Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung ps50a756

dv07 (569)|15.11.2008 11:16
2 ciku: :) diky

kazdopadne dej vedet, az ti dorazi, jak jsi spokojenej a jake mas prvni dojmy z teto tv ;)
ciku (4)|15.11.2008 11:45
[QUOTE=dv07;202087]2 ciku: :) diky

kazdopadne dej vedet, az ti dorazi, jak jsi spokojenej a jake mas prvni dojmy z teto tv ;)[/QUOTE]


Rozhodně dám, jsem vcelku natěšen..., akorát si myslím že první pořádný propojení s novými kabely bude asi až o víkendu. Nemáme kupodivu zatím digitální signál, takže se bude ladit analog a satelit - ale třeba citlivý tuner překvapí... (hlavně si to nemalovat moc narůžovo - nechme se překvapit)...
A taky doufám že vůbec dorazí - přepravní služby začínají brojit proti krabicím typu plasma od 42" nahoru. Zabírají prý spoustu místa a nedají se odnést v jednom člověku a stává se prý že řidiči škatuli na depu nepřevezmou a vrací ji dodavateli... to by mě asi zabolelo... :-/
chumaj001 (8)|20.11.2008 11:21
Takze, moje anabaze se ziskanim TV - nejdrive ji jeden obchod jednou z rana mel. Okazite jsem dal objednat a uz ji nemel. Nekdo objednal o minutu driv nez ja. Dalsi obchod (nekde v Hlinsku) to same. Zobrazeno skladem a kdyz jsem objednal a volal, pani mi sdelila, ze mi ji pred hodinkou nekdo vyfoukl. Pak dalsi obchod psal, ze ji doda za dva dny a potvrdili to i mailem. Vcera mi sdelili, ze bude za 14 dni. No a tak jen tak kouknu na alzu a tam maji dva kusy, jeste bez popisku a obrazku. Tak jsem okamzite objednal a mam ji doma :) Za deset minut uz zase nebyly.

Co se TV tyce, tak predtim jsem mel projekcni LCD LG 720p 48 palcu, ktere melo (i pres to ze bylo projekcni) vynikajici obraz a design a stalo pred ctyrmi lety 120tisic. Oproti nemu, je obraz samozrejme ostrejsi a barevnejsi, nicmene analog TV mi prijde kvalitou horsi. LG to tak nejak pekne mazlo, ze nebyli videt pixely, ani podivni dithering na nekterych hranach a titulcich, ktery samsung ze zahadneho duvodu dela a neumim se ho zbavit (i kdyz nic hrozneho). Mam mediabox IAMM NTD37HD propojeny komponentne na 720p a kdyz jsem ted sledoval nektere filmy v HD na 23,9 fps, tak obraz zretelne cukal. TV by mela byt 24p, ale nevim zda to neni nejakym nastavenim vstupu a vystupu, nebo jestli to nepozna treba jen z bluraye. U xboxu360 necitim zadny lag na zadne nastaveni. Obraz je oproti LG 1000x barevnejsi a kontrastnejsi, ale prijde mi, ze nejak blika, minimalne v dashboardu, taky netusim cim to je, propojil jsem pres HDMI.

Zadne bzuceni atd neslysim (zatim, po zkusenosti se zesilovacem vim, ze je to progresivni vada :).

Na zahorovani seru, v manualu o tom neni ani slovo, ani ve varovanich, ze se do toho nema lit voda :) Zacinam mit pocit, ze zahorovani je spis urban legend, vychazejici z praxe u plazem pred deseti lety.
Plexis (8)|22.11.2008 13:12
[QUOTE=chumaj001;202947]Takze, moje anabaze se ziskanim TV - nejdrive ji jeden obchod jednou z rana mel. Okazite jsem dal objednat a uz ji nemel. Nekdo objednal o minutu driv nez ja. Dalsi obchod (nekde v Hlinsku) to same. Zobrazeno skladem a kdyz jsem objednal a volal, pani mi sdelila, ze mi ji pred hodinkou nekdo vyfoukl. Pak dalsi obchod psal, ze ji doda za dva dny a potvrdili to i mailem. Vcera mi sdelili, ze bude za 14 dni. No a tak jen tak kouknu na alzu a tam maji dva kusy, jeste bez popisku a obrazku. Tak jsem okamzite objednal a mam ji doma :) Za deset minut uz zase nebyly.

