Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký hdmi kabel k nové lcd tv?

machete (57)|9.8.2008 13:08
Zdravim vás, chci se zeptat jaký hdmi kabel k lcd a ps3 byste mi doporučili?
Potřebuju min. 2m a chtel bych se zlacenýma kon. Dá se sehnat něco kvalitního kolem 500,-?

Např. tenhle se mi zdá až moc levný, tak jestli má význam si kupovat něco podobnýho nebo je nutnost si připlatit?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43380

Je rozdíl v kvalitě u 0,5m a např. 5m? TO BYCH RADŠI PS3 POSUNUL NĚKAM BLÍŽE K TELCE:)
Popř. jaké kabely máte vy a u jaké tv a jste spokojeni?

Díky za každou radu.
rousini (2)|9.8.2008 15:57
U HDMI není požadavek na extrémní kvalitu kabelu a pozlacené koncovky noname výrobců mají evokovat kvalitu, která samozřejmě chybí. I v diskuzi na CzZ píší lidé negativní zkušenosti s těmito kabely.
Digitální signál není tak náchylný na rušení a proto není nutné uvěřit bludům, že je rozpoznat kvalita signálu vedeného slušným vs. předraženým kabelem.
Stačí obyčejný Hama, Belkin....dá se sehnat do pětistovky.
radekhulan (185)|9.8.2008 17:03
2m není žádná délka. Osobně používám všude Bandridge (HDMI, optika, stereo, repro, prostě veškeré kabely), a jediné, kde to asi má smysl je 10m dlouhý HDMI kabel mezi televizí a PC. Asi bych nebral "noname", ale i levné značky jako Belkin, Bandridge či Hama musí být na 100% ok.
machete (57)|9.8.2008 17:16
Díky za tipy a nevíte kde se dají hdmi kabely co nejlevněji sehnat? Raději bych prachy vrezil do blu-ray filmů než do kabelu:)
jarda50 (1424)|10.8.2008 10:14
No moje zkušeniostje trochu jiná. po neůspěšném propojení dvou kabelů jsem nakonec musel koupit kvalitní s certifikací 1.3 jinak jsem BR nerozjel a TV konec konců taky. Zde bychtvrdil, že není HDMI jak HDMI. S Belkinem mám takové zkušenosti, že už bych ho nechtěl ani vidět. Ale i názpöry odborníků se na něj liší jak positvní tak i negativní reference. Nemyslím si, že by bylo dobré investovat do kabelů např. HD Diamond Black +1 s cenou 4 000,-, ale značkový kabel je značkový a to mi nikdo nevymluví i když tem může být také špatně vyroben. /jen pro ilustraci, někde jsem tu viděl foto průřezu různých kabelů a některé byly opravdu hrůza. Další věc je ta, že když už si pořídím kvalitní TV tak si zajistím, také abych ji dopravil kvalitní signál a ne ho ještě špatným kabelem mršil.
rousini (2)|10.8.2008 10:47
[QUOTE=jarda50;187220]No moje zkušeniostje trochu jiná. po neůspěšném propojení dvou kabelů jsem nakonec musel koupit kvalitní s certifikací 1.3 jinak jsem BR nerozjel a TV konec konců taky. Zde bychtvrdil, že není HDMI jak HDMI. S Belkinem mám takové zkušenosti, že už bych ho nechtěl ani vidět. Ale i názpöry odborníků se na něj liší jak positvní tak i negativní reference. Nemyslím si, že by bylo dobré investovat do kabelů např. HD Diamond Black +1 s cenou 4 000,-, ale značkový kabel je značkový a to mi nikdo nevymluví i když tem může být také špatně vyroben. /jen pro ilustraci, někde jsem tu viděl foto průřezu různých kabelů a některé byly opravdu hrůza. Další věc je ta, že když už si pořídím kvalitní TV tak si zajistím, také abych ji dopravil kvalitní signál a ne ho ještě špatným kabelem mršil.[/QUOTE]

Souhlasím, ale pokud nechceš kupovat to nejdražší, tak je pro laika docela problém odfiltrovat technologii od marketingu. Prostě kup něco, jak píše Radek, poblíž domova a případně to vyreklamuješ. V OK elektro mají 3m za 400Kč. Je to Hama nebo Solid...
grooveJ (140)|10.8.2008 11:16
mňa zaujala pri kábloch HDMI istá poznámka - " podporuje digitání ochranu obsahu HDCP ..." Do akej miery je toto užívateľsky obmedzujúce, a je to vlastnosťou všetkých káblov HDMI ?
machete (57)|10.8.2008 14:50
Myslím že timhle chybu neudělám. http://www.alza.cz/propojovaci-kabel-hdmi-1-3-hama-1-5m-d93400.htm
Budu ale muset posunout ps3 blíž k tv.
Je dokonce 1.3 a do budoucna samozřejmě počítám s nákupem něčeho kvalitnějšího.

