Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

aky najkvalitnejsi coax kabel? Profigold je OK?

bastlir (3245)|29.9.2011 11:08
[quote=Pitomec;369060]To byl řádnej humus - plný dielektrikum a ač v mědi, tak útlum 100dB na 100m 9-) Akorát ta mechanická pevnost byla v typicky ruským stylu, na tom se dalo věšet :D[/quote]

Oooo, tak to ne. Některé kabely radioamatéři, kteří je kdysi vyšmelili s Rusákama, dodnes používají. V Beskydech jsem se náhodou na kopci přimotal k partě šikulů, kteří tam rozkládali nádobíčko, tak jsem se chvilku zastavil a okukoval a shodou okolností mě právě zaujal kabel, no a prý byl po Rusácích. Podobný kabel nám vede do baráku se třemi fázemi. :D
Pitomec (10211)|29.9.2011 11:20
Na vysílačky se možná ten RUS použít dá, ale na TV signál je úplně o ničem. Čas od času na něho taky někde narazím a z rozvodu letí jako první (spolu s účastnickýma šňůrama, což je taky total-hnus).
bastlir (3245)|29.9.2011 11:55
[quote=Pitomec;369087]Na vysílačky se možná ten RUS použít dá, ale na TV signál je úplně o ničem. Čas od času na něho taky někde narazím a z rozvodu letí jako první (spolu s účastnickýma šňůrama, což je taky total-hnus).[/quote]

To já jenom principiálně, že ne vše "CCCP" je automaticky na vyhození. Nejsem sice rusofil, ale dívám je na to prakticky.

Co se týče rozvodů, nepohybuji se v Milovicích apod., takže jsem se s ruskýma rozvodama ještě nesetkal. Co se týká těch přípojek, proto je lze dnes koupit ve výprodeji za babku. Použité kabely nesplňují snad vůbec nic.

Příklad:

Maminka mé kamarádky se přestěhovala do staršího paneláku, kde sice byla STA, ale na TV byl velmi špatný signál. Dalo se koukat jen na ČT1 apod. Řekl jsem si, to je jasný, blbej kabel! Tak jsem vyrobil nový (F+IEC redukce) a .... vůbec nic! Vzal jsem ten starý a šlo to, i když zase blbě. Tak to jsem zíral! Pak mě napadlo, změřit v STA signál. Žádný tam však vůbec nebyl ani v analogu. Později jsem se dozvěděl, že je STA nefunkční. Takže .... ta asi 1,5m dlouhá účastnická přípojka vlastně funkovala jako domácí anténa. Kvalita, co? Jenže to jsou "podměrečné" kabely.