Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NOVA HD od 1.10.2008

Radoo (1302)|12.10.2008 23:05
[QUOTE=jarino1978;196050]veš, ono sa to dá otočiť aj ináč...
- môže byť CD lepšie, ako vinyl ?
- môže byť lepšia pôvodná nahrávka z roku 1976 v Dolby Stereo lepšia, ako profi remaster DTS-HD ?

A včul odpovedaj...

A ešte ja na tú Tvoju otázku...Áno, môže byť upscalovaná nahrávka lepšia, ako surová nahrávka v SD. Napr. film Utečenec....Pokiaľ si videl tento film v oboch prípadoch, prídeš na to...[/QUOTE]

- môže byť CD lepšie, ako vinyl ?
to jsi mě nepochopil,to jsi jinde, srovnání digitál analog, srovnáváme digitální obrazovou technologii, ne DVB s analogovým vysíláním
- môže byť lepšia pôvodná nahrávka z roku 1976 v Dolby Stereo lepšia, ako profi remaster DTS-HD ?
to je taky blbost, zase srovnání digitál analog
Pytkin (7947)|13.10.2008 01:00
[QUOTE=Pitomec;195980]Tak nám prozraď jaký studiový upscaler se používá, když ho tady tak vychvaluješ 9-) :-D[/QUOTE]

Trebars http://www.snellwilcox.com/products/featured/quasarphc/

Tu je vsetko vysvetlene (ale ty to nepochopis) :

http://www.snellwilcox.com/products/featured/quasarphc/presentation/index.html
Pytkin (7947)|13.10.2008 01:03
[QUOTE=Pitomec;196034]Může být SACD získané z CD lepší než samotné CD?
Ne, nemůže, páč z ho*na se bič neuplete a když uplete, tak nezapráská!
Takže asi tak 9-)[/QUOTE]

Samozrejme ze moze .. Zoberme si ze mame daku staru nahavku na CD , ktora hra zle .. Skonvertujeme ju na 24bit/96kHz (upconverzia) .. A bude hrat rovnako zle .. len vo vyssom rozliseni .. Ked ju ale skonvertujeme do 24bit/96kHz a spravime novy mastering , tak moze hrat vyrazne lepsie ..

Ty to ale aj tak nemozes pochopit , ponevadz si pitomec ..
Pitomec (10211)|13.10.2008 06:14
[quote=Radoo;196039]moje slova, SACD se z CD snad nedělá ... :-(((
pleteš sem něco, co sem nepatří, pokud udělají SACD v multikanálu ze starší věci, co byla natočená stereo, tak jistě předlohou nebylo CD, ale digitální master s vyšším sample rate a bitovým rozlišením, než má CD
K tomu dodělají nějaké ruchy, nebo efekty, ale tím to končí.
Většina SACD se už v multikanélu přímo nahrává.
Bavíme se zde ale o remasteringu třeba starejch analogovejch věcí a nasazení specielních algoritmů, který nahrávku pročistí a zjasní a to je právě analogie s obrazovým upscalingem apod.
Nebo umělý vytvoření sterea z mono záznamů.
Ještě můžou být příkladem policejní metody, kdy z nekvalitního záznamu videa, či špatné fotografie dokáže algoritmus udělat čitelný výsledek.
Tak proto kvalitní úpravou SD záznamu tj. upscalingem do HD lze docílit slušného výsledku, který se sice nemůže rovnat přímému záznamu do HD, ale obraz je lepší, než původní.
Nic nepochopitelného.
:rolleyes:[/quote]
No přesně - SACD se z CD nedělá, protože to nemá žádný význam, stejně jako nemá význam z SD dělat HD, protože je to prakticky totéž (=nesmysl) 8-)
Pitomec (10211)|13.10.2008 06:17
[quote=jarino1978;196050]veš, ono sa to dá otočiť aj ináč...
- môže byť CD lepšie, ako vinyl ?
- môže byť lepšia pôvodná nahrávka z roku 1976 v Dolby Stereo lepšia, ako profi remaster DTS-HD ?

A včul odpovedaj...

