Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas - Auto Ripple problem

peter-et (4)|21.7.2008 19:40
strucne :
- skratim clip a pritom sa mi posunu aj veci nad danym clipom

detajlne :
- mam zapnuty AUTO RIPPLE, teda bude vsetko od kurzora vpravo posuvat
- Stojim na predeli dvoch clipov (lavy a pravy)
- nad lavym clipom mam napr titulok, markery ...
- skratim lavy clip zprava napr o 2 sekundy
- vsetko napravo sa posunie - to je OK
- ALE nalovo ten 1 clip skracovany zo sebou potiahne aj polovicu Markerov a inych veci co su napr nad nim

Cize ak clip ma napr 2min clovek ani nevidi tak daleko dolava na timeline tak ani nevie ze sa mu posunuli na 2min / 2 = 1 min , teda na jednej minute posunu veci a neostali na mieste.

Nie je niekde napr v novom Vegase kde by sa ten AutoRipple dal detailnejsie nastavit.
peco (772)|21.7.2008 21:50
asi takto, je to malo detailne?
aripple.PNG
peter-et (4)|22.7.2008 00:18
Dik, ale takto sa ti posunu napravo len niektore teda aktivne clipy a napravo sa musia posunut predsa vsetky automaticky. Cize aj ostatny ludia urcite maju nastavene ALL CLIPS - teda 3. poslednu moznost.

Ale ja som prave chcel vyuzivat prednosti a rychlost vegasu a auto ripple ze skracujes clipy za pochodu, vsetko sa ti prisuva co je napravo za pochodu
...
ALE nechceme posuv veci nad skracovanym clipom.

Bud mam zly Vegas al. sa mi nechce verit ze len ja mam ten problem.

Nie ze by sa to nedalo urobit aj inak :
1. vypnutie A
2. skratenie clipu
3. zapnutie A
4. prisunutie vsetkych

Ale 4 akcie a 1 akcia je rozdiel, prave tym by mal byt Vegas iny.
Napr premiera (ak sa mylim opravte ma) mala presne to iste :
- skratenie clipu
- M
- prisunutie
- V
-----------------------
teda napr :

.....M1..................M2..M3
....AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
DDD.....................................BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB

po skrateni A clipu:

.....M1...........M2..M3
....AAAAAAAAAAAAAAAAA
DDD.............................BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB

ked skratim na prechode clipov A a B clip A tak sa posunu aj markery M2 a M3 a marker M1 ostane na svojom mieste , a myslim ze spravne by vsetky 3 Markery al clipy mali ostat na svojom mieste - aspon v options by som to ja tak defaultne nastavil.
Saxel (2279)|22.7.2008 10:11
peter-et:
Taky už jsem na to narazil. Napřed jsem myslel, že je to chyba ve verzi 8, ale asi ne, protože je to stejné i v sedmičce. Musíš si na to dávat bacha nebo v místě markeru střihnout event. Jiné řešení jsem taky nenašel.
peter-et (4)|23.7.2008 11:54
Najsmutnejsie na tom je ze to asi ani nie je chyba ale ti programatory si povedali ze ak sa skracuje koniec klipu, tak posunieme aj veci ktore su nad POLOVICOU skracovaneho clipu. To ze dali tu POLOVICU to je dokaz ze taky bol umysel.

A dalsia vec je ze sa to deje aj pri predlzovani clipu.
stayman (12393)|23.7.2008 23:21
Ja pouzivam postripple, trebars na to co pozadujes "F",ale je to zbytocne, pretoze autoripple ti funguje presne tak isto (ta prva volba). Tvoj problem je vsak nie v tom ripple samotnom, ale v skupine "group", teda nejakym zazrakom mas aj tie ostatne stopy v tej istej skupine, takze to vyrus, alebo si oznac len tie stopy, ktore chces posuvat, vratane audia nevynimaje...
Saxel (2279)|24.7.2008 06:54
stayman:
Ale diskutovaný problém je, že při Autoripple se při zkracování eventu posouvají i markery nad ním. Nemáš na to nějakou vychytávku?
stayman (12393)|24.7.2008 11:12
[QUOTE=Saxel;185719]stayman:
Ale diskutovaný problém je, že při Autoripple se při zkracování eventu posouvají i markery nad ním. Nemáš na to nějakou vychytávku?[/QUOTE]

a preco by sa mali posuvat?
Saxel (2279)|24.7.2008 12:58
No to právě nevíme, proč se posouvají - viz popis od peter-et.
stayman (12393)|24.7.2008 13:07
[QUOTE=Saxel;185746]No to právě nevíme, proč se posouvají - viz popis od peter-et.[/QUOTE]