Mohl by mi ještě někdo osvítit co to znamená stíněný a extra-stíněný kabel? V tomhle mám fakt mezery a nechci je mít:)

Jinak dnes jsem založil téma (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16917) v kterým potřebuju pomoci rozhodnout se mezi lcd tv sony 40w4000 a případně jinými modely v ceně do 1160eur v německu = kolem 30 000 v čechách.

V pátek jedu do drážďan tak chci mít jistotu že nedělám chybu
bandiit (160)|10.8.2008 15:25
Jinak ono mít zlacenou koncovku na kabelu asi není žádná výhra, pokud není zlacený i vstup na přístroji. Pokud je zlacený vstup i kabel tak potom to vodivost zajisté zlepšuje, ale myslím si že pokud bude vstup obyčejný tak by mohlo naopak docházet ke snížení vodivosti z důvodu různého materiálu mezi zlatým koncem kabelu a vstupem a kvalitu tak paradoxně snížit. Myslím že jsem někde četl, že mezi různými materiály potom dochází k chemické reakci, která zhoršuje kvalitu přenosu.
machete (57)|10.8.2008 18:17
Bandiit: Tohle mě vůbec nenapadlo. Na to se někde budu muset zeptat. Ale kde když v krámech o tom ví kulový?:)

A na w4000 asi nebude zlacenej vstup.

Budu rád když to co říká bandliit někdo upřesní nebo třeba vyvrátí.

jestli má cenu kupovat kabel se zlatou koncovkou když na telkách nejsou zlacený vstupy?
Pitomec (10211)|10.8.2008 18:36
[quote=machete;187162]Zdravim vás, chci se zeptat jaký hdmi kabel k lcd a ps3 byste mi doporučili?
Potřebuju min. 2m a chtel bych se zlacenýma kon. Dá se sehnat něco kvalitního kolem 500,-?

Např. tenhle se mi zdá až moc levný, tak jestli má význam si kupovat něco podobnýho nebo je nutnost si připlatit?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43380

Je rozdíl v kvalitě u 0,5m a např. 5m? TO BYCH RADŠI PS3 POSUNUL NĚKAM BLÍŽE K TELCE:)
Popř. jaké kabely máte vy a u jaké tv a jste spokojeni?

Díky za každou radu.[/quote]
http://www.softcom.cz/produkt/hdmi-kabel-hdmi-m/-hdmi-m-3m/ (propojil jsem tím např. PS3 a Panasonic TH-42PX7E a naprosto v pohodě)
machete (57)|10.8.2008 18:57
Pitomče (sry,musel jsem to slovo použít:) to je zajímavá alternativa. Asi to zkusím a kdyby byl problém tak holt vyhodím 200,-. To za to stojí.
Pitomec (10211)|10.8.2008 19:56
Jo - totéž jsem si před nákupem říkal taky a vyšlo to :-)
Pytkin (7947)|11.8.2008 01:02
Kolega vyraba rozne HDMI krabicky .. A testovali sme jeho HDMI extender .. Bude to stat radovo tisic korun .. do toho dva CAT6 kable .. skusali sme to na 5m a ziaden problem .. potom sme skusali inu krabicu , ktora ide po jednom CAT6 , skusali sme asi 40m a fachcilo to jak vino .. Ta bude asi ale drahsia ..
Commanche (51)|11.8.2008 07:35
ja nakoupil zde, ten 10ti metrovej a OK :)
http://www.krup.cz/?cls=spresenttrees&strid=56
machete (57)|11.8.2008 12:09
To Commanche: Já ale sháním hdmi-hdmi ne hdmi-dvi.
brutus (56)|11.8.2008 13:11
http://prislusenstvi.mironet.cz/kabely+c1475/video-kabely+c2407/kabely-hdmi+c2495/ tady jich maji 3 perdele za rozumnej penis :)

Ja osobne mam doma http://nezatrideno.mironet.cz/kabel-hdmihdmi--2m--mm--aa--zlacene-kontakty-+dp79897/ (asi zbytecne bo kamos ma ten nejlevnejsi a funguje mu to stejne dobre) a provozuju na tom HTPC - tj rozliseni 1920*1080 60Hz se zvukem naprosto bez problemu. Co je to za znacku nevim (asi bych doma ten igelitak nekde vyhrabal).
Commanche (51)|11.8.2008 20:19
Aha, sorac, ty tam ale maji take, o kousek vedle :)
http://www.krup.cz/default.asp?cls=spresenttrees&strid=54
machete (57)|11.8.2008 21:10
Pro jistotu si 2 kila připlatim a koupim 1.5 metru Hama hdmi 1.3 v alze za 415,-. Pro jistotu.
skypi (176)|12.8.2008 18:58
Ty "levný" HDMI kabely mají v řadě případů levně udělaný konektory s nedefinovanou tolerancí - prostě někde ušetřit se musí (když už pominu kvalitu drátařiny a stínění) . Mám s jedním osobní zkušenost - letěl do koše, za ten nápor na nervovou soustavu to nestojí.