A ešte ja na tú Tvoju otázku...Áno, môže byť upscalovaná nahrávka lepšia, ako surová nahrávka v SD. Napr. film Utečenec....Pokiaľ si videl tento film v oboch prípadoch, prídeš na to...[/quote]
Může být digitální HD lepší než filmový pás? No nemůže, proto se taky všechno na ten film točí dodneška :-)
Každopádně nikdy nelze z informace 720x576 nějakým zázrakem vyčarovat informaci 1920x1080, protože to nesvede ani ten nejvyšší nahoře, natož nějaká Nova :-D
Pitomec (10211)|13.10.2008 06:19
[quote=Pytkin;196074]Trebars http://www.snellwilcox.com/products/featured/quasarphc/

Tu je vsetko vysvetlene (ale ty to nepochopis) :

http://www.snellwilcox.com/products/featured/quasarphc/presentation/index.html[/quote]
To se používá na Nově? Tys tam byl a viděls to? Nebo zase střílíš naprázdno a fantazíruješ? 9-)
Pitomec (10211)|13.10.2008 06:22
[quote=Pytkin;196075]Samozrejme ze moze .. Zoberme si ze mame daku staru nahavku na CD , ktora hra zle .. Skonvertujeme ju na 24bit/96kHz (upconverzia) .. A bude hrat rovnako zle .. len vo vyssom rozliseni .. Ked ju ale skonvertujeme do 24bit/96kHz a spravime novy mastering , tak moze hrat vyrazne lepsie ..

Ty to ale aj tak nemozes pochopit , ponevadz si pitomec ..[/quote]
To je přesně to, co pakinům jako seš ty stačí - když se něco identifikuje jako SACD (příp. HD), bez ohledu na to z čeho je to vytvořeno. Pak si doma rochníš blahem nad "kvalitou" a vůbec ti nedochází, jak tě někdo vypekl a udělal z tebe hůlku (no budiž ti ke cti, že si to vzhledem ke svému IQ ani neuvědomuješ :D ).
F18 (11)|13.10.2008 07:48
Pitomec : můžeš mi to dvěma větama plís vysvětlit ?
že místo investic do kvality vymetají ElectroWorldy a Datarty a nakupujím odpad, po kterém už za hranicema neštěkne ani pes...
-Vl- (366)|13.10.2008 09:17
[QUOTE=axicom;196062]Nova HD je zadarmo, tak nevim co porad mudrujete, pokud nekdo nevidi rozdil mezi SD a HD, bude problem asi jinde, obraz 100x lepsi nez nektere placene kanaly v SD, budme radi za tu Novu v HD![/QUOTE]

Svatá pravda.
A co se týče Pitomce tak už jste měli dávno pochopit, že s ním hádat se nemá cenu a jeho příspěvky prostě ignorovat a každopádně na ně neodpovídat. Nad ním nemůžete nikdy vyhrát.
Radoo (1302)|13.10.2008 10:29
[QUOTE=Pitomec;196079]No přesně - SACD se z CD nedělá, protože to nemá žádný význam, stejně jako nemá význam z SD dělat HD, protože je to prakticky totéž (=nesmysl) 8-)[/QUOTE]
SD upscalovat na HD význam to má, když nic jiného nezbývá.
Je lepší, když to udělá dobře studiová technika, než se o to se slabším výsledkem snažit na konci - na straně přijímače.
Až se bude vše točit HD technikou, tak hurá.
Počítat ale s tím, že se všechny filmové pásy budou scanovat do HD, nemůžeme, nic jiného nezbývá.
Remasteringu a restoration úprav se také dočkaly jen některé audio tituly.
Ty co se jich nedočkaly honíme přez filtry a EQ, dyn. expandery a bůh ví co.
To co je nahraný současnou technikou jedeme v pure režimu, bez vopičáren.
Je to úplně stejný jako s obrazem.
jibarr (792)|13.10.2008 11:31
Další krok NOVY:
http://digiweb.ihned.cz/c1-28998070-nova-jde-na-web-s-novym-portalem

Ať si o jejích krocích myslí kdo chce co chce, snaha se cení. Když Prima začala využívat Stream, tak NOVA odpověděla vlastním serverem. A tak to má být.
Takhle se můžu válet na chalupě a občas kouknu na pořad, který mě zajímá.
jarino1978 (8045)|13.10.2008 11:51
[QUOTE=Radoo;196066]- môže byť CD lepšie, ako vinyl ?
to jsi mě nepochopil,to jsi jinde, srovnání digitál analog, srovnáváme digitální obrazovou technologii, ne DVB s analogovým vysíláním
- môže byť lepšia pôvodná nahrávka z roku 1976 v Dolby Stereo lepšia, ako profi remaster DTS-HD ?
to je taky blbost, zase srovnání digitál analog[/QUOTE]

no to máš veru pravdu, na zrovnanie úplne príklad mimo...
Pytkin (7947)|13.10.2008 17:02
[QUOTE=Pitomec;196081]To se používá na Nově? Tys tam byl a viděls to? Nebo zase střílíš naprázdno a fantazíruješ? 9-)[/QUOTE]