Co se TV tyce, tak predtim jsem mel projekcni LCD LG 720p 48 palcu, ktere melo (i pres to ze bylo projekcni) vynikajici obraz a design a stalo pred ctyrmi lety 120tisic. Oproti nemu, je obraz samozrejme ostrejsi a barevnejsi, nicmene analog TV mi prijde kvalitou horsi. LG to tak nejak pekne mazlo, ze nebyli videt pixely, ani podivni dithering na nekterych hranach a titulcich, ktery samsung ze zahadneho duvodu dela a neumim se ho zbavit (i kdyz nic hrozneho). Mam mediabox IAMM NTD37HD propojeny komponentne na 720p a kdyz jsem ted sledoval nektere filmy v HD na 23,9 fps, tak obraz zretelne cukal. TV by mela byt 24p, ale nevim zda to neni nejakym nastavenim vstupu a vystupu, nebo jestli to nepozna treba jen z bluraye. U xboxu360 necitim zadny lag na zadne nastaveni. Obraz je oproti LG 1000x barevnejsi a kontrastnejsi, ale prijde mi, ze nejak blika, minimalne v dashboardu, taky netusim cim to je, propojil jsem pres HDMI.

Zadne bzuceni atd neslysim (zatim, po zkusenosti se zesilovacem vim, ze je to progresivni vada :).

Na zahorovani seru, v manualu o tom neni ani slovo, ani ve varovanich, ze se do toho nema lit voda :) Zacinam mit pocit, ze zahorovani je spis urban legend, vychazejici z praxe u plazem pred deseti lety.[/QUOTE]

Ahoj, uz jsi prisel na to, cim je zpusobenej problem s 24p? Nemuze to byt spise v nastaveni video vystupu na prehravaci? Uvazuji o koupi teto plazmy, ale tohle me dost odrazuje...
jorasses (4)|22.11.2008 16:53
Zdravím, může někdo z přítomných poradit, jak na této TV přehrávat přes síťový kabel HD soubory mkv? Respektive jak tyto soubory co nejsnadněji upravit do přehratelného tvaru? Zatím jsem zkoušel výměnu kontejneru v Tsmuxeru,ale ani ťuk. Video bylo v kodeku H.264 a ten je v manuálu uveden jako podporovaný. Jsem v tom ale jen lehce poučený laik, takže pokud by někdo věděl, co s tím, budu rád. Jinak s filmy v avi s SD rozlišením jsem zatím neměl problémy. Díky.
kadell (212)|22.11.2008 17:05
jorasses: Umi ta televize *.mp4? Pokud jo, tak pouzij toto http://console-forum.net/showthread.php?t=21609
xnote (3)|9.12.2008 10:35
[QUOTE=luby;200861]Je to přesně tak. Na PC musí běžet DLNA Server - SAMSUNG přikládá svůj na CD. V něm se pouze nasdílejí potřebné adresáře s hudbou, obrázky, nebo filmy (může být i pomíchané) a TV si to už přebere sama a roztřídí do menu PICTURE, MUSIC a MOVIE. Umí přidělit různé adresáře mezi více TV podle IP adresy. Fotky umí ve slideshow velice svižně. O přehrávání filmů jsem už hovořil - bez problémů i 1080p dokument.

Jinak jsem na TV zatím neshledal nic, co bych ji vytknul. Digitálni tuner je dostatečně citlivý - bezproblémový příjem paketu Telefonica O2 ČT1 a NOVA ve formátu HD 1080i MPEG4 u nás v JABLONCI NAD NISOU při výkonu vysílače PRAHA menší než 2kW (cca 110km)[/QUOTE]

