Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Topfield 5010 PVR MP + HDD WD 250GB AVJB

TomPol (9)|29.10.2008 22:18
Zdravím všechny přítomné.
Pořídíl jsem si Topfield 5010 PVR MP v kombinaci s HDD WD 250GB serie AVJB - určeno přímo pro HDD rekordéry a AV zařízení.
Bohužel mám docela problém.
Přístroj HDD najde (nastaveno jako master nebocable celect).
Problém je v tom, že pokud zapnu nahrávání, tak se běh SAT značně zpomalí, tj, např. menu nebo přepínání kanálů je velmi zpomalené a kanál se přepně až za cca 2 - 3s.
Navíc pokud chci záznam přehrát, tak se záznam cca 2 min přehraje po sekancích a celková délka je tak 20-30s. Nevím co s tím, zda je to HDD nebo zda je to na reklamaci.
Při dalším zkoumání se mi podařilo vpořádku nahrát záznam cca 15 min. Když jsem ale nastavil nahrávání přes noc, tak jsem ráno zjistil, že když vyvolám seznam souborů, SAT vytuhne. Po restartu se mi sice objeví daný záznam ale má nulovou velikost a nejde přehrát.
Děkuji za Vaše reakce.
TomPol (9)|30.10.2008 20:30
Tak jsem včera večer ještě laboroval s nastavením HDD pro Topfield. HDD jsem celý naformátoval v PC, poté v SAT ale nepomohlo to.
Dnes jsem do SAT zapojil starší HDD Seagate 120GB 3,5" a vše jede jak má. Dále jsem zkoušel i HDD 2,5" Hitachi 20GB a také fungoval (připojení přes IDE redukci 2,5" na 3,5" HDD).
Takže všem budoucím zájemcům o Topfield 5010 PVR nedoporučuji HDD Western Digital 250GB AVJB. Topfield evidentně neumí ovládat tento nový disk určený pro AV přijímače a HDD rekordéry.