Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Egreat EG-M31B

denisek (260)|14.10.2008 15:20
Takže když to chlapy schrnu , tak jste s touto mašinku vcelku spokojeni, pořád se nemohu rozhodnout a tak váhám ještě nad Twixem 6500 ale dávat zbytečně 5000-8000Kč navíc jen na pouštění HDRipů z externího HDD se mi zrovna nechce. Nic jiného na tom pouštět nebudu tak by to snad mohlo vyhovět, co myslíte?
deepsix (26)|14.10.2008 15:58
jestli to budes používat jen na HDripy, tak v kombinaci s nejakým 750gb hdd bohatě stačí, já jsem spokojenej.

2Pytkin: měl jsem F1 Spinpointa 500GB v eGreatu jen na zkoušku a hřál se víc než WDgreenpower a rychlost se mi u WD nezdála nějak menší, stejně full speed 7200rpm nevyužiješ, leda by jsi kopíroval stále data přes eSATA
denisek (260)|14.10.2008 16:57
[QUOTE=deepsix;196385]jestli to budes používat jen na HDripy, tak v kombinaci s nejakým 750gb hdd bohatě stačí, já jsem spokojenej.

Přesně tak , šlo by jen o HDRipy a dvd, už mě to nebaví zálohovat na dvd a budu mít tento tyden 750GB HDD. Jak je to s internetovými rádii na této mašince , máte někdo zkušenosti
Pytkin (7947)|14.10.2008 18:02
deepsix " jo .. treba ale skusit tou Samsung utilitkou znizit acoustic management .. to by mohlo mat vtedy aj mensiu spotrebu .. ak bude hlucny , vymenim ho za WD green ..

denisek " ak nepotrebujes nic viac ako pozerat HDripy , tak popcorn/egreat postacuju v pohode .. TVIX je fakt vymakanejsi .. Ale stoji v podstate 2x tolko .. Tiez sa mi nechce tolko penazi do neho davat ..
denisek (260)|14.10.2008 18:57
[QUOTE=Pytkin] ak nepotrebujes nic viac ako pozerat HDripy , tak popcorn/egreat postacuju v pohode .. TVIX je fakt vymakanejsi .. Ale stoji v podstate 2x tolko .. Tiez sa mi nechce tolko penazi do neho davat ..[/QUOTE]

Právě jde mi jen o to, žádné audio, nic, jen na filmy , je mi jedno jestli Egreat či popcorn 110 , jen aby to v klidu splnilo svůj účel, jen nevím jak se sítí , i když za hifi stolkem mám zásuvku na net v tom nevidím problém , ale nejspíš budu pouštět jen přes externí HDD
deepsix (26)|14.10.2008 19:02
Pytkin: tu utilitku jsem nezkoušel, takže nemám zkušenosti

denisek: já mám eGreat v síti, ale když chci kopírovat větší objemy dat, tak preferuju USB, je to cca 4-5x rychlejší než přes Sambu a přes WiFi je to nepoužitelný
Pytkin (7947)|15.10.2008 00:12
denisek : externy HDD by mal byt ok . Pri sieti je prave rozdiel medzi TVIXom a NMT .. NMT ma jednak 100Mbit sietovku (TVIX 6500 ma gigovku) ale podstatnejsia vec je , ze Tvix je po siety vyrazne rychlejsi .. teda on je globalne rychlejsi (odozva systemu) ale aj po sieti to reaguje OK .. NMT je po sieti strasne pomaly .. to je mozno to , co si dvico da zaplatit :)
denisek (260)|15.10.2008 06:42
Dobrá tedy , je fakt že do budoucna by byl asi lepší ten Twix ,ale stejně časem vylezou další kvalitní mašinky takže by to bylo stále dokola jako s TV, mám Sony 46W4000 a chci to začít krmit kvalitním signálem, u nás ve východních čechách je to s digitálním vysíláním ještě tak na dva roky, mám sice UPC ale znáte to , šel bych hned do nějakého HDSatu, ale v češtině toho zatím moc není a na něco v jiném jazyce mi rodina koukat nebude, jen já koukám na filmy v originále s titulky. Máte už někdo zkušenosti s tím novějším popconem A-110 ?
Pytkin (7947)|15.10.2008 11:29
denisek " A110 mam objednany .. buduci tyzden by mal byt ..
denisek (260)|15.10.2008 11:54
Pytkin : tak dej pak vědět jak jsi spokojený, doufám že vše bude fungovat jak má a už se musím rozhoupat , jinak to nikdy nekoupím
Pytkin (7947)|15.10.2008 14:03
NO akurat mi kamarat pisal ze ma problemy v egreate aj s WD GP diskom .. ze sa prehrieva .. Tak uvazujem ci tam predsa nedat 2.5" disk ..
diwi (9)|19.10.2008 13:04
Ext3, Ext2, FAT32 nebo NTFS?
Zalezi pouze na tom, k cemu chcete dane zarizeni vyuzivat.