Neviem aky sa pouziva na nove .. Tento sa pouziva tu u nas v kablovke .. Ocakavam ale ze na Nove pouzivaju nieco obdobne (ak nie to iste) ..
Pytkin (7947)|13.10.2008 17:20
[QUOTE=Pitomec;196082]To je přesně to, co pakinům jako seš ty stačí - když se něco identifikuje jako SACD (příp. HD), bez ohledu na to z čeho je to vytvořeno. Pak si doma rochníš blahem nad "kvalitou" a vůbec ti nedochází, jak tě někdo vypekl a udělal z tebe hůlku (no budiž ti ke cti, že si to vzhledem ke svému IQ ani neuvědomuješ :D ).[/QUOTE]

Tak ako som hovoril .. nepochopil si to .. Ja mam vzdycky pravdu ..
Pytkin (7947)|13.10.2008 17:22
[QUOTE=-Vl-;196098]Svatá pravda.
A co se týče Pitomce tak už jste měli dávno pochopit, že s ním hádat se nemá cenu a jeho příspěvky prostě ignorovat a každopádně na ně neodpovídat. Nad ním nemůžete nikdy vyhrát.[/QUOTE]

Nejde o vyhravanie nad nim .. Ked tu pise hovadiny , tak treba napisat ako to je .. Kvoli ostatnym , aby neostaly sprosty (po cesky pitomy)..
-Vl- (366)|13.10.2008 18:30
Nemyslel jsem to tak přesně s tím vyhrávaním, ale prostě jak roztočí takovýhle podobný kolotoč tak jsem tu ještě neviděl, že by uznal něčí sebepravdivější argumenty a to že nad ním nikdo nevyhraje myslím to že mu tu jeho pravdu nikdo nevyvrátí.
Pitomec (10211)|13.10.2008 20:13
Jediný pravdivý argument je ten, že se vezme SD signál, z něho se šidítkem udělá HD, to se nabídne hlupákům jenž si nakoupili HD zobrazovače a tito pakinové-jarinové se pak doma rozplývají nad kvalitou, která je ve skutečnosti totální humus (aby taky ne, když i blbý film s Bud Spencerem je v HD úpravě 4/3 Pan&Scan, což je teda skutečná HD pecka 9-) ). Je to totéž jako prodej DVD na stánku za 49Kč, kde primárním zdrojem pro tuto výrobu není filmový pás a vyčištění, nýbrž analogová Beta a encodér na úrovni Pinnacle Studia (ovšem pakinům-jarinům i toto stačí ke štěstí, hlavně že mají DVD 9-) ).
Pytkin (7947)|13.10.2008 23:45
[QUOTE=-Vl-;196231]Nemyslel jsem to tak přesně s tím vyhrávaním, ale prostě jak roztočí takovýhle podobný kolotoč tak jsem tu ještě neviděl, že by uznal něčí sebepravdivější argumenty a to že nad ním nikdo nevyhraje myslím to že mu tu jeho pravdu nikdo nevyvrátí.[/QUOTE]

Hej hej .. Ked si vsimnes moje prispevky , tak v nich pisem , ze on to aj tak nepochopi , co vzdy dalsim prispevkom dokaze .. Pisem tie prispevky skorej pre inych , aby mali nad cim rozmyslat a precitali si aj nieco rozumne , nie len pitomcove demagogie ..
Pytkin (7947)|13.10.2008 23:47
[QUOTE=Pitomec;196249]Jediný pravdivý argument je ten, že se vezme SD signál, z něho se šidítkem udělá HD, to se nabídne hlupákům jenž si nakoupili HD zobrazovače a tito pakinové-jarinové se pak doma rozplývají nad kvalitou, která je ve skutečnosti totální humus (aby taky ne, když i blbý film s Bud Spencerem je v HD úpravě 4/3 Pan&Scan, což je teda skutečná HD pecka 9-) ). Je to totéž jako prodej DVD na stánku za 49Kč, kde primárním zdrojem pro tuto výrobu není filmový pás a vyčištění, nýbrž analogová Beta a encodér na úrovni Pinnacle Studia (ovšem pakinům-jarinům i toto stačí ke štěstí, hlavně že mají DVD 9-) ).[/QUOTE]