Zdravím,

mám ji už od září, všechno šlape jak má, jenom mě zlobí zvuk u filmů v hd. obraz je ok, zvuk je útržkovitý, nebo žádny. nepomohl ani upgrade firmware do tv. filmy v sd bez problémů. Jak to jede Vám?
xnote (3)|9.12.2008 10:38
[QUOTE=jorasses;203118]Zdravím, může někdo z přítomných poradit, jak na této TV přehrávat přes síťový kabel HD soubory mkv? Respektive jak tyto soubory co nejsnadněji upravit do přehratelného tvaru? Zatím jsem zkoušel výměnu kontejneru v Tsmuxeru,ale ani ťuk. Video bylo v kodeku H.264 a ten je v manuálu uveden jako podporovaný. Jsem v tom ale jen lehce poučený laik, takže pokud by někdo věděl, co s tím, budu rád. Jinak s filmy v avi s SD rozlišením jsem zatím neměl problémy. Díky.[/QUOTE]

jmenuje se to mkv2vob. Je to freeware, má to u mě jeden háček, nejede mi zvuk (je útržkovitý) u konvertnutého souboru. obraz je super. zkuste to a napište jak to dopadlo.
gazpacho (5)|12.1.2009 23:12
Nevite nekdo, jestli USB na plazme podporuje NTFS? Mam externi disk WesternDigital 500GB a pri koupi mate na disku souborovy system FAT32, po pripojeni do herni konzole xbox360 disk bez problemu splapal ale v notebooku se kopirovalo max 10mb/s a po zformatovani to taha 20 až 30mb/s. Ale v xboxech uz to disk nenacte, protože xbox nepodporuje soubor. system NTFS. Tak se ptam, zda je u tohoto USB stejny problem, protoze mit tento disk s filmy a jeste v HD kvalite, to si myslim ze to je docela vyhoda :)
RoPo (6061)|13.1.2009 07:57
[QUOTE=gazpacho;211546]Nevite nekdo, jestli USB na plazme podporuje NTFS? Mam externi disk WesternDigital 500GB a pri koupi mate na disku souborovy system FAT32, po pripojeni do herni konzole xbox360 disk bez problemu splapal ale v notebooku se kopirovalo max 10mb/s a po zformatovani to taha 20 až 30mb/s. Ale v xboxech uz to disk nenacte, protože xbox nepodporuje soubor. system NTFS. Tak se ptam, zda je u tohoto USB stejny problem, protoze mit tento disk s filmy a jeste v HD kvalite, to si myslim ze to je docela vyhoda :)[/QUOTE]

Já bych řekl, že ne. Mám za to, že je to i popsáno v manuálu. O podpoře jen pro FAT16 a FAT32.
gazpacho (5)|13.1.2009 12:13
[QUOTE=RoPo;211569]Já bych řekl, že ne. Mám za to, že je to i popsáno v manuálu. O podpoře jen pro FAT16 a FAT32.[/QUOTE]

Diky moc :) zase na druhou stranu nevyhoda FAT32 je pouze v rychlosti kopirovani takze si asi ten disk zformatuju znovu do FAT32 :)
MlokCZ (636)|13.1.2009 12:26
[QUOTE=gazpacho;211606]Diky moc :) zase na druhou stranu nevyhoda FAT32 je pouze v rychlosti kopirovani takze si asi ten disk zformatuju znovu do FAT32 :)[/QUOTE]

Ono záleží na konkrétním použití, FAT32 je naopak spíš rychlejší než NTFS, rozdíly jsou ale především v uspořádání dat, což má vliv dost na věci typu ztráta dat při problému.

Tohle vše je z pohledu řešeného problému nepodstatné. Podstatná je ale jiná nevýhoda FAT32 a to maximální velikost souboru 4GB, což je pak nepoužitelný, když na tom disku budeš chtít mít i HD ripy, které jsou větší.
gazpacho (5)|13.1.2009 12:46
[QUOTE=MlokCZ;211608]Ono záleží na konkrétním použití, FAT32 je naopak spíš rychlejší než NTFS, rozdíly jsou ale především v uspořádání dat, což má vliv dost na věci typu ztráta dat při problému.

