Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Studio 12 - co Vás zajímá?

Mikenzii (2)|12.9.2009 19:09
Ahoj,
tak už se mi podařilo otevřít soubor v MP 4 v Pinnacle studio ultimate 12, ale obraz je rozmazaný a problikává. Nevíte někdo co je potřeba ještě aktivovat, když je soubor komprimovaný H 264, aby se sním dalo pracovat a výsledné video bylo v plné kvalitě????
smajdalf92 (1)|10.10.2009 10:56
Mam kartu TV FM Card-7135 a pri nahravani ve vysoke kvalite s analog. kamery dochazi k velke ztrate snimku.

Myslite ze je to vadna karta, nebo zastarala?

CPU- intel pentium 4 -3GHz , 1MB
RAM- 1,5 GB
VGA ATI 128MB Radeon 9250.
keto (136)|10.10.2009 16:13
[quote=Mike;185013]Mám teď na testování Pinnacle Studio 12 Ultimate a myslí, že by nebylo od věci, kdyby v článku byly věci, které Vás zajímají. Takže se zde můžete ptát na cokoliv ohledně tohoto softu.[/quote]

Mě by zajímalo toto. Mám grafiku která má VGA, DVI a HDMI výstupy. Je možné, aby bylo náhledové okno v Pinnacle Studiu ( mám verzi 12 ) zobrazeno celoplošně např. na připojeném monitoru (TV ) přes výstup HDMI ? Zkrátka na jednom monitoru pracovní plocha studia a vedle na monitoru co má HDMI vstup nebo LCD TV zobrazení náhledového okna studia přes celou obrazovku. Kartu mám NVIDIA GeForce 9500GT. Odzkoušet to nemám jak, nemám monitory s HDMI vstupy a k plazmě zas nemám 5 metrů dlouhý HDMI kabel:-).
sup001 (1)|11.10.2009 21:04
chtěl bych se zeptat na kvalitu fotografií při vkládání do časové osy mezi videoscény je fotka znatelně horší .Nastavit nejvyšší kvalitu jsem nenašel ,při přetahování na osu se mi dotaz na kvalitu fota již neoběvuje.Nevíte jak a kde to mám nastavit?Předem díky za radu ,mám málo zkušeností s tímto programem.
HodanL (1)|14.12.2009 13:19
Mam problém. Sestřihání videa, přidání menu, všechno jde bez problému až do doby kdy chci vše převést na dvd. DVD se vypálí, ale při přehrávní obrazovka při přechodech zelená, občas menu nereaguje. Přitom jsem vše před vypálením odzkoušel bez problémů. Ještě menší poznámka Pinnacle studio 12 originál, žádný falzifikát, tak nechápu proč dělá takový švíky?
cejos44j (1)|2.2.2010 13:19
jsem tady ůplně nový.je mi 65r.počítač mám asi 3měsíce a na klávesnici píši taky tak dlouho.mám pinnakle studio12 a chtěl bych používat editaci titulků z leva doprava,zprava doleva az hora dolů,ale to je možný jen u pinnakle plus.prosím o radu jak to udělat,aby mě to fungovalo.stříhaní už mi celkem jde,je to zábava,ale moc mi nejde převod už hotového filmu na vypalování v neru,protože když pálím hned v pinnaklu,tak to v mým přehrávači nelde přehrát.
steviezah (272)|4.3.2010 18:14
Vypaluješ to přímo z programu?Zkus vypálit jako soubor DVD kompatibilní na disk.Měl by se Ti vytvořit Adresář VIDEO_TS.Ten vypal třeba z Nera nebo Ashampo Burning jako DVD video.Pokud Ti to vyhodí hlášku video je špatně připraveno vypal normálně jako data dvd.Pokud to nepovede k úspěchu zkontroluj si nastavení v exportu.Odpověď platí i pro cejos44j.
steviezah (272)|4.3.2010 18:16
[quote=HodanL;254200]Mam problém. Sestřihání videa, přidání menu, všechno jde bez problému až do doby kdy chci vše převést na dvd. DVD se vypálí, ale při přehrávní obrazovka při přechodech zelená, občas menu nereaguje. Přitom jsem vše před vypálením odzkoušel bez problémů. Ještě menší poznámka Pinnacle studio 12 originál, žádný falzifikát, tak nechápu proč dělá takový švíky?[/quote]
Můj přispěvěk byl pro Hodana nedal jsem citaci.Sorry
steviezah (272)|4.3.2010 18:21
[quote=HodanL;254200]Mam problém. Sestřihání videa, přidání menu, všechno jde bez problému až do doby kdy chci vše převést na dvd. DVD se vypálí, ale při přehrávní obrazovka při přechodech zelená, občas menu nereaguje. Přitom jsem vše před vypálením odzkoušel bez problémů. Ještě menší poznámka Pinnacle studio 12 originál, žádný falzifikát, tak nechápu proč dělá takový švíky?[/quote]
P.S.Při přechodu do exportu máš všechno předrenderováno?Tzn.časová osa musí mít po celé délce stejnou barvu.pokud máš někde zelené políčka,tak není hotový prerender.Pak i tohle dělá bordel i když v náhledu je vše ok.
Antonín (732)|4.3.2010 19:44
[quote=mmmm.;236415]Pinnacle 12 Ultimate jsem v pohodě zvládal i s podstatně slabší sestavou, chyba je někde jinde, nedejte na ty řeči o tom, jak je full hd děsně náročné na pc, chyba je často na straně uživatelů:-)))[/quote]

