Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

minimálny datový tok

Pytkin (7947)|24.10.2008 15:35
[QUOTE=stayman;197925]Ale praveze ty na to ides uplne naopak !!! Skor nastavim mensie maximum a nie mensie minimum !!!!
Teda ked max. bude trebars 6500, tak vlastne ovela viac setris dat.tok, lebo inak by pri nastaveni 8500 aj tych 8500 vyuzival pri dynamickych zmenach, ktorych je ovela viac v obraze/v snimku a pritom 6500 by uplne stacilo, takze usetris tych 2000 v pohode, ako ked nastavis mensie minimum, co ti navyse nepriaznivo ovplyvni kvalitu,pretoze 1000 sa neda pouzit nikdy. Takze ja by som nastavil min=2500 avg=3750 a max=6500.[/QUOTE]

No vidis .. podla mna ides na to uplne zle ! :)

Maximum treba dat na maximum .. cize 8800 .. menej davam len vtedy , ked je viacej audia , proste ked sa treba zmestit do 9800 .. neni absolutne ziaden dovod dat menej .. a naopak .. minimum treba dat na co najmenej .. ja davam defaultne 1000 .. encoder je dostatocne inteligentny a nastavi si tok aky potrebuje .. rozhodne horsie vyzera v dynamickych scenach , ked je maly tok , ako v scenach , kde sa nic nedeje , ked je nizky tok ..

Ale rob ako chces .. ja som s vysledkami encodingu vzdy spokojny .. ono je to mozno aj o encoderi .. Mozno tvoj ma lepsie vysledky pri tvojom nastaveni ..
Pytkin (7947)|24.10.2008 15:38
stano : ja by som to dal ako navrhuje saxel .. i ked pre dvd treba dat 352x576 .. z datoveho toku 3500 mas hned akoby 7000 a si vo velkej pohode .. na obraze to nepoznas (ked zdroj je z VHS) .. inak pri VHS sa pise , ze zaznamenava 200 riadkov .. to by potom uplne stacilo 352x288 a to uz su na 14000 datovom toku ..
stayman (12393)|24.10.2008 16:08
[QUOTE=Pytkin;197998]No vidis .. podla mna ides na to uplne zle ! :)

Maximum treba dat na maximum .. cize 8800 .. menej davam len vtedy , ked je viacej audia , proste ked sa treba zmestit do 9800 .. neni absolutne ziaden dovod dat menej .. a naopak .. minimum treba dat na co najmenej .. ja davam defaultne 1000 .. encoder je dostatocne inteligentny a nastavi si tok aky potrebuje .. rozhodne horsie vyzera v dynamickych scenach , ked je maly tok , ako v scenach , kde sa nic nedeje , ked je nizky tok ..

Ale rob ako chces .. ja som s vysledkami encodingu vzdy spokojny .. ono je to mozno aj o encoderi .. Mozno tvoj ma lepsie vysledky pri tvojom nastaveni ..[/QUOTE]

Kebyze je dostatocne inteligentny, tak neda na dynamicke sceny 8800,ale tolko, kolko potrebuje a ver, ze 8800 nepotrebujes. Ano, ja pouzivam ProCoder, s tym kludne aj 4500CBR, ved taky dat.tok ma v prepocte aj JVC kamera s 50fps a stiha v pohode. Ale kedze ty si max. minies, potom musi ist na minimum a vznikaju chyby.. Inak som nevidel, ze by encoder niekde chcel dat 1000m si pozri priebeh v Bitrate vieweri... V podstate ty si dovolil enkoderu tym spatnym nastavenim = vysokym max minat dat.tok a na druhej strane tym spatnym nastavenim = nizskym min. aby robil chyby.
Pytkin (7947)|24.10.2008 17:06
stayman : ked das max 8800 , tak neni nikde povedane ze on to musi pouzit .. detto , ked mu das vysoky min , tak mu proste znemoznim aby si nasetril miesto na komplikovane sceny .. Ja to nechavam na jeho inteligenciu .. Ked to je dobre pre Hollywood , staci to aj mne ..

ja som s nastaveniami spokojny .. kvalita obrazu je super .. nemam dovod to robit inak ..
stayman (12393)|24.10.2008 21:36
ale ved jasne, ja zase to robim tak, ze sa spolieham hlavne na svoju inteligenciu, tak nepride ku sklamaniu...