Tohle vše je z pohledu řešeného problému nepodstatné. Podstatná je ale jiná nevýhoda FAT32 a to maximální velikost souboru 4GB, což je pak nepoužitelný, když na tom disku budeš chtít mít i HD ripy, které jsou větší.[/QUOTE]

Aha tak to je docela problem, to jsem nevedel, děkuju.
Ale tak tohle se da obejit treba pres tu Lanku kterou ma 7. řada nebo pres S-video ze disk pichnu do notase, notase pres s-video do plazmu ,a uz asi disk nemusim znovu formatovat do FAT32, a poslape to ne?:)
MlokCZ (636)|13.1.2009 12:57
[QUOTE=gazpacho;211611]Aha tak to je docela problem, to jsem nevedel, děkuju.
Ale tak tohle se da obejit treba pres tu Lanku kterou ma 7. řada nebo pres S-video ze disk pichnu do notase, notase pres s-video do plazmu ,a uz asi disk nemusim znovu formatovat do FAT32, a poslape to ne?:)[/QUOTE]

Takhle to samozřejmě fungovat bude, ale také to není dobré řešení, protože je špatné posílat HD ripy do TV přes s-video, je potřeba to hnát přes dvi/hdmi a k tomu mít nastaveno 24Hz, což u některých notebooků nepůjde, protože nemají dvi ani hdmi výstup.
gazpacho (5)|13.1.2009 19:50
[QUOTE=MlokCZ;211612]Takhle to samozřejmě fungovat bude, ale také to není dobré řešení, protože je špatné posílat HD ripy do TV přes s-video, je potřeba to hnát přes dvi/hdmi a k tomu mít nastaveno 24Hz, což u některých notebooků nepůjde, protože nemají dvi ani hdmi výstup.[/QUOTE]

Ještě že mam notebook s hdmi vystupem :) Děkuji moc za diskuzi
RoPo (6061)|14.1.2009 09:15
[QUOTE=gazpacho;211665]Ještě že mam notebook s hdmi vystupem :) Děkuji moc za diskuzi[/QUOTE]

Ale to ještě není výhra :). Podporovat 1080p24 musí grafická karta a ovladače.
mac_cz (86)|14.1.2009 09:30
[QUOTE=RoPo;211733]Ale to ještě není výhra :). Podporovat 1080p24 musí grafická karta a ovladače.[/QUOTE]

Nastane nejaky problem, pokud se misto 1080p24 pouzije 1080i50? Do ted, v dobe "analogu" (a asi i dvb-t), se tak v TV vysilaly vsechny filmy. Pokud vim, bezely jen "trochu" rychleji nez v kine, konverze 24->50 pomoci 2-2-pulldown)
RoPo (6061)|14.1.2009 09:48
[QUOTE=mac_cz;211736]Nastane nejaky problem, pokud se misto 1080p24 pouzije 1080i50? Do ted, v dobe "analogu" (a asi i dvb-t), se tak v TV vysilaly vsechny filmy. Pokud vim, bezely jen "trochu" rychleji nez v kine, konverze 24->50 pomoci 2-2-pulldown)[/QUOTE]

Ano problém může nastat. Pokud připojené zařízení nedělá správnou konverzi.
1080p24 prostě není 1080i50. Pokud chceš opravdu mód 1080p24.

Pokud pustíš do TV 1080i50, tak to bude 1080i50 ne 1080p24.

V TV je analog = PAL a tedy formát 576i. Konverzi prováděla "vysílací strana" ne TV přijímač.
MlokCZ (636)|14.1.2009 10:12
[QUOTE=mac_cz;211736]Nastane nejaky problem, pokud se misto 1080p24 pouzije 1080i50? Do ted, v dobe "analogu" (a asi i dvb-t), se tak v TV vysilaly vsechny filmy. Pokud vim, bezely jen "trochu" rychleji nez v kine, konverze 24->50 pomoci 2-2-pulldown)[/QUOTE]

1080i50 je asi ta úplně nějhorší varianta jak pouštět 24p film. Tohle jsem ani nezkoušel, schválně někdy zkusím, jak moc to bude hrozné nebo ne.
Samozřejmě záleží, jak se to na straně PC nastaví. Pokud to nepoběží s 2-2 pulldownem (což automaticky bez použití dalších SW prostředků rozhodně nemusí a závisí na mnoha faktorech a někdy bude třeba použít reclock), tak to bude určitě nekoukatelné úplně.
S 2-2 pulldownem to nějak půjde, ale tohle je už metoda, která není nic moc. Jednak už to zrychluje film nemálo (skoro 5%) a ještě navíc tam bude zbytečný interlace a následný deinterlace na TV. A k tomu navíc musí být převzorkovaný a správně sesynchronizovaný zvuk, což mu zrovna 2x nesvědčí, když už je v tom HD ripu už tak v komprimovaném formátu.