1. USB, SATA
Pokud mate pocitac s windows, pravdepodobne budete chtit prenaset data pomoci USB ci SATA vzhledem k jejich rychlosti oproti LAN. K tomuto ucelu poslouzi nejlepe NTFS, zarizeni muzete libovolne prenaset a na vsech pocitacich nebudete mit problem se ctenim ani zapisem souboru.

2. LAN
Pokud ovsem planujete take pripojeni zarizeni k vasi lokalni siti, narazite u NTFS na nemoznost zapisu souboru pres sit, data budete moct pouze precist. Zde se asi nejlepe bude hodit linuxovy filesystem Ext3 ci Ext2 v kombinaci nainstalovane male utility (dodavane na CD) do windows pro cteni a zapis techto systemu. Lan pristup vyzaduje ke sve funkci nainstalovanou NMT aplikaci na disku zarizeni, coz si stejne vynuti linuxovy filesystem. Pokud tapete jestli pouzit Ext2 ci Ext3, tak klidne pouzijte Ext2, je o neco rychlejsi, jelikoz neuchovava logovaci soubory o operacich na disku. Ext3 je bezpecnejsi, melo by byt snazsi obnovit z nej data pri zhrouceni disku.

3. FAT32 je k necemu?
Ano, jako jeden ze starsich filesystemu jej nyni podporuje jak windows tak linux. Sice neumoznuje ukladat soubory vetsi nez 4GB, ale NMT aplikace si s nim poradi a budete mit moznost na tento disk zapisovat jak ze site, tak primym pripojenim pres USB bez dalsiho SW a tim padem ho muzete pouzit jako prenosny externi disk. Kombinuje tak obe varianty jak LAN pristupu tak USB ci SATA pristupu.

Postup je nasledujici:
Nainstalujte NMT aplikaci vcetne zformatovani disku pro jistotu. Disk pripojte k PC nebo cele zarizeni pres USB a pomoci programu pro spravu partition zmente velikost 3 oddilu na disku (tento 3 oddil je standardne viditelny a slouzi take pro ukladani dat napr torrentu), tim vznikne na konci disku volny prostor, kteremu nastavte FAT32 a dejte opet zformatovat. Na siti pak uvidite jak linuxovy prvni disk Ext2, tak druhy Fat32 disk - z obou budete moct jak cist, tak zapisovat. Vetsi soubory na Ext2, zbyvajici na Fat32. Zde doporucuji se obejit bez utility do windows pro cteni Ext2 partition pri pripojeni pres USB - windows si pak nebude moct na tomto linuxovem disku vytvorit sve slozky System volume information a Recycled - ktere pak zarizeni zbytecne zobrazuje pri prochazeni disku mezi ostatnimi slozkami.
koliar (142)|19.10.2008 14:14
perfektný rozpis diwi...
Pytkin (7947)|19.10.2008 23:42
[QUOTE=diwi;197092]

1. USB, SATA
Pokud mate pocitac s windows, pravdepodobne budete chtit prenaset data pomoci USB ci SATA vzhledem k jejich rychlosti oproti LAN. K tomuto ucelu poslouzi nejlepe NTFS, zarizeni muzete libovolne prenaset a na vsech pocitacich nebudete mit problem se ctenim ani zapisem souboru.
[/QUOTE]

Toto neni tak uplne pravda .. na OSX Tiger som mal celkom problemy s NTFS .. Ak je niekto jablckovy , tak by som NTFS nepouzival ..
pmafo (51)|28.10.2008 14:05
to diwi chcem sa spitat ked dam disk ci uz pouzivany na NTFS,alebo novy formatovany na NTFS mozem vyuzivat internetove sluzby,torrenty nemam na misly lokalnu siet,ale len net.Alebo musi na tomto zariadeny byt kvoli vlastnemu systemu formatovany na viac dielov ako spominas.

