Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Le46a956

rkalas (88)|17.11.2008 21:03
Jaké jsou změny v novém FW?
benes777 (11)|18.11.2008 12:11
Nevíte někdo, jestli InfoLive připojení k Internetu (portál Yahoo) funguje v ČR?
ČR není mezi podporovanými zeměmi, ale je možné nastavit jako zemi třeba UK? Dá se potom nastavit předpověď počasí pro Prahu? (vypadá to nesmyslně, ale proč by si uživatel v UK nemohl zobrazit předpověď pro Prahu)?
Díky
Debil041 (130)|18.11.2008 13:17
[quote=benes777;202597]... je možné nastavit jako zemi třeba UK? Dá se potom nastavit předpověď počasí pro Prahu? (vypadá to nesmyslně, ale proč by si uživatel v UK nemohl zobrazit předpověď pro Prahu)? Díky[/quote]

Nesmyslně to vůbec nezní, naopak doufám, že to tak nějak půjde, jestli mi rozumíš...
Brnky (84)|18.11.2008 13:38
001david: Prosím tě, jak jsi tam dostal ten Firmware? Musel jsi si stáhnout ten soubor ze stránek Samsungu a pak zkopírovat na flešku a tam rozbalit ten soubor? Pak následně jsi flašku dal do “WISELINK” a provedl update? Je to tak správně? Nerad bych to po....al. Dík
001david (169)|18.11.2008 14:51
[quote=Brnky;202613]001david: Prosím tě, jak jsi tam dostal ten Firmware? Musel jsi si stáhnout ten soubor ze stránek Samsungu a pak zkopírovat na flešku a tam rozbalit ten soubor? Pak následně jsi flašku dal do “WISELINK” a provedl update? Je to tak správně? Nerad bych to po....al. Dík[/quote]

Přesně tak. Jinak je tam i návod v pdf.

1. stahnout firmvare do PC.
2. přesunout exe na flash
3. spustit exe na flash
4. odstranil jsem exe z flash a nechal je novou složku
5. dal do tv a po načtení USB dal NE - nechci spustit data
6. v menu,nastavení,upgrade, z USB
7. samo si najde a dát OK.
8. čekat:D
Brnky (84)|18.11.2008 15:37
Díky za přesně popsaný návod, jinak už jsi vypozoroval, co se změnilo tím novým Firmwarem?
rkalas (88)|18.11.2008 16:20
[QUOTE=benes777;202597]Nevíte někdo, jestli InfoLive připojení k Internetu (portál Yahoo) funguje v ČR?
ČR není mezi podporovanými zeměmi, ale je možné nastavit jako zemi třeba UK? Dá se potom nastavit předpověď počasí pro Prahu? (vypadá to nesmyslně, ale proč by si uživatel v UK nemohl zobrazit předpověď pro Prahu)?
Díky[/QUOTE]

Infolive by se měl dát povolit v servisním menu.
Debil041 (130)|18.11.2008 16:42
[quote=rkalas;202649]Infolive by se měl dát povolit v servisním menu.[/quote]

:confused: :confused: :confused: nepanimáju, tavárišč :OO
001david (169)|18.11.2008 18:30
[quote=Brnky;202645]Díky za přesně popsaný návod, jinak už jsi vypozoroval, co se změnilo tím novým Firmwarem?[/quote]

Nevím . Snad něco s CPU, čekám na odpověd ze Sama. Nevím jesli to mělo vliv, ale předtím mě nec hodilo korektně EPG. Teď šlape vše OK můžu časovat programy a je vše v češtině. Dělal jsem mezi tím i jiné nastavení, tak nevím jestli to bylo tím firmware.:-?
Debil041 (130)|18.11.2008 18:35
[quote=Brnky;202645]Díky za přesně popsaný návod, jinak už jsi vypozoroval, co se změnilo tím novým Firmwarem?[/quote]

Omlouvám se, nevím nakolik je to relevantní, ale ve vlákně o A656 je k tématu nového firmware toto https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=202598&postcount=486
001david (169)|18.11.2008 18:54
[quote=Debil041;202671]Omlouvám se, nevím nakolik je to relevantní, ale ve vlákně o A656 je k tématu nového firmware toto https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=202598&postcount=486[/quote]

Brnky se ptal na jiný firmware se týká jen 7,8,9 řady. Ty máš odkaz na 6 řadu.9-)
Debil041 (130)|18.11.2008 18:57
[quote=001david;202676]Brnky se ptal na jiný firmware se týká jen 7,8,9 řady. Ty máš odkaz na 6 řadu.9-)[/quote]
vím, proto se hned na začátku omlouvám. Ale doufám, že některá vyplepšení budou společná bez ohledu na řadu, jestli mi rozumíš...
mate540 (20)|19.11.2008 09:46
Dnes 956 ponuka elektrosok za 46767s DPH doprava na Slovensko 700czk. Po prepocte to vychadza na cca 56 000sk co je fakt dobra cena. Rozdiel oproti SK je cca 8000sk. Ake mate skusenosti s ES oplati sa to tam kupit? Dik
brutus (56)|19.11.2008 09:49
[QUOTE=mate540;202761]Dnes 956 ponuka elektrosok za 46767s DPH doprava na Slovensko 700czk. Po prepocte to vychadza na cca 56 000sk co je fakt dobra cena. Rozdiel oproti SK je cca 8000sk. Ake mate skusenosti s ES oplati sa to tam kupit? Dik[/QUOTE]

ne - rozhodne ne... :(
mate540 (20)|19.11.2008 10:05
[quote=brutus;202764]ne - rozhodne ne... :([/quote]

