Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

42LF66 problem s analog/digital signalom z kablovky

Lafra (2)|14.9.2008 14:37
Kupil som LCD TV 42LF66 a nejde mi prepnut tuner, aby mi spracovaval signal TV kablovky digitalne a nie analogovo. Mam pripojenu kablovku od Peem (Nieco ako UPS), ktora vysiela digitalne, ale ak vyberiem v INPUT menu DTV(digitalna TV), tak mi napise TV ze neni naprogramovano , ak dam normalu TV, tak obraz je, ale je priserny. Mam to prepojene cez SCART na AV1 konektore. Ak prepnem v TV menu na AV1 konektor, tak mi to samozrejme zobrazi TV obraz, ale v takej iste kvalite ako na porte analogoveho TV.... Vie mi niekto poradit ci mam kupit nejaku redukciu na HDMI, aby to bral moj TV ako digitalny prijem, ale ako to riesit. Dakujem vsetkym co mi poradia email: [email]Lafra@azet.sk[/email]
MONYS (460)|14.9.2008 16:20
[QUOTE=Lafra;191616]Kupil som LCD TV 42LF66 a nejde mi prepnut tuner, aby mi spracovaval signal TV kablovky digitalne a nie analogovo. Mam pripojenu kablovku od Peem (Nieco ako UPS), ktora vysiela digitalne, ale ak vyberiem v INPUT menu DTV(digitalna TV), tak mi napise TV ze neni naprogramovano , ak dam normalu TV, tak obraz je, ale je priserny. Mam to prepojene cez SCART na AV1 konektore. Ak prepnem v TV menu na AV1 konektor, tak mi to samozrejme zobrazi TV obraz, ale v takej iste kvalite ako na porte analogoveho TV.... Vie mi niekto poradit ci mam kupit nejaku redukciu na HDMI, aby to bral moj TV ako digitalny prijem, ale ako to riesit. Dakujem vsetkym co mi poradia email: [email]Lafra@azet.sk[/email][/QUOTE]Aby ti to šlo musela by tato tv obsahovat tuner pro DVB Cpásmo, jak známo vesměs mají tyto LCD tv a jiné, tuner pouze pro pozemní dig. vysílání DVB-T .DVB-C tuner mají tv SONY poslední modely.