Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blbne mi ČT24

Pepija (6)|3.7.2008 18:00
Mám k Vám prosbu o radu.Vlastním LCD Panasonic TX-32LMD70F a příjem mám přes satelit.Minulý týden mi začal blbnout program ČT 24 a to tak,že mám nastaven formát 16:9 a každou chvilku se to samovolně přepne tak,že se obraz na výšku natáhne,takže mi zmizí spodní proužek s aktuálními zprávami.Současně se obraz po stranách stáhne takže tam jsou tmavé proužky a na obrazovce se objeví že se to přeplo na nějaký formát Wide.Po chvíli se to vrátí do původního nastavení a tak se to každou chvíli opakuje.Zajímavé je že to ostatní programy nedělají ty sedí tak jak mám nastaveno 16:9.Mám dojem že to telkou být nemůže když to dělá pouze jeden kanál.Takže mi prosím někdo poraďte jak přijdu tomuto úkazu na kloub případně zda se to dá ještě někde přenastavit.Zatím díky za případnou radu.
stani (1647)|3.7.2008 18:04
Dík za ten příspěvek. Mám to v analog. kabelovce to samé, akorát, že při nastavení automatického formátu pak vznikne nějaký pseudoformát s odřízlým běžícím textem. Předtím to však bylo v pořádku.

Dřív jsem si pochvaloval, že to moje TV - Philips 42PFL9603 umí tak perfektně - ten automatický formát.
Až to nyní právě na zmíněné ČT24 přesně jak popisuješ začalo blbnout. Myslel jsem si, že jsem možná tu mojí TV přechválil, ale jak vidím není to tak.

Zřejmě nějak pozměnili něco v tom obraze, že to TV prostě ořízne bez toho běžícího textu, ale jak je to možné, nevím...
Aliens_II (380)|3.7.2008 18:52
Vydržte do září pak už bude vše jen 16:9
Lark (365)|3.7.2008 22:28
Myslím, že to žádné nastavení nespraví, já jedu na 42PX70EA v DVB-T a děje se mi to taky. Objevuje se to na zpravodajských pořadech a v reklamách na většině programů. Jsme v přechodném období a studia skládají program z různých formátů a vůbec si s tím nelámou hlavu, takže ty televize se z toho pak můžou zbláznit. Holt to budem muset vydržet. Je to ale prasárna.
Pitomec (10211)|4.7.2008 06:44
[quote=Aliens_II;183715]Vydržte do září pak už bude vše jen 16:9[/quote]
Jo - hlavně zprávy po 25-ti letech :-D
Aliens_II (380)|4.7.2008 08:10
[QUOTE=Pitomec;183763]Jo - hlavně zprávy po 25-ti letech :-D[/QUOTE]

Ale ty jsou dobré, že? Občas se u toho bavím, ty kydy o náboru řidičů autobusů a brigády a podobně. Hučáák.

Jasně, archivní věci se konvertovat nebudou to dá rozum, ale jelikož a protože je povětšinu ČT24 live TV a NEWS, kde je vše furt nové, těch 10 minutek před zprávami mě fakt nezabije.
stani (1647)|4.7.2008 08:17
[QUOTE=Lark;183745]Myslím, že to žádné nastavení nespraví, já jedu na 42PX70EA v DVB-T a děje se mi to taky. Objevuje se to na zpravodajských pořadech a v reklamách na většině programů. Jsme v přechodném období a studia skládají program z různých formátů a vůbec si s tím nelámou hlavu, takže ty televize se z toho pak můžou zbláznit. Holt to budem muset vydržet. Je to ale prasárna.[/QUOTE]

Mě se to ale děje jen na tom ČT24 - a ještě nedávno byl zcela v pořádku....
Aliens_II (380)|4.7.2008 15:43
Tak mám ověřeno, že satelitní distribuce ČT24 přes CS-Link na Astře je v pořádku, co se týče distribuce UPC, které to bere také skrze Astru, tak tam to není jisté, že je to v pořádku, kolega psal už před týdnem do UPC, ale nic se nedozvěděl, nepřišla žádná odpověď.Lze předpokládat, že se nějak "rozhodila" informace co se posílá o formátu "wide screen", ale to nemůžu prostě ověřit.
promitac (2)|7.7.2008 17:59
Přijímám ČT24 ze satelitu od CS-linku a mám TV Panasonic VIERA a projevuje se mi stejná závada, že se přepíná wide do velikosti 14:9. Myslím si, že chyba nebude na trase, ale už ve studiu. Pokud ručně přepnu formát obrazu na 4:3,tak se již chyba neprojevuje. Na všech ostatních programech vše funguje OK.
Aliens_II (380)|8.7.2008 09:55
U televizorů Panasonic je třeba mít nastaveno ASPECT 4:3 a u tuneru 16:9 a vše bude fungovat, jak má.
stani (1647)|9.7.2008 18:01
Už je to zase v pořádku(aspoň tedy v naší kabelovce). Poslal jsem jim tam email s odkazem na toto vlákno, tak to snad pomohlo...