Nemozes byt trochu konkretnejsi?
jordan23 (213)|19.11.2008 10:06
ES nikdy více....:((
brutus (56)|19.11.2008 10:49
[QUOTE=mate540;202769]Nemozes byt trochu konkretnejsi?[/QUOTE]


Snad jen copy/paste:


[QUOTE=brutus;197969]Problem s ES je, ze zarucak si vytiskli dle vlastniho navrhu doma a SAMSUNG.cz ho samozrejme neuzna.
To samo o sobe neni az takovy problem (pokud by teda na strankach nelhali a netvrdili, ze jde o zbozi urcene pro CZ trh).
Co se tyce rychlosti dodani tak jsem si u 656 taky nemohl stezovat - v dobe kdy ji nikde nemeli jsem ji mel od ES doma do druheho dne.
Problem nastal pri reklamaci... 4 dny nez si ji odvezli a pak mesic telefonu na tema "kdy teda bude nova"... nestihli mesicni termin takze jsme se domluvili na vraceni penez... to jim trvalo dalsich 14dni (z KB do KB - oni tvrdili ze doslo k problemu s podpisovym vzorem...)

Ja o nich v podstate nemuzu rict nic spatneho - verim tomu, ze se to takhle natahlo protoze to musej vozit tam kde to koupili - ale za ty problemy mne to nestoji a radsi si bohuzel zaplatim vic za CZ distribuci kde kdyz dojde k problemu tak muj jediny kontakt na reklamaci neni 1 mobilni telefon, ktery kdyz nema pan Michek naladu proste nezvedne :([/QUOTE]

a pokud chces jeste "zabavnejsi" zkusenost tak si vyjed prispevky od majkicz :(
mkriz (2)|19.11.2008 14:10
Ahoj, všechny zdravím.

Chtěl jsem se zeptat na radu - případně zkušenosti.

Televizi mám od minulého týdne, ale bohužel jsem se k většímu testování dostal teprve včera. Mohu zatím jen chválit - černá je prostě úžasná, to chce vidět, i když mohu trochu potvrdit dříve uváděné - myslím, že fantastická černň je trochu za cenu lehké ztráty detailů (bavíme se o PS3, BR samozřejmě). Černou i další barvy jde samozřejmě nastavovat, ale pak už po úpravách přece jen více šedá.

Takže takový bleskový závěr: buďto awesome černá, nebo světlejší, ale žádná ztráta detailů (typicky záhyby kožené černé bundy, okraj okapu na domě v temné uliččce atd).

Rád bych se ale zeptal na jednu věc - možná je to jen můj pocit a jsem přeci jen pouhý lajk - ale vadí mi, že při přehrávání BR disků - tedy konkrétně filmů - jsou pasáže (patrné zejména u velkých ploch, či také u kontrastních záběrů - tmavá místnost s rozvícenou bílou lampičkou, typický americký "yellow cab", kdy je kapota přes celou obrazovku atd.) kdy je obraz jakoby - a teď se těžko hledá výraz - "lehoučce tečkovaný" - podobně jako když se třeba člověk kouká na fotografii z inkoustové tiskárny.

Nevím, jestli jsem tak zmlsaný a vymýšlím si kraviny, ale uhodilo mne to hned do očí - na předchozí televizi jsem to myslím neregistroval. Máte nějaký nápad ?

Měl bych říct, že nastavením TV to asi úplně nebude - zastavil jsem si scénu na BR, kde zrovna tenhle stav byl hodně patrný a nastavoval páté přes deváté, ale nic kloudného se mi nepodařilo docílit.

Asi je také dobré dodat, že tuhle věc pozoruji jen a pouze u BR filmů - hry na PS3 i v1080 se zdají být zcela ok (Virtual Fighter) - a to ještě jen u hraných filmů. U kreslených (Lovecká sezóna), či v systémovém menu tenhle problém nemám.

Hodně patrné je to na Hitmanovi (zejména pasáž hned na počátku filmu, kdy Hitman sedí u stolu a vypráví, případně u Predatora 3 - tuším hned 3 kapitola (záběr ze zeleně na městečko ležící v mlžném oparu).

