Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Velke vypadky v signalu - problém

boomer (39)|9.10.2008 21:16
Zdravim, na úvod podotknu že používám TV tuner od Technisatu AirStar2 - nejnovější ovladače a čístý OS. Do minulého týdne vše fungovalo na výbornou, DVB-T bez výpadku a ve skvělé kvalitě.
Nastal problém, že najednou je obraz velice trhaný a krom trhaného zvuku a obrazu nejde nic vidět. BER hodně kolísá. SNR 17 - 18,5 dB
Pozice - Ostravsko
618MHz - trhaně i když úroveň 75% - 80% a kavlita 100%
738MHz - nenalezne vůbec (před tím bez problému)
Lokální TV nalezne a přehrává.

Všiml jsem si, že při scanu to u kanálu 738MHz sílu signalu nalezne, jenže kanály již nikoliv.

Prosím o radu, kde je zakopaný pes?! Anténa, rušení. Analog mi vedle hraje krásně, TV kartu jsem měl zapůjčenou druhou a úplně to stejné..
Díky
mirekv (7169)|10.10.2008 17:05
Na vodárenské v Ostravě se měnil anténní systém (pro multiplex A). Původní míříl pouze na město, nyní je všesměrový čímž klesl výkon vyzářený na město. Stížností je více, řešením bude vysílání z Hošťálkovic v r. 2010. S multiplexem B (Hošťálkovice) se zatím nedělalo nic, během tohoto měsíce se bude stěhovat na vodárnu.
boomer (39)|10.10.2008 17:40
mirekv: Díky za info. To znamená, že se mám proazatím s digitálem rozloučit? Už jsem plánoval pozvat si domů nějaké anténáře ať se na to podívají. Kdy se to stěhování na vodárenské nastalo?! Myslím že může být problém tady, že mi nehraje momentálně vůbec nic?! Díky
boomer (39)|10.10.2008 17:46
Ještě přidávám screen, jestli to pomůže.
mirekv (7169)|10.10.2008 18:05
Stěhování ještě nebylo, pouze výměna antén na vodárně cca před 2 týdny, ten vysílač je tam od počátku. Proč Ti nejde multiplex B, to nevím, ovšem ten je z jiné pozice. tedy i směru. To rušení z A je na hranici, pomohla by lepší anténa.
boomer (39)|10.10.2008 18:10
Je fakt, že antény na baráku máme hodně archivní, ale otázkou zůstává, že do minulého týdne - do 30.9 mi vše hrálo bez problému... Kvalita signálu mezi 80 - 90 a obraz bez výpadku.. teď babo raď..
boomer (39)|12.10.2008 09:08
Ještě připojuji screen při scanování, kdy mi to hlásí sílu signálu 80% ale kanály to nenajde..

OT: Zajímalo by mě, jak se mají spřávně zapojovat koncovky. Může to znít trošku úsměvně, ale setkal jsem se s lidmi co mi tvrdí vždy něco jíného. Tudíž, na vodič se našroubuje ten koík a to stínění se má spojit s tím obalem kolem kolíku?! Nebo jen odizolovat ten vodič a stíněním se nezabývat?! Stejné to je i s F koncovkami? Díky
scan.JPG
Ivo Mašek (10205)|12.10.2008 14:08