nic, jen vyvracím ... :-)
Atkins (447)|8.12.2004 16:40
Bullback :-((( :-((( :-((( :-((( :-((( Znam nekolik spokojenych uzivatelu DEC2000t, prirozene nejlepsi varianta je DVB-S....