Máte nějaký nápad ?
rkalas (88)|19.11.2008 15:21
Bych opravdu řekl, že to tvý tečkování je šum, který vznikl už při natáčení.
mysli (45)|19.11.2008 15:37
[QUOTE=rkalas;202820]Bych opravdu řekl, že to tvý tečkování je šum, který vznikl už při natáčení.[/QUOTE]

přesně tak, je to filmem. Shodou okolností jsem byl na high-tech výstavě , kde bylo představení asi toho nejlepšího co lze.... Konkrétně Pioneer LX6090H + BR přehrávač tuším LX08, propojeno Monster Cable M100HD (cena kabelu 5.000,-)

.......... a Tebou pozorované tečky bohužel taktéž byly přítomny (film Spiderman).
martin01_cz (218)|19.11.2008 17:12
Bad news everyone, obávám se, že na infolince samsungu měl pravdu ten špatný člověk.
Dnes mi zrušili a o měsíc přeložili objednávku na 55A956 a říkali, že dřív než za měsíc nebudou :(
Debil041 (130)|19.11.2008 17:15
[quote=martin01_cz;202836]Bad news everyone, obávám se, že na infolince samsungu měl pravdu ten špatný člověk.
Dnes mi zrušili a o měsíc přeložili objednávku na 55A956 a říkali, že dřív než za měsíc nebudou :([/quote]

A kur.áááááá... Z imartu mi zatím nikdo nevolal, tak to jsem zvědav. Jdu se vožrat, niggasB-) :BB: :-(((
jarino1978 (8045)|19.11.2008 18:01
[QUOTE=mkriz;202808] Rád bych se ale zeptal na jednu věc - možná je to jen můj pocit a jsem přeci jen pouhý lajk - ale vadí mi, že při přehrávání BR disků - tedy konkrétně filmů - jsou pasáže (patrné zejména u velkých ploch, či také u kontrastních záběrů - tmavá místnost s rozvícenou bílou lampičkou, typický americký "yellow cab", kdy je kapota přes celou obrazovku atd.) kdy je obraz jakoby - a teď se těžko hledá výraz - "lehoučce tečkovaný" - podobně jako když se třeba člověk kouká na fotografii z inkoustové tiskárny.
[/QUOTE]

- neviem, či toto pozoruješ u lisovaných BD alebo napr. MKV. Ale ak je to u BD, tak je to hlavne záležitosť prepisu filmu staršieho dátumu, poprípade kompresné artefakty. Ako pomoc môže slúžiť aktivovať a nastaviť na rozumnú mieru na PS3 mosquito noise, viditeľne to pomáha , hlavne pri DIVX...
martin01_cz (218)|19.11.2008 19:15
[QUOTE=Debil041;202838]A kur.áááááá... Z imartu mi zatím nikdo nevolal, tak to jsem zvědav. Jdu se vožrat, niggasB-) :BB: :-((([/QUOTE]

Je to vopruz no, ale pořád ještě v hloubi duše doufám, že by se nějaký mohly do konce měsíce objevit, jak říkal ten druhej týpek z infolinky i když je to asi beznadějný. Ale jinou se mi kupovat nechce, asi nezbude než čekat:(
Awes0me (16)|19.11.2008 21:03
Kdybyste někdo chtěl další obsah do Content library tak se dá stáhnout tady: http://www.samsung.com/us/consumer/learningresources/tv/beyondtv/contentlibrary_download.html ale nic moc snad ty galerie jsou celkem fajn. Jinak celkem me stve ze při připojení PC nejde upravovat sytost barev páč me to přijde dost presycené a moc barevné. Ale jinak super telka jeste ze jsem nekoupil 786 cetl jsem ze tam je nejakej halo efekt a prosvítá svetlo do rámečku a večer je to celkem vidět.. u 956 jsem to nezaznamenal. Taky jsem trochu zkousel a ono jde prehravat pomoci kontent library flash videa :) zkousel jsem stahnout nejake kratke happy 3 friends. Jen jsem to musel nakopirovat do slozky ktera se vytvorila pro normalni obsah. Trochu se to ale seká.. mozna by tam šli i nejake flash hry z netu no jeste to budu zkoušet.. :)
001david (169)|19.11.2008 21:29
[quote=Awes0me;202871]Kdybyste někdo chtěl další obsah do Content library tak se dá stáhnout tady: http://www.samsung.com/us/consumer/learningresources/tv/beyondtv/contentlibrary_download.html ale nic moc sand ty galerie jsou celkem fajn. Jinak celkem me stve ze při připojení PC nejde upravovat sytost barev páč me to prijde dost presycené a moc barevné. Ale jinak super telka jeste ze jsem nekoupil 786 cetl jsem ze tam je nejakej halo efekt a prosvítá svetlo do rámečku a večer je to celkem vidět.. u 956 jsem to nezaznamenal.[/quote]

