Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EVO do MKV nebo TS

padluke (48)|20.8.2008 19:19
Ahojky, mam na disku 9GB evo soubor, nikde se mi nechce prehrat :-) a tak bych se rad zeptaljestli nekdo ma nejakou kucharku jak evo prekonvertovat do mkv nebo ts. Dekuji moc za pomoc.
P.
Pavel07 (70)|20.8.2008 20:16
Použij program TSMuxer, podporuje demux EVO a následný muxing do TS nebo M2TS. Pokud budeš chtít formát MKV, můžeš demuxnout streamy z EVO v TSMuxeru nebo v programu Evodemux a pak elementary streamy zamuxovat v MKVtoolnix. http://download.videohelp.com/download/tsMuxeR_1.8.4b.zip http://download.videohelp.com/download/mkvtoolnix-unicode-2.2.0-setup.exe Jinak evo určitě přehraješ, pokud budeš mít v systému nainstalovaný Matroska splitter a nějaký decoder na H.264, např. Cyberlink H.264 decoder z PowerDVD 8 nebo CoreAVC, pokud to bude VC1, lze použít decoder z WMP11 nebo třeba Mainconcept VC1 decoder, případně Sonic.CinePlayer.HD.DVD.Decoder.v4.3.0.
padluke (48)|21.8.2008 10:06
Ahoj, dekuju za pomoc, pomohla, delal jsem to nejdrive v TSMuxer do ts a bez problemu, pak jsem vyzkousel demux v EVOdemux a nasledne ty streamy v MKVtoolnix, ale nastal problem kdy mi MKVToolnix rekl ze nezna fps a ze da 25 tak jsem to vyzkousel a bohuzel se mi rozchazel zvuk, tak asi zustanu u toho TS. Jeste orazecka je nejaky velky kvalitativni rozdil kdyz to bude prevedono do TS nebo do MKV?
Dekuji
P.
-Q- (37)|21.8.2008 13:00
kvalitativní rozdíl ve smyslu jakém ty otázku myslíš není..obojí je pouze kontejner (něco jak krabice od PC) v kterým je uloženo totéž

pro evo přímo do mkv je ještě možno použít též gdsmux (měly by odpadnout starosti s fps)
c:\Program Files\Haali\MatroskaSplitter\gdsmux.exe
Pavel07 (70)|21.8.2008 16:55
Samozřejmě je třeba nastavit fps,pokud je to film např. z ameriky, je třeba nastavit 23.976. V mkvtoolnix je možné na každý stream nastavit počet fps, hodně toho využívám, pokud potřebuju dát k americkému filmu český zvuk, např. ac3 stream z DVD. Anglický zvuk je dělaný většinou na 23.976 nebo 29.997, časký na Pal 25 fps. Můžeš si tedy lehce upravit synchronizaci zvuku v MKVtoolnix pomocí příkazu timecodes, stačí vložit připravený txt s textem # timecode format v1 assume 23.976 apod. Tímhle příkazem se dá přečasovat i ac3 stream. K otázce, co je lepší, jestli ts nebo mkv? MKV má o něco méně dat, než např. M2TS, u 9 GB filmu je rozdíl asi 500 MB, bohužel mkv kontejner nemá takovou podporu ve videoeditorech, zatímco ts, m2ts otevře dnes mnoho editorů.