Závisí na tom, co je myšleno FullHD, pokud 1080p v H264, tak to je opravdu na HW náročné.
(A Pinnacle to myslím neumí ani ve verzi 14, ale to je neověřeno.)
steviezah (272)|5.3.2010 00:35
To Antonín:Studio 14 zvláda AVCHD bez problému 1440*1080 na sestavě:Athlon X II 4000+(2,2 GHz),2 GB RAM,ATI 4650 1 GB.Totéž na noťasu HP se shodnými parametry.
Záleží na vyladění systému a ovladačích.Neumí 100% AVI kontejner s Xvid Intel ITU H264.To jsem musel převádět na jiný formát.
Antonín (732)|5.3.2010 08:17
[quote=steviezah;269877]To Antonín:Studio 14 zvláda AVCHD bez problému 1440*1080 na sestavě:Athlon X II 4000+(2,2 GHz),2 GB RAM,ATI 4650 1 GB.Totéž na noťasu HP se shodnými parametry.
Záleží na vyladění systému a ovladačích.Neumí 100% AVI kontejner s Xvid Intel ITU H264.To jsem musel převádět na jiný formát.[/quote]

Jenomže je nebetyčný rozdíl mezi 1440x1080 navíc zřejmě prokládaným a 1920x1080 neprokládaným. To je právě to, co jsem myslel. Není FullHD jako FullHD. Tento pojem je jenom marketing, je technicky v podstatě prázdný a může znamenat cokoliv s 1080 řádky, ale to je furt ještě obrovský prostor se zcela různými problémy.
Kolik kamer má na sobě napsáno fullHD a přitom to je reálně pouhých 540 řádků, protože je to proklad...
Zkus někdy udělat export do 1920x1080@50p v H264, a je celkem jedno v jakém kontejneru, abys viděl, co se stane v tom FullHD. (A to budeš mít tu úlohu malinko jednodušší, když vstup bude menší.)
Vyladíš to systémem a ovladači?
steviezah (272)|5.3.2010 15:21
To Antonín:Tak jsem to musel testnout instalnout trial 14,ale asi na ní přejdu.Vstupní video na test jsem použil MPEG 720x576(DVD Video) délka 1:26:00 počet snímků 2157.Výstup:1920x1080 formát AVCHD(HDD) enkodér H264.Datový tok 24Mb/s,zvuk stereo 48 kHZ datový tok(bitrate) 384 kb/s.Velikost souboru 243Mb,přípona m2ts.Doba renderu 8:32.Operační system Win 7 Ultimate po čisté instalaci,svyzkoušenými ovladačemi,a instalace ffdshow filtru.Dobrá jsem zralý na 4 jádra,ale doktor peněženka mi to zakázal:-)
Antonín (732)|5.3.2010 19:56
[quote=steviezah;270026]To Antonín:Tak jsem to musel testnout instalnout trial 14,ale asi na ní přejdu.Vstupní video na test jsem použil MPEG 720x576(DVD Video) délka 1:26:00 počet snímků 2157.Výstup:1920x1080 formát AVCHD(HDD) enkodér H264.Datový tok 24Mb/s,zvuk stereo 48 kHZ datový tok(bitrate) 384 kb/s.Velikost souboru 243Mb,přípona m2ts.Doba renderu 8:32.Operační system Win 7 Ultimate po čisté instalaci,svyzkoušenými ovladačemi,a instalace ffdshow filtru.Dobrá jsem zralý na 4 jádra,ale doktor peněženka mi to zakázal:-)[/quote]