tak tak devítka je luxus. Já to taky nevidím:-D
Sysa LB (18)|19.11.2008 22:06
[QUOTE=Awes0me;202871]Kdybyste někdo chtěl další obsah do Content library tak se dá stáhnout tady: http://www.samsung.com/us/consumer/learningresources/tv/beyondtv/contentlibrary_download.html ale nic moc snad ty galerie jsou celkem fajn. Jinak celkem me stve ze při připojení PC nejde upravovat sytost barev páč me to přijde dost presycené a moc barevné. Ale jinak super telka jeste ze jsem nekoupil 786 cetl jsem ze tam je nejakej halo efekt a prosvítá svetlo do rámečku a večer je to celkem vidět.. u 956 jsem to nezaznamenal. Taky jsem trochu zkousel a ono jde prehravat pomoci kontent library flash videa :) zkousel jsem stahnout nejake kratke happy 3 friends. Jen jsem to musel nakopirovat do slozky ktera se vytvorila pro normalni obsah. Trochu se to ale seká.. mozna by tam šli i nejake flash hry z netu no jeste to budu zkoušet.. :)[/QUOTE]
dík za typ, galerie jsou pekny, co s tím dál? stejně jako když aktualizuju SW?
Awes0me (16)|19.11.2008 22:11
[QUOTE=Sysa LB;202887]dík za typ, galerie jsou pekny, co s tím dál? stejně jako když aktualizuju SW?[/QUOTE]

Stáhneš exe, spustíš, rozbalí se to do složky SEC_GALLERY nebo SEC_FITNESS apod. a ty složky normálně nakopíruješ na USB. To se pak připojí do Telky a v menu Content library das USB a jen procházíš podobně jako knihovny v TV
Sysa LB (18)|19.11.2008 22:21
[QUOTE=Awes0me;202888]Stáhneš exe, spustíš, rozbalí se to do složky SEC_GALLERY nebo SEC_FITNESS apod. a ty složky normálně nakopíruješ na USB. To se pak připojí do Telky a v menu Content library das USB a jen procházíš podobně jako knihovny v TV[/QUOTE]
dík, rozumím, nejdřív jsem myslel, že se to nahrává do tv
Awes0me (16)|20.11.2008 00:21
Možná se bude hodit přímej link ke stažení novější verze Samsung PC share manageru. Na CD je většinou verze 1.2 tady je verze 1.4.2 http://downloadcenter.samsung.com/content/SW/200811/20081111150324593/setup.exe (software který umožnuje sdílení souborů mezi počítačem a umožnuje přímé přehrávání hudby, obrázků a videí na TV) source DLNA. Nevim jak u WinXp ale u Windows Vista v podstatě ani není software potřeba, když máte povolené sdílení.
t0m (30)|22.11.2008 12:44
Pokračoval jsem ve zkoumání přehrávání videa přes LAN (DLNA, WiseLink) a i s upgradovaným firmware televize je problém v poměru stran u MPEG2. LE46A956 všechno zobrazuje ve čtvercových bodech, takže PAL 720x576 je ve formátu 5:4 - ať už měl být 4:3 (to jsou pak postavy dost vyhublé) nebo 16:9 (na to už se nedá koukat). Nastavení "Picture size: original - fit" obraz jen zvětší, poměr stran se nemění. Takže pokud chci přehrávat z počítače pořady zaznamenané z DVB-T SD, přes LAN to není nic moc.

H.264 se pro změnu zase roztáhne na celou obrazovku - bez ohledu na nastavení "original - fit". To je u HD ve formátu 16:9 bez problémů, ale pokud je tímto kodekem komprimováno něco s jiným poměrem stran, je to zas špatně. Zkoušel někdo přehrát nějaký BD rip ve formátu 2.21:1?

A pochopitelně při přehrávání z LAN telka nezvládne zvuk u záznamu Nova HD. Docela škoda, když při přímém příjmu DVB-T to jde.

Takže idea, že připojením telky k LAN ušetřím jednu bedýnku v obýváku (HDD PVR), je zatím neuskutečnitelná. Tak možná s nějakým dalším firmware...
Debil041 (130)|22.11.2008 13:44
LE55A956 už je doma ;) Včera jsem provedl základní zapojení, dnes jsem ji integroval do zbytku AV řetězce. SD po nastavení z AVForums ucházející až slušné, záleží hodně na konkrétní stanici (příjem přes analogovou kabelovku). DVB-T (MPEG2/MPEG4) zatím nevím, nemám externí ani interní anténu, abych to mohl vyzkoušel. HD 1080p (z XBoxu) excelentní, těžko se to dá vypovědět. Wiselink Pro mi nepřehrál Baraka (AVI 720p), protože to má nějaký nepodporovaný formát, což je asi pravda.

DLNA jsem ještě nezkoušel, nemám natažený kabel od routeru. Ani Samsung Wireless LAN Adapter ještě nedorazil, takže zatím Networking = 0.

Pokud bude zájem, založme na to nový thread...
martin01_cz (218)|22.11.2008 14:16
[QUOTE=Debil041;203048]LE55A956 už je doma ;) Včera jsem provedl základní zapojení, dnes jsem ji integroval do zbytku AV řetězce. SD po nastavení z AVForums ucházející až slušné, záleží hodně na konkrétní stanici (příjem přes analogovou kabelovku). DVB-T (MPEG2/MPEG4) zatím nevím, nemám externí ani interní anténu, abych to mohl vyzkoušel. HD 1080p (z XBoxu) excelentní, těžko se to dá vypovědět. Wiselink Pro mi nepřehrál Baraka (AVI 720p), protože to má nějaký nepodporovaný formát, což je asi pravda.

