Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nefunguje zvuk přes HDMI

makelele (3)|23.10.2008 22:24
Dobrý den.
Když propojím nově zakoupenou televize Panasonic( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ) s notebookem Fujitsu Siemens ( http://www.fujitsu-siemens.cz/home/products/notebooks/amilo_xi_2428.jsp ), nefunguje mi zvuk. Je slyšet jenom v počítači a do televize se přenese pouze obraz. Prosím o radu jak problém řešit.
deAngello (308)|24.10.2008 03:10
nj. zřejmě potřeba propojit zvuk sólo tzn. klasika RCA audio kabelem nebo pomocí převodníku signálu

HDMI přenáší digitální zvuk takže např. optickým kabelem, tedy pokud to umí PC (ntb) a TV nebo analogové stereo běžně Jack-Cinch

...mám panas 42PX80E propojenou s compem HDMI-HDMI/DVI (redukce páč VGA nemá ještě HDMI) a zvuk vedený zvlášť.

info tady - Vše pro kvalitní přenos a úpravu audio a video signálu http://www.atlona.cz/
vomic (671)|24.10.2008 04:49
[QUOTE=makelele;197890]Dobrý den.
Když propojím nově zakoupenou televize Panasonic( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ) s notebookem Fujitsu Siemens ( http://www.fujitsu-siemens.cz/home/products/notebooks/amilo_xi_2428.jsp ), nefunguje mi zvuk. Je slyšet jenom v počítači a do televize se přenese pouze obraz. Prosím o radu jak problém řešit.[/QUOTE]

HDMI konektory z Notebooku nebo PC nemají z 99% zvuk, musíš to propojit ještě bohužel z výstupu zvukovky jack/cinch konektorem.
makelele (3)|24.10.2008 13:44
A ten koupim kde? Poštele mi prosím nějaký odkaz.
artam (1147)|24.10.2008 14:46
makelele>
Mno... podla datasheetu k tomu notebooku chipset ani grafika nepodporuju audio cez HDMI, ale...
Na stranke (http://www.fujitsu-siemens.cz/home/products/notebooks/amilo_xi_2428.jsp) vyrobca vyslovene pise:
"Řada AMILO X nabízí skvělé možnosti připojení. Kromě rozhraní S-Video pro připojení notebooku k TV a rozhraní Bluetooth pro synchronizaci kalendáře mezi notebookem a mobilním telefonem nabízí ještě rozhraní HDMI, které umožňuje připojit notebook k externímu monitoru prostřednictvím jednoho kabelu, přes který se přenáší zvuk i obraz. Rozhraní e-SATA umožňuje připojit k notebooku externí pevný disk, na kterém můžete mít veškerou svou hudbu, video a obrázky."

Takze reklamovat a vyzadovat od vyrobcu, aby to splnil, ked to tam maju napisane! Hehe. :D
Radoo (1302)|25.10.2008 21:50
To že v továrních kompech nejde zvuk via HDMI je samozřejmě kravina.
Podívej se do obslužné aplikace zvukové karty v ovl. panelech a podívej se co se tam dá přepnout.
Dá se ovlivnit, kudy zvuk půjde, jestli via SPDIF, nebo HDMI, či analogově ...
adyd (29)|26.10.2008 09:00
[QUOTE=Radoo;198094]To že v továrních kompech nejde zvuk via HDMI je samozřejmě kravina.
Podívej se do obslužné aplikace zvukové karty v ovl. panelech a podívej se co se tam dá přepnout.
Dá se ovlivnit, kudy zvuk půjde, jestli via SPDIF, nebo HDMI, či analogově ...[/QUOTE]

Přesně tak. Musíš si ten výstup nastavit v systému přes ovládací panely-zvuky a zvuková zařízení, záložka zvuk atd.
makelele (3)|26.10.2008 09:38
[QUOTE=adyd;198108]Přesně tak. Musíš si ten výstup nastavit v systému přes ovládací panely-zvuky a zvuková zařízení, záložka zvuk atd.[/QUOTE]