Za každou cenu šetřit na kabelu k TV za X-desítek tisíc je podle mne ukázkový šetření na nepravým místě - těch 500 kaček za kabel značkovýho výrobce snad nikoho nevytrhne.

Já používám vysokorychlostní HDMI 10,2 Gbps PANASONIC RP-CDHG15E-W.
machete (57)|12.8.2008 19:16
skypi souhlas. Když už je doma pořádná placka musí do ní jít pořádnej signál přes pořádnej kabel.
skypi (176)|12.8.2008 20:24
[QUOTE=machete;187659]skypi souhlas. Když už je doma pořádná placka musí do ní jít pořádnej signál přes pořádnej kabel.[/QUOTE]

No tak myslím že stačí "rozumně kvalitní" - měl jsem k dispozici i druhej extrém, kabel HDMI hi-end výrobce za několikatisícovou částku, kterej byl jak kabel od míchačky, a tak tvrdej a neohebnej, že pro důvodnou obavu z vylomení konektorů jsem jej ani nepřipojil...

Takže za ten rozum bych se přimlouval...
jarda50 (1424)|12.8.2008 21:45
Z těch konektorů mám také tak trochu strach. Používám scarty od Profigold a tam bych řekl, že by mohly ohrozit konektor v TV. Relativně tvrdé kabely.

Jenže co je to rozumě kvalitní dokáže to někdo specifikovat či zařadit sem nějakou značku? Ono rozpětí od cca 200 ,- do 4500,- je docela velký. I když nedávno jsem narazil na kabel od HD Diamont nebo Altona a cena za 1m 37 000,-se mi zdála až neuvěřitelná.
skypi (176)|12.8.2008 22:10
[QUOTE=jarda50;187682]Z těch konektorů mám také tak trochu strach. Používám scarty od Profigold a tam bych řekl, že by mohly ohrozit konektor v TV. Relativně tvrdé kabely.

Jenže co je to rozumě kvalitní dokáže to někdo specifikovat či zařadit sem nějakou značku? Ono rozpětí od cca 200 ,- do 4500,- je docela velký. I když nedávno jsem narazil na kabel od HD Diamont nebo Altona a cena za 1m 37 000,-se mi zdála až neuvěřitelná.[/QUOTE]

Kabel HDMI za 37 000 asi není určenej k připojení k televizi ale k nošení na krku do vybrané společnosti...
Podívej se třeba na ten Panasonic, co jsem sem linkoval.
machete (57)|13.8.2008 10:07
[QUOTE=bandiit;187248]Jinak ono mít zlacenou koncovku na kabelu asi není žádná výhra, pokud není zlacený i vstup na přístroji. Pokud je zlacený vstup i kabel tak potom to vodivost zajisté zlepšuje, ale myslím si že pokud bude vstup obyčejný tak by mohlo naopak docházet ke snížení vodivosti z důvodu různého materiálu mezi zlatým koncem kabelu a vstupem a kvalitu tak paradoxně snížit. Myslím že jsem někde četl, že mezi různými materiály potom dochází k chemické reakci, která zhoršuje kvalitu přenosu.[/QUOTE]

Tohle by mě zajímalo jestli je to pravda. Dává to celkem smysl. A na tv asi nejsou zlacení konektory co?
brutus (56)|13.8.2008 10:24
[QUOTE=bandiit;187248]Myslím že jsem někde četl, že mezi různými materiály potom dochází k chemické reakci, která zhoršuje kvalitu přenosu.[/QUOTE]

Tak tohle zeru :) Bud od te dobroty a postni link...
(IMHO pokud na to nekdo nekape lucavku kralovskou tak je to blabol - vyhoda zlata je jeho inertnost)
petrkos (23)|13.8.2008 11:19
Ještě k tématu jeden asi blbej dotaz - pokud mám panáka telku a a rekordér taky panák -musím mít značkový -panasonic kabel HDMI aby fungoval LINK nebo je to jedno - jeden "prodavač" mně přesvědčoval o tom že musím mít kabel Panasonic - já si myslím že stačí když to bude verze 1.3 - děkuji za vyjasnění -kdo má zkušenosti s Link funkcema na panáku a zda to jede i na NONAME kabelu - dík
bandiit (160)|13.8.2008 13:36
[QUOTE=brutus;187734]Tak tohle zeru :) Bud od te dobroty a postni link...
(IMHO pokud na to nekdo nekape lucavku kralovskou tak je to blabol - vyhoda zlata je jeho inertnost)[/QUOTE]