DLNA jsem ještě nezkoušel, nemám natažený kabel od routeru. Ani Samsung Wireless LAN Adapter ještě nedorazil, takže zatím Networking = 0.

Pokud bude zájem, založme na to nový thread...[/QUOTE]

Tiše závidím:) Nicméně, jak mě bylo sděleno, že dlouho nebudou tak už jsem s tím byl smířenej. A včera si tak brouzdám po netu a koukám v Imartu skladem, tak jsem začal šílet a hned objednal, první objednávka se nepovedla, poněvadž jsem ve spěchu špatně vyplnil email ale napodruhý už to vyšlo a v pondělí by měla být doma;)

To nastavení na AVforums jsem taky viděl, dělal jsi to podle toho prvního nebo druhýho?
Je podle něj obraz dobrý?

Chtěl jsem se tě ještě zeptat jako odborníka na audio, co si myslíš o Onkyo htx-22hd, přijde mi to jako super věc pro moje využití a asi to pořídím. Potřeboval bych, aby mi přesto jel zvuk z telky, dvb-t (toby se asi dalo udělat přes optiku) a pak ještě z satelitního recievru (asi přes hdmi nebo koax???) a ještě z PS3 (toslink nebo koax???).

Jde mi prostě o to, abych do toho mohl pouštět zvuk z těchle 3 věcí- TV, sat.recievru a PS3.
Co si o tom myslíš, je to dobrej nápad, nebo je to špatnej nápad nebo jakej je to vlastně nápad?:D
sry za offtopic
Panzer.Dragon (1081)|22.11.2008 14:18
kdyz prepinate vstupy na 956 tak mate takovej jakoby clouding na obrazu kde nic neni?
xls (38)|22.11.2008 14:31
Ty dodávky 55tek jsou opravdu nějaký zvláštní. Když jsem včera dopoledne volal do imartu jak to vidí s objednávkou, tak tak říkali, že dodávku bude buď okolo 24.11. nebo podle jiných informací až ke konci roku. Za hodinu ovšem volali, že jsou už na cestě k nim a za další 2 hoďky byl mail, že zboží bylo odesláno. Uvidíme, jestli mělo cenu čekat a jestli to bude stát opravdu zato.
martin01_cz (218)|22.11.2008 14:52
Asi ještě dopoledne nevěděli, že jim přijdou. No tak už ji máš asi na cestě, jakou sis dal dopravu? Mě by ji měli dovézt přímo lidi z imartu páč jsem z Prahy. Myslím, že měli 4, na 2 už měli objednávky předem, ty byly jasný, jednu jsem si vzal já a druhou někdo jinej a už jsou zase na 0:)
xls (38)|22.11.2008 15:17
Já mám dopravu DPD, nejsem z Prahy. Doufám, že to nesvěřili do ruky nějakýmu mamlasovi, aby mi to nehodil z korby jak uhlí, to by si to mohl rovnou naložit zpátky.
Panzer.Dragon (1081)|22.11.2008 15:40
je potreba zapnout fci smart led i u zdroje kde neni signal a pak bude prepinani zdroju nadherne cerne tak je to u 786 tak predpokladam ze zde to bude podobne :-)
martin01_cz (218)|22.11.2008 15:51
Tak snad vědí, že to není pytel brambor:) Akorát mám pocit, že ty DPD nejsou zrovna nejrychlejší.
Debil041 (130)|22.11.2008 16:35
[quote=martin01_cz;203055]Tiše závidím:) Nicméně, jak mě bylo sděleno, že dlouho nebudou tak už jsem s tím byl smířenej. A včera si tak brouzdám po netu a koukám v Imartu skladem, tak jsem začal šílet a hned objednal, první objednávka se nepovedla, poněvadž jsem ve spěchu špatně vyplnil email ale napodruhý už to vyšlo a v pondělí by měla být doma;)[/quote]
Kongratulace! Mám ji objednanou již několik týdný. Ve středu večer jsem dostal email od imart.cz, že se omlouvají a že se oproti původnímu vyjádření Samsungu dodávka LE55A956 odkládá na konec prosince. Ale v pátek po 14. hodině mi volal p. Mach s potěšující zprávou: "Dnes je Samsung dodá! Když to bude včas, dovezeme Vám ji ještě dnes." :-!!!. Ještě jsme si potvrdili pár drobností ([COLOR=green]zde musím vyseknout obrovskou poklonu imartu.cz za jejich proaktivní a velmi vstřícný přístup k zákazníkovi!!![/COLOR]) a na pátou jsem mazal domů, abych si ji před půl šestou převzal.
[COLOR=green]Omluvte trochu off-topic, ale nedá mi to znovu nepochválit přístup imartu.cz i za způsob přepravy, ochotu personálu pomoci a velmi slušné jednání. Lze si jen přát, aby stejný přístup byl zachován nejen při prodeji, ale i při řešení případných problémů. Čímž je samozřejmě nechci přivolávat![/COLOR]


[quote=martin01_cz;203055]To nastavení na AVforums jsem taky viděl, dělal jsi to podle toho prvního nebo druhýho? Je podle něj obraz dobrý?[/quote]
Asi podle toho druhého, ale můžu se mýlit. Jestli máš linky, pošli prosím!

