Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony KDL-40W4500 lepší volba než le40a756 či 786 ?!?

fide (54)|4.10.2008 09:33
Zdravim vsechny...
Dlouhou dobu jsem premyslel ze si poridim samsunga le40a756 ci 786...Ale pak jsem uvidel tuhle tv...A rikam si ze to bude asi nejlepsi volba...protoze podle toho co jsem cetl o tech samsungovych problemech..napr. s hlucnosti vetracku.. s. epg..a hlavne s input velkym lagem u 786...jsem se rozhodl ze samsung nebude pro me nejlepsi volba...protoze tu tv chci pripojovat k pc a hrat na ni hry...tudiz jsem se rozhodl pro tuto tv...
Akorat by me zajimaly vase poznatky k teto tv...co se tyce poruchovosti jake ma nedostatky.a celkove jak na vas pusobi obraz teto tv......nebo si myslite ze samsung je lepsi volba??
Dekuji moc za vase prispevky...
majkicz (872)|4.10.2008 09:54
[COLOR="Navy"]Ehm, mohl bys mi prosim napsat, kdes zjistil, ze maji tyto samsungy otresne input lagy? Jediny, kdo se o tom zminil, byl David v testu na hdtvtest, a v teto pochybne recenzi mu mnoho jeho poznatku spousta majitelu techto tv (786/956) vyvratilo :).
Kazdopadne, pokud se chces vyvarovat problemum s EPG, s obcasnym prehravanim FW za novejsi verze, tak ber Bravii.[/COLOR]
fide (54)|4.10.2008 10:58
jsem to cetl v te recenzy s tim input lagem o te 786 jak rikas.. ale kazdopadne si myslim ze je na tom ta sonka lip..s tim hranim her..samozrejme stoji o neco vic ale to je detail..zajima me obraz ktera tv ho ma lepsi..?
a jeste me zajima jedna vec jestli ta sonka obsahuje v baleni i ten drzak na stenu..?.
BlackOne (94)|4.10.2008 11:32
to fide: osobne take planuji kupovat pred Vanoci Sony KDL-40W4500 a vzhledem k tomu, ze je to vylepsena W4000, ktera dopadla v testech velmi dobre, tak si myslim, ze je to dobra volba! ;) Jinak drzak na stenu v baleni neni, je tam pouze ten podstavec("noha").
fide (54)|4.10.2008 11:40
to je skoda ten drzak stoji 7000 neznate nekdo nejakej jinej levnejsi co se da pouzit na tu tv??
amyr (120)|4.10.2008 11:49
[QUOTE=fide;194611]to je skoda ten drzak stoji 7000 neznate nekdo nejakej jinej levnejsi co se da pouzit na tu tv??[/QUOTE]

Jestli chceš držáky Vivanco a za dobrou cenu,tak v Datartu mají ted v akci za 990 pevný aza 1290 naklápěcí, u obou pro telky 82-125 cm,nosnost až 75 kg.
fide (54)|4.10.2008 12:02
nice to jsem chtel slyset
fide (54)|4.10.2008 12:06
jeste nejaky nazory ci zkusenosti k te sonce
jarda50 (1424)|4.10.2008 17:21
Mám W4000 a maximální spokojenost. Vzhledem k tomu, že 4500 má další vylepšení a extras tak bych se toho nebál. Jen nepadnout na"citron" je to výrobek jako každý jiný a i ten se může porouchat. Rozdíly mezi samem a sony u tohoto typu jsou tak nepatrné, že bude jen na Tobě co se Ti více "padne" do oka. Tak lovu zdar.
fide (54)|5.10.2008 20:02
njn ale ja jsem strasne nerozhodnej..kcemu by jste se vic priklnoli...kdyby jste tu tv projovali s pc....
jarda50 (1424)|5.10.2008 20:19
mám to propojené s NB Vaio přes HDMI a nastaveno Pixel 1:1 a v pohodě
Cesťák_VB (82)|6.10.2008 14:24
[QUOTE=jarda50;194822]mám to propojené s NB Vaio přes HDMI a nastaveno Pixel 1:1 a v pohodě[/QUOTE]

Prosím ještě jednou pro lamu mého formátu. Funguje tato TV připojená K PC prostřednictvím HDMI ve formátu 1080/24p a 1080p a lze nastavit v pixelmaping na 1:1?
Jelikož jsem absolutní laik, podám to ještě mými slovy:
Plánuji v budoucnosti mít TV jako monitor k HTPC. Očekávám, že všechny "výpočty apod." se uskuteční v PC a TV bude sloužit jen jako monitor.
Jestli někdo doplníte i návrh na typ a výrobce TV, budu vděčný. Vím, že se tu o tom píše stále a všechny příspěvky jsem četl. (Už 2 noci jsem nespal). Jsem na to však příliš velký laik a tak se v tom koupu.
P.S.: Musím, nezaujatě, říci, že zaujatost pro SAMSUNG odtud vane silou uragánu, ale nic proti tomu nemám. O SONY zatím uvažuji především proto, že nikde jinde jsem zmíněné 7-mi a 9-tkové řady SAMSUNG neviděl v reálu. Sedmičkové už mají, ale odmítají jej ukázat s jiným programem, než demo a TV signál mi tam nepustí.
Budu vděčný za rychlou radu, jelikož jsem nyní beztelevizní a musím to řešit.
Cesťák_VB (82)|6.10.2008 16:54
Tak tohle jsem našel na digilidi. Sudím, že ta telka je stejná jako 40":

On Září 9th, 2008 Anonym (bez ověření) says:
Zdravim,
Som spokojnym uzivatelom Sony 46W4000 uz asi 2 mesiace.
Neda mi reagovat na urcite nepresnosti v recenzii a to hlavne o podpore pripojenia
Pc z TV.
Takze realna situacia je taka ze:

Cez HDMI ide FULL HD bez problemov 1:1 1920*1080 je jedno ci je zdrojom PC, DVD, ci satelit. Takisto je jedno ci mate na PC DVI alebo HDMI vsetko slape tak ako ma.
Traba ale v nastaveniach TV vybrat FULL PIXELL. Ak to niekomu nejde problem je v
ovladacoch grafickej karty alebo v nastaveni rozlisenia a obnovovacej frekvencie.