Když už není možnost to pustit rovnou ve 24Hz (nebo 23,976), tak bych raději použil 60Hz s 2-3 pulldownem (který většinou funguje správně automaticky i bez použití reclocku, protože není třeba měnit rychlost filmu).

Ono když k tomu navíc ještě se přidá to, že třeba HD ripy v mkv nejsou 24p, ale jsou 23,976, tak to ještě vše komplikuje.

To co jsem uvedl se týká PC. Pokud jde o nějaké jiné zařízení, tak záleží jak to má implementované a co to provede při konverzi. U PALu když je konverze prováděna už na straně provozovatele, tak je to z originálu, který není komprimovaný a je to na profesionálním zařízení, tedy po konverzi je to slušně koukatelné.
mac_cz (86)|14.1.2009 11:54
[QUOTE=MlokCZ;211748]1080i50 je asi ta úplně nějhorší varianta jak pouštět 24p film. Tohle jsem ani nezkoušel, schválně někdy zkusím, jak moc to bude hrozné nebo ne.
Samozřejmě záleží, jak se to na straně PC nastaví. Pokud to nepoběží s 2-2 pulldownem (což automaticky bez použití dalších SW prostředků rozhodně nemusí a závisí na mnoha faktorech a někdy bude třeba použít reclock), tak to bude určitě nekoukatelné úplně.
S 2-2 pulldownem to nějak půjde, ale tohle je už metoda, která není nic moc. Jednak už to zrychluje film nemálo (skoro 5%) a ještě navíc tam bude zbytečný interlace a následný deinterlace na TV. A k tomu navíc musí být převzorkovaný a správně sesynchronizovaný zvuk, což mu zrovna 2x nesvědčí, když už je v tom HD ripu už tak v komprimovaném formátu.

Když už není možnost to pustit rovnou ve 24Hz (nebo 23,976), tak bych raději použil 60Hz s 2-3 pulldownem (který většinou funguje správně automaticky i bez použití reclocku, protože není třeba měnit rychlost filmu).

Ono když k tomu navíc ještě se přidá to, že třeba HD ripy v mkv nejsou 24p, ale jsou 23,976, tak to ještě vše komplikuje.

To co jsem uvedl se týká PC. Pokud jde o nějaké jiné zařízení, tak záleží jak to má implementované a co to provede při konverzi. U PALu když je konverze prováděna už na straně provozovatele, tak je to z originálu, který není komprimovaný a je to na profesionálním zařízení, tedy po konverzi je to slušně koukatelné.[/QUOTE]

Myslim, ze bez konkretniho testu se toho moc nedovime. Urcite je pravda, ze hodne zavisi na zpusobu zpracovani signalu v pc i tv.

Mel bych jen par poznamecek.
Pri "klasickem" 2-2 pulldownu by de/interlacing vadit nemusel, protoze Samsung se holedba tim, ze ho umi rozpoznat (pozna, ze to je film). Takze ke ztrate kvality by nemelo dojit. Zvuk podle me neni potreba presamplovat, MP3 komprese prece umoznuje ze sveho principu jednoducho zmenu frekvenci (vysky tonu, "pitch") a domnivam se, ze i rychlosti. Zrychleni filmu - do ted to nikomu nevadilo :-)
Konverze na 60Hz muze byt jednodussi, ale pri 60Hz signalu tato plasma blika, coz me osobne vadi vic, nez nespravna rychlost filmu.

No, gazpacho da urcite vysledky svych pokusu "do placu" :-)
MlokCZ (636)|14.1.2009 12:07
[QUOTE=mac_cz;211767]Myslim, ze bez konkretniho testu se toho moc nedovime. Urcite je pravda, ze hodne zavisi na zpusobu zpracovani signalu v pc i tv.