[quote=martin01_cz;203055]Chtěl jsem se tě ještě zeptat jako odborníka na audio, co si myslíš o Onkyo htx-22hd, přijde mi to jako super věc pro moje využití a asi to pořídím. Potřeboval bych, aby mi přesto jel zvuk z telky, dvb-t (toby se asi dalo udělat přes optiku) a pak ještě z satelitního recievru (asi přes hdmi nebo koax???) a ještě z PS3 (toslink nebo koax???).

Jde mi prostě o to, abych do toho mohl pouštět zvuk z těchle 3 věcí- TV, sat.recievru a PS3.
Co si o tom myslíš, je to dobrej nápad, nebo je to špatnej nápad nebo jakej je to vlastně nápad?:D
[/quote]

Doporučuji zapojit HD zdroje (PS3 a satelitní receiver) přes HDMI do HDMI IN 1 a IN 2. Tedy pokud mají HDMI výstup. Bohužel u PS3 nevím a typ satelitního receiveru jsi nenapsal. Pak bych to poslal přes HDMI OUT do HDMI 2 vstupu na tvé LCD telefízi. Tím získáš nejjednodušší a (možná) i nekvalitnější zapojení audia i videa skrzevá A/V zesilovač do zobrazovače.

Z tvého dotazu však soudím, že tě zajímá především zapojení zvuku. Předpokládám, že vstupy na zadní straně jsou přiřazeny zařízením přepínaným na přední straně zesilovače takto: TV (IN 1), DVD (IN 2), AUX 1 (COAXIAL IN, LINE 2) AUX 2 (LINE 2). Takže pak zapoj výstup z televize (integrovaného DVB-T) přes optický kabel do DIGITAL OPTICAL IN 1, výstup z PS3 na DIGITAL OPTICAL IN 2, výstup ze satelitního receiveru na DIGITAL COAXIAL IN.


Nevím, jaký máš poslechový prostor, těžko soudit, zda je tato konkrétní sestavička dobrý či špatný nápad. Použil bych to na ozvučení spíše malé místnosti. Výstupní výkon (25W na kanál + 50W na subwoofer) není dostatečný na nějaké super zážitky ;) Stejně tak konstrukce reproduktorů (není ani uvedeno, jakou mají impedanci) je velmi "kompromisní" a obávám se rušivých rezonancí v případě vyšší hlasitosti, protože plastová ozvučnice příliš vysokou tuhostí neoplývá :(. Výbava funkcemi a dekodéry je slušná, i Audyssey se hodí. Myslím, že je to docela dobrý starter-set pro domácí kino.
martin01_cz (218)|22.11.2008 17:00
Díky moc za rady. Satelitní reciever budu mít Vantage 7100, ten má tyto výstupy
HDMI: ver 1.2
SCART: 1xTV, 1x VCR
RCA HD: YUV (YPbPr) nebo RGB
RCS SD: Video 1x, Audio 2x
Tuner: IEC 169, F
RS232C: 9pin, D-Sub
PVR: USB, e-SATA
Ethernet: 10/100 Mbit

to by teda snad mělo být bez problémů. Nejsem žádnej audiofil jestli mi rozumíš:) původně bych nekupoval nic a poslouchal zvuk z tv ale když to všichni tak kritizujou jaký mají plochý telky špatnej zvuk tak jsem se to rozhodl řešit takhle než abych koupil jen av reciever za 16 plus za další 20k reproduktory. Pokoj má asi 35 m2, z tohodle pohledu si myslím, že to bude v cajku. Spíš mi šlo o to aby to fungovalo a abych do toho mohl zapojit všechny tři věci.

btw: dělají se k tomu ještě dodatečný repráčky, který mám v plánu koupit taky a ty ti z toho udělaji 5.1 což už bude v klidu jestli mi rozumíš:) dost tuhle sadu chváleji viz http://hdmag.cz/clanek/onkyo-htx-22hd-sks-11-prostorova-senzace-dts-profil
Debil041 (130)|22.11.2008 17:41
[quote=martin01_cz;203122]Díky moc za rady. Satelitní reciever budu mít Vantage 7100, ten má tyto výstupy
HDMI: ver 1.2
SCART: 1xTV, 1x VCR
RCA HD: YUV (YPbPr) nebo RGB
RCS SD: Video 1x, Audio 2x
Tuner: IEC 169, F
RS232C: 9pin, D-Sub
PVR: USB, e-SATA
Ethernet: 10/100 Mbit

to by teda snad mělo být bez problémů. Nejsem žádnej audiofil jestli mi rozumíš:) původně bych nekupoval nic a poslouchal zvuk z tv ale když to všichni tak kritizujou jaký mají plochý telky špatnej zvuk tak jsem se to rozhodl řešit takhle než abych koupil jen av reciever za 16 plus za další 20k reproduktory. Pokoj má asi 35 m2, z tohodle pohledu si myslím, že to bude v cajku. Spíš mi šlo o to aby to fungovalo a abych do toho mohl zapojit všechny tři věci.

