Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: TMPGEnc + AVS

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Snazim se vytvorit sve prvni DVD-Video, procetl jsem nejake navody a pomoci QuEnc jsem docilil pozadovaneho vysledku. Ted jsem si ale nainstaloval trial verzi TMPGEnc 4 Xpress, ale nedari se...
    Na PC mam mj. nainstalovan AviSynth 2.58 RC2, FFDShow beta5, MatroskaSplitter (Haali Media Splitter).
    Zdroj je soubor MKV a video stream je ve formatu MPEG-4 AVC, 1280*720 (16/9), 23.976 fps, progressive.
    Vytvoril jsem nasledujici AVS script:
    Kód:
    DirectShowSource("test.mkv", audio=false)
    ConvertToYV12()
    LanczosResize(720,576)
    AssumeFPS(25)
    Kdyz ale tento soubor pridam v TMPGEnc dlouho se "nic" nedeje a pak se zobrazi chyba: Cannot open the file test.avs.
    Zajimalo by me, jestli lze v TMPGEnc pracovat s AVS scripty. V QuEnc s tim nebyl problem, na vstupu jsem zadal stejny script a QuEnc video encodoval do MPEG-2.

Predem dekuji za jakekoliv rady a pripominam, ze jsem "zacatecnik", takze pokud mozno polopaticky
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele SS2CZ
    Registrace
    Apr 2005

Zkus nejdřív použít AVS v HCencoderu na MPEG2,ten script máš špatně a při resize musíš přidat černý pruhy pokud z toho chceš mít DVD PAL,taky snímky musíš přepočítat na 25/s takže ne Assume.
    Na Vládových stránkách máš návod.
    http://jech.webz.cz/

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

V HCEnc i QuEnc tento skript funguje spravne. Dle navodu na http://jech.webz.cz/ jsem prave postupoval a mj. se tam pise:
    Nejjednodušším případem, který potřebuje další úpravu, je situace, kdy naše video nemá rozměr 720x576, má ale poměr stran 4:3 nebo 16:9. Na správnou úpravu potom stačí obyčejný resize (změna rozlišení) videa. Skript by tedy vypadal následovně:
    ...
    LanczosResize(720,576)
    A jelikoz zdrojove video ma 1280x720, tak IMHO zadny cerny pruh neni treba. A o AssumeFPS se v danem navodu taky pise. Takze bych si troufal tvrdit, ze script je OK Ale v TMPGEnc proste otevrit nejde

Registrace
    Apr 2005

Když myslíš ?!?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tak zda se, ze uz jsem to vyresil. Stacilo do scriptu pridat ConvertToRGB24() a TMPGEnc uz to prijal a encodoval bez problemu.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od moski Zobrazit příspěvek
    Tak zda se, ze uz jsem to vyresil. Stacilo do scriptu pridat ConvertToRGB24() a TMPGEnc uz to prijal a encodoval bez problemu.
    Kebyze to uplne vynechas, tak mas po problemoch.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od stayman Zobrazit příspěvek
    Kebyze to uplne vynechas, tak mas po problemoch.
    Kdyz vynecham co? ConvertToRGB24()? V tom pripade ale TMPGEnc avs script nenacte, jak jsem psal... A kdyz vynecham i ConvertToYV12(), stejne to nefunguje: Connot open the file ...\test.avs

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Jak ze ne, video je v RGB.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Opravdu, nefunguje. Nevim jak se pozna, jestli je zdrojove video v RGB, ale kdyz upravim script pouze takto:
    Kód:
    DirectShowSource("test.mkv", audio=false)
    Info()
    a spustim ho napr. v Media Player Classic, tak se u ColorSpace zobrazuje YV12 - viz. obrazek.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: info.gif 
Zobrazení: 154 
Velikost: 52.9 KB 
ID: 2750  

Banned
    Registrace
    Feb 2007

to neviem, co robis, ale ak davas DirectShow(nacita to video najblizsim filtrom v systeme, teda s najvacsim meritom, mozno tam je problem...), tak na co tie ostatne veci? Neviem ani, ci mas tie parametre spravne napisane. To YUV vyuziva len niekolko programov, co nevie pracovat s RGB farbami, tych je opravdu malo, ja poznam len jeden, a to HC enkoder, a pokial viem, TMPG je bezny enkoder, ktory tak ako napriklad ProCoder enkoduje "bezne" video a do toho mi ide avs pouze s cestou...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Rekl bych, ze se pouziva ffdshow (protoze se zobrazi v system tray jeho ikona) s defaultnim nastavenim. Pro format H.264/AVC ma nastaven dekoder libavcodec.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Tak mozno ten to prasi... Nerobil by som s DirectShow zasadne, trebars servruj data z Vegasu, tak mas istotu.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Mel bych jeste jeden dotaz k TMPGEnc 4 Xpress. Kdyz jako zdroj vyberu primo vyse zmineny MKV soubor (ma delku 3m 46s) s framerate 23.976 a jako output vyberu "DVD standard MPEG file" PAL, pak po encodovani mi vznikne m2v soubor s 25 fps, ale jeho delka je porad 3:46. Ja bych ocekaval delku 3:37...
    Delam neco spatne? V TMPEnc 2.5 je volba "Do not frame rate conversion" a pokud je zatrzena, pak ma vysledne video "spravnou" delku 3:37, ale v TMPGEnc 4 Xpress zadnou podobnou volbu nemuzu najit

Registrace
    Apr 2005

V prvním případě ti provede přepočet z 24/s na 25/s a kašle na tvý Assume.
    V druhým případě nepřepočítává a změní jen na 25/s - Assume.
    V druhým případě budeš muset synchronizovat video a audio.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Asi jsem blbej, muzes prosim trochu polopaticteji...? Na AVS script a jakekoliv AssumeFPS zapomenme Audio stream jsem pomoci BeHappy a funkce TimeStretch zrychlil z 23.976 na 25 fps, takze ted mam audio dlouhe 3:37. Ale kdyz prozenu video (MKV soubor) pres TMPGEnc, tak framerate se zmeni na 25 fps, ale delka zustane stejne jako u puvodniho videa, tedy 3:46 a ja nevim proc. Jde nejakou volbou v TMPGEnc 4 docilit toho, aby melo video po encodovani delku 3:37 (stejne jako to dela volba "Do not frame rate conversion" v TMPGEnc 2.5)?

Dekuji za trpelivost

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. AVS script do TMPGenc
    Od taborsky2004 v sekci Editace videa
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-01-2010, 21:26
  2. TMPGenc vs.Plus
    Od Stano_tvf v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 12-12-2005, 12:51