Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak propojit grafickou kartu s LCD televizorem?

Serifus (47)|2.10.2008 23:52
Zdravím! Jak propojit grafiku s 2x DVI výstupem a jednou S-Video výstupem s LCD televizí, která má S-Video vstup, pak vstupy přes cinche (kamera apod.), SCARTy, a HDMI (ten je ale zabrán jiným zařízením). Existuje nějaká rozdvojka na HDMI? Nebo je lepší to vést přes S-Video do S-Videa? Nebo S-Video - SCART? Na to jsem našel tady kabel: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37867
Jen mi vrtá, jestli půjde zvuk i když nepřipojím ten jack... Co myslíte?

Máte nějaký návrh, jak by to bylo nejlepší?

Rád bych pustil film a dále pracoval na compu. Film by mohl běžet na fiktivním druhým monitoru (LCD bedna). Je to možné? Děkuji předem.
vuaras (29)|3.10.2008 10:29
No najlepsie pripojenie, co sa tyka obrazu je v tvojom pripade redukcia DVI na HDMI, ale nepojde ti zvuk, ten budes musiet viest samostatne zo zvukovej karty line out do televizora na audio in. Na to bude potrebovat kabel na jednej strane jack 3,5" a na druhej strane klasicky 2xcinch kabel.

Ak nechces redukciu DVI na HDMI, tak potom S-Video na S-Video, pripadne S-Video na Scart, na LCD nemam skusenost s tym, ako ide dole kvalita. Zasa ale budes musiet viest samostatne audio kablom zo zvukovky do LCD pripadne receivera, ak ide zvuk cez AVR.
PeLi (289)|3.10.2008 11:00
[quote=vuaras;194452]No najlepsie pripojenie, co sa tyka obrazu je v tvojom pripade redukcia DVI na HDMI, ale nepojde ti zvuk, ten budes musiet viest samostatne zo zvukovej karty line out do televizora na audio in. Na to bude potrebovat kabel na jednej strane jack 3,5" a na druhej strane klasicky 2xcinch kabel.

Ak nechces redukciu DVI na HDMI, tak potom S-Video na S-Video, pripadne S-Video na Scart, na LCD nemam skusenost s tym, ako ide dole kvalita. Zasa ale budes musiet viest samostatne audio kablom zo zvukovky do LCD pripadne receivera, ak ide zvuk cez AVR.[/quote]
Ja mám prepojený notebook cez S-Video a obraz je v pohode - Grafika je ATI.
Serifus (47)|3.10.2008 19:20
Takže tenhle kabel by šel, že? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37867

Mě vadí ale ten výstup, ze zvukovky. 1) Zabere mi to výstup a navíc v něm mám zapojen výstup na bedny (LCD televizor je v jiné místnosti, takže je to problém.), jak na to? To musím koupit redukci na 2x jack. A to se sníží kvalita. Nebo ne?

2) Bude fungovat prostorový zvuk? Pokud vím, tak jedním jackem to nebude to pravé ořechové.

3) Mám výstup ze SubWooferu ze cinchů. To by se dalo použít, ne?

Díky předem.
vuaras (29)|6.10.2008 11:29
ten kabel ano,

da sa kupit rozdvojka na Jack a pri tychto datovych tokoch hudby by som nevidel problem so znizenou kvalitou, keby sme sa mali rozpravat o kvalite, tak jedine opticky/digitalny vystup do receivera, ale viest to jackom je v pohode

neviem, aky priestorovy zvuk mas na mysli - priestorovy zvuk TV? - to ti len robi efekt z toho, co tam privedies, inak priestorovy zvuk docielis alebo na PC reprakoch, ktore maju spraveny zosilovac tak, ze na kazdy par - predne, zadne, stred a sub zosiluje samostatne, alebo ze to digitalom prepojis s receiverom a ten ti to rozkoduje (ak je to samozrejme v AC3 alebo podobnom), pripadne, ze ti ten receiver dorobi "priestorovy zvuk" svojimi rezimami.

tretej nerozumie - aky vystup? kam?

napis please, ake mas doma komponenty, ako to mas teraz zapojene a co chces presne zapojit a ako to ma hrat a ja sa ti pokusim napisat, ako to pospajat a ake kable kupit,

peter