btw: dělají se k tomu ještě dodatečný repráčky, který mám v plánu koupit taky a ty ti z toho udělaji 5.1 což už bude v klidu jestli mi rozumíš:) dost tuhle sadu chváleji viz http://hdmag.cz/clanek/onkyo-htx-22hd-sks-11-prostorova-senzace-dts-profil [/quote]

No tak u toho satelitu je prakticky jasno. Jediný digitální zvukový výstup, který tam vidím, je prostřednictvím HDMI. Pak už jenom 2× analogové RCA (klasické cinche - červený a bílý). Takže bych to všechno prohnal následovně: (satelit) výstup HDMI OUT => (AV zesilovač) vstup HDMI 2. Dále pak do televize: (AV zesilovač) výstup HDMI OUT => (TV) vstup HDMI 1. Vstup HDMI 1 si v menu telefíse přejmenuj na SATELIT a máš to všechno pěkně po kupě, jestli mi rozumíš...;)

Audiofil být nemusíš, ale když tě z poslechu začnou "bolet" uši, tak to poznáš, věř mi ;) Na těch 35m2 to bude tak akorát, spíše by to chtělo více. Ale co nemusí vyhovovat jednomu, může být perfektní pro druhého. Takže si to kup, poslechni a rozhodni. Každopádně si dokup i ty další reproduktory; spoléhat na virtualizaci prostorového zvuku je trošku na nic. Když nic jiného, tak ta TV si to zaslouží :-D.

P.S. na ten článek na HDMag moc nedej. Je to klasické "píár" blábolení :BB:
martin01_cz (218)|22.11.2008 17:56
[QUOTE=Debil041;203138]No tak u toho satelitu je prakticky jasno. Jediný digitální zvukový výstup, který tam vidím, je prostřednictvím HDMI. Pak už jenom 2× analogové RCA (klasické cinche - červený a bílý). Takže bych to všechno prohnal následovně: (satelit) výstup HDMI OUT => (AV zesilovač) vstup HDMI 2. Dále pak do televize: (AV zesilovač) výstup HDMI OUT => (TV) vstup HDMI 1. Vstup HDMI 1 si v menu telefíse přejmenuj na SATELIT a máš to všechno pěkně po kupě, jestli mi rozumíš...;)[/QUOTE]

Dík, akorát jsi zapomněl na PS3:(
Jo a ten satelit má ještě S/PDIF Dolby Digital, to je taky výstup na zvuk ne? Tenhle vstup má myslim i ta soustava ale tam se to jmenuje toslink(digital audio) to by šlo taky možná použít, co si o tom myslíš?

[QUOTE=Debil041;203138]
P.S. na ten článek na HDMag moc nedej. Je to klasické "píár" blábolení :BB:[/QUOTE]

To je jasný, ale kdyby to byl úplnej shit tak by to snad takhle nepsali:) zkoumal jsem názory ještě jinde a taky snad dobrý. Ještě uvidím jakej zvuk bude mít ta telka.
Debil041 (130)|22.11.2008 18:03
[quote=martin01_cz;203143]Dík, akorát jsi zapomněl na PS3:(
Jo a ten satelit má ještě S/PDIF Dolby Digital, to je taky výstup na zvuk ne? Tenhle vstup má myslim i ta soustava ale tam se to jmenuje toslink(digital audio) to by šlo taky možná použít, co si o tom myslíš?[/quote]
Je to v tom příspěvku, kde je obrázek zadní strany přístroje. Cituji: "...výstup z PS3 na DIGITAL OPTICAL IN 2, výstup ze satelitního receiveru na DIGITAL COAXIAL IN. ..."

[quote=martin01_cz;203143]To je jasný, ale kdyby to byl úplnej shit tak by to snad takhle nepsali:) zkoumal jsem názory ještě jinde a taky snad dobrý. Ještě uvidím jakej zvuk bude mít ta telka.[/quote]
Je to tvoje koupě a tvoje rozhodnutí. Ale Onkyo patří ke značkám, které shity nevyrábějí.
martin01_cz (218)|22.11.2008 19:25
Ok, sry, já jsem to hledal jen v tom posledním.
Rason (2)|23.11.2008 00:59
JSEM TU NOVÝ TAKŽE ZDRAVÍM ZDEJŠÍ PŘÍTOMNÉ.

V tomto týdnu jsem se stal po dlouhém prozkoumávání trhu a pročítání internetových diskusí včetně této majitelem tohoto krasavce od Sama v úhlopříčce 46 palců a musím říct, že jsem z ní zatím NADŠEN !!! :-) Nejsem žádný odborník a televizní mánie mne jistě zase brzo opustí, ale pro ty kteří o ní také uvažují zde uvedu mé dosavadní klady a zápory a taky mám jeden dotaz.