A este co sa tyka balenia tomu nechapem ake su vlastne dodavane kable vsade sa pise AV kabel,kompozitny ale jak pozeram nikde ich na foto nevidim tak neviem su dodavane klasicke cinche cerveny,biely,zlty, alebo nie.

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=6426&pid=62259#pid62259

Obsah balení:
EG-M31B Network Media Tank
Dálkové ovládání
Napájecí adaptér
USB2.0 kabel
e-Sata kabel
HDMI kabel
AV kabel
Komponentní kabel
Arnie3333 (25)|30.10.2008 04:54
Zdravim.
Taky sem si koupil tenhle prehravac uz s vestavenym 750gb diskem. Mam ale problem s prehravanim mkv. Prvni film mel bitrate 9mb a prehral sem uplne v pohode a spokojene sem sel spat... Druhej den jsem ale zkusil film co mel 14.6mb bitrate a skoro se na to nedalo koukat. Porad se to sekalo zvuk se predbihal. vzdy kdyz to zacalo musel sem dat pomale prehravani nechat par sekund a pak dat znova play a pokracovat. Docela mi to zkazilo naladu ale rikal sem si treba spatnej rip. (ted sem na to koukal na compu a v pohode :() Pak jsem si pustil dasli film co mel 11.6 a tam se mi to seklo asi jen dvakrat za film. Pak mi jeste z nejakyho duvodu nejde zvuk u prehravani z youtube ale na to sem se jeste moc nekoukal a neni to pro me zasadni otazka.
Mate nekdo bodobnou zkusenost nebo to je vada kusu? rad bych prehravac co tyhle problemy nema :(

EDIT: ten youtube sem rozchodil...
pmafo (51)|30.10.2008 11:34
To Arnie3333 moc si ma nepotesil nakolko stale vaham ze kupim tento Egreat EG-M31B tiez ako ty s 750gb diskem tak neviem mozes vyskusat prosimta klasicke DVD 700MB ripy s netu filmy divx,xvid ci to ide plynule zvuk obraz.Potrebujem na to.A co to youtube a ostatne net video sluzby s tim zvukom.Boh vie ci to iste uroby s mkv aj Popcorn hour NMT A-110.Chcelo by to iste jak si robil urobit na druhom kuse Egreat EG-M31B ci to bude robit.Dat cez 10000sk za nieco sa mi nechce pokial je chyba hadwerova a casta.Pokial je to firmware to by mi tak nevadilo.Tu na Slovensku je to nahovno ze sa to neda fizicky odskusat v predajny s usb kluca.Preto sa radsej viac pitam a pisem ako potom lutovat ze som mohol kupit iny typ napr.TWIX
Arnie3333 (25)|30.10.2008 13:21
DIVx to prehrava v klidu. S firmware nevim kdyz dam overit aktualizace tak to napise Request cannot be processed. Pise ze mam verzi firware 50-17-080808-15-EGR-403-000 verze kernelu 15-EGR a nejaka licence Cardera (nevim co to je) Nedostupna
pmafo (51)|30.10.2008 14:05
nasiel som to na webe a prelozil co pises preklad cez google nic moc:
EG-M31B, prosím pomozte AGGGGGGHHHHH
Nazdar
Mám EG-M31B a im nesmí dostat opravdu velmi daleko.
Přečtěte si, jak mnoho míst jako je na zde mohu najít.

Aktuální informace
Firmware 50-17-080808-15-EGR-403-000
Kernal 15-EGR

Havent má, pokud jde o instalaci Apps dosud.

Snažím se udělat výchozí nastavení.
Drive formáty OK, a já jsem se pokusil pomocí tohoto Ext2 a Ext3
Soubory zkopírované do USB kořen
Léty jen NMT soubor a všechny soubory
Formátován USB pro FAT 32 a tuk

Léty NMT různých souborů, ty, které přišlo s tím, různé stahuje z tohoto fóra a od manufactueres site.