NO nevravim ? demagogia , demagogia , demagogia ...
Pitomec (10211)|14.10.2008 08:52
Kdepak hochu - bohužel pravda, kterou si sice nechceš přiznat, ale to je už tvůj osobní problém...
jarino1978 (8045)|14.10.2008 10:20
[QUOTE=Pitomec;196249]Jediný pravdivý argument je ten, že se vezme SD signál, z něho se šidítkem udělá HD, to se nabídne hlupákům jenž si nakoupili HD zobrazovače a tito pakinové-jarinové se pak doma rozplývají nad kvalitou,....[/QUOTE]

- mňa si mohol vynechať... pozerám z 95 % rozlíšenie naitívne 1920x1080
BananaYoe (6)|14.10.2008 18:14
Co to tady tak čtu tak pitomec se asi nerad dívá na televizu když na všechno nadává. SD stojí za hovno, HD stojí za hovno SD upscalovaný na HD stojí za hovno. by nám mohl říct teda co v té televizi nestojí za hovno abych věděl na co se mám teda dívat.
Já mám zkušenosti následující.
Původně jsem měl televizi LCD 82cm HD ready(samsung). Tam byl příjem ct1 ct2 nova prima (gital) docela nic moc. Rozdíl mezi těmato sd programama a například diskoveryHD nebo promo kanálama astry v HD byl naprosto propastný
Pak sem si koupil 106cm fullHD plasmu(panasonic). Z původních humus kanálu v SD se najednou staly docela dobře dívatelný kanály v docela dobře kvalitě. Rozdíl mězi SD a HD už není tak razatní a bijící do očí jako u samsungu.
Z toho plyne to že taky dost podstatně záleží na televizi a není to jen o signálu.

Poznámka sou to moje osobní zkušenosti. Nikoho nepřesvědčuju.

A ještě k rozdílu mezi nova a nova HD:
Programy vysílané v HD jsou jasně kvalitnější o tom není pochyb.
Co se upscalováného SDčka oproti normálnímu SDčku týká. Je vidět že je to prohnaný nějakým filtrem který dělá obraz trocha ostřejší a hlavně je tam vidět podstatně vyšší datový tok o který si myslím tu de nejvíc. HD z toho samozřejmě nikdy nebude to je jasný ale je to rozhodně lepší než se dívat na normál SD. Nenazval bych to upscalování SD na HD ale prostě pročištění a zvýšení datovýho toku pro dosáhnutí lepšího obrazu.
Takže to by bylo ke kvalitě z mého pohledu. Stejně na té nově hrajou hovno takže ve výsledku je to jedno.
Pitomec (10211)|14.10.2008 19:09
Ano - jde o datový tok, ovšem ne tak, že se vezme SD s datovým tokem k ničemu a z něho se dělá HD s datovým tokem excelentním (byť zrovna u Nova HD je datový tok taky na dvě věci). Prostě z SD signálu se žádný HD nikdy nevykouzlí, když tam ta informace jednou není, tak ji tam nikdo nějakým zázrakem nedoplní. Už se s tím všichni zapálení HD-visti smiřte, že dokud nebude skutečné HD, tak se budete čučet jenom na mazanice 9-)
BananaYoe (6)|14.10.2008 19:16
šak jasný ne? to sem taky psal že z SD se HD nikdy neudělá to je jasný to ví i jarda snad. Jen de o to že je lepší to jejich "upscalovaný" SD než to klasický SD co dávaj na normál nově. Tím pádem pro diváka lepší obraz a líp se na to dívá.
Pitomec (10211)|14.10.2008 19:20
Ten upscaling má minimálně jeden háček - majitelé HD zobrazovačů s rozlišením 1024x768 nebo 1366x768 (kterých je většina) dostanou signál v řetězci:

SD >> upscaling HD 1920x1080 >> HD 1024x768 (1366x768),

z čehož je jasné, že to nikdy nebude lepší než SD >> HD 1024x768 (1366x768), protože je tam o jeden mezičlánek víc.
BananaYoe (6)|14.10.2008 19:31
To je klidně možný že u těch HDready je to na pikaču. Já mám full HD takže zrovna u mě tenhle problém odpadá.
A jak sem říkal z mých zkušeností že na LCD HDready televizi ten obraz byl vážně hnus pekelnej ale na plasmě fullHD je to jiná káva. Takže dost záleží na použitým železe.
Radoo (1302)|14.10.2008 20:38
[QUOTE=Pitomec;196436]Ten upscaling má minimálně jeden háček - majitelé HD zobrazovačů s rozlišením 1024x768 nebo 1366x768 (kterých je většina) dostanou signál v řetězci:

SD >> upscaling HD 1920x1080 >> HD 1024x768 (1366x768),

z čehož je jasné, že to nikdy nebude lepší než SD >> HD 1024x768 (1366x768), protože je tam o jeden mezičlánek víc.[/QUOTE]