Klady:

- krásná už jen na pohled
- zobrazení černé skutečně parádní
- digitální signál tady na Praze 4 na kopci s indoor anténou paráda - hlavně Nova (zpravodajství, reklamy a některé filmy vypadají i na tak velké televizi snad jako HD)
- velká jako kráva do 18m2 pokoje - 46" skoro až moc
- kvalita videa z Blue-Raye v showroomo nádhera - budu muset nějaký přehrávač asi dokoupit - s tim se nepočítalo :-)

Zápory:
- dle mého trochu bláznivé dálkové ovládání ale je to asi o zvyku
- pomalé zapnutí a zdlouhavé přepínání mezi stanicemi
- zdlouhavý a nepřehledný přístup k seznamu všech naladěných stanic
- některé formáty z Flash paměti přehraje některé ne - taková loterie
- zabudovaný subwoofer jsem nějak nezaregistroval - na promítačku to chce extra ozvučení to je jasný

Prodejce http://www.imart.cz 1* - osobně jsem objednal a za 1hodinu 10 minut jsem jí měl doma!!!!!

Showroom Samsungu v pasáži na Florenci - všechny nové modely k vidění, ale zatím pouze s videem z Blue-Ray takže kvalita super k nalákání zákazníků ale DVB-T příjem apod. zatim nee.



Dotaz:

Nějak jsem zatim nepřišel na to proč jsou některé možnosti v Menu neaktivní -- např. jako PIP, DNIe nebo Digitální text atd. ??? - může mi někdo poradit???


Zatim Radek
001david (169)|23.11.2008 22:21
[quote=Rason;203199]JSEM TU NOVÝ TAKŽE ZDRAVÍM ZDEJŠÍ PŘÍTOMNÉ.

V tomto týdnu jsem se stal po dlouhém prozkoumávání trhu a pročítání internetových diskusí včetně této majitelem tohoto krasavce od Sama v úhlopříčce 46 palců a musím říct, že jsem z ní zatím NADŠEN !!! :-) Nejsem žádný odborník a televizní mánie mne jistě zase brzo opustí, ale pro ty kteří o ní také uvažují zde uvedu mé dosavadní klady a zápory a taky mám jeden dotaz.



Klady:

- krásná už jen na pohled
- zobrazení černé skutečně parádní
- digitální signál tady na Praze 4 na kopci s indoor anténou paráda - hlavně Nova (zpravodajství, reklamy a některé filmy vypadají i na tak velké televizi snad jako HD)
- velká jako kráva do 18m2 pokoje - 46" skoro až moc
- kvalita videa z Blue-Raye v showroomo nádhera - budu muset nějaký přehrávač asi dokoupit - s tim se nepočítalo :-)

Zápory:
- dle mého trochu bláznivé dálkové ovládání ale je to asi o zvyku
- pomalé zapnutí a zdlouhavé přepínání mezi stanicemi
- zdlouhavý a nepřehledný přístup k seznamu všech naladěných stanic
- některé formáty z Flash paměti přehraje některé ne - taková loterie
- zabudovaný subwoofer jsem nějak nezaregistroval - na promítačku to chce extra ozvučení to je jasný

Prodejce www.imart.cz 1* - osobně jsem objednal a za 1hodinu 10 minut jsem jí měl doma!!!!!

Showroom Samsungu v pasáži na Florenci - všechny nové modely k vidění, ale zatím pouze s videem z Blue-Ray takže kvalita super k nalákání zákazníků ale DVB-T příjem apod. zatim nee.



Dotaz:

Nějak jsem zatim nepřišel na to proč jsou některé možnosti v Menu neaktivní -- např. jako PIP, DNIe nebo Digitální text atd. ??? - může mi někdo poradit???


Zatim Radek[/quote]

Některé funkce se vztahují jen na určitý vstup. HDMI?? Když tam píchneš PC bude aktivní PIP atd. Laboruj!!:D
benes777 (11)|25.11.2008 16:50
Zdravím, zkoušel někdo přes Wiselink Pro zobrazovat fotky z USB?
Pořád dostávám hlášku "nepodporovaný formát". Fotky mám v jpg zmenšené tak, aby největší rozměr byl 1920×1080. Nebo to musí být přesně ta velikost? Nebo určité nastavení jpg progrese?
Máte někdo zkušenosti?
Díky
rkalas (88)|25.11.2008 19:00
Kdo sleduje Novu HD, stává se vám, že občas není obraz plynulý, ale trhaný jakoby se snížila obnovovací frekvence? Že by 100Hz motion plus nestíhal? Je to dobře vidět u titulků - chvíli jdou krásně plynule, chvíli poskakují. Téměř pravidelně je to vidět při úvodní znělce Ordinace v růžovce. Motion plus mám na medium.
mysli (45)|25.11.2008 20:36
[QUOTE=rkalas;203666]Kdo sleduje Novu HD, stává se vám, že občas není obraz plynulý, ale trhaný jakoby se snížila obnovovací frekvence? Že by 100Hz motion plus nestíhal? Je to dobře vidět u titulků - chvíli jdou krásně plynule, chvíli poskakují. Téměř pravidelně je to vidět při úvodní znělce Ordinace v růžovce. Motion plus mám na medium.[/QUOTE]

kvalita signálu.......... bych viděl. U náááááááás naprosto v pohodě. :-)