Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Správný výběr TV

jarino1978 (8045)|5.9.2008 14:32
[QUOTE=Huncut;190693]Ale treba sestkovou radu Samsungu jsem porovnaval i s ruznym nastavenim hned vedle stojici plazmy a ty obliceje proste byly umele.[/QUOTE]

- takéto akože testy mi nehovoria vôbec nič. Niečo konkrétne ? Ja keď omylom prepnem na analóg , tak pri pozeraní TVN na Markíze neviem rozoznať, či to hlási Ďurianová, alebo je to Michael Jackson, ktorému sa práve rozpadla tvár.
Huncut (221)|5.9.2008 14:42
jarino1978 ja nemelu nic, ja jen ocitoval tebe :) Sorry.

Ja sem nedelal zasne "testy". Jen jsem napsal, ze jsem porovnaval sestkovou radu LCD Samsung, jako vybraneho zastupce novych LCD s plazmou Panasonic jako zastupcem bezne dostupnych plazem.

Podani pletove barvy na LCD se mi nepodarilo dosahnout takove aby bylo uspokojive v porovnani s (podle me) perfektnim podanim pletovky na plazme. Proste se mi to nepodarilo, kdyz jsem je videl vedle sebe a mohl porovnavat. Rozsil byl pomerne velky.

To je cele, jen nazor, pozorovani, zkusenost. Pisu jen to co jsem videl. Treba to jde nastavit lepe, ale ja to proste nedokazal a dokud to neuvidim, neuverim :)

Je to dost konkretni?
jarino1978 (8045)|5.9.2008 15:12
nie je. je to strašne všeobecné, bohužiaľ ...

PS: Keď niekoho cituješ, najskôr si prever, na akú tému som odpovedal...
majkicz (872)|5.9.2008 15:25
[QUOTE=Letohradok;190698]Vrodený daltonizmus sa liečiť nedá, takže tam zbytočne pôjdete. Ja mám problémy so zelenou a červenou, takže prepálené "Bravia colors" mi vyhovujú. Navyše používam funkciu "vivid colors", pleťová farba zostáva rovnaká a výrazné farby sa ešte viac zvýrazňujú.[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]To mala byt len rypava poznamocka...ja tam idem kvoli dioptriam 8-) . Mno som rad, ze aj dakdo iny vidi na Sony ine farby nez na ostatnych LCDckach a ako pises, su tak trochu oversaturated...a ako pises dalej, moze to divakovi vyhovovat. Mi to nevyhovovalo, preto som siahol po Sam.[/COLOR]
majkicz (872)|5.9.2008 15:27
[QUOTE=Huncut;190701]jarino1978 ja nemelu nic, ja jen ocitoval tebe :) Sorry.

Ja sem nedelal zasne "testy". Jen jsem napsal, ze jsem porovnaval sestkovou radu LCD Samsung, jako vybraneho zastupce novych LCD s plazmou Panasonic jako zastupcem bezne dostupnych plazem.

Podani pletove barvy na LCD se mi nepodarilo dosahnout takove aby bylo uspokojive v porovnani s (podle me) perfektnim podanim pletovky na plazme. Proste se mi to nepodarilo, kdyz jsem je videl vedle sebe a mohl porovnavat. Rozsil byl pomerne velky.

To je cele, jen nazor, pozorovani, zkusenost. Pisu jen to co jsem videl. Treba to jde nastavit lepe, ale ja to proste nedokazal a dokud to neuvidim, neuverim :)

Je to dost konkretni?[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Uz to zas leze do trapnosti, ale co uz...jak dlouho sis s tim nastavenim hral? Protoze mne uprimne trvalo Samsunga nastavit cca. 4hodiny a jeste pak asi dva dny jsem doladoval zbytek, dokud jsem nebyl naprosto spokojen...a pak jsem reklamoval clouding :rolleyes: [/COLOR]
Huncut (221)|5.9.2008 15:32
majkicz: a mas moznost po tech 4 hodinach nastavovani primeho porovnani s dobre nastavenou plazmou? A opravdu tam pak zadny rozdil v podani pletove barvy neni?
jarino1978 (8045)|5.9.2008 16:17
[QUOTE=majkicz;190712][COLOR="Navy"]Protoze mne uprimne trvalo Samsunga nastavit cca. 4hodiny a jeste pak asi dva dny jsem doladoval zbytek, dokud jsem nebyl naprosto spokojen [/COLOR][/QUOTE]

- no to si dobrý, ja som si nastavoval každý vstup asi 2 h , čo je dohromady 8h, samozrejme najskôr do servisného menu prestaviť hodnoty, potom BD disc s kalibračným testom a mal som nastavený každý HDMI vstup, potom testovacie DVD na SCART vstup a potom kalibrovaný monitor na analóg a DVB-T. Bola to síce drina, ale výsledok veľmi dobrý !