Pomocí nastavit wizaed, výběrem USB atd. Já neustále zprávu
Pomocí menu, výběr USB atd. Chápu
Nastavit nepodařilo váš zdroj není platná

Stažené verze 080818 z výroby, zkopíruje všechny soubory na USB podle návodu, který se používá prohlížeč souborů runa na webu pase USB Update a dostanu zprávu
Cross zákazník aktualizace není povoleno, prosím restartujte počítač

Co jiného můžu o své řidičské mi ořechy

Díky
Mark

co mu otporucily druhy
Tato zpráva 'croos zákazník aktualizace není dovoleno' znamená, že se snažíte, aby se aktualizace firmwaru to není ten správný pro vaše jednotky. Ty jsou buď snaží používat PCH firmware na eGreat nebo různé modely firmware na eGreat.
Získat právo firmware pro váš model a ujistěte se, že nový firmware není ve složce na USB pendrive, musí to být v kořenovém adresáři, ne složka.

Byl jsem na sebe eGreat místě, aby zjistili, co je za problém a teď jsem pochopil.

K dispozici je aktualizace firmware ke stažení, ale žádné odpovídající NMT Aplik.

Downgrade firmwaru vašeho zpět na jeden byl instalován s to udělat přes USB jste zvyklý být schopni to udělat prostřednictvím on-line.

Poté nainstalujte NMT aplikací z CD do mechaniky, potom aktualizovat firmware.

Asi to musi ist cez on-line ako s usb jak je spominane.Mozno to vyriesi tvoj problem.
Pytkin (7947)|30.10.2008 14:10
uz som to pisal kde kade .. napisem aj sem .. ak nehra MKV v poriadku su 2 moznosti .. Robil ho debil , co to mu nerozumie .. pridal zvuk , ktory je z DVD a ma inu dlzku (je kratsi) lebo film ma 25 fps .. v mkv su filmy vacsinou 24fps .. pri mergovani do MKV sice nastavil stretch na 24 , ale to funguje len na PC .. na HW playeroch to nefunguje ..
Druha pravdepodobnost sekania je , ze mas nastaveny vystup na 25fps .. nastav si 1080p23.978 .. musi to ale zvladat telka .. a malo by ist vsetko bez trhania .. toto je vyhoda TVIXu , kde sa da nastavit 1080p a AUTO .. a von to ide podla filmu ..
Arnie3333 (25)|30.10.2008 15:16
No debil to nedelal vsechny MKV mam od jedny "firmy" a jsou asi nejvic uznavany na nasem serveru. Nevim jaky maj FPS to je snad jedinej udaj kterej neudavaj :( ale predpokladam ze vsechny delaj stejne, takze pokud by byl problem v tom tak nevim proc by neco slo bez problemu a neco problemy delalo. Spis opravdu vidim problem v tom ze pri vysokym bitrate to ta masina nezvlada. Uz jen to ze nabiha minutu lecos o jejim vykonu napovida... Jinak sem nikde nenasel, kde bych to nastaveni fps mohl udelat jediny co tam muzu menit jsou (krome rozliseni) Hz EDIT: aktualne mam nastaveno 1080p 60hz. No vidim to tak, ze tohle poputuje zpet do Alzy a koupim toho tvixe... sice drazsi, ale kdyz bude fungovat....
Pytkin (7947)|30.10.2008 15:50
Arnie : No jo .. mozno su to blbci a nerozumeju tomu .. Je to logicke , ze vsechny delaj stejne .. bud tomu rozumeju a robia to dobre .. alebo tomu nerozumeju a robia do zle .. bolo by divne keby nieco robili dobre a nieco zle .. Samozrejme , nevylucujem ze masina nezvlada vysoky bitrate .. ale ak si dobre pamatam , dakto pisal ze 33mbps to zvlada .. cize to by som vylucil .. ale treba vsetko testovat samozrejme .. ked pises ze od jednej grupy blbne.. skus RIPy od inej grupy .. optimalne si sprav vlastny rip .. alebo urob taky test .. film co nejde , vyhod z neho cesky zvuk (zly) a pusti si len obraz s originalom .. atd .. nerob urychlene zavery ..
Arnie3333 (25)|30.10.2008 16:03
No prave ze od ty grupy mi neco jde a neco nejde. Vsechno je to original zvuk ENG. Nemam pristup nikam na HD filmy s cz dabingem... nasel semneco na rapidshare ale toje vetsinou jen 720p a rapidshare ma nejakej limit na stazeni dat takze..... Jinak neni to ze by to bylo nehratelny cely treba do pulky filmu to jede v pohode pak se to tam zacne blbnout a pak to zase jede. zatim cim vyssi bitrate tim vetsi vyskyt tehle chyb...
Arnie3333 (25)|30.10.2008 16:08
Jeste sem se chtel zeptat at to nemusim hledat kdyz toho tvixe mas. CZ titulky to predpokladam umi a ma to optical vystup na audio?
Pytkin (7947)|30.10.2008 16:36
arnie : nemam tvixa .. kolegovia naokolo ho maju .. ja som si kupil popcorn A110 co je v podstate to iste ako egreat 31B .. TVIX vie CZ titulky samozrejme .. audio si nepamatam ci je opticke ..