předpokládám tiše, že to všechno je ke všemu ještě prokládané...
Ono to fakt není jedno, tyhle detaily.
prokládané 1080i zvládne nejméně deset různých programů, to by nebylo nic zvláštního.
8xfps není špatný výsledek, ani kdyby to bylo 1080i, u 1080p by to bylo excelentní...
steviezah (272)|6.3.2010 00:36
Předpokládáš zcela správně,ale představ si finální render hodinového filmu.To je masakr.Je sice pravda,že většinou používám 1440x900,ale když patlám filmy s fotkama,přechodama,titulky do toho,sem tam tam nějaky obraz v obraze tak comp dostává záhul a PS 12 má co dělat.PS 14 je rychlejší,nejsem žádný scenarista nebo režiser tak mě zajímá hlavně rychlost protože PS má spousta věcí automatických a Pinácli ještě nechali rezervu na vlastní úpravy i když ne všechno co bych chtěl.
steviezah (272)|6.3.2010 20:18
Tak boys tady máte tabulku vstupního a výstupního formátu videa pro PS14.NTSC jsem samozřejmě vynechal.Program umí i jiné formáty a tady by si měli počíst kritici programu.Od této tabulky se totiž odvozuje svižnost studia.Pokud totiž do studia narvete formát,který hodně odlišný od uvedených tak máte smůlu.Příklad:AVI,komprimace Xvid,1270x720 proklad tak je jasné,že ho sice otevřete,ale v nejbližším možném formátu,který je
1440x1080.Proč?Protože základní preset je 1280x720p a ten je neprokládaný.Důsledky domyslíte sami.Netvrdím,že PS jakékoliv řady je super editační a authoringový program.Je třeba si uvědomit co chcete dělat a jak.Toto je především soft,který jste schopni zvládnout za odpoledne a výsledek je víc než slušný.Takže ti co pracují v Adobe Premiere nebo Vegasu a jiných specializovaných programech si PS 14 určitě nepořídí jako hlavní editační soft.
Antonín (732)|6.3.2010 20:34
No jestli je to fakt tak, tak tam není vůbec žádný neprokládaný 50p nebo 60p.
To je Corelí Videostudio X2 nebo X3 (což je stejná třída softu) přece jenom furt o něco vpředu.

(btw. ten problém s 50p a 60p není vyřešen ani ve Vegas ani v premiere zase tak úplně triviálně.)
steviezah (272)|6.3.2010 20:53
Ano je to tak,ale nejbližší jsou presety 50i a 60i takže v těch to předpokládám otevře tak jako mi otevřel 1280x720 neprokládaný v 1440x 1080 prokládaný.V té tabulce ve volbách ale není.Díky za tip na to Corelí studio už běžím stahovat trial jestli najdu.
Antonín (732)|7.3.2010 08:30
Má to smysl jenom tehdy, když by ses chtěl zabývat FullHD videem a nechtěl utrácet.
Má to i proxy...což pinnacle myslím nemá.
Bez proxy se nedá nic dělat (na normálním kompu byť výkonném).

To s tím "otevřel v" asi špatně chápeš...nic ti neotvírá v něčem.
Ale to je jedno, jde jenom o slovíčka.
steviezah (272)|7.3.2010 15:18
Spíš jsem to špatně formuloval.Ty presety tam jsou takhle dány,pokud se do nich nevejdu tak s nimi mohu pracovat,ale po každé operaci je program znova přerenderovává a tam je předpokládám zakopaný pes.Nejrychlejší je převod do některého z daných presetů a pak to pracuje bez problémů.Které formáty videa jak studio převádí pro svou práci to nevím,pokud mám zatrhlou volbu použít formát zpracovávaného videa podle prvního přidaného klipu tak se podívám v preferenci projektu na akuální nastavení a z toho vychází mé tvrzení.Výstupní formáty platí tak jak jsou v tabuce+je možná malá úprava změnit datové toky a kompresi zvuku.
steviezah (272)|14.3.2010 19:59
[QUOTE=Antonín;270327]Má to smysl jenom tehdy, když by ses chtěl zabývat FullHD videem a nechtěl utrácet.
Má to i proxy...což pinnacle myslím nemá.
Bez proxy se nedá nic dělat (na normálním kompu byť výkonném).

Proxy má,ale automat.Nic v něm nenastavíš.Adresář se jmenuje Data/Render
baaara68 (1)|15.11.2012 19:32
Ahoj, tak jsem se zaregistrovala v domění, že se tu někoho z vás zeptám jak na střih zvuku v Pinnaclu 14 a když vás tak čtu, asi bych vůbec nevěděla o čem mluvíte. Jsem na tyhle věci antitalent, přesto se pokouším o střih videa. Přesto. Měl by někdo z vás chvilku trpělivost?
steviezah (272)|16.11.2012 11:30
Což o to trpělivost by byla.Dotaz je zde proto, že opravdu chceš editovat s Pinnacle 14?
A hlavně chceš stříhat zvuk ve videoeditoru?
Poněkud odvážná přání. za určitých podmínek splnitelná, ale......
Mohla bys nám sdělit z jaké kamery hodláš editovat.Něco pro úplné začátečníky jsem napsal na jiném foru.
Přímý odkaz zde pověsit nemůžu, hledej proto forum.strihvidea.cz a sekci návody a postupy.
Najdi si článeček Jak začít se zpracováním videa.I když asi bych to měl přejmenovat na
Co by jste měli vědět.