[QUOTE=Huncut;190713]majkicz: a mas moznost po tech 4 hodinach nastavovani primeho porovnani s dobre nastavenou plazmou? A opravdu tam pak zadny rozdil v podani pletove barvy neni?[/QUOTE]

- pamaličky sa myšlienkami posúvaš ďalej , o čom svedčí to doplnenie "dobre nastavená plazma". Doma som mal samozrejme aj plazmy PX80, PZ85, výsledok pri rovnakom zdroji = žiaden pozorovateľný rozdiel v pleťovke, čo sa týka pohybu mala plazma o ničo viac navrch pri SD analógu, pri DVD, BD, HDV, HDTV výsledky porovnateľné, ak by som mal byť presný, tak by plazma dostala 90 %, LCD 88 %. Tento pomer sa týkal pri sledovaní záberu na automobily prechádzajúce po ulici na testovacom BD, pri pozeraní futbalu ( ME 2008 - ORF HD ) bol výsledok na nerozoznanie, čiže 90% : 90 %.
jarda50 (1424)|5.9.2008 16:41
Huncut

jestli to nevíš prozradím Ti jedno tajemnství. Každé LCD má možnost kalibrace a další nastavení, kde si můžeš nastavit barvy takřka jak chceš.
Ty sice nemusíš k lékaři, ale stačí se někde podívat co to LCD je a jak vlastně pracuje a jaké jsou jeho možnosti. Já mám zrak v naprostém pořádku a tolik LCD a Plasem si neviděl co jsem já měl možnost, když jsem působil v Panákovi v Plzni na Borech. Tak se ukidni a nešiř tady bludy ty "obraze na prd". Přečti si svúj příspěvek a rozeber se v těch protichůdných informacích.
Huncut (221)|5.9.2008 18:20
jarino1978: Ok, dik za poznatky. Predpokladam ze si porovnaval s tvym LCD co mas v podpise? Nemas nekde napsane, jake mas nastaveni (pokud to lze napsat)? Ze bych to pri nejblizsi prilezitosti zkusil take porovnat. Treba uz to ma ten model Samsungu poresene a poprve uvidim peknou pletovku na LCD.
jarda50 (1424)|5.9.2008 18:26
majki
ukecal jsi mne jdu taky. Očních klinik je již dost. Asi podle vzoru nová TV nové oči. Nevím jestli to do pondělí přežiji.
roman2277 (582)|5.9.2008 18:41
Teda chlapi je to tady už skoro Televarieté.Víte co? Já mám doma Plazmu i LCD a mám to vyřešeno.Tohle řešení doporučuji každému.
jarda50 (1424)|5.9.2008 18:43
¨Huncut jen pro info Moje TV má základní možnosti obrazu kino. stadard. zvýraznění. U každého lze nastavit teplotu barev T1, T2, neutral, Studená 1a 2. U každého lze ještě nastavit system x.v.colour, film, normal a automat. To co je nej je to, že mohu použít tovární nastavení a je to OK. Mimo jiné TV má system, který Ti ukáže film tak jak byl skutečně natočen a to včetně i barevného podání ve spolupráci s 24p to nemá chybu. Na průměrnou TV, kde tohle vše funguje to jde? Nejlepší je totiž ta TV kde velké kvality LCD panelu dokáže využít a posunout dále stejně dobrá elektronika. Proto se může stát, že na stejném panelu vidíš u jednoho výrobce lepší výsledky než u toho druhého.
Je dobré si také sehnat kalibrační DVD a podle potřeby si TV nastavit. DVD stojí i s poštovným cca 580,-
jarda50 (1424)|5.9.2008 18:49
romane je to možné řešení. Ale abych si kousal nechty a nemohl se rozhodnout na čem budu můj oblíbený pořad sledovat tak to ne.(ha,ha)
jarino1978 (8045)|5.9.2008 19:07
[QUOTE=Huncut;190723]jarino1978: Ok, dik za poznatky. Predpokladam ze si porovnaval s tvym LCD co mas v podpise? Nemas nekde napsane, jake mas nastaveni (pokud to lze napsat)? Ze bych to pri nejblizsi prilezitosti zkusil take porovnat. Treba uz to ma ten model Samsungu poresene a poprve uvidim peknou pletovku na LCD.[/QUOTE]

no dám si námahu, že to nafotím, lebo by som sa upísal k smrti. Stále mám M-ko , to čo je v popise. Ináč je to 1,5 ročný model, čiže reálny predpoklad je, že novšie modely by mohli byť na tom lepšie. Dôležité je nstavenie obrazu na každý vstup zvlášť, čiže je veľký rozdiel si nastaviť SD analóg a FULL HD zdroje.
jarino1978 (8045)|5.9.2008 19:09
[QUOTE] Je dobré si také sehnat kalibrační DVD a podle potřeby si TV nastavit. DVD stojí i s poštovným cca 580,-[/QUOTE]

- pre tých menej šetrných je možnosť si stiahnuť všetko z torrentov
Huncut (221)|5.9.2008 19:37
jarino1978: Ok, dik, dobre fotky by byly taky fajn :)
majkicz (872)|5.9.2008 21:45
[QUOTE=Huncut;190713]majkicz: a mas moznost po tech 4 hodinach nastavovani primeho porovnani s dobre nastavenou plazmou? A opravdu tam pak zadny rozdil v podani pletove barvy neni?[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Primeho porovnani vedle sebe ne, ale jednotliveho ano. Ted se bavim o mem Sam. a o kamosove 50PZ700. A opravdu mi neprijde, ze na Sam. mam pletovku nejakou pastelovou ci neprirozenou, jsou srovnatelne. [/COLOR]
majkicz (872)|5.9.2008 21:46
[QUOTE=jarino1978;190714]- no to si dobrý, ja som si nastavoval každý vstup asi 2 h , čo je dohromady 8h, samozrejme najskôr do servisného menu prestaviť hodnoty, potom BD disc s kalibračným testom a mal som nastavený každý HDMI vstup, potom testovacie DVD na SCART vstup a potom kalibrovaný monitor na analóg a DVB-T. Bola to síce drina, ale výsledok veľmi dobrý[/QUOTE]
[COLOR="Navy"]Mam len dva vstupy - DVB-T a PS3 ;). A ano souhlasim, je to drina a az prijde nova TV, tak to je ta jedina cast, na kterou se zrovna netesim :D (v utery by konecne mela dorazit)[/COLOR]
jarda50 (1424)|5.9.2008 22:29
majki jarino
když tak kalibrujete slyšeli jste o DVD PixelProtector má to i program na eliminaci vadných pixelů a subpixelů. http://www.pixelprotector.com/?r=nd
jarino1978 (8045)|5.9.2008 22:34
[QUOTE=majkicz;190744][COLOR="Navy"]Mam len dva vstupy - DVB-T a PS3 ;). A ano souhlasim, je to drina a az prijde nova TV, tak to je ta jedina cast, na kterou se zrovna netesim :D (v utery by konecne mela dorazit)[/COLOR][/QUOTE]

a ja zasa opačne, neviem, mňa to zasa baví. škoda, že TV nekupujem každý týždeň
jarino1978 (8045)|5.9.2008 22:35
[QUOTE=jarda50;190750]majki jarino
když tak kalibrujete slyšeli jste o DVD PixelProtector má to i program na eliminaci vadných pixelů a subpixelů. http://www.pixelprotector.com/?r=nd[/QUOTE]

díky za tip, toto nepoužívam, skúsim to
jarino1978 (8045)|6.9.2008 21:39
- ak si nájdem viacej času, dám sem foto aj podrobného nastavenia . od včera mám chorú dcéru ( má angínu a vysoké teploty ), takže ak sa trošku uvoľním, hodím to sem. zatiaľ len toto :