No to kdybych právě věděl, kde jsem to četl.
housky (4)|4.12.2008 21:23
Ahoj, měl bych dotaz.
Pořídil jsem si televizi Samsung Le32A756 a chtěl bych ji propojit s PC.Jenže mam dilema jak.TV je od PC cca 20m. Na PC mam DVI výstup.
Byl by hodně rozdíl v kvalitě obrazu koupit přechodku DVI na HDMI a a pak koupit kabel HDMI 20m do TV nebo koupit rovnou kabel DVI->HDMI 20m. Mě de hlavně o cenu.
Přechodka DVI-HDMI cca 150Kč + HDMI 20m cca 750Kč = 900Kč
Kabel DVI-HDMI 20m cca 1700Kč
martin01_cz (218)|4.12.2008 21:33
[QUOTE=housky;205320]Ahoj, měl bych dotaz.
Pořídil jsem si televizi Samsung Le32A756 a chtěl bych ji propojit s PC.Jenže mam dilema jak.TV je od PC cca 20m. Na PC mam DVI výstup.
Byl by hodně rozdíl v kvalitě obrazu koupit přechodku DVI na HDMI a a pak koupit kabel HDMI 20m do TV nebo koupit rovnou kabel DVI->HDMI 20m. Mě de hlavně o cenu.
Přechodka DVI-HDMI cca 150Kč + HDMI 20m cca 750Kč = 900Kč
Kabel DVI-HDMI 20m cca 1700Kč[/QUOTE]

Ber levnější variantu, žádný rozdíl tam nebude.
jarda50 (1424)|4.12.2008 22:03
pokud hdmi tak při takové délce budeš potřebovat hodně kvalitní kábl, a nebo aktivní HDMI kabel a to je cca 7 000,-. 20m je už opravdu hodně.
martin01_cz (218)|4.12.2008 22:18
myslel jsem to z toho pohledu, že není rozdíl, jestli použiješ redukci nebo ne, je to digitální přenos. Druhá věc je, že na tak velkou vzdálenost bude potřeba asi kvalitní kabel s malým útlumem.

HDMI nedefinuje maximální délku kabelu. Jediným omezením je útlum signálu. Délka tudíž závisí na konstrukci a kvalitě materiálů, které byly použity.

HDMI 1.3 definuje dva druhy kabelů:
Kategorie 1 certifikované kabely, které byly testovány na 74,5 MHz (1080i/720p)
Kategorie 2 certifikované kabely, které byly testovány na 340 MHz (1600p).

Běžný HDMI kabel může dosáhnout délky 12 až 15 metrů. U kabelů do 5 metrů může kabel kategorie 1 dosáhnout kvalit kategorie 2. Delší kabel může způsobit nestabilitu a blikání na obrazovce. Existují i převodníky a nástavce, které jsou schopné pomocí Cat5 kabelu prodloužit HDMI až na 50 metrů a HDMI nástavce založené na optických vláknech lze použít i přes 100 metrů.
Wikipedia : High-Definition Multimedia Interface [online]. 2008 [cit. 2008-12-04]. Dostupný z WWW: . ;)
stepka (14)|4.12.2008 22:24
[QUOTE=brutus;187734]Tak tohle zeru :) Bud od te dobroty a postni link...
(IMHO pokud na to nekdo nekape lucavku kralovskou tak je to blabol - vyhoda zlata je jeho inertnost)[/QUOTE]

no ale to je právě o něčem jiném, než když položíš zlatou "inertní" cihlu na dřevěnej stůl. na styku mezi různými kovy (a protože žádný kov není naprosto čistý a homogení, tak i mezi stejnými) vznikají mikročlánky, kde dochází k elektrokorozi. trocha teorie pro zahřátí http://www.vscht.cz/met/aki/kom_49/49_75_82.pdf
jimmys (49)|5.12.2008 02:46
řešil jsem podobný problém: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17733

resp. komponenty koupené, kabeláž a nastavení budu dělat o svátcích. Jestli chcete, můžu napsat, jak jsem dopadl (doufejme že to bude OK)..
peca (260)|5.12.2008 10:26
[QUOTE=machete;187162]Zdravim vás, chci se zeptat jaký hdmi kabel k lcd a ps3 byste mi doporučili?
Potřebuju min. 2m a chtel bych se zlacenýma kon. Dá se sehnat něco kvalitního kolem 500,-?

Např. tenhle se mi zdá až moc levný, tak jestli má význam si kupovat něco podobnýho nebo je nutnost si připlatit?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43380

Je rozdíl v kvalitě u 0,5m a např. 5m? TO BYCH RADŠI PS3 POSUNUL NĚKAM BLÍŽE K TELCE:)
Popř. jaké kabely máte vy a u jaké tv a jste spokojeni?

Díky za každou radu.[/QUOTE]

co tento kabel? parametry vypadají dobře: http://www.krup.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=2174