Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kvalita signálu dvb-t

Kibi (36)|12.9.2008 10:39
predem se omlouvam za spam, pro nektere to bude hloupa otazka.
Pokud chytam DVB-t, tak mi to na televizi ukazuje silu a kvalitu signalu. ma tento signal vliv na kvalitu obrazu, myslim tim, na velikost rozliseni a komprimaci? jako, ze by stb nevedel vsechny body a nektere by si dopocitaval? zil jsem v domeni, ze bud obraz mam nebo nemam nebo i u dvb-t existuje horsi a lepsi obraz?

dekuji
Pitomec (10211)|12.9.2008 10:50
Žiješ v dobrém domnění, ukazatel intenzity a kvality skutečně vliv na rozlišení a datový tok nemá - má vliv pouze na výpadky.
Kibi (36)|12.9.2008 10:56
pokud tomu tak je, tak jsou v datartu hlupaci. kdyz jsem se zeptal, proc maji tak spatny obraz z dvb-t, tak mi rekli, ze maji spatny signal a stb dopocitava hodne bodu, tudiz klesa kvalita. Myslel jsem si, ze ten na to nema vliv a bude chyba nekde jinde, ale nebyl jsem si jisty.
prislo mi divne, ze by stb neco dopocitaval....
Pitomec (10211)|12.9.2008 11:04
Hlupáci tam asi budou (ostatně chlap pracující jako prodavač už vypovídá o tom, že na víc asi nemá), ale tady mají v něčem pravdu - pokud se STB pro DVB-T propojí s nějakým HD zobrazovačem, tak skutečně dochází k přepočtu rozlišení z SD na HD (neboť DVB-T v ČR pracuje s max. 720x576, zatímco HD zobrazovače začínají na 1024x768).
artam (1147)|12.9.2008 11:46
Akurat ze ten prepocet zo SD na HD asi nebude v dosledku spatneho signalu. :-)
Kibi (36)|12.9.2008 12:12
ten stb byl pripojen do tv pomoci scartu, takze ten dopocet si udelala ta televize sama. Bojim se, abych nemel take tak spatny signal, ted mam crt 37 cm a na ni je obraz perfect :), bez viditelnych vad i z nekolika centimetru. takze verim, ze i na 37" bude obraz ze 2m koukatelny.
stani (1647)|12.9.2008 12:37
[QUOTE=artam;191377]Akurat ze ten prepocet zo SD na HD asi nebude v dosledku spatneho signalu. :-)[/QUOTE]

A navíc to nedělá ten STB, ale TV...
mirekv (7169)|12.9.2008 12:39
U DVB-T to je na hraně, u větších zobrazovačů je to už vidět.
clee (6592)|12.9.2008 15:41
u dvb-t je to dost za hranou, kdyz na bravii koukam na stazeny serialy v xvidu tak to vypada lip, jinak pokud mas spatnej signal tak prijimac si zadny body dopocitavat neumi, jen vyuziva toho ze v dvb-t specifikaci je tzv FEC, coz je metoda ktera opravuje vypadky podle korekcnich dat ktery sou obsazeny v signalu, ale neni to tak ze by dopocitavala body, tohle se deje na mnohem nizsi urovni, na kvalite obrazu to ale neni nijak videt, v datartu je banda amateru, ty by ti byli schopny nakecat ze muzes delat v presovaci i nakladanej hermelin jen aby sis ho koupil:rolleyes: