Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe premiere pro 2

jirisuch (24)|26.8.2008 15:56
Ahoj mám kameru CANON HV30, program adobe premiere pro 2. Pc mám velice výkonné (dvoujádrový procesor 2400Hz, paměť RAM 2GB ddr2-sdram, 400GB volného místa na disku, grafická karta: NVIDIA GeForce 8600 GT). Kodeky používám ACE Mega CoDecS Pack. Mám problém když pustím premiere a chci přehrát video z kazety na PC. Zvolím normální nový projekt. dále pak přednastavený HDV 1080i 25 (SONY 50i) (nejsem si jistý jestli to je nejlepší kvalita převodu kdyžtak poraďte jaká by se hodila). no a když potom zmáčknu nahrávání F5 tak vidím obrazky v kameře dam uložit a provadím nahrávání. Problém je že při recorde se mi nezobrazuje žádný obraz jak tomu má být (nevím proč). A Největší problém je že na nějakých místech se převedené video mírně seká což je špatné. kdyby nekdo vedel jak poradit budu strasně rád. propojovací kabel mám asi za 500Kč od BELKINU a využití CPU je asi na 50...

Díky ahoj Jirka
Pave1 (4279)|26.8.2008 16:35
1. Odinstaloval bych ACE MKP (to zcela určitě, každý střihový sw si nainstaluje vše potřebné, včetně kodeků).

2. Pak zkus nabrat video z HV30 (projekt máš správně).

Při nabírání kontroluj video i na displeji kamery (i se zvukem), zda kamera přehrává kazetu bezproblémově (bez výpadků). Pokud ano (během nabírání), je problém v PC.
stayman (12393)|26.8.2008 17:16
Nenainstaluje, kodeky sa instaluju zvlast.
Pave1 (4279)|26.8.2008 18:07
má rada je v příspěvku číslo 2, Jirko :-) .
stayman (12393)|26.8.2008 19:14
[QUOTE=Pave1;189420]má rada je v příspěvku číslo 2, Jirko :-) .[/QUOTE]

Na tu "radu" som odpovedal.
Pave1 (4279)|26.8.2008 19:40
jj, čím víc kodekpaků, tím víc staymen-addidas :-)).
dalizije (641)|26.8.2008 20:03
[QUOTE=Pave1;189405]1. Odinstaloval bych ACE MKP (to zcela určitě, každý střihový sw si nainstaluje vše potřebné, včetně kodeků).

2. Pak zkus nabrat video z HV30 (projekt máš správně).

Při nabírání kontroluj video i na displeji kamery (i se zvukem), zda kamera přehrává kazetu bezproblémově (bez výpadků). Pokud ano (během nabírání), je problém v PC.[/QUOTE]

JJ dělá to ten kodek pack, odinstaluj a pude to, řešil jsem úplně stejnej problém a pomohlo to.
stayman (12393)|26.8.2008 20:14
[QUOTE=Pave1;189430]jj, čím víc kodekpaků, tím víc staymen-addidas :-)).[/QUOTE]

a kde pisem o kodekpackoch? :OO :eek: :-R \\/ :-D
jirisuch (24)|26.8.2008 21:53
Dobře díky všem ozkouším to zejtra dopoledne potom dám vědět jak jsem (ne)uspel
jirisuch (24)|26.8.2008 21:54
jaky mám použít kdyžtak ty kodeky jiný nemam použivam tyto protože sem neměl věc kterou bych nespustil. nainstaluje si to premiere neco svyho ??
stayman (12393)|26.8.2008 22:03
[QUOTE=jirisuch;189456]jaky mám použít kdyžtak ty kodeky jiný nemam použivam tyto protože sem neměl věc kterou bych nespustil. nainstaluje si to premiere neco svyho ??[/QUOTE]

Instaluj vzdy zvlast a priamo od vyrobcov, teda:

QuickTime z http://www.apple.com/quicktime/download/
DivX z http://www.divx.com/ (prehra aj XviD)
Mpeg2 z http://www.nero.com/eng/downloads-nero8-trial.php alebo http://www.cyberlink.com/multi/products/main_1_ENU.html
WMV z http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/player/11/default.aspx pripadne http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/forpros/format/codecdownload.aspx

atd., a hlavne len tie, ktore potrebujes.
jirisuch (24)|27.8.2008 09:21
Tak jsem nainstaloval ACE MKP. vyrendrované video se opravdu nyní neseká. ale při nahrávání mi stále nefunguje zobrazení je tam černé pozadí a napis capturing.. Ještě ohledně těch projektů jaký mám zvolit aby sem nahrával z té kamery canon HV30 nejkvalitnejsi obraz z nejvetsim rozlisenim??V knize kterou sem si koupil to neni az tak dobre popsane.
michal_h (492)|27.8.2008 11:38
[QUOTE=jirisuch;189456]jaky mám použít kdyžtak ty kodeky jiný nemam použivam tyto protože sem neměl věc kterou bych nespustil. nainstaluje si to premiere neco svyho ??[/QUOTE]
perfektní návod je zde:
http://jech.webz.cz/multimedia.php
stayman (12393)|27.8.2008 14:14
[QUOTE=jirisuch;189478]Tak jsem nainstaloval ACE MKP. vyrendrované video se opravdu nyní neseká. ale při nahrávání mi stále nefunguje zobrazení je tam černé pozadí a napis capturing.. Ještě ohledně těch projektů jaký mám zvolit aby sem nahrával z té kamery canon HV30 nejkvalitnejsi obraz z nejvetsim rozlisenim??V knize kterou sem si koupil to neni az tak dobre popsane.[/QUOTE]

Ved HDV nie? Co ineho tam chces zvolit? :eek:
dalizije (641)|27.8.2008 14:58
Právě ten - ACE MKP může za to že při Capture se ti zobrazuje jen černo :-). Odinstaluj ho a dej si tam ty kodeky jednotlivě jak ti radil Stayman
Pave1 (4279)|27.8.2008 15:12
To je myšmaš :-) .

Jednotlivé kodeky jsem tedy nikdy neinstaloval (čestná vyjímka byl koepi Xvid).

1. Odeber Mega kodec pak.
2. Pokud jsi nejsi jistý, přeinstaluj i driver grafické karty.
3 pročti instalační příručku tvého programu. Základní kodeky obsahuje řádně nainstalovaný systém XP SP2 (obsahuje je např. wmv přehrávač atd), v pokynech k instalaci se dočteš, jestli potřebuje tvůj střihový program i např. QT (ano, tohle patří pořád do instalace konkrétního střihového programu).
4. Nainstaluj to, co ti výrobce doporučuje (QT obsahuje také sadu "běžných kodeků").

5. nainstaluj znova střihový program (ten si doinstaluje své kodeky, např. Canopus DV, HQ, canopus lossles, AVID si nainstaluje Avid DV kodek, DNxHD pro HD, podporu pro HDV atd.

6. pro exporty do distribučních kompresí si programy nainstalují (ty nainstaluješ .-) ) authoringový či enkódovací sw, ty obsahují podporu mpeg2, H264 atd (např. Adobe nainstaluje Mainconcept enkodér, Avid svůj oblíbený Sorenson, Edius ProCoder atd). Takže pokud máš dobře nainstalovaný základní operační systém, je dobré nainstalovat dál JEN to, co ti výrobce střihového programu doporučí (přehrávač QT se sadou běžných kodeků, střihový sw doinstaluje ty své, enkodér přidá kodeky pro podporované distribuce).

Jednotlivé kodeky (s vyjímkou Xvid a teď - dočasně - podpory Core AVC pro nové MTS a M2TS) není potřeba instalovat. V neposlední řadě je tu i fakt, že je dobré nemít zasekaný systém (častou instalací a odinstalací všelijakého "hráčského smetí", např.). HDV při nabírání v některých programech nemusí být plynulé (je to jen náhled), ale uložený soubor pak je bez výpadků. Tohle odhadnout je věc krátké praxe, držím palec ať se ti to povede. Čau :-) .
dalizije (641)|27.8.2008 15:20
[QUOTE=Pave1;189541]To je myšmaš :-) .

Jednotlivé kodeky jsem tedy nikdy neinstaloval (čestná vyjímka byl koepi Xvid).

1. Odeber Mega kodec pak.
2. Pokud jsi nejsi jistý, přeinstaluj i driver grafické karty.
3 pročti instalační příručku tvého programu. Základní kodeky obsahuje řádně nainstalovaný systém XP SP2 (obsahuje je např. wmv přehrávač atd), v pokynech k instalaci se dočteš, jestli potřebuje tvůj střihový program i např. QT (ano, tohle patří pořád do instalace konkrétního střihového programu).
4. Nainstaluj to, co ti výrobce doporučuje (QT obsahuje také sadu "běžných kodeků").

5. nainstaluj znova střihový program (ten si doinstaluje své kodeky, např. Canopus DV, HQ, canopus lossles, AVID si nainstaluje Avid DV kodek, DNxHD pro HD, podporu pro HDV atd.

6. pro exporty do distribučních kompresí si programy nainstalují (ty nainstaluješ .-) ) authoringový či enkódovací sw, ty obsahují podporu mpeg2, H264 atd (např. Adobe nainstaluje Mainconcept enkodér, Avid svůj oblíbený Sorenson, Edius ProCoder atd). Takže pokud máš dobře nainstalovaný základný operační systém, je dobré nainstalovat dál JEN to, co ti výrobce střihového programu doporučí (přehrávač QT se sadou běžných kodeků, střihový sw doinstaluje ty své, enkodér přidá kodeky pro podporované distribuce).

Jednotlivé kodeky (s vyjímkou Xvid a teď - dočasně - podpory Core AVC pro nové MTS a M2TS) není potřeba instalovat. V neposlední řadě je tu i fakt, že je dobré nemít zasekaný systém (častou instalací a odinstalací všelijakého "hráčského smetí", např.). HDV při nabírání v některých programech nemusí být plynulé (je to jen náhled), ale uložený soubor pak je bez výpadků. Tohle odhadnout je věc krátké praxe, držím palec ať se ti to povede. Čau :-) .[/QUOTE]

Nezbývá než souhlasit :-). Ještě pro - Pave1 - Nemáš prosím nějakou zkušenost s kamerou Sony DCR-HC85E?
Pave1 (4279)|27.8.2008 15:30
Přiznám se, že je nad mé síly sledovat všechny "spotřební" novinky (to ale asi nebude tenhle případ), nějaké obecné zkušenosti ale jsou. Jen bych nějaký dotaz k tomu dal do jiného vlákna, aby to tu bylo přehlednější .-) .

ještě k tématu - je dobré taky zkontrolovat HW, jestli vyhovuje doporučení výrobce (ono i HDV nějaký ten výkon potřebuje, byť má stejný dat. tok jako DV, je víc "zabalené"/zkomprimované)
stayman (12393)|27.8.2008 16:20
[QUOTE=dalizije;189542]Nezbývá než souhlasit :-). Ještě pro - Pave1 - Nemáš prosím nějakou zkušenost s kamerou Sony DCR-HC85E?[/QUOTE]

Suhlasit s cim, ze ja pisem, instalovat QT, XviD, Mpeg2 player atd? A on to nijak inak nemoze zvladnut a sam pise, ze instaluje? :eek: :D :D :D
stayman (12393)|27.8.2008 16:23
[QUOTE=jirisuch;189478]Tak jsem nainstaloval ACE MKP..[/QUOTE]

sak ty si nepoucitelny.\\/
stayman (12393)|27.8.2008 16:32
[QUOTE=Pave1;189541]To je myšmaš :-) .

Jednotlivé kodeky jsem tedy nikdy neinstaloval (čestná vyjímka byl koepi Xvid).

1. Odeber Mega kodec pak.
2. Pokud jsi nejsi jistý, přeinstaluj i driver grafické karty.
3 pročti instalační příručku tvého programu. Základní kodeky obsahuje řádně nainstalovaný systém XP SP2 (obsahuje je např. wmv přehrávač atd), v pokynech k instalaci se dočteš, jestli potřebuje tvůj střihový program i např. QT (ano, tohle patří pořád do instalace konkrétního střihového programu).
4. Nainstaluj to, co ti výrobce doporučuje (QT obsahuje také sadu "běžných kodeků").

5. nainstaluj znova střihový program (ten si doinstaluje své kodeky, např. Canopus DV, HQ, canopus lossles, AVID si nainstaluje Avid DV kodek, DNxHD pro HD, podporu pro HDV atd.

6. pro exporty do distribučních kompresí si programy nainstalují (ty nainstaluješ .-) ) authoringový či enkódovací sw, ty obsahují podporu mpeg2, H264 atd (např. Adobe nainstaluje Mainconcept enkodér, Avid svůj oblíbený Sorenson, Edius ProCoder atd). Takže pokud máš dobře nainstalovaný základní operační systém, je dobré nainstalovat dál JEN to, co ti výrobce střihového programu doporučí (přehrávač QT se sadou běžných kodeků, střihový sw doinstaluje ty své, enkodér přidá kodeky pro podporované distribuce).

Jednotlivé kodeky (s vyjímkou Xvid a teď - dočasně - podpory Core AVC pro nové MTS a M2TS) není potřeba instalovat. V neposlední řadě je tu i fakt, že je dobré nemít zasekaný systém (častou instalací a odinstalací všelijakého "hráčského smetí", např.). HDV při nabírání v některých programech nemusí být plynulé (je to jen náhled), ale uložený soubor pak je bez výpadků. Tohle odhadnout je věc krátké praxe, držím palec ať se ti to povede. Čau :-) .[/QUOTE]

Nikdy neinstaloval? A pises, ze XviD si instaloval a aj QT a velmi by ma zaujmalo, ako si prehras HDV. Ty si riadne uz mimo Pavle1, mal by si si dat tak rocnu dovolenku...\\/
jirisuch (24)|27.8.2008 16:42
nj ja uz jsem to odinstaloval a dal tam ty kodeky od staymana ale stale to pise capturing tak nevim v cem je chyba.. no a volit mam tedy HDV 1080i 30 (Sony60i) jo?
stayman (12393)|27.8.2008 16:45
[QUOTE=jirisuch;189566]nj ja uz jsem to odinstaloval a dal tam ty kodeky od staymana ale stale to pise capturing tak nevim v cem je chyba.. no a volit mam tedy HDV 1080i 30 (Sony60i) jo?[/QUOTE]

Ty mas NTSC verziu?

No po tych kodekpakoch budes mat uz v PC bordel, toho sa najlepsie zbavis novou instalaciou OS. Teraz najlepsie preinstaluj aspon WMP11, usporiada ti trosicka merity a nejaky Mpeg2 dekoder (PowerDVD, ShowTime, NVidiaPureVideo ak mas NVidiu...), laebo aspon nejkay free v podobe VLC playera (ak ma, neviem, ja som to na PC nikdy samotne nemal..)
jirisuch (24)|27.8.2008 18:14
no NTSC verzi nemam ma ceskou verzi premiere 2
tak díky moc všem za rady docela mi to hodně pomohlo ahoj jirka
stayman (12393)|27.8.2008 19:01
ahoj.
jirisuch (24)|11.9.2008 17:43
Ahoj byl sem na dovolené tak jsem nemohl psát prominte...... uz jsem odinstaloval snad opravdu vsechno co slo a stale mi to pise napis capturing uz me opravdu nic nenapada zkousel sem vscehno mozny a bez uspechu nema nekdo nejaky program na zjisteni kodeku v pc a pripadne jejich vymazani? V necem preci musi byt chyba.
stayman (12393)|11.9.2008 19:03
gspot
BEPE (539)|11.9.2008 19:20
No já tedy používám APP 2.0 + Sony HDR-HC1 a pro nastavení projektu používám preset Adobe HDV - HDV 1080i 25 (Sony 50i). Při vyhledávání sekvence je náhled capturingu viditelný, ale při vlastním capturingu je náhled také černý a capturing sleduji na LCD kamery. Nevadí mi to, protože předpokládám že náhled HDV při capturingu není nativně v APP 2.0 podporován. Vlastní následné stříhání bez problémů.
Pave1 (4279)|12.9.2008 07:54
Pro St. - ne, nikdy jsem neinstaloval žádné kodeky "samostatně" (kromě Xvid) a nikdy jsem neinstaloval KodecPack. Není k tomu žádný důvod.
Zato QT mám nainstalovaný pořád, to máš pravdu :-) .

Co se týče náhledu při nabírání u PremierePro, tak můžu posloužit jen přenesenou zkušeností z Premiere Elements 4, která má náhled CAPTURE HDV (narozdíl od DV) velmi neplynulý.
ALe zachycené video je ok a bez vad. Jde (bohužel) o vlastnost programu, který je jinak pro šmik HDV velmi šikovný.
jirisuch (24)|14.9.2008 09:34
Ahoj omlouvám se že jsem delsi dobu nepsal byl jsem na dovolené. Nýní se opět trápím s tímto problémem zkoušel jsem už nespočet kodeků všechny jsem odinstaloval a opět nainstaloval pořád bez výsledku. Neví někdo o nějakým programu který by mi zobrazil všechny kodeky které mám na pc a poté je dokázal odstranit? Už opravdu nevím čím by to mohlo být mám zkusit odinstalovat všechny kodeky i adobe a potom nainstalovat adobe a k nemu kodeky mohlo by to fungovat? díky za rady Jirka
stayman (12393)|14.9.2008 10:07
:eek: :eek: :eek: sak nijake kodeky neinstaluj!!!
jirisuch (24)|14.9.2008 17:34
No mám stejný problém jako BEPE . Nevím proč se někomu nic nezobrazuje a někomu jo...
stayman (12393)|15.9.2008 09:37
Tak si daj skontrolovat PC.
Pave1 (4279)|15.9.2008 11:19
Jirko, pokud máš PC vpořádku (a žádné kodec packy .-) ) pak je to problém Adobe Premiere Pro (dle verze).

Pokud po náběru je vše ok (i přes nefunkční náhled), tak je tu možnost to neřešit. Pokud to ale chceš rozběhat, budeš muset hledat někoho s APP2 či CS3 (je dobré mrknout na "mateřské fórum" na Adobe.com, tam lecos najdeš, pokud trochu zvládáš po anglicku). Ofiko podpora je jistě i u nás, ale pro registrované programy. Vím, že APPro se s tím HDV nějak prala, stejně jako CS3 verze, ale aktuální stav "vyřešení" neznám, bohužel. PElements4 má náhled špatný, ale sem tam se v něm něco bjeví. Po náběru je vše ok.
jirisuch (24)|15.9.2008 22:09
pc mám 100% v pořádku. Asi to tedy bude verzí toho APP2. všechno mi jinak v programu funguje jenom když dám F5 (nahrávání) tak vidím normálně obraz a když zmáčknu tlačítko nahrávat (record) tak se to změní v černo a nápis capturing.. ještě zkusím ríct kamarádovy co nemá HDV kameru a zkusíme to na jiný typ uvidím možná to je chyba APP2. Pak dám vědět a zkusím se kouknout po nějákym ofiko servru a napsat jim mail jestli nemají nějaký opravný balíček..
Pave1 (4279)|15.9.2008 22:23
Přesně tak, jak to popisuješ, se to chová i v PE4, takže je to asi vlastnost.

Nezbude, než při natahování sledovat třeba malý kontrolní monitor (tak to dělám třeba já) připojený do kamery, nebo prozkoumat (jak sám říkáš) web adobe, jestli už to nějak neupravili (update). Z mého úhlu pohledu je malá funkčnost toho náhledu u APE4 zanedbatelná a (pro mne) jediná špatná vlastnost, vzhledem k ceně programu. Psal jsem o ní hned v prvním příspěvku, když jsem tehdy někoho na ten program tady směroval (.. že to bude to samé u APPro, jsem tedy opravdu netušil .-) ).

(OT - co se týče cen programu, tak mě dnes překvapilo, že na megapixel.cz mají Vegas8 Pro za 6500,-Kč s DPH, to je tedy opravdu už pěkná cena - http://www.megapixel.cz/sony-vegas-8)
jirisuch (24)|23.9.2008 20:30
Tak jenom info volal sem do adobe a rikaly ze zatim APP2 ani 3 neumi presne pracovat s hdv formatem. Ze jsi mame chvily pockat az vyjde 4 (nekdy v nejblizsi dobe) a ta uz to bude plne podporovat ;-). Jenom bych se chtěl zeptat při exportu videa poradil by mi někdo jaký formát volit, aby byl pěkný obraz a 60min zabíralo cca. jedno dvd? vím že se tam dá nastavit spousta věcí ale nevím, které jsou důležité a které ne. Za rady budu velice rád díky J.
Pave1 (4279)|23.9.2008 21:40
Pro "pěkný obraz" na DVD musíš provést downkonvert - tedy z HD rozlišení převést obraz na SD (nebo využít BR namísto DVD).

Jedna z možností je po sestřihu HDV (V HDV projektu) importovat výslednou timeline do SD projektu a nechat ji přepočítat (render). Další možnost je exportovat z HDV projektu soubor SD mpeg2 (distribuční kompresi), z něj pak snadno vyrobíš DVD.

A v neposlední řadě je tu složitější metoda, ale s velmi dobrými výsledky (tedy downkovert přes Virtual Dub, už se tu o tom mockrát mluvilo). Jinak co se týče HDV, tak v Premiere Elements 4 jsem na problém s ním nenarazil (ale vím, že APPro 2 a CS3 problémy s importem např. mají).


Jednotlivé metody je dobré si na krátkém vzorku porovnat, ta která u tebe získá přízvisko "pěkný výsledek" bude nejlepší .-) .
stayman (12393)|23.9.2008 21:49
[QUOTE=jirisuch;192943]Tak jenom info volal sem do adobe a rikaly ze zatim APP2 ani 3 neumi presne pracovat s hdv formatem. Ze jsi mame chvily pockat az vyjde 4 (nekdy v nejblizsi dobe) a ta uz to bude plne podporovat ;-). Jenom bych se chtěl zeptat při exportu videa poradil by mi někdo jaký formát volit, aby byl pěkný obraz a 60min zabíralo cca. jedno dvd? vím že se tam dá nastavit spousta věcí ale nevím, které jsou důležité a které ne. Za rady budu velice rád díky J.[/QUOTE]

Zatial rob DC v kamere. Nic tym nepokazis, neboj.