PS : Všetko je to z referenčného BD , ktorý je určený pre testovanie HD placiek, fotky sú síce fotky, naviac som to musel kvôli veľkosti zmenšovať a komprimovať, logicky je to v reále lepšie a hlavne nedokážem urobiť makro tvárí...HD signál som kalibroval podľa tohoto BD, bolo k nemu aj testovacie DVD, 2x kalibrované fotografie A3 ako výtlačky , 1 CD z kalibrovanými fotkami a servis na nastavenie kalibrácie zvlášť LCD monitora a CRT ,monitora k PC
P9066840.JPG P9066843.JPG P9066844.JPG P9066845.JPG P9066846.JPG P9066847.JPG P9066849.JPG P9066850.JPG P9066851.JPG P9066852.JPG
jarda50 (1424)|6.9.2008 22:30
To Jarino
Nejdříve Ti přeji ať se dcerka uzdraví co nejdříve k fotkám - hezké. Akorát dvě věci. V horní řadě druhá fotka u té pravé dívčiny jsou lehce vidět šikmé proužky a na poslední vpravo barevné kostičky je to také vidět na poslední kostce vpravo druhá od zhora. Měl jsem to samé , ale bylo to tím, že byly nacpány v UPC kanály hned vedle sebe a citlivý tuner na to reagoval přesně tímto způsobem. Prostě někde to bylo a někde ne. Údajně to je tím, že se nedodržuje obsazení tak aby mezi kanály byla volná frekvence nebo co. A ta druhá věc mám to samé s kabely jsou vidět mezi TV a podstavcem i když je tam na ně kanál. Já se pokusím také o nějaké foto
jarino1978 (8045)|6.9.2008 22:58
- ďakujem za prianie pre dcéru
- tie šikmé plôšky sú spôsobené zobrazovacou frekvenciou LCD panelu, lepšie by to bolo, keby som mal 100 Hz...
- s káblami mám vždy problém, vzadu sú 2x HDMI, 2x optika, 3x USB, 2x LAN, káble k sat, káble k anténe, 8 káblov k repro, som rád, že vidieť len tieto. Navyše už neviem, kde mám dať ďaľší 500 Gb HDD, na jeden som kedysi našiel miesto...
jarda50 (1424)|6.9.2008 23:38
Jarino já to měl i na CRT 100Hz pokud jsem to pustil skrze DVR. Nyní to už nemám a mám taky TV bez 100 Hz. O kabelech bych Ti mohl povídat. Jak k PC tak i k TV.Pošlu foto tzv "elektronického bordelu"
jarino1978 (8045)|6.9.2008 23:49
[QUOTE=jarda50;190839]Jarino já to měl i na CRT 100Hz pokud jsem to pustil skrze DVR. Nyní to už nemám a mám taky TV bez 100 Hz. O kabelech bych Ti mohl povídat. Jak k PC tak i k TV.Pošlu foto tzv "elektronického bordelu"[/QUOTE]

- vyskúšaj si vyfotiť najlepšie biely obraz na LCD
- nič iné, ako zobrazovacia frekvencia ma nenapadá, prekladom to podľa mňa nemôže byť.

PS : Napadlo ma asi pre pochopenie :
- tie šikmé pruhy sú len na fotkách samozrejme, čo je dané zobrazovacou frekvenciou LCD panela
- v reále pri pozeraní na TV sú samozrejme neni
michal_h (492)|8.9.2008 08:32
[QUOTE=jarino1978;190655]v akom formáte ich prijímaš cez DVB-T ?[/QUOTE]
tak tady se to rozjelo :D

úplně nerozumím tvé otázce, jestli myslíš, v jakém formátu zobrazuju stanice na tv, tak mám to na automatiku, či-li plocha stále vyplněná...
Holda29 (12)|8.9.2008 13:34
Zdravim, doufam, ze pisu do spravne sekce. Potrebnoval bych vybrat obycejnou LCD TV do mensiho pokoje. Cena tak do 9000Kc, uhlopricka idealne 22" a cerny ramecek. Nejspise analog (UPC) a DVB-T tuner.
Nebo bude vyhodnejsi koupit nejaky 22" monitor + TV kartu vzhledem k tomu, ze i UPC nekdy prejde na DVB-C? Diky moc
jarino1978 (8045)|8.9.2008 22:57
[QUOTE=michal_h;190909]tak tady se to rozjelo :D

úplně nerozumím tvé otázce, jestli myslíš, v jakém formátu zobrazuju stanice na tv, tak mám to na automatiku, či-li plocha stále vyplněná...[/QUOTE]

- no tak to robíš dobre, predsa by si riskoval keby prúžok hore a prúžok dole...
jarda50 (1424)|9.9.2008 07:59
Holda UPC už v DVB-C už hodně dávno jede. Ale karta v PC je Ti k ničemu. Bez STB dodaným UPC pojedeš akorát 5 nekodovaných programů.
jordan23 (213)|15.9.2008 16:06
[QUOTE=Holda29;190929]Zdravim, doufam, ze pisu do spravne sekce. Potrebnoval bych vybrat obycejnou LCD TV do mensiho pokoje. Cena tak do 9000Kc, uhlopricka idealne 22" a cerny ramecek. Nejspise analog (UPC) a DVB-T tuner.
Nebo bude vyhodnejsi koupit nejaky 22" monitor + TV kartu vzhledem k tomu, ze i UPC nekdy prejde na DVB-C? Diky moc[/QUOTE]

UPC už dávno vysíla v DVB-C!!!