Tak to bude problem, protoze na tom notebooku je Vista :'-( a nic podobnyho tam neni :(
jobler (29)|26.10.2008 12:40
Mimochodem zvuk pres HDMI samozrejme musi podporovat i tvoje graficka karta, ne vsechny grafiky to umi. To nastaveni ve vistach urcite je jak zde popisovali v ovladacich panel atd. nebo klikni pravym tlacitkem mysi na ikonku reproduktoru, ktera se nachazi uplne vpravo na systemove liste, potom zvol zvuk a zalozku prehravani. Tam budes mit na vyber nekolik moznosti a mimo jine by tam melo byt Digitalni vystupni zarizeni(HDMI), na to kliknes a potvrdis jako vychozi zarizeni, je tam na to dole zase tlacitko "Nastavit vychozi" a mel by zvuk pres HDMI slapat.
squzza (2)|26.10.2010 10:42
Mám podobný problém se zvukem z NTB do TV přes HDMI. Vše je naprosto OK, dokud je NTB otevřený. Ve chvílí, kdy ho zavřu, se začne přenášet jen obraz a zvuk se vypne. Když není NTB propojen HDMI, zvuk normálně jede po zavření NTB, dělám to běžně.
Není to tak, že by se přestal přenášet, ale prostě se stopne... Je to v nějakým nastavení zvuku..?Dík .)
Pavel_tempx2 (829)|31.10.2010 15:18
[quote=vomic;197915]HDMI konektory z Notebooku nebo PC nemají z 99% zvuk, musíš to propojit ještě bohužel z výstupu zvukovky jack/cinch konektorem.[/quote]

to samozřejmě není pravda ;) záleží na kontrétním typu notebooku, ale více jak 75% má u HDMI i zvuk, jen to člověk musí umět v systému nastavit
panasonic650 (1124)|31.10.2010 20:57
[quote=Pavel_tempx2;304116]to samozřejmě není pravda ;) záleží na kontrétním typu notebooku, ale více jak 75% má u HDMI i zvuk, jen to člověk musí umět v systému nastavit[/quote]
Bolo to tak aj v roku 2008 ? Lebo ten post na ktory reagujes je z toho roku. Mozno sa to za 2r zmenilo :) Teda ja mam HDMI az tento rok. V 2008 som to neskusal.
Pavel_tempx2 (829)|31.10.2010 21:52
aha tak toho jsem si nevšiml ;) :D
squzza (2)|7.11.2010 20:37
[quote=squzza;303041]Mám podobný problém se zvukem z NTB do TV přes HDMI. Vše je naprosto OK, dokud je NTB otevřený. Ve chvílí, kdy ho zavřu, se začne přenášet jen obraz a zvuk se vypne. Když není NTB propojen HDMI, zvuk normálně jede po zavření NTB, dělám to běžně.
Není to tak, že by se přestal přenášet, ale prostě se stopne... Je to v nějakým nastavení zvuku..?Dík .)[/quote]

a nahodou mne nekdo nemuze pomoct? ;) trosku jsem se v tom stourala a vysledek je akorat, ze zvuk do tv nejde uz vubec. kontrolovala jsem to a muj notebook (hp 2230s) by to mel umet... za pouziti HDMI a zaroven jack-cinch kabelu to nefunguje, protoze zvuk i obraz pak bezi na jinym kanalu. v nastaveni zvuku je vse povoleno. mohlo by to byt tim, ze TV je cca 3 roky stara? (nejaka viera)
majkloun (59)|9.11.2010 17:11
Tak předně,pokud má NTB výstup HDMI,tak umí tímto výstupem pustit i zvuk,to je standart!!Taky jsem řešil problém mezi Philips letošní model,ASUS loňský model a problém byl v ovladačích grafické karty,musel jsem stahnout od výrobce aktuální/cca 140Mb/,přeinstalovat a zvuk chodil jak víno,jen je třeba flešovat celou grafiku,ne jen audio drivery!!!!Je fakt,že se mi to za dva měsíce objevilo opět,tak jsem opět přeinstaloval grafiku,a už to jelo,filmy v .mkv to je parádní podívaná.