Mel bych jen par poznamecek.
Pri "klasickem" 2-2 pulldownu by de/interlacing vadit nemusel, protoze Samsung se holedba tim, ze ho umi rozpoznat (pozna, ze to je film). Takze ke ztrate kvality by nemelo dojit. Zvuk podle me neni potreba presamplovat, MP3 komprese prece umoznuje ze sveho principu jednoducho zmenu frekvenci (vysky tonu, "pitch") a domnivam se, ze i rychlosti. Zrychleni filmu - do ted to nikomu nevadilo :-)
Konverze na 60Hz muze byt jednodussi, ale pri 60Hz signalu tato plasma blika, coz me osobne vadi vic, nez nespravna rychlost filmu.

No, gazpacho da urcite vysledky svych pokusu "do placu" :-)[/QUOTE]

No třeba když se použije reclock, tak ten se tváří jako zvuková karta, aby měl plnou kontrolu nad zvukem a zvuk skutečně resampluje na vyšší/nižší rychlost (každý PCM kanál zvlášť), dle toho co je požadováno.
Problém vznikne u použití SPDIFu pro AC3, tam se zvukem reclock nemůže nic dělat (pokud by tedy nechtěl zvukový stream dekódovat, pak resamplovat zpět enkódvat do AC3, což ani neumí a bylo by to dost úchylné).
Takže tak jednoduché to určitě s tím zvukem nebude.

S tím blikáním to je blbé, to chápu, osobně bych s tímhle u plazmy měl velké problémy, když používám TV i jako monitor. Tady se mi líbí, že LEDkové LCD nebliká vůbec, tedy ani 100/200Hz jako mají podsvětlovací trubice u klasických LCD.
RoPo (6061)|14.1.2009 12:16
[QUOTE=MlokCZ;211771]S tím blikáním to je blbé, to chápu, osobně bych s tímhle u plazmy měl velké problémy, když používám TV i jako monitor. Tady se mi líbí, že LEDkové LCD nebliká vůbec, tedy ani 100/200Hz jako mají podsvětlovací trubice u klasických LCD.[/QUOTE]

Používat plazmu jako monitor na práci to je odvaha. Na práci je dobré mít PC LCD.
Ani TV LCD není vhodné na delší práci.
MlokCZ (636)|14.1.2009 12:24
[QUOTE=RoPo;211773]Používat plazmu jako monitor na práci to je odvaha. Na práci je dobré mít PC LCD.
Ani TV LCD není vhodné na delší práci.[/QUOTE]

Já používám jako monitor právě LEDkové LCD a ani to ne tak zase moc. Doma máme tři počítače, takže není problém jít k vhodnějšímu monitoru (na pracovním PC mám Eizo S1910). Ale přeci jen ne tak málo se stane, že třeba koukám na díl seriálu, pak chvíli hledám krátce nějaké informace, dám něco nového ztáhnout a zase koukám na něco dalšího (PC je u mě 95% zdroj signálu). A v tu chvíli používám TV jako monitor a jsem s ní jako monitorem spokojený a nechce se mi přebíhat na druhý počítač. Ale samozřejmě klasický monitor mám pro dlouhodobější činnost raději a v takovém případě si přelezu na druhé PC.

Edit: A zapomněl jsem na jednu použití, kde cíleně raději jako monitor používám TV a to když dělám něco ohledně šachů v Chessbasi, na tohle je velká obrazovka pro mě super.
RoPo (6061)|14.1.2009 15:02
[QUOTE=MlokCZ;211774]Já používám jako monitor právě LEDkové LCD a ani to ne tak zase moc. Doma máme tři počítače, takže není problém jít k vhodnějšímu monitoru (na pracovním PC mám Eizo S1910). Ale přeci jen ne tak málo se stane, že třeba koukám na díl seriálu, pak chvíli hledám krátce nějaké informace, dám něco nového ztáhnout a zase koukám na něco dalšího (PC je u mě 95% zdroj signálu). A v tu chvíli používám TV jako monitor a jsem s ní jako monitorem spokojený a nechce se mi přebíhat na druhý počítač. Ale samozřejmě klasický monitor mám pro dlouhodobější činnost raději a v takovém případě si přelezu na druhé PC.