Posouvaji? Sak som pisal, ako na to, alebo to nevies po mne precitat??? :eek: Vobec ti nerozumiem.
Saxel (2279)|24.7.2008 14:25
"Je to marný, je to marný, je to marný ..."
Přečti si popis problému. Jde o vícestopý projekt. Namísto "F" použij "Ctrl+Shift+F" a uvidíš, ajk se ti markery hejbou před trimovaným místem.
stayman (12393)|24.7.2008 14:49
[QUOTE=Saxel;185754]"Je to marný, je to marný, je to marný ..."
Přečti si popis problému. Jde o vícestopý projekt. Namísto "F" použij "Ctrl+Shift+F" a uvidíš, ajk se ti markery hejbou před trimovaným místem.[/QUOTE]

Tak s tym absolutne suhlasim, ze je to marne s tebou !!!!!!!!!!!, totiz ty asi nevies citat, problem nie je v tom, ci pouzivas ripple, allebo post-ripple, aj o tom som pisal, ale v tom, ze ty si nevies ani nastavit grupu, teda skupinu, co sa ti ma alebo nema posuvat.

Este raz ti to poviem zrozumitelnejsie, pretoze ja na rozdiel od teba som pochopil aj tazatela a aj este velmi dobre viem, co pisem, takze:

[FONT="Arial Black"]mne sa (ne)posuva, co si ja zadam[/FONT]
stayman (12393)|24.7.2008 14:51
[QUOTE=Saxel;185754]"Je to marný, je to marný, je to marný ..."
Přečti si popis problému. Jde o vícestopý projekt. Namísto "F" použij "Ctrl+Shift+F" a uvidíš, ajk se ti markery hejbou před trimovaným místem.[/QUOTE]

sak ale to je logicke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pretoze CTRL+SHIFT+F posuva seckooooooooooooooooooo a F mi posunie len stopu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (a CTRL+F ti posunie stopy bez markerova regionov !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Takze ty ani nevies, co posunut chces :D:D:D
Saxel (2279)|25.7.2008 11:43
[quote=stayman;185757]... (a CTRL+F ti posunie stopy bez markerova regionov !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) [/quote]
Cože? :eek:

[quote=stayman;185757]Takze ty ani nevies, co posunut chces :D:D:D[/quote]
Vidím že se dobře bavíš.
V této debatě zjevně nemá smysl pokračovat.
peter-et (4)|25.7.2008 11:49
Ja som nechcel Vegas kritizovat, pretoze Vegas urobili presne tak ako ma strihanie vyzerat v praxi - cize ho robili mudri ludia , ale co sa tyka tej asi chyby tak zivot proste nie je dokonaly - stale musi byt nejaky problem.

Iba viac pouzivam S rozdelenie , ako skracovanie.
1, S 2,prava mys 3,D (ak treba A mam kl.skratku auto riple)

Myslim ze na jednom zahr. fore nejaky sef radil ze on ma auto-ripple vypnute, ale to nam asi moc nepomoze.

Len tak uplne na okraj, neviete ci premiere pro 3 ma nieco co vegas ma, napr auto-ripple.
stayman (12393)|25.7.2008 13:57
[QUOTE=Saxel;185830]Cože? :eek:


Vidím že se dobře bavíš.
V této debatě zjevně nemá smysl pokračovat.[/QUOTE]


Ja ti vobec nerozumiem, pripominas mi jedneho zjavne slabomyselneho cloveka, co tu volakedy pisal, co nikdy ani nezisti, ze slabomyselny je, pretoze ani sam nevie, ze to funguje.Pise obcas este na grafiku, tak skus sa s nim debatit, mozno si budete rozumiet.

A ku tomu CTRL+F som sa pomylil ja, prepac, to sa ti z celeho srdca ospravedlnujem, pisal som to z hlavy:

F - posunie stopu (alebo secko co mas v grupe) bez markerov a regionov
CTRL+F - posunie aj s markermi a regionmi
CTRL+SHIFT+F - posunie vsteko