Co sa tyka PC vstupu D-sub tak oficialne je max podporovane rozlisenie 1360*768
ak si ale nainstalujete utilitku Power strip ste chopny ist az do Full HD 1920*1080
Pri tomto rozliseni je uz obraz znacne degradovany (zrejme nestiha VGA kabel preniest tak siroke pasmo) a neda sa roztiahnut na celu obrazovku (mne sa to aspon nepodarilo)
jarda50 (1424)|6.10.2008 17:11
ano to sedí
fide (54)|6.10.2008 17:57
jeste by me zajimalo jestli je to uzivatelske meny u w4500 stejne jak u w4000 (tak orezane a kostrbate vytahle z ps3)..dik moc
jarda50 (1424)|6.10.2008 18:28
0fide Běž si to do obchodu vyzkoušet a pak se ptej na to co nezjistíš. I kdyby to tak bylo tak je to jedno já a myslím každý z vlastníků se díváme na obraz(programy) a ne na meny. MENY To je opravdu u TV to nejdůležitější. Podstatné je to, že lze cokoli nastavit. Nevím co je orezane a ani co je na PS3.
fide (54)|6.10.2008 23:27
to vim jen ze jsem si to cetl z toho linku ...jak o tom psali...tak me to zajimalo...jestli nastala nejaka zmena v menu...ci ne...nic vic nic min.
Smint (3)|5.12.2008 10:26
Takže :)

Mám telku KDL-40W4500 cca týden, je pravda že jsem prozatím neměl možnost se příliš zabývat jejím testováním, ale mé první dojmy :

+ kvalita obrazu, pozorovací úhly, živost barev, kvalita zaobrazení ve full HD, sportovní přenosy ok, 100Hz tech.jsem nějak zatím nezkoumal -ale celkově jsem více než spokojen
+ design provedení televize (osobní věc vkusu)
+ ovládání televize, orientace v menu, snadnost, přehlednost
+ kvalita obrazu při příjmu z digitálního vysílání UPC celkem obstojná (standardně nejlepší NOVA, ČT)
+ smart system přechody mezi režimy 4:3, 16:9 apod.
+ kladně vůbec hodnotím funkci zapojení do sítě přes WIFI, browser na obrázky a hudbu

- nevím proč, ale zvukové nastavení mě přijde jaksi chudé
- co vidím jako mínus (možná se dá nějak řešit) zobrazení fotek z externího zařízení velikost mezi 2-3MB je velkem pomalé..obrázek se načítá postupně. Toto bude asi řešit napojením na MEDIA CENTRE v PC kde předpokládám že zobrazení převezme procesor PC.

Prozatím jsem neměl čas otestovat pořipojení přes HDMI, Wifi a VGA, ale i tak cokoliv jsem připojil SCART, USB tak televize hned detekovala.
Asahi (122)|5.12.2008 13:07
Smint - pres wifi, mas na mysli pres lan kabel a router, jo? Ja sem se predevcirem pokusil propojit a nepodarilo se mi. Router je v rezimu DHCP, mam v nem povoleno filtrovani pristupu pers MAC adresu, vse ostatni jsem v tv vyplnil a pri testovani pripojeni se nic nedeje. Na routeru ani nesviti kontrolky. Je potreba jeste na pc nastavit nejake sdileni multimedii?
Smint (3)|5.12.2008 13:46
[QUOTE=Asahi;205412]Smint - pres wifi, mas na mysli pres lan kabel a router, jo? Ja sem se predevcirem pokusil propojit a nepodarilo se mi. Router je v rezimu DHCP, mam v nem povoleno filtrovani pristupu pers MAC adresu, vse ostatni jsem v tv vyplnil a pri testovani pripojeni se nic nedeje. Na routeru ani nesviti kontrolky. Je potreba jeste na pc nastavit nejake sdileni multimedii?[/QUOTE]

Myslim vicemene toto : http://www.dlna.org/digital_living/how_it_works/

Prostrednictvim WiFi se spojis s kompatibilnim zarizenim (doufam ze nebude muset byt vse DLNA kompatibilní) a pujde datovej prenost i s beznym zarizením. Jak jsem zatím prochazel menu v telce ..pocitam s tim že Wi-Fi router automaticky prideli v siti nejakou dynamickou IP adresu (ktera by tam v tom menu mela byt videt) a následně budu moci pristupovat na medi soubory ktere si na siti nasdilim, ale netestoval jsem to a nevim jestli si to nepredstavuji jednoduse.. kazdopadne mezi SONY compat.zariznemi jsem to videl na vlastni oci. Pokud ti to nejde doporucuji v menu nastaveni telky zadat pevnou IP adresu ve stejnem rozsahu co mas doma wifi siti a pak to propingovat z pecka..