tu sa pise :
http://www.tvix.co.kr/Eng/products/HDM6500A.aspx
Audio : Digital : Coaxial, Optical / Analog: Stereo

takze by malo byt aj aj ..

K tym rippom .. aha .. cize to ti robia s anglickym zvukom .. ok .. skus nastavit vystup na 1080p23.9

ale moze to byt aj tym vysokym bitratom .. skusas to z interneho disku ? alebo zo siete ? ak zo siete , skus to nakopirovat na disk ..
Arnie3333 (25)|30.10.2008 17:27
Jedu to z interniho disku prave... a to prepnuti toho fps sem nenasel. Prepnout ty Hz asi nebude mit vliv ne? Klidne bych koupil ten tvix, ale na tvix.cz ho nemaj jeste kouknu jinde :(
Pytkin (7947)|30.10.2008 17:44
arnie : fps = Hz .. chod do nastavenia - Audio/video - Video Vystup .. Tam vyber 1080p 23.976Hz ..
Arnie3333 (25)|30.10.2008 18:08
zkusil sem to ale nepomohlo to... btw nevite jak prepnout u mkv na druhou audio stopu? mam tu na prvni nemcinu a to se neda :) i kdyz stejne to pujde zpet do alzy :) Bud zkusim jinej kus a nebo ten tvix jestli ho nekde sezenu....
Pytkin (7947)|30.10.2008 18:33
arnie : stlacis tlacitko audio .. ako pri prehravani DVD ..
Arnie3333 (25)|30.10.2008 18:57
To prave nic nedela :(
Pytkin (7947)|30.10.2008 18:59
arnie : tak tam asi neni viacej zvukov .. alebo na PC to ide prepinat ? u mna to prepinat ide ..
Arnie3333 (25)|30.10.2008 19:09
Prave ze na kompu to jde. Ja uz na to kaslu... musim najit ten tvix. Do 14 dnu mi tohle musej vzit zpet, kdyz sem to koupil pres net ne?

