Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy s obrazem a připojením Topfield TF 7710 HD

Ragus (17)|11.9.2008 12:38
Zdravim, mohl by nekdo poradit jak vyresit problem s propojenim SONY BRAVIA KDL-40W4000 a Topfield TF 7710 HD. Oba pristroje propojim HDMI kabelem a TV vubec zarizeni nenajde. Topfield TF 7710 HD mám cca týden a jsem dost nastvanej na kvalitu obrazu. Ocekaval jsem daleko lepsi kvalitu nez pres DVB-T. Nevite jak to nastavit abych docilil kvalitniho obrazu?
MONYS (460)|11.9.2008 18:38
Pokud máš na tv navolen správný vstup HDMI tak by to mělo fungovat.Pokud ne chyba může být v hdmi kabelu ,skus vypůjčit jiný kabel může ten tvůj být vadný.
losos (2977)|12.9.2008 00:28
Myslím, že bys tuto otázku měl uvést v sekci SONY KDL-40W4000, zde je stránka, kudy se tam dostaneš :
https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/41-televize-lcd-plazma

Tam ti možná poradí více..... ahoj.

P.S. - jen doplním, že u Topfielda se HDMI nijak nenastavuje....., takže chyba je opravdu buď v kabelu, nebo musíš jinak přepnout AV vstupy u TV. Já ji nemám a tak přesně nevím co a jak, ale ti borci v té sekci SONY...vědí vše potřebné, obrať se na ně.
Ragus (17)|15.9.2008 17:32
Kabel jsem koupil novej, ale nic... No uvidíme. Nevite jestli se nejak mohu ovlivnit kvalitu obrazu. Pres satelit mam digitalni obraz daleko horsi nez pres pozemni vysilani. Domnival jsem se, ze kvalita obrazu bude mnohem lepši. Nekdy jsou normalne v obrazu videt kosticky, no hnus. Sel jsem do satelitu hlavne proto, abych mel perfektni obraz k velke LCD. Zatim mam opak...
MONYS (460)|15.9.2008 18:59
Ještě jsi nenapsal jaké přijímáš prog.CZ LINK? tam by obrazová kvalita měla být dobrá ovšem jestli přijímáš DIGI TV /UPC tak se není čemu divit že ti to jde velmi špatně navíc TV je především hlavně určena pro HDTV/BLU RAY.Pokud ti nefuguje vstup HDMI u tv je to na reklamaci ale chybu hledej u sebe máš něco špatně!
losos (2977)|16.9.2008 01:34
Velmi špatný obraz je obvykle tehdy, když signál ze sat. přijímače přivedeme do TV Scartem. Podstatně lepší to je pomocí pěti kabelů COMPONENT VIDEO (3xobraz : Y + Pb + Pr a 2xzvuk : AUDIO L + AUDIO R). Běžně je u sat. přijímače tento pětižilový kabel pro COMPONENT VIDEO přiložen. Já jsem jej alespoň k Topfieldovi obdržel...
Nejlepší kvalitu docílíme pomocí HDMI. Proto se to snaž zprovoznit..., navíc je to připojení mnohem jednodušší... (jenom jeden kabel s jedním konektorem).
Ještě mne napadlo, pokud máš v TV více vstupních konektorů HDMI, vyzkoušej všechny. Ale zřejmě nemáš zapnutý správný AV vstup.
Pamatuj, že to není jako u Scartu, televizor se po spuštění sat. přijímače přes HDMI sám nezapne a nenastaví na správný vstup. To "umí" jen Scart... Proto musíš pomocí dálky přepnout na ten správný AV vstup (HDMI), ahoj.

P.S. - vzadu na zadním panelu má Topfield jeden přepínač, hodně jsem s ním experimentoval, mám jej teď trvale přepnutý směrem dolů, doporučuji také....,ale nejdříve je třeba zprovoznit to HDMI.

P.P.S. - teď jsem si všimnul, že jsi se již zeptal v sekci SONY a dostal jsi radu, která i mne dost překvapila.....tak ať se daří. Měli by ovšem ten kabel k TV při prodeji rovnou přiložit. Je to dost sprosté, že ti jej rovnou nepřibalili.... šel bych si to s nimi vyřídit... a aspoň jim poradit, aby to příště dalším zákazníkům již rovnou "vnutili"...
Ragus (17)|16.9.2008 21:41
[QUOTE=MONYS;191808]Ještě jsi nenapsal jaké přijímáš prog.CZ LINK? tam by obrazová kvalita měla být dobrá ovšem jestli přijímáš DIGI TV /UPC tak se není čemu divit že ti to jde velmi špatně navíc TV je především hlavně určena pro HDTV/BLU RAY.Pokud ti nefuguje vstup HDMI u tv je to na reklamaci ale chybu hledej u sebe máš něco špatně![/QUOTE]

Programovou nabídku přijímám přes GITAL + CA modul. O kvalitě DIGI a UPC jsme informován, proto jsem je ihned zavrhl.
Ragus (17)|16.9.2008 21:49
[QUOTE=losos;191856]Velmi špatný obraz je obvykle tehdy, když signál ze sat. přijímače přivedeme do TV Scartem. Podstatně lepší to je pomocí pěti kabelů COMPONENT VIDEO (3xobraz : Y + Pb + Pr a 2xzvuk : AUDIO L + AUDIO R). Běžně je u sat. přijímače tento pětižilový kabel pro COMPONENT VIDEO přiložen. Já jsem jej alespoň k Topfieldovi obdržel...
Nejlepší kvalitu docílíme pomocí HDMI. Proto se to snaž zprovoznit..., navíc je to připojení mnohem jednodušší... (jenom jeden kabel s jedním konektorem).
Ještě mne napadlo, pokud máš v TV více vstupních konektorů HDMI, vyzkoušej všechny. Ale zřejmě nemáš zapnutý správný AV vstup.
Pamatuj, že to není jako u Scartu, televizor se po spuštění sat. přijímače přes HDMI sám nezapne a nenastaví na správný vstup. To "umí" jen Scart... Proto musíš pomocí dálky přepnout na ten správný AV vstup (HDMI), ahoj.

P.S. - vzadu na zadním panelu má Topfield jeden přepínač, hodně jsem s ním experimentoval, mám jej teď trvale přepnutý směrem dolů, doporučuji také....,ale nejdříve je třeba zprovoznit to HDMI.

P.P.S. - teď jsem si všimnul, že jsi se již zeptal v sekci SONY a dostal jsi radu, která i mne dost překvapila.....tak ať se daří. Měli by ovšem ten kabel k TV při prodeji rovnou přiložit. Je to dost sprosté, že ti jej rovnou nepřibalili.... šel bych si to s nimi vyřídit... a aspoň jim poradit, aby to příště dalším zákazníkům již rovnou "vnutili"...[/QUOTE]

Kabel HDMI jsem při koupi TV obdržel. Propojení TV s Topfieldem přes kabel HDMI funguje. Jediné co nejde, že oba přístroje nejsou navzájem kompatibilní, prostě TV druhé HDMI zařízení (topfielda) nenajde. Co se týče toho přepínače, tak já ho mám také směrem dolů. Obraz stále nic moc :/