Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dlouhé zachycené video

jerry777 (5)|2.9.2008 06:14
Dobrý den,
mám tv tuner Leadtek WinFast PxDVR 3100 H a když zachytávám s digitální televize, tak třeba půlhodinový záznam se mi na HDD nahraje na 8-9GB, je to normální?
Nejde nějak nastavit, abych nahrával třeba hodinový seriál maximálně na 1GB.
V analogu si mohu vybrat jakýkoli formát nahrávání, v digitalu mám jen jeden formát TS.
Přinejhorším jak z těch 9 GB udělat něco menšího.
Děkuji za pomoc
StD (8612)|2.9.2008 07:19
To asi nabíráš celý multiplex, ne? Co to má být za stanice?
jerry777 (5)|2.9.2008 08:14
zkoušel jsem nahrávát novu, 51 minut, fakt 8-9 gb, v nastavení je jen TS soubor nahrávání, moc tomu zatím nerozumím
StD (8612)|2.9.2008 09:26
No a když se do toho zachyceného TS (=Transport Streamu) podíváš, tak je v něm co? Podle PID.
jerry777 (5)|2.9.2008 09:51
to mrknu až budu doma u PC, jinak jsem podle programu nahrával novu a byla tam nahraná čt4 a v přehrávači nešlo záznam posouvat
artam (1147)|2.9.2008 11:36
jerry777: Demultiplexni TS do separatnych audio a video stop napriklad cez ProjectX a zistis, kolko programov v tom transport streame mas realne ulozenych.
Podla velkosti 9G / 51 minut zrejme zaznamenavas cely transport stream s viacerymi programami.
Nenapisal si, aky software pouzivas pre nahravanie. Ak software neumoznuje u digitalu nastavit nahravanie ine, nez TS, pouzi iny software, ktory umozni zaznam priamo do program streamu, t.j. mpg.
jerry777 (5)|2.9.2008 11:50
pro nahrávání používám program PVR2. Který by šel místo toho prosím používat, jsem úplný laik, díky
jerry777 (5)|3.9.2008 06:00
Tak jsem asi fakt nahrával všechny programy, teď mám hodinový záznam 1,4 GB.
Ale stále jde v PVR2 nahrávat digitálně jen v Transport Stream, ale v návodu je popsaný i záznam Program Stream, ten mi nastavit vůbec nejde.
Poradí mi někdo prosím jiný lepší program , který umí nahrávat i v jiných formátech?
A ještě jedna věc, v nahraném záznamu nejde přejít o trochu dále, musí se to sledovat od začátku.
děkuji
StD (8612)|3.9.2008 06:51
Quote: ...v nahraném záznamu nejde přejít o trochu dále, musí se to sledovat od začátku.
To je nativní vlastnost Transport Streamu. Když si to zpracuješ do Program Streamu, třeba ve Womble MVW a bude to mít standardní strukturu GOPů včetně Markerů, tak se teprve potom budeš moci pohybovat záznamem jak bude vašnostovi libo. :D

1.4 GB na hodinu - to je tedy pěkná mizerie. Na to bych koukat nechtěl.