EDIT: hlavne nechapu ze na tom tvix.cz to maj jako novinku, ale kdyz das koupit tak tam mas produkt se jiz nedodava....
-Vl- (366)|30.10.2008 19:30
Bůh ví na co tam klikáš. Mají ho tam i skladem.
Arnie3333 (25)|30.10.2008 20:15
Ja klikal na verzi s diskem, koukam ze bez diku ho maji radsi hned kupuju :)
Pytkin (7947)|30.10.2008 23:40
Arnie : dufam ze mas na mysli TVIX 6500 .. ja inak si vzdy radsej kupim zariadenie bez disku a do neho si dam disk aky uznam za vhodne ..
pmafo (51)|31.10.2008 12:10
Poradte aj ked su si popcorn A110 a Egreat EG-M31B rovnake dizajnovo odlisne do ktoreho ist co sa tika lepsej podpory,menej problemov atd.Teraz maju uz aj v alze popcorn A110 rozdiel cenovy oproty Egreat EG-M31B cca 300sk obe verzie bez disku.Na Egreat EG-M31B sa mi pozdava lepsie chladenie disku vetrak,ceska podpora umax.Neviem jak je to s problemami u obi dvoch.
Pytkin (7947)|31.10.2008 13:34
pmafo : A110 ma mensiu pamat a mensi flash .. ale neviem ci sa to dakde prejavi .. mne sa paci A110 rozmermi .. stabilita by mala byt rovnaka , lebo pouzivaju rovnaky firmware (nie ten isty file , ale vychadza z toho isteho) .. na egreate mi vadia rozmery a ten vetrak .. i ked absencia vetraku v a110 ho robi celkom templym ..
pmafo (51)|31.10.2008 13:51
Dik Pytkin za lepsiu rozhodnost vetrat mi nevadi moc ked nehuci jak na niakom starom pentii,nikde som nevidel sice jaka je rozdielna teplota pri tychto prehravacov bez vetraku a s vetrakom pri rovnakom disku.Mam ICY box media player tam je tiez vetrak s boku.Len to prehraje malo formatov a nepotporuje ceske titulky.Co pises
nie ten isty file ako suborovy system adresar ine menu adresarova struktura.
Pytkin (7947)|31.10.2008 15:05
pmafo : firmware je proste identicky .. ale pre kazde zariadenie je iny fajl .. ale funkcnost vzhlad atd su rovnake ..
Pytkin (7947)|31.10.2008 15:20
Teraz kopirujem dake fajly na A110 cez USB a ide to 25MB/s
otava5 (146)|31.10.2008 15:24
muzete mi rict rozmery teto hracky?
pmafo (51)|31.10.2008 15:28
Jo chapem objednal som Egreat EG-M31 bez disku poslal aj prevodom peniaze.Tak uvidim ci pudem s produktom spokojny pozeram vyslovne divx,xvid filmy.Co sa tika toho fajl to tahas priamo zo servera jak sa to odlisuje medzi timito dvoma tie fajly.Co sa tika toho co pisu predajci WiFi modul, který je dodáván společně s přístrojem. Mislia tym vo vnutry integrovany alebo zvlast ako usb wifi
Pytkin (7947)|31.10.2008 15:31
tu su vsetky egreaty .. ale rozmery tam nepisu

http://www.egreatworld.com/en/Product.asp
pmafo (51)|5.11.2008 08:42
Prisiel mi novy EG-M31B.Jak nastavim Net na dodavanom USB wifi.Alebo primo cez sietovy kabel,pripadne zapojenie z notebookom.
Pytkin (7947)|5.11.2008 13:43
pmafo : defaultne mas DHCP zapnute .. takze ak mas dhcp server , tak sa chyti .. alebo mu v settingoch nastav siet .. wifi neviem .. to nepouzivam .
pmafo (51)|5.11.2008 16:23
Samotny problem mam teraz ze neviem jak mam sformatovat disk.Kupil som samsung 750GB.Great EG-M31B mi sformatoval podla postupu aj NMT ale v XP vidim len dalsi disk M na ktory sa neda nic kopirovat a v xp sformatovat nejde.V programe Partitionmagic vidim Local disk M Linux Ext3 251MB vyuzito 103MB.
SWAPSPACE2 N LinuxSwap 494MB.Local disk O Linux Ext3 714 657,2MB vyuzito 11343MB.Neviem ci mam len naformatovat ako jeden cely disk na NTFS alebo jak.
Pytkin (7947)|5.11.2008 16:40
pmafo : nechaj ho sformatovat v satelite na EXT2 .. do xp si doinstaluj toto http://www.fs-driver.org/download/Ext2IFS_1_11a.exe .. pripojis cez USB a fungujes ..
pmafo (51)|5.11.2008 16:47
Pytkin:mislis sformatovat v satelite niaky soft alebo v EG-M31B v sprava Pruvodca nastavenim NMT kde da na vyber EXT2 ci EXT3.Teraz som ho na novo sformatoval v Partitionmagic na 750GB v XP ho teraz vidy.
Pytkin (7947)|5.11.2008 17:32
pmafo : jasne .. priamo v egreate .. v nastaveniach je dole dake menu .. a tam sa da sformatovat disk a nainstalovat potrebne aplikacie .. mozes mat aj NTFS ale nebudes tam mat tie aplikacie ..
pmafo (51)|5.11.2008 19:15
Urobil som Xp naslo ale ked chcem skopirovat film na dany dik tak nejde.Chraneny proti zapisu.Disky naslo 3.
S toho 2 idu otvorit ale zapisovat nie.Su na nich nmt aplikacie a ostatne.

Po zapojeny na internet NMT aplikacie idu v poriadku.Egreat EG-M31B ukazuje jeden disk.Ktory ma zlozky video atd.
Ale jak donho skopirujem v XP filmy ked nejdu zapisovat.