Edit: A zapomněl jsem na jednu použití, kde cíleně raději jako monitor používám TV a to když dělám něco ohledně šachů v Chessbasi, na tohle je velká obrazovka pro mě super.[/QUOTE]

Velká obrazovka <> velká plocha ? Záleží na rozlišení. 30" PC LCD 2560x1600 - to je na práci. Ale nerad bych o tom zde rozepisoval.
Toto téma je: "Plazma SAMSUNG PS50A756"

TV LCD i plazma TV jsou krátkodobě jako náhrada dostačující, ne však vyhovující.
Každému však podle gusta.
MlokCZ (636)|14.1.2009 15:17
[QUOTE=RoPo;211794]Velká obrazovka <> velká plocha ? Záleží na rozlišení. 30" PC LCD 2560x1600 - to je na práci. Ale nerad bych o tom zde rozepisoval.
Toto téma je: "Plazma SAMSUNG PS50A756"

TV LCD i plazma TV jsou krátkodobě jako náhrada dostačující, ne však vyhovující.
Každému však podle gusta.[/QUOTE]

Plochou byla myšlena fyzická velikost, na šachovnici nepotřebuju vysoké rozlišení, ale lépe se s tím pracuje, když je větší. Ale máš pravdu, končím offtopic.
Cyber_Deamon (3)|15.2.2009 10:41
Zdravím všechny, mám dotaz na druhé dálkové ovládání - takovou tu červenou myšku - Samsung TM94. Nevíte kde by se dala koupit? V e-shopu, kde jsem televizi kupoval se prý ptali dodavatelů, ale nikdo nebyl schopen jim to dodat.
Cyber_Deamon (3)|15.2.2009 10:47
A ještě jedna otázka : chtěl bych propojit PS50A756 místo kabelu s routerem přes WIFI, zkoušel jste někdo do toho USB dát "WIFI flashku" která není od Samsungu? Případně víte někdo kde sehnat tu WIFI od Samsungu v Čechách? Díky za odpovědi.
RoPo (6061)|16.2.2009 19:20
[QUOTE=Cyber_Deamon;216168]A ještě jedna otázka : chtěl bych propojit PS50A756 místo kabelu s routerem přes WIFI, zkoušel jste někdo do toho USB dát "WIFI flashku" která není od Samsungu? Případně víte někdo kde sehnat tu WIFI od Samsungu v Čechách? Díky za odpovědi.[/QUOTE]

Dnes jsem to zkusil. Připojil WIFI dongle. Výsledek = nic se neděje. LEDka na donglu ani neblikla.
bobokos (4)|2.6.2009 12:53
Samsung PS50A756 po dvou měsících používání je vypálené logo " NOVA" při běžném sledování na dotaz na samsung, zda je to možné? mě řekli, že je to naprosto normální a nelze reklamovat! Dále píská zvuk a uprostřed dobrazovky 2 šedé pruhy. Na to mě pošlou servis, tak jsem zvědav. Zatím můj názor desingn moc pěkný funkce slušné, ale některé jsou vlastně nefunkční jako např. ochrana proti vypalování" nedoporučuji!
RoPo (6061)|2.6.2009 13:05
[QUOTE=bobokos;228279]Samsung PS50A756 po dvou měsících používání je vypálené logo " NOVA" při běžném sledování na dotaz na samsung, zda je to možné? mě řekli, že je to naprosto normální a nelze reklamovat! Dále píská zvuk a uprostřed dobrazovky 2 šedé pruhy. Na to mě pošlou servis, tak jsem zvědav. Zatím můj názor desingn moc pěkný funkce slušné, ale některé jsou vlastně nefunkční jako např. ochrana proti vypalování" nedoporučuji![/QUOTE]

Nic vypáleno nemám, ale poctivě jsem TV 1 měsíc zahořoval (200h). TV v každodenním provozu od 12/2008. A to provozuuji s touto TV i HTPC - tedy statickou plochu.
RoPo (6061)|8.2.2010 08:12
Info: Ozkoušel jsem DLNA server na linuxu a klient tato TV. Postřehy zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=264946&postcount=307