No tak už jsem doma.
A já pořád, že maj všici mazanice.
Ještě že jsem koupil rovnou full HD :p
Soused dneska valil bulvy, že prej mám nějakej dobrej obraz Novy !
Ale ať to trochu zamotám, koukám na to v rozlišení grafiky 720p, přépadně 1080p a rozdíly nepostřehnutelné. Asi dobrý NVidia upscaler v TV.
Radoo (1302)|14.10.2008 23:20
[QUOTE=BananaYoe;196406]
Původně jsem měl televizi LCD 82cm HD ready(samsung). Tam byl příjem ct1 ct2 nova prima (gital) docela nic moc. Rozdíl mezi těmato sd programama a například diskoveryHD nebo promo kanálama astry v HD byl naprosto propastný
Pak sem si koupil 106cm fullHD plasmu(panasonic). Z původních humus kanálu v SD se najednou staly docela dobře dívatelný kanály v docela dobře kvalitě. Rozdíl mězi SD a HD už není tak razatní a bijící do očí jako u samsungu.
QUOTE]

Problém je v tom, že ten Sam byl lowend HD ready a starší model a ten Panak nový a top model full HD.
Srovnání Favorita s novou Oktávkou nemůže dopadnout jinak ...
moralles (14)|20.10.2008 22:07
[QUOTE=Pitomec;196436]Ten upscaling má minimálně jeden háček - majitelé HD zobrazovačů s rozlišením 1024x768 nebo 1366x768 (kterých je většina) dostanou signál v řetězci:

SD >> upscaling HD 1920x1080 >> HD 1024x768 (1366x768),

z čehož je jasné, že to nikdy nebude lepší než SD >> HD 1024x768 (1366x768), protože je tam o jeden mezičlánek víc.[/QUOTE]

hele tohle me covece moc nesedi. spis bych rekl, ze bude mazanice z te druhe moznosti ne?
kdyz to vemu takhle

SD 720x576 nejakej bitrate >> 1920x1080i lepsi bitrate >> tak ta televize s lepsiho rozliseni si udela horsi ale bitrate zustane ne?

to mas jako kdyz si das treba HD film 1280x720 a pustis to treba na: 24" LCD a nechas to 1:1 a nebo kdyz si to pak roztahnes na tech 1920x1200 tak to roztahly uz bude taky mazanice sice trochu ale je to videt.

jde o to jak jiste vis, ze oni to delaj na hi-end masinach kdezto obyc pc nebo obyc tv nema tak dokonale obvody / algoritmy...
takze si myslim, ze pro ty nase zarizeni (TV,PC) je lepsi to zmensovat nez zvetsovat
Pitomec (10211)|22.10.2008 12:20
V první řadě bych byl opatrný s tvrzením, že to "dělají na hi-end mašinách" - to může platit tak možná o Hollywoodu, ale určitě ne o Nově. A samozřejmě nejde jenom o datový tok, ale hlavně o rozlišení, kde to v prvním případě projde přes zbytečný mezičlánek na straně vysílatele, čili kvalita musí být zákonitě horší.
Radoo (1302)|24.10.2008 19:57
Jak to, že Novu HD starejm kartám zaktivují za peníze a nový to mají free ? To si pěkně váží stávajících zákošů, jen co je pravda. Mělo by to být naopak ne ?
Asi v tom není ta zdravá konkurence.
Pitomec (10211)|25.10.2008 11:48
To tak bylo se všemi nově přidanými stanicemi - Nova, Nova Cinema, STV. Vždycky doplatek a shodně u obou poskytovatelů (T&T i Gital). Holt žijeme v tržním prostředí, kde je každému jasné, že stávající zákazník už neuteče (nemá ani kam) a toho budoucího je potřeba nějak nalákat...
SS2CZ (874)|25.10.2008 13:37
Nejlepší na tom je,že jsou ty programy zadarmo. V tomhle Kocourkově lze prodávat i věci co jsou zdarma.:-E
StD (8612)|25.10.2008 18:11
...nejen to, ale rádobypolitici ti to i zdaní třeba 3x... :-k
Radoo (1302)|25.10.2008 20:12
bít monopoly !
chovaj se jen tak, jak jim to situace dovolí a pokud mohou být prasaty, tak jimi jsou
čez, teplárny, plynárny, postkomunistický dominantní provideři všeho druhu ...
nezačali z nuly, zdědili většinu klientů, tak se budou dloubat prstem v nose a ještě ji oškubou, holotu, stejně nemá